PDA

Zobacz pełną wersję : wykonawcy- terminy - dylematy



Irma
24-04-2007, 08:05
Rozpoczynam budowe domu. Chcialam w tym roku zbudowac tylko fundamenty a na przyszly rok dom skonczyc. W zwiazku z szalejacymi cenami mat. budowlanych rozwazamy opcje przyspieszenia budowy.

Ale:

Mam jednego wykonawce, ktory jest dobry, za to drogi, ale moglby zbudowac stan surowy w tym roku.

i drugiego ktory jest tanszy, tez podobno dobry, ale w tym roku to mi nawet fundamentow nie wybuduje.

roznica w cenie miedzy nimi to jakies 20 tys. za stan surowy bez dachu. co robic?

penny
24-04-2007, 08:34
Witaj,

Mój wykonawca robił mi wycenę na dom razem z materiałem. Pierwsza była robiona w grudniu, następną robił w kwietniu, ze względu na wzrost cen materiałów. Róznica to 22 tys.

Mroovka
24-04-2007, 08:49
Poszukaj trzeciego.

Koniecznie też przeanalizuj oba kosztorysy. Zobacz na jakich pracach sa największe różnice.

Nie decudowałabym się na taniego, który nie zacznie roboty w tym roku. Może sie zdarzyć ze podniesie cenę tuż przed przystąpieniem do pracy argumentując, ze wszystko drozeje i on dokładałą do roboty nie będzie. Teraz sytuacja w budownictwie jest taka, ze każdy zakończony etap należy uważać za sukces. Dlatego szukałabym kogoś kto zrobi tyle ili jest możliwe w tym roku.

gosia888
24-04-2007, 12:32
Ja bym raczej wybrala opcje tego drozszego.
Po pierwsze nie wiesz czy na 100% ten tanszy nie podniesie ceny w przyszlym roku.
Po drugie ceny materialow moga tak wzrosnac ze roznica sie zniweluje.
Po trzecie nie piszesz jaka kwota jest bazowa. Bo z tego co pamietam to masz raczej wymyslny dom. Wiec jest roznica jesli jeden robotnik wycenia dom na 20tys a drugi na 40tys a jest roznica jesli jeden na 100tys a drugi na 120tys.

Irma
24-04-2007, 14:59
dom jest bardzo prosty. chodzi o mniej wiecej 14 i 35 tys.