PDA

Zobacz pełną wersję : utwardzenie drogi dojazdowej - czym?



elania4
23-04-2007, 20:25
Witam,

W niedalekiej przyszłości czeka mnie utwardzenie wewnętrznej drogi dojazdowej do mojej działki oraz częściowo samej działki. Obecnie jest to nieuprawiane od dawna pole porośnięte trawą. Jaką podsypkę najlepiej wybrać (jaki rodzaj materiału) aby na działkę mógł bezpiecznie wjechać cięzki sprzęt np. samochód ciężarowy z materiałami. Dodam, że na działce po dużych deszczach oraz po zimie lubi gromadzić się woda opadowa. Na razie na to utwardzenie nie chciałabym wydawać zbyt dużo pieniędzy; ma to więc być coś doraźnego.
Będę b. wdzięczna za wszelkie porady.

E.W.

bladyy78
23-04-2007, 20:47
Najtaniej bedzie utwardzic działke gruzem. Ale najlepiej gruzem betonowym albo ceglanym. Gruz z betonu komurkowego sie nie nadaje. Mój ojciec tak kilkanaśćie lat temu utwardziła drogę dojazdową do naszej dzialki i do dziś droga jest dobra.

elania4
23-04-2007, 22:08
Dzięki Bladyy78 za podpowiedź, ale powiem szczerze, że ciężko będzie mi znaleźć kogoś kto odstąpi mi gruz. Musiałyby być tego naprawdę spore ilości. Zatem jeśli nie gruz to co?

Pozdrawiam

E.W.

sebo8877
23-04-2007, 22:49
1. zebrac humus
2. piwch (może być kopany) 3-5 cm
3. gruz lub kamień lub cokolwiek ale soprej frakcji 32-64 mm tak z 10-15 cm
5. na górę coś drobnego idealny byłby drobny tłuczeń ale nada sie też żużel

Chcąc nie chcąc albo kupisz gdzieś kruszywo, albo załatwisz gruz- inaczej nie ma siły wszystko popłynie

Sebo8877

Anisia3
23-04-2007, 23:10
Dzięki Bladyy78 za podpowiedź, ale powiem szczerze, że ciężko będzie mi znaleźć kogoś kto odstąpi mi gruz. Musiałyby być tego naprawdę spore ilości. Zatem jeśli nie gruz to co?

Pozdrawiam

E.W.
Ja ci odstapię. Powiem więcej: oddam za darmo. Będzie ze trzy wywrotki, przynajmniej. Tylko jak nie jesteś z Łodzi i okolic to nie wiem, czy to cię ratuje.

Graczyk
24-04-2007, 07:02
Dzięki Bladyy78 za podpowiedź, ale powiem szczerze, że ciężko będzie mi znaleźć kogoś kto odstąpi mi gruz. Musiałyby być tego naprawdę spore ilości. Zatem jeśli nie gruz to co?

Pozdrawiam

E.W.

Szukaj gdzieś rozbiórki w Twojej okolicy. Potem szybki skok na plac i rozmowa z wozakiem i masz za powiedzmy 130zł./wywrotki.

AgataL
24-04-2007, 17:26
gruz, gruz i jeszcze raz gruz. Tak jak wspomniał Graczyk, szukaj rozbiórek w swojej okolicy. Często ludzie chcą się pozbyć gruzu ze swojej działki. Zapłacisz tylko za wynajęcie wywrotki.

gogo5660
24-04-2007, 17:42
Ziemia i tylko ziemia... nie sluchaj ludzi ktorzy mowia ze kamienie gruz i takie tam... potem jak ciezarowki beda jezdzic to zostanie tylko koleina po ciezkich wozach a ty wjedziesz osobowka i masz miske olejowa zalatwiona... nawal ziemii i pogadaj z operatorem jakiejs fadromy niech to utwardzi albo z rolnikiem niech pojedzi walem

I.W.
24-04-2007, 18:20
Ziemia i tylko ziemia
Z ziemi będzie błoto

37°C
24-04-2007, 18:39
Myślę, że najlepiej zrobisz, gdy poradzisz się tych, którzy oferują materiał jako producenci.
Na początek n.p.
http://www.kzek.pl/kontakt.php
Nie wiadomo skąd jesteś, ale sądzę, że w całej Polsce, która na piachu i glinie stoi (dzięki lodowcom), znajdziesz coś blisko siebie.

Jeśli chcesz szybko zrobić drogę to musisz na polu położyć płyty żelbetowe, które ustawia pojazd, który te płyty przywozi.

Tak czy siak wyjdzie to dosyć drogo. Nie bez powodu ludzie lubią budować się przy drogach i w terenie z mediami.
.

gogo5660
24-04-2007, 20:57
Ziemia i tylko ziemia
Z ziemi będzie błoto

Jak sie dobrze ujezdzi to blota nie bedzie... u mnie jakos nie ma :D

Tedii
24-04-2007, 23:39
Jest jeszcze asfalt.Taki zdzierany ze starej nawierzchni.Po ujeżdżeniu i słońcu dobrze trzyma.