PDA

Zobacz pełną wersję : Komin systemowy ZAPEL



mirkan
23-04-2007, 21:13
Czy ktoś taki zbudował? A jeszcze lepiej jeśli już eksplatuje. bardzo proszę o opinie. Właśnie jestem na etapie wyboru komina.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Lolek70
24-04-2007, 13:44
Witam i przyłączam się do pytania...
Co prawda nie będę montował komina ZAPEL, za to miałem ofertę na system kominowy Schidel. Sprzedawca polecał, bo:
1. szybko się go stawia i wygodnie (to akurat ważne z punktu widzenia wykonawcy a nie inwestora :-) )
2. przy obecnych wariackich cenach cegły koszty są podobno porównywalne

Innych zalet ani wad nie znam....

pozdrawiam

AWIk
24-04-2007, 13:56
Nasz ZAPEL jest już po dwóch sezonach. Palimy kominkiem z płaszczem wodnym. Wg mnie wszystko w porządku.

max2
24-04-2007, 17:19
ZAPEL mam 3 sezony -200 mm wys.8,5m , brac jest ok.
pozdrawiam

pawelb6
24-04-2007, 19:35
Ja dzisiaj odebrałem 5 kominów Zapel,wyglądają dobrze,pustaki robione w Polsce,a wkłady ceramiczne Czeskie.Nie mam nic di Schiedla,ale jest to samo tylko Zapel jest tańszy o 30-35%.

mirkan
24-04-2007, 21:40
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Moje pytanie wzięło się stąd, że w firmie montującej kominki powiedziano mi, że wkłady ceramiczne Zapel nie są tak gładkie jak Schiedel oraz że kształtki T mają otwory nie okrągłe lecz elipsowate, co utrudnia podłączenie kominka lub pieca. Poza tym nie zawsze trzymają właściwą średnicę.

Jestem ciekawa jak u Was było z podłączenniem urządzeń (kominek, piec)

Pozdrawiam

mirkan
29-04-2007, 20:26
podciągam temat

Drodzy Forumowicze, proszę o Wasze opinie

I.W.
29-04-2007, 21:17
Ja tylko mogę powiedzieć że jest tańszy od schiedla 3300 kontra 4500 dla mojego komina na korzyść Zapela.Właściwie to nie jest Zapel tylko CJ Blok a Zapel to tylko sprzedaje pod swoim szyldem.Wkłady są czeskie i faktycznie maja trochę takich "ziarenek" ale chyba można to usunąc delikatnie czymś ostrym.

Zdun Darek B
30-04-2007, 06:13
Wszystkie kominy systemowe z wkładem ceramicznym - szamotowym są o niebo lepsze do kominków opalanych drewnem od kominów stalowych . Polecam szczególnie wersje izolowane , gdy za kilka lat będziecie zmieniać wkłady kominkowe na naprawdę ekonomiczne strata cieplna komina będzie miała dla WAS ogromne znaczenie . TEN producent ma trochę inną jakość powierzchni rur kominowych ale jest to i tak o wiele [ nieporównywalnie ] lepsze od wszystkich kominów murowanych jakie ostatnio widziałem . Darek B www.kafle-kominki.pl