PDA

Zobacz pełną wersję : Stan Surowy Robocizna - to tak naprawdę ile ?



darekkazia
22-06-2003, 07:16
Razem z żoną w Rudzie Ślaskiej zamierzemy wybudować dom, jest działka projekt, decycja. Wykonawca, który prowadzi legalną firmę, żąda 54.400,00 zł netto za robociznę następująch etapów :
-fundament ( 3 kat. szkód górniczych, przyłączenie wody i kanalizacji, wyburzenie garażu - etap 20.000,- zł ),
- strop ( terivva 9.200,00 -ten etap ),
- ściany ( 7.000,- ),
- dach ( 16.200,00 zł ),
- kominy ( 2.000,00 )
Dane domu ( dom 200 m - 130 m parter, 70 m poddasze ), technologia YTONG, dach 300 m kryty gontem 4 spadowy bez fanaberii ).
Z tego co czytam na stronach muratora -forum to chyba za dużo ???
Pozdrawiam Darek i Kazia

Teska
22-06-2003, 09:01
szukaj innego wykonawcy!!!

ja jak robiłam rozeznanie rozrzut cenowy był od 20 - 60 tys :lol:

miałam firme za 15 tys ( z dachem) ale bez rachunku

Teska
22-06-2003, 09:03
a..150 m2 parterówka, dach czterospadowy dachowka...pow dachu 276 m2

pyrka
23-06-2003, 20:48
Połowa podanej przez Was kwoty, ale brutto to będzie w sam raz.

Jadwiga
26-06-2003, 08:06
Oj..... cena za robocizne jest z kosmosu !!!!
Ja robiłam to w zeszłym roku za 29 tys za dom o podobnej wielkości i jestem zadowolona i z jakości i z kwoty. Mysle ze kwota 30-35 w zależności od detali twoje projekt bedzie OK.

Pozdrawiam
Jadwiga (Świętochłowice)

Zagoniona
30-06-2003, 13:15
Dużo, niedużo - to zależy na czym Ci najbardziej zależy- czy sam wszystko dopilnowujesz, czy ekipa jest tak solidna, że tylko płacisz.
Ja znalazłam ekipę "górali" za 34 tys. netto. Dom: piwnice, parter, pięrto i poddasze+ dach. Co prawda u nas nie ma szkód górniczych, ale reszta podobnie.
Robornicy są OK, jakość też, jedyne co mamy im do zarzucenia to terminowość rozpoczynania, czasem się opóźnia a mąż chciałby wiąść na ten czasu urlop. Materiały kupujemy sami, ale oni zawsze coś polecają, a my decydujemy skąd i za ile.
Rozważ dobrze czy masz na tyle czasu, by pilnować murarzy, czy wolisz zarabiać pieniądze na następne etapy.

chaplin50
02-07-2003, 17:03
Ale dużo, naprawdę szukaj kogoś innego. Moj dom ma 220 m kw i dopiero rozpoczynam budowę a znalazłem ekipę za 35 tyś ale miałem i za 55tyś .Powodzenia :)

TomcioCH
07-07-2003, 23:59
Mam pytanie do was, jak sądzicie DUŻO to czy MAŁO, a może TYLE co TRZEBA:

Rozpoczynam budowę domu wg lekko przerobionego projektu MURATORA D09 "Dom na 102" (http://ryby.pzw.pl/experimental/house.php). Zmiany polegają głównie na tym, że powiększono o 5% wymiary poziome (długość i szerokość), dobudowano garaż z małą graciarnią, dodano właz na poddasze (w stropie garażowym), zmiana (w zasadzie niewielka) rozmieszczenia ścianek działowych, wykonanie ścianek działowych z bloczków BK zamiast płyt GK na szkielecie metalowym, a sam dom wykonany będzie jako lustrzane odbicie oryginału.

Wstępny kosztorys doprowadzenia domu do stanu jak poniżej opiewa na 70 tyś.
W tej cenie wykonane jest:
- roboty ziemne (zdjęcie humusu, wykopy),
- fundament,
- rozłożenie instalacji kanalizacyjnej,
- wylwki podłogowe z chudego betonu,
- ściany zewnętrzne (YTONG 36,5 cm),
- ściany działowe (YTONG 11,5 cm),
- komin (cegła + rura z kwasówki),
- więźba dachowa (wiązary stanowiące z belkami stropowymi),
- pokrycie dachu dachówką cementową BRASS,
- rynny i inne pierdołki na dachu,

Nie wspomniałem, że w cenie zawarte są materiały i robocizna, oraz, że na GRUBE materiały (dachówka, bloczki BK, cegła) będą faktury. Dom budowany będzie w odległości około 30 km od centrum Warszawy. Ekipa sama przywozi swój kontener mieszkalny. Jeżeli chcecie zobaczyć jak wygląde rzut poziomy parteru po dokonanych zmianach możecie sobie luknąć "TUTAJ" (http://ryby.pzw.pl/experimental/house.php)
Napiszcie co sądzicie o tej cenie (widziałem efekty pracy tej ekipy i są one raczej (a nawet więcej niż tylko raczej) dobre (ocena około 4+)
:wink: :wink: :wink:
BARDZO MI ZALEŻY NA WASZEJ OPINII!!!!

Honorata
12-08-2003, 11:00
Mam pytanie do was, jak sądzicie DUŻO to czy MAŁO, a może TYLE co TRZEBA:

Rozpoczynam budowę domu wg lekko przerobionego projektu MURATORA D09 "Dom na 102" (http://ryby.pzw.pl/experimental/house.php). Zmiany polegają głównie na tym, że powiększono o 5% wymiary poziome (długość i szerokość), dobudowano garaż z małą graciarnią, dodano właz na poddasze (w stropie garażowym), zmiana (w zasadzie niewielka) rozmieszczenia ścianek działowych, wykonanie ścianek działowych z bloczków BK zamiast płyt GK na szkielecie metalowym, a sam dom wykonany będzie jako lustrzane odbicie oryginału.

Wstępny kosztorys doprowadzenia domu do stanu jak poniżej opiewa na 70 tyś.
W tej cenie wykonane jest:
- roboty ziemne (zdjęcie humusu, wykopy),
- fundament,
- rozłożenie instalacji kanalizacyjnej,
- wylwki podłogowe z chudego betonu,
- ściany zewnętrzne (YTONG 36,5 cm),
- ściany działowe (YTONG 11,5 cm),
- komin (cegła + rura z kwasówki),
- więźba dachowa (wiązary stanowiące z belkami stropowymi),
- pokrycie dachu dachówką cementową BRASS,
- rynny i inne pierdołki na dachu,

Nie wspomniałem, że w cenie zawarte są materiały i robocizna, oraz, że na GRUBE materiały (dachówka, bloczki BK, cegła) będą faktury. Dom budowany będzie w odległości około 30 km od centrum Warszawy. Ekipa sama przywozi swój kontener mieszkalny. Jeżeli chcecie zobaczyć jak wygląde rzut poziomy parteru po dokonanych zmianach możecie sobie luknąć "TUTAJ" (http://ryby.pzw.pl/experimental/house.php)
Napiszcie co sądzicie o tej cenie (widziałem efekty pracy tej ekipy i są one raczej (a nawet więcej niż tylko raczej) dobre (ocena około 4+)
:wink: :wink: :wink:
BARDZO MI ZALEŻY NA WASZEJ OPINII!!!!

Super cena!!! I to w okolicach Warszawy! Czy to jest juz z kosztami sprzętu (koparki, betoniarki itd?). Kto kupuje materiały?
Ja mam podobny dom, a wg. wykonawcy nad którym się zastanwiam stan surowy będzie kosztował 108 tys. myślę, że to właśnie o ok. 35 -40 tyś za duzo! Czy możesz dać namiary na tą fimę? Czy buduja tylko w okolicach Warszawy? Ja buduje dom w okolicach Łodzi, konkretnie między Łodzią a Strykowem.
Pozdrawiam

ceza
19-08-2003, 13:19
witam
myślę, że to dobra cena.kiedy ta ekipa u Ciebie kończy?zaczynam budowę bliźniaka na wiosnę (kilkanaście km od W-wy),może chcieliby jeszcze trochę pobudować?juz zaczynam szukać odpowiednich i tanich fachowców.
cezar

Jayer
20-08-2003, 23:56
No zobaczymy jak im pojdzie :-) Zycze powodzenia.
Lekko powiekszonony D102 daje jakies 108 m2 + garaz okolo 20 m2, to daje prawie 130.
To stanowi chyba wmiare normalna cene przy budowaniu systemem gosp.
Mnie D24 wyjdzie na tym etapie jakies 95 tys. +/- 5%. Tyle, ze tu bedzie 180 m2.

Pozdrawiam

Noel
21-08-2003, 09:29
No zobaczymy jak im pojdzie :-) Zycze powodzenia.
Lekko powiekszonony D102 daje jakies 108 m2 + garaz okolo 20 m2, to daje prawie 130.
To stanowi chyba wmiare normalna cene przy budowaniu systemem gosp.
Mnie D24 wyjdzie na tym etapie jakies 95 tys. +/- 5%. Tyle, ze tu bedzie 180 m2.

Pozdrawiam


Jle za samą robociznę za 180 metrów ???

Jayer
21-08-2003, 16:11
Nie nie. To sa koszta calkowite. Mam nadzieje, ze kolega piszac o tych 70 tys, tez mial na mysli calkowite koszty brutto.
Co do robocizny tu u mnie wychodzi na razie (zakontraktowane) jakies 27 tysiecy brutto.

gryczy
06-07-2004, 18:30
Mam pytanie do was, jak sądzicie DUŻO to czy MAŁO, a może TYLE co TRZEBA:

Rozpoczynam budowę domu wg lekko przerobionego projektu MURATORA D09 "Dom na 102" (http://ryby.pzw.pl/experimental/house.php). Zmiany polegają głównie na tym, że powiększono o 5% wymiary poziome (długość i szerokość), dobudowano garaż z małą graciarnią, dodano właz na poddasze (w stropie garażowym), zmiana (w zasadzie niewielka) rozmieszczenia ścianek działowych, wykonanie ścianek działowych z bloczków BK zamiast płyt GK na szkielecie metalowym, a sam dom wykonany będzie jako lustrzane odbicie oryginału.

Wstępny kosztorys doprowadzenia domu do stanu jak poniżej opiewa na 70 tyś.
W tej cenie wykonane jest:
- roboty ziemne (zdjęcie humusu, wykopy),
- fundament,
- rozłożenie instalacji kanalizacyjnej,
- wylwki podłogowe z chudego betonu,
- ściany zewnętrzne (YTONG 36,5 cm),
- ściany działowe (YTONG 11,5 cm),
- komin (cegła + rura z kwasówki),
- więźba dachowa (wiązary stanowiące z belkami stropowymi),
- pokrycie dachu dachówką cementową BRASS,
- rynny i inne pierdołki na dachu,

Nie wspomniałem, że w cenie zawarte są materiały i robocizna, oraz, że na GRUBE materiały (dachówka, bloczki BK, cegła) będą faktury. Dom budowany będzie w odległości około 30 km od centrum Warszawy. Ekipa sama przywozi swój kontener mieszkalny. Jeżeli chcecie zobaczyć jak wygląde rzut poziomy parteru po dokonanych zmianach możecie sobie luknąć "TUTAJ" (http://ryby.pzw.pl/experimental/house.php)
Napiszcie co sądzicie o tej cenie (widziałem efekty pracy tej ekipy i są one raczej (a nawet więcej niż tylko raczej) dobre (ocena około 4+)
:wink: :wink: :wink:
BARDZO MI ZALEŻY NA WASZEJ OPINII!!!!


Witaj
Ja buduje wersję b (wariant III) tzn porterówka z garażem. Murarzowi zapłaciłem 8000 (z fakturą) za wszystkie roboty murarskie (ściany zewnętrzne - siporeks, wewnętrzne z bloczków szerokości 12 cm, chudy beton, taras, komin, schody itp. Cieśla i dekarz w jednej osobie - 10000 pln (zaczyna 12.07). Etap "murarski" kosztował ok. 35 kpln. Myślę że po dodaniu nieprzewidzianych wydatków stan surowy otwarty wyjdzie też za 70 kpln :-? :wink:
pozdr Gryczy
ps. buduję pod Poznaniem

PPawelkotoniak
06-07-2004, 20:32
Witam
u mnie taki dom 200 m2 jak opisujesz kosztowałby ok36000 mam własny sprzęt i wybudowałem nie jeden budynek .Posiadam również liczne referencje. 0604192084 12 3732283

BK
06-07-2004, 20:53
170 m z garażem (d08)
sso, z ociepleniem, drenażem i otynkowaniem, dach bez więźby 27 tys do neg.

W tym ścianki działowe i rozprowadzenie kanalizy, rur etc.

caleb
07-07-2004, 09:23
15 tys. zł za parter, strop, poddasze i dach bez faktury

echo
07-07-2004, 13:06
22 500 za stan surowy, domek 140m2 pow. całkowitej, bez piwnic; działka ze spadem. Cena obejmuje wszytstko od wykopania fundamentu po całkowite przykrycie dachu.
Częściowo z fakturą, ćżęściowo bez.
Rejon: Śląsk Cieszyński

SLAWEK_L
16-07-2004, 21:38
Jestem początkującym . Doradźcie gdzie znaleźć solidną ekipe która wybuduje mój domek ( robocizna + materiały ). W gazecie , na budowie.