PDA

Zobacz pełną wersję : basen do ogrodu....



AKSA
24-04-2007, 10:34
witam.
poruszylam ten temat w dziale ogrody, ale bez echa... wiec tu - choc nie jest to miejsce na tego typu pytania - napisze jeszcze raz: czy ktos moze mi doradzic jak kupic basen do ogrodu? nie wiem jaka wielkosc - chce aby chociaz 4 osoby sie zmiescily. dzieki za jakiekolwiek sugestie/ podpowiedzi i odpowiedzi. pozdrawiam.

jarkotowa
24-04-2007, 11:40
Myślę, że w basene 6X4m jest ok. Pytanie czy macie tam plywać, chlapać się, opalać na materacach. Czy może mają tam się bawić dzieciaki w rękawkach czy dmuchanych kólkach. Zależy od waszych potrzeb, a te sami znacie najlepiej. Jednemu wystarczy brodzik a inny będzie chcial plywać w pelnym tego slowa znaczeniu.

an-bud
24-04-2007, 16:34
mamy koło 5,5 m średnicy, bardzo fajny.

AKSA
25-04-2007, 06:52
A MOZE JAKIES FOTY?

ooliwka
10-05-2007, 21:34
a słyszałam że dużo z tym roboty

bez filtra ani rusz podobno bardzo szybko robi się muł co powoduje szybsze wymienianie wody

to prawa??

no i jaki koszt takiego basenu

Lucia
10-05-2007, 21:45
a słyszałam że dużo z tym roboty

bez filtra ani rusz podobno bardzo szybko robi się muł co powoduje szybsze wymienianie wody

to prawa??

ooliwka, w dużym basenie chyba nie tylko filtr, ale i chemia do wody. Ale mogę się mylić - coś mi świta, że był wątek na ten temat w zeszłym roku latem.

Lucia
10-05-2007, 21:52
ooliwka, znalazłam ten wątek. Masz go tutaj (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=74304&start=0&postdays=0&postorder=asc)

ooliwka
10-05-2007, 22:11
ooliwka, znalazłam ten wątek. Masz go tutaj (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=74304&start=0&postdays=0&postorder=asc)


dziekuje :D

i wszystko jasne więcej z tym roboty niż zabawy :wink:


chyba kupie taki tyci dziecinny by latem pupe chłodzić hahaha
codziennie można szybo wode wymienić :D

2112wojtek
11-05-2007, 08:06
:P :P
Popadacie ze skrajnosci w skrajnosc. Od huraoptymizmu po skrajny pesymizm.
Maly basenik dmuchany to zadna zabawa nawet do zamoczenia pupy a i obsluga codzienna takiego wynalazku wcale nie jest prostsza i tansza niz basenu z prawdziwego zdarzenia. Basen ogrodowy dla 8 - 10 osob mozna kupic juz za 4000zl /7,5x2,5x 1,2 m/ . Jest to urzadzenie zaopatrzone w filtr mechaniczny z mozliwoscia wspomagania chemia. Co wiecej jest to basen calosezonowy, tzn napelniamy go raz woda i korzystamy nawet codziennie od czerwca nawet do polowy wrzesnia a czasem dluzej. Na zime spuszczamy czesc wody (ok 1/4) a nastepnego roku tylko uzupelniamy . Pompa taka zeszloroczna wode filtruje i przygotowuje do nowego sezonu ok 48godzin :lol:
Codzienna wymiana wody jest bardziej kosztowna niz sie wydaje a i zabawa niewielka. Nawet nieduzy basenik dmuchany moze pomiescic ponad 1500litrow wody.Po kazdej wymianie wody trzeba go tez wyczyscic bo w goracy dzien woda moze zakwitnac nawet po 24 godzinach.
Niestety kazdy basen wymaga pewnej obslugi. Im mniej wiedzy o dzialaniu basenu tym wiecej roboty, im wiecej osob korzysta z niego i gorzej jest zaprojektowany, tym rowniez wiecej pracy, im prostszy tym bardziej wymaga zainteresowania, wydajnosc urzedzen wplywa tez na koszty i robocizne, itd.
Jesli basen domowy ma gabaryty 3x7m a korzysta z niego przez caly bozy dzien , nonstop, dziesiatka dzieciakow, skaczacych prosto z trawnika, to wiadomo , ze trzeba pochodzic przy takim urzadzeniu /wylowic to co plywa i dac czas od kilku do kilkunastu godzin zeby sie basen wyczyscil,wrzucic tabletke co ktorys tam dzien jesli goraco itp. /.
Codzienne nalewanie wody nie upraszcza sprawy. Woda kranowa musi sie nagrzac a wiec taki niewielki basen o poj ok 1-2m3 moze byc uzytkowany co 2-3 dzien, pomijam koszty wody i pracy przy czyszczeniu.
Rozwiazanie moim zdaniem jest nastepujace. Albo basen z uzdatnianiem wody albo nic. Mysle , ze te minimmum 4000-6000zl to koszt niewielki a frajda przez lata, nawet dla doroslych.

sylwia13
11-05-2007, 09:39
Niedawno zamontowali mojemu kuzynowi w ogrodzie basen, który kupił na allegro. On musiał tylko zrobić wykop, monatż wykonuje firma. Wodę można zmieniać raz na parę lat. Basen jest z całym wyposażeniem.
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=192682719