PDA

Zobacz pełną wersję : Umowa przedwstępna przed podziałem i WZ



borarex
23-04-2007, 21:36
Witajcie!
Proszę o poradę
Zamierzam kupić działkę, która będzie wydzielona z większej działki. Nie istnieje dla niej plan miejscowy. Grunt ma klasę IV.
W umowie przedwstępnej sprzedający zobowiązuje się do sprzedaży w określonym terminie pod warunkiem uzyskania warunków zabudowy dla tego terenu oraz dokonania podziału działki. W załączniku będzie mapka z planowanym podziałem i zaznaczeniem wydzielanej działki
Czy ktoś praktykował takie transakcje i czy można do niej bezpiecznie przystąpić? Umowa będzie sporządzona w formie aktu not.
Czy po podzieleniu i dokonaniu transakcji będę musiał dla wydzielonej działki ponownie występować o warunki zabudowy czy WZ niejako przechodzą na działkę podzieloną i czy będę mógł się wybudować mimo, iż np. na żadnej z sąsiednich działek (łącznie będzie ich 8) nikt się nie wybuduje?
Pozdrawiam

AgataL
24-04-2007, 17:35
Jeśli zawierasz umowę w formie aktu to ok. Należy w nim zapisać warunki zawarcia umowy właściwej sprzedaży, czyli m.in. uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Z mojego doświadczenia wiem, że jeśli będzie wydana decyzja o warunkach zabudowy na konkretną działkę, to nowy właściciel nie musi występować o nową decyzję. Jeśli decyzja jest wydana to znaczy, że możesz się budować. NIe przeszkadza to, że nie masz sąsiadów. Jednak o takie informacje najlepiej zapytać w urzędzie gminy.

Lesheck
24-04-2007, 22:54
Czyżby zbieg okoliczności, czy może ta sama działka? Dzisiaj zawarłem umowę na takich samych zasadach - tymczasem jedna duża działka dla której są wydane WZ a do lipca podział i jeśli będzie pozwolenie na budowę do ma zostać przepisane na podzieloną działkę.

Z tego co zrozumiałem bez pozwolenia na budowę będzie trzeba występować raz jeszcze o WZ na wydzielonej działce.

Pozdrawiam

Lesheck