PDA

Zobacz pełną wersję : Basen ogrodowy a trawa



rafal9
24-04-2007, 11:30
Co zrobić, albo na czym ustawić basen ogrodowy (taki na stelażu albo dmuchany fi 4m), aby trawa pod nim nie zniszczyła się za bardzo?

Jak będzie stał bezpośrednio na trawie ze 3 miesiące to zapewne po trawie pozostanie wspomnienie, więc może na jakimś podeście z desek?

Jak sobie poradzić z tym?

piotrul
24-04-2007, 12:26
Najprościej na paletach, tyle że trzeba na nie połozyć coś miekkiego, żeby nie przebic basenika.

24-04-2007, 12:51
Jak będzie trawa w cieniu pod basenem to i tak szlag ją trafi...
Może na te 3 miesiące wyciąć trawę i położyć w jakieś miejsce, w którym będzie mogła sobie normalnie rosnąć a później ją przenieść....

Ale jeżeli basen co roku ma tam stać przez te 3 miesiące to może jakaś nawierzchnia trwalsza (kostka, żwir, deski) by się przydała (później może na niej stać np. stół i krzesła ogrodowe)...

pirat
24-04-2007, 13:03
W zeszłym roku miałem basen rozstawiony 4 m-ce, po trawie śladu nie zostało, nawet więcej ziemia tak ubita ze dopiero teraz coś tam zaczyna kiełkować w miejscu gdzie był basenik rozstawiony, Chyba trzeba wybrać albo basen albo trawka. Na paletach tez niewiele to da, w końcu palety też stoją na ziemi "na nóżkach" , drugie nie będzie dostępu światła to i tak trawa nie wyrośnie. Taki basenik 4 m średnicy przyjmując 1m wysokości to będzie około 13m3 no to jak by nie patrzeć te "trochę" ton nacisku jest na powierzchnię. Ja sobie wykombinowałem tak że w związku z tym że zostało mi kostki brukowej, zrobię koło o średnicy większej niż basen i na to basen a jak nie będzie basenu to można ławkę, grillka itp w to miejsce. P.S. Pogoda się robi w maju ponoć ma być ślicznie trzeba będzie rozstawiać baseny :-)