PDA

Zobacz pełną wersję : czy wyma. jest zgłosz. budowy ogrodzenie w przypadku służeb



Wojtek R
24-04-2007, 09:43
Jak w temacie oczywiście wiem , że :


Art. 30. 1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga
...
3) budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m i wykonywanie robót budowlanych polegających ....

ale co w przypadku gdy dojazd do posesji jest przez prywatną działkę ?

Jurek_Z
24-04-2007, 12:18
Dółączam się do pytania.
W moim przypadku ogrodzenie będzie rozgraniczać działki budowlane i działkę specjalnie wydzieloną z tych działek na drogę której jesteśmy współwłaścicielami. Dopiero z tej drogi jest wykonany przejazd przez rów melioracyjny do drogi gminnej.

24-04-2007, 12:47
Jest wymagane.
Szczególnie, że jeżeli są współwłaściciele to mogą oprotestować takie zgłoszenie (dostaną info z powiatu jak zgłosicie)...

Wojtek R
24-04-2007, 12:51
Jest wymagane.
Szczególnie, że jeżeli są współwłaściciele to mogą oprotestować takie zgłoszenie (dostaną info z powiatu jak zgłosicie)...


wymagane ale niby dlaczego ?

Logicznie patrząc jeśli dojazd jest przez prywatną działkę , gmina nie chce tego przejąć bo wiążą się z tym oczywiste obowiązki to czemu ma to podlegać zgłoszeniu jeśli dopiero za tą działką jest droga publiczna a mam zgodznie ze służebnością postawić nawet bramę na wjeździe na tą działkę ( niepubliczny dojazd przez teren sąsiada ) to trochę bez sensu jest wymaganie zgłoszenia

... dodam , że przed chwilą rozmawiałem z nadzorem budowalnym i ma na to podobny podgląd