PDA

Zobacz pełną wersję : BLACHODACHÓWKA BLACHOTRAPEZ - wątek zbiorczy: opinie, uwagi, kolorystyka, zdjęcia



obudowieniewiemnic
10-08-2004, 20:59
No właśnie mam daszek wyceniony przez tę firmę i powiem że ceny są znacznie niższe od "szwedzkich" i właśnie się zastanawiam nad jakością tej blachy. Może ktoś miał styczniść z blachą tej firmy?

tomek_2
11-08-2004, 01:01
Ja zastanawialem sie nad wyborem ich blach, ceny niezle, a jakosc? Zapewniano mnie, ze korzystaja z blach niemieckich i polskich (Florian) - jesli tak jest, to chyba jest to dobra jakosc. Jesli odpowiadaja ci przetloczenia, mysle, ze mozesz kupic ich blachy. Porownaj jeszcze kosztorys z innymi firmami. Ja kupilem blache z firmy Finco-Stal, blachodachowka tloczona z blach Rautaruukki. Ale nie dajmy sie zwariowac mitowi blach skandynawskich - nasze wcale nie musza byc od nich gorsze. Najwazniejsze, czy blacha dobrze sie sklada na dachu.

piotr.o
11-08-2004, 20:06
Częściowo odpowiedziałeś sobie sam. Chyba ?
Nie twierdzę że nasze są gorsze ale niestety przekonanie się otym jest po prostu kosztowne. Może warto wybrać jednak jednego z liderów rynku np.Budmat .Posiada pięć tłoczni na terenie kraju. Świadczy to o wielkości sprzedaży i zapotrzebowaniu na ich wyroby.

obudowieniewiemnic
11-08-2004, 20:42
piotr.o
no więc jak to jest z tym blachotrapezem, dobrze się sklada na dachu czy nie ?

karolinka
11-08-2004, 21:40
Też kupiłam ich blachodachówkę w ładnym kolorze - biskupi, ale będę układała dopiero za jakieś 2 - 3 tygodnie, zapytam osobę, która już ułożyła ją, jak będę wiedziała coś więcej napiszę.

asaj
12-08-2004, 16:47
wlasnie jestem w trakcie krycia dachu blaccodachowka. bardzo dlugo zastanawialismy sie jaka wybrac i padlo na blache niemiecka z blachotrapezu nowe tloczenie DIAMENT. Tloczenie wyszlo w tym roku. jak na razie jestem bardzo zadowolona przede wszystkim nie widac wogole laczen a to dlatego ze tloczenie jest bardzo glebokie i do zludzenia przypomina dachowke. dach mam kopertowy i w ksztalcie litery L wiec jest skomplikowany i dachowka jednak wyszlaby duzo drozej (mimo odpadow blachy) sporo gasiorow lacznikow itp co w dachowce jest jednak najdrozsze. zaznacze jeszcze ze zastrzeglam sobie zeby blacha przyszla z RABKI (tlocza jeszcze w Warszawie) tam maja nowe matryce i blacha super sie sklada
POZDRAWIAM WSZYSTKICH

runnner
24-04-2007, 15:10
witam

czy ktos może sie podzielić doświadczeniami na temat blachodachówką z Blachotrapezu?
zastanawiam sie na zakupem takowej w brązowym macie,
jaki model polecilibyście?

wiem ze z Rukki była by lepsza ale trzeba doplacic 10zł/m2
blachotrapez mat- 29zl/m2
rukki mat - 37zł/m2
rukki pural mat - 38zł/m2

odrazu napisze ze dachowka nie wchodzi w grę ponieważ bedzie to wymiana blachy na starym domu - dach prosty dwuspadowy, tylko 5 okien i 2 kominy

z gory dziekuje za pomoc

pzdr

Robert

Olenka717
24-04-2007, 15:19
Witam
Pruszyński ma w swoje ofercie blachodachówkę która wyprodukowana jest z blachy Rautaruukki i kosztuje ok 34 zł/m2 Pozdrawiam

Alexs
24-04-2007, 15:44
ja właśnie w zeszłym tyg zakupiłam tą blachodachówkę....a kierowałam się poleceniem dekarza, że dobra i tania. Gwarancja na 15 lat, a cenę wynegocjowałam 26,50 brutto za mat. Model kingas a z koleji polecił mi go pan w sklepie, bo najmniej załamań to i najmniej problemów. Blacha leży na razie w depozycie więc nic więcej nie mogę powiedzieć na temat jej obróbki czy dalszej eksploatacji :) ,
pozdr

karolinka
24-04-2007, 19:45
Ja mam tą blachodachówkę od października 2004 r. Z tego co się orientowałam to producent jej ma nowe maszyny do wytłaczania - co jest bardzo istotne. Ogólnie wszystko jak na razie jest dobrze, choć zdaniem dekarzy była dość wiotka i cieńsza (taka partia mi się trafiła) ale dekarze ogólnie chwalili blachodachówki tej firmy.

grzesiek_LA
10-01-2008, 21:11
Zamierzam kupić blachodachówkę firmy Blachotrapez na bazie stali z niemieckiej firmy ThyssenKrupp.

Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie, szczególnie od posiadaczy dachów z tejże blachy.

Proszę tylko by ten wątek nie stał się dyskusją na temat co lepsze: blachodachówka czy dachówka. Bo jak zauważyłem googlując tak takie wątki się zazwyczaj kończyły :)

tomlolo
11-01-2008, 09:10
W poniedziałek zamawiałem blachodachówkę na swój dach i też brałem pod uwagę Blachotrapez ale do czasu jak zobaczyłem jak wygląda ich karta gwarancyjna (wzór chyba jest na stronie producenta). Odpuściłem. Będę miał Ruukki Pural z 15 letnią gwarancją na powłokę zewnętrzną, nie wspominając o perforacji itp. Jak dach jest z tych mniejszych to różnica cenowa nie jest aż tak wielka.
Pozdr. Tomek.

Kogutos
31-01-2008, 17:38
Postanowiłem zrobić małą ankietę bo nie jestem zdecydowany :-(

Powiedzcie mi drodzy forumowicze co sądzicie o tych blaszkach :)

Kolor oczywiście ZIELONY MAT
A moduły to:

Joker 1
http://img225.imageshack.us/img225/5153/jokerea5.jpg (http://imageshack.us)

Kingas 2
http://img528.imageshack.us/img528/2417/kingas35wv2.jpg (http://imageshack.us)



Czy ktoś pokrył dach tą blacho dachówką ???
Proszę o opinie, czas nagli a ja nie jestem zdecydowany :(

Barbossa
31-01-2008, 18:07
a co to jest?

Lubicz68
31-01-2008, 19:07
Jak kryłem w zeszłym roku.
Współpraca z przedstawicielem firmy była OK.
Dekarze chwalili że dobra blacha.
A co do reszty to powiem ci za 20 lat.
Pozdr
Piotr

Kogutos
31-01-2008, 20:21
Jak kryłem w zeszłym roku.
Współpraca z przedstawicielem firmy była OK.
Dekarze chwalili że dobra blacha.
A co do reszty to powiem ci za 20 lat.
Pozdr
Piotr

Dzięki za odp :)
A którym modelem i kolorem kryłeś ??? może byś mógł wkleić jakieś zdjęcia ? :oops:

grzesiek_LA
31-01-2008, 20:32
Ja też rozważam pokrycie dachu blachodachówką z blachotrapezu, a konkretnie modlem Kingas mat. W moich stronach ta blacha ma w miarę dobrą opinię.

Kogutos
31-01-2008, 20:44
Ja myślę o module Kingas 1 lub Joker 1 :-?
Nie mogę się zdecydować :evil:
Najlepiej jak bym zobaczył już dachy z tym okryte, to by mi ułatwiło. Jadę do firmy niedługo może mi dadzą jakieś adresy ;)

aha kolor ciemno zielony i oczywiście mat ;D

jamaju
31-01-2008, 20:58
Jak dla mnie, to Kingas 2. Sam chyba zdecyduję się na taki profil.

Atomic
31-01-2008, 20:59
Zastanawialiśmy się z żoną nad blachą trapezową, ale wybraliśmy blachodachówkę firmy BudMat, typ Sara (ceglasty mat), bo cenowo była niewielka różnica.
A tak to wygląda:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=68001f142a7c3e9e

Kogutos
31-01-2008, 21:22
Kingas 2 właśnie mi bardziej chodzi po głowie ale jest coś co mnie drażni :-/ mianowicie chodzi o te fale jak na morzu :-( nie jest tak bardzo drażniące ale ...

Atomic a możesz pokazać zdjęcia od frontu blachówki ? bo za bardzo nie widać kształtu :oops:
Co do koloru to właśnie dlatego się decydujemy na zielony bo jak jechaliśmy samochodem to widziałem z żoną taki domek w tej kolorystyce ;-D elewacja była tak jakby kremowa ;-) Poza tym wszędzie się budują domu "czerwone dachy, żółtawe domy"

grzesiek_LA
31-01-2008, 22:20
A ja zastanawiam się jeszcze czy ten "mat" nie będzie bardziej przyciągał brudów? Tym bardziej, że mam dosyć płaski dach 22st.

Kogutos
31-01-2008, 22:35
Hmm napewno będzie miał lepszą przyczepność mat jak połysk (tak mi się wydaje) ale czy porównywałeś identyczny kolor w macie i połysku ??
Jeżeli będziesz miał jasny kolor to będzie widoczny brud bardziej ale jak ciemny ... ;)

Atomic
01-02-2008, 11:06
Atomic a możesz pokazać zdjęcia od frontu blachówki ? bo za bardzo nie widać kształtu :oops:
A proszę bardzo:
http://www.budmat.pl/index.php?module=subjects&func=viewpage&pageid=22

Kogutos
01-02-2008, 17:56
A to z BudMatu :D ich ofertę też mam ;)

Dzisiaj byłem w firmie blachotropez i porównałem kosztorys moich dekarzy a kosztorys w firmie, niestety się nie zgadza :( Jutro się z dekarzami spotkam i zapytam o co kaman.

bimber 20
28-07-2009, 22:01
Pytanie, kto ma pokryty dom blachodachowka. z blachotrapezu z Rabki w powloce matowej. Czy po kilku latach zbiera sie mech, zielen, czy nie rdzewieje, jak zachowuje sie powloka lakiernicza, czy nie zmienia koloru ? Mam wlasnie zamiar pokryc ta blachodachowka domek, i takie informacje byly by mile widziane. Pozdrawiam.

renjul
29-07-2009, 11:35
Też się nad nimi zastanawiam, więc podbijam temat.

agol
20-08-2009, 15:53
Podbijam rowniez :)

pietrekzbronami
21-08-2009, 08:17
Jestem Przedstawicielem tej firmy i mogę odpowiedzieć na pytania. Można również zajrzeć na moją stronę www.najlepszablacha.pl

krzysiozboj
09-12-2010, 21:52
Witam wszystkich jako nowy forumowicz i prosze o pomoc w podejściu do tematu. Forum przeglądałem często bo w zeszłym roku budowa domu, w tym budowa hali ale do tej pory jakoś nie miałem solidnego powodu do rejestracji :))
Zakupiłem blachę trapezową w blachotrapezie i w środkowej części ma wyraźnie inny odcień, wizualnie szpeci jak cholera, dach pasiasty wyszedł. druga sprawa to w ciemniejszej cześci blachy na przegięciach widać wyraźnie zdartą powłokę alucynku na całej długości, szerokość "przetaracia" to ok 4-5mm.
Wydaje mi się że nie jestem zbytnio upierdliwy, złożyłem pisemne zapytanie o to co to jest, był ekspert z firmy, nie potrafił odpowiedzieć skąd to jest, zdeklarował że zaproponuje mi ok 5-10% upustu ze względu na defekt wizualny oraz że podtrzymają warunki gwarancyjne. Po czym na piśmie stwierdza że wszystko w normie, na pytanie czy będzie miał coś przeciw bym zamieścił zdjęcia towaru oraz sposobu rozpatrzenia reklamacji straszy prawnikiem.
Nie potrafię tu dodawać zdjęć, jest moduł to zarządzania załącznikami ale coś nie idzie mi to więc prosiłbym adminów strony o nielinczowanie mnie ;)
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1844793.html
Z jednej strony niech to będzie jakieś ostrzeżenie przed tą firmą a z drugiej prosiłbym o opinię co z tą blachą nie tak oraz co z tym dalej robić

Andrzej Wilhelmi
10-12-2010, 00:06
Blachotrapez sam w sobie nie jest piękny. A przed montażem nie było tego widać? Za jakość materiału odpowiada sprzedawca. Odmowę reklamacji musi uzasadnić. Dalej pozostaje skierowanie sprawy do sądu. Pozdrawiam.

krzysiozboj
10-12-2010, 00:20
Było widać, natychmiast tel do sprzedawcy ale raz uzyskałem zapewnienie że na trwałość nie będzie to miało wpływu a dwa że to później się załatwi, że zaraz kogoś przyślą na miejsce na oględziny. Oględziny dopiero po pisemnej reklamacji ale i tu nie marudziłbym a przystał na utrzymanie gwarancji co do trwałości i zaproponowane przez nich słownie 5-10% rabatu za wady estetyczne.
I pal licho nawet te 5-10%, mocno nie spodobała mi się postawa ze straszeniem mnie ich prawnikiem jesli wkleję na net zdjęcia dostarczonego przez nich towaru jako pełnowartościowego.

końcówka odpowiedzi na reklamację
"Wobec powyższego stwierdzone różnice w wyglądzie blachy są jedynie wadami estetycznymi i dlatego w przypadku blachy alucynk nie kwalifikują się do udzielenia z tego tytułu rabatu. Huta jako producent blachy stoi na stanowisku, że pozostałe właściwości tej blachy jako wiodące są w pełni zachowane"

Nie jestem specjalistą od alucynku, z trudem może dąłbym sobie wmówić te mocne przebarwienia ale te przerysowania na zagięciach już nie bardzo. Tu o ile znajdę kogos z wiedzą to prosiłbym o radę jak postępowac dalej i czy warto.

edit
piszą też
"Po dokonaniu badania próbki przedmiotowej blachy nie stwierdza się jakichkolwiek uszkodzeń powłoki alucynku".
No jak to na zgięciach nie jest uszkodzona powłoka alucynku to za bardzo nie wiem co to jest. Jeśli coś by to wniosło mogę podkleić skan odpowiedzi na reklamację.

aslom1
10-12-2010, 19:16
Było widać, natychmiast tel do sprzedawcy ale raz uzyskałem zapewnienie że na trwałość nie będzie to miało wpływu a dwa że to później się załatwi, że zaraz kogoś przyślą na miejsce na oględziny. Oględziny dopiero po pisemnej reklamacji ale i tu nie marudziłbym a przystał na utrzymanie gwarancji co do trwałości i zaproponowane przez nich słownie 5-10% rabatu za wady estetyczne.
I pal licho nawet te 5-10%, mocno nie spodobała mi się postawa ze straszeniem mnie ich prawnikiem jesli wkleję na net zdjęcia dostarczonego przez nich towaru jako pełnowartościowego.

końcówka odpowiedzi na reklamację
"Wobec powyższego stwierdzone różnice w wyglądzie blachy są jedynie wadami estetycznymi i dlatego w przypadku blachy alucynk nie kwalifikują się do udzielenia z tego tytułu rabatu. Huta jako producent blachy stoi na stanowisku, że pozostałe właściwości tej blachy jako wiodące są w pełni zachowane"

Nie jestem specjalistą od alucynku, z trudem może dąłbym sobie wmówić te mocne przebarwienia ale te przerysowania na zagięciach już nie bardzo. Tu o ile znajdę kogos z wiedzą to prosiłbym o radę jak postępowac dalej i czy warto.

edit
piszą też
"Po dokonaniu badania próbki przedmiotowej blachy nie stwierdza się jakichkolwiek uszkodzeń powłoki alucynku".
No jak to na zgięciach nie jest uszkodzona powłoka alucynku to za bardzo nie wiem co to jest. Jeśli coś by to wniosło mogę podkleić skan odpowiedzi na reklamację.

Witam.Obejrzałem Twoje foto z blachą,rzeczywiście wygląda to fatalnie i...jakoś mam wrażenie,że TO chyba nie alucynk,tylko zwykły ocynk.Alucynk,jest powłoką JEDNORODNĄ! w barwie i połysku.Co więcej,efekt pozostaje na wiele lat(srebrzysto metaliczny pobłysk,nie śniedzieje przez długi okres).Moja rada...porównać produkt w innej hurtowni,no i pozostaje sąd.Mam pytanie...na ile lat udzielono gwarancji i czy w ogóle ,udzielono.W Skandynawii,gdzie od wielu lat kładę dachy,jest to obligatoryjnie 15LAT!,tyle samo co na blachy powlekane powłoką PLX.::yes:

krzysiozboj
11-12-2010, 09:43
25 lat gwarancji, zależało mi na trwałości a alucynk ponoć najtrwalszy. To alucynk, ocynk ma podobny "kwiat", "kafelkowatowość" ale inny odcień. Tylko co z 25 letniej gwarancji jeśli po kilku tygodniach zaczyna się straszenie klienta prawnikiem w przypadku jakichś roszczeń :/

edit
przyznaję chyba rację aslom1, boczne ściany to zupełnie inna faktura powierzchni, dach to alucynk T60 gr 0.7, boczne ściany T18 gr 0.5, tylko kolor/odcień podobny, na T18 nie ma tych kafelków na zewnętrznej stronie, wewnętrzna część ma kafelki jedna i druga ale chyba nieco inne niż te na zdjęciach, coć pomiędzy T18 (brak kafelków) a T60

helixwroclaw2005
11-12-2010, 10:21
krzysiozboj w poniedziałek mogę Cię skontaktować z moim znajomym, który zajmuje się produkcją i sprzedażą blach trapezowych we Wrocławiu przy ul. Obornickiej. Może będzie umiał Ci pomóc merytorycznie. Jakość blachy trapezowej jaką kładłem ostatnio była rewelacyjna.
Przebarwienia mogą wynikać z długiego okresu przechowywania w niewłaściwych warunkach.

pio75
04-07-2012, 13:08
Nie kupujcie przypadkiem blachy na podbitki firmy blachotrapez. Nie zgadzają się trapezy na łączeniach arkuszy co widać przy małym kącie patrzenia na nią. Jestem w trakcie reklamacji. Jak nie uwzględnią to jestem przygotowany na fajniejsze środki dające satysfakcję z odstraszenia klientów.

Creative
30-08-2013, 18:48
Ja jestem w trakcie wojny papierowej z Blachotrapezem w związku ze złożoną przeze mnie reklamacją na ich produkt czyli blachodachówkę powlekaną. Blachodachówkę zakładała nam firma dekarska w kwietniu 2008 r stan pokrycia na lipiec 2013 woła o pomstę :( . Na 90% dachu na przetłoczeniach farba czy jak mówią inni powleczenie rozwarstwia się czernieje za rok bedą dziury w blasze:(. Blachotrapez usilnie odmawia przyjęcia reklamacji mimo że ten produkt sygnowali 15- letnią gwarancją....... Na chwilę obecną starałam się załatwić sprawę polubownie jednak po dzisiejszej ich odpowiedzi wiem że swoich praw będę musiała dochodzić w sądzie:(....... wszystkich zastanawiających się nad zakupem jakiegokolwiek produktu w Blachotrapezie ostrzegam przed tą firmą i ich produktami...... Jutro zamieszczę zdjęcia jak wygląda mój dach po 5 latach:((

Andrzej Wilhelmi
30-08-2013, 21:00
No może jednak warto zacząć od zdjęć a nie jechać równo po firmie w pierwszej wypowiedzi na Forum! Pozdrawiam.

GraMar
31-08-2013, 06:33
Witam.
Czy przeglądałeś gwarancję Blachotrapezu??!!
Posiedziałam nad nią chwilkę wczesną wiosną i długo tego nie zapomnę.... Jak można coś takiego wciskać klientom, którzy uczciwie płacą za zamówiony materiał...
W Polsce gwarancja nie jest obligatoryjna, producent nie musi jej oferować; obowiązkowa jest dwuletnia-ale sprzedawcy...




Ja jestem w trakcie wojny papierowej z Blachotrapezem w związku ze złożoną przeze mnie reklamacją na ich produkt czyli blachodachówkę powlekaną. Blachodachówkę zakładała nam firma dekarska w kwietniu 2008 r stan pokrycia na lipiec 2013 woła o pomstę :( . Na 90% dachu na przetłoczeniach farba czy jak mówią inni powleczenie rozwarstwia się czernieje za rok bedą dziury w blasze:(. Blachotrapez usilnie odmawia przyjęcia reklamacji mimo że ten produkt sygnowali 15- letnią gwarancją....... Na chwilę obecną starałam się załatwić sprawę polubownie jednak po dzisiejszej ich odpowiedzi wiem że swoich praw będę musiała dochodzić w sądzie:(....... wszystkich zastanawiających się nad zakupem jakiegokolwiek produktu w Blachotrapezie ostrzegam przed tą firmą i ich produktami...... Jutro zamieszczę zdjęcia jak wygląda mój dach po 5 latach:((

Creative
31-08-2013, 14:39
Proszę tak jak obiecałam to kilka zdjęc 5 letniej blachodachówki powlekanej w macie :
http://naforum.zapodaj.net/8058813bea87.jpg.html

http://naforum.zapodaj.net/274e42413611.jpg.html

http://naforum.zapodaj.net/72949d776ffb.jpg.html

http://naforum.zapodaj.net/d1e24a17e1c7.jpg.html

http://naforum.zapodaj.net/9d4303cf6dea.jpg.html

http://zapodaj.net/4c976422265f2.jpg.html

http://zapodaj.net/e1ed63badc523.jpg.html

http://zapodaj.net/b86450bea719a.jpg.html

Creative
31-08-2013, 14:45
Panie Andrzeju zdjęcia dodane. Czy nadal Pan uważa że jadę równo lecz bezpodstawnie po firmie Blachotrapez???

Andrzej Wilhelmi
31-08-2013, 19:31
Nigdy tak nie uważałem, natomiast zawsze piszę to co myślę. Nie jestem entuzjastą blachodachówki a przytoczone zdjęcia dobitnie to potwierdzają. Zaistniałe zjawisko jest wadą estetyczną niezmiernie istotną dla inwestora ale pewnie błahą dla producenta. Pokrycie nadal spełnia swoją podstawową funkcję jaką jest ochrona budynku przed opadami atmosferycznymi. Należy dokładnie przeanalizować zapisy gwarancji bo dochodzenie roszczeń może okazać się bardzo trudne albo wręcz bezpodstawne. Życzę powodzenia. Pozdrawiam.

Bazyl3
23-09-2013, 09:18
Mam pytanie o jakość blachodachówki Diament Plus z ThyssenKrupp. Potrzebuję bowiem ok. 200m2 czegoś w cenie do 30 zł/m2 do pokrycia dwuspadowego dachu Poradzicie coś, czy ten Diament będzie dobrym wyborem, bo po ostatnich postach w wątku zaczynam się wahać :(

heniu1980
23-09-2013, 21:42
Przy wyborze blachodachówki kierujcie się kilkoma szczegółami:
1. Jak najniższe przetłoczenie (im wyższy profil tym blacha jest bardziej naciągnięta) i j.eżeli ktoś zapewnia was że na przetłoczeniu nma taką samą grubość to idźcie poszukać gdzie indziej
2. Grubość minimum 0,5 mm deklarowana ( według normy może być = - 8 lub 12 % nie pamiętam już dokładnie) te z deklarowaną grubością 0,47 mogą być jeszcze cieńsze i często podczas kładzenia jej odgniatają się.
3. Ilość ocynku optymalna 275 g/m2 (w sprzedaży widziałem takie po 180 - 200 po paru latach gniją)
4. Gatunek stali optymalny S250 do 280 GD i o tym niewielu sprzedawców potrafi coś powiedzieć a chodzi mianowicie tu o to żeby jak najoptymalniej wybrać parametry "elastyczności" tak żeby blacha podczas tłoczenia jak najmniej się rozciągała ale też tak żeby podczas wciągania na dach arkuszy powyżej 6 metrów nie powyciągały się one pod wpływem własnego ciężaru, Pytajcie o te parametry bo firma która handluje taką blachą je zna ale często ich nie ujawnia bo wie że blacha jest za sztywna lub za bardzo elastyczna, a zapewnienia że to jet najlepsza blacha włóżcie między bajki.
5. Gwarancja z reguły normalne blachy mają 10 lat (gwarancja huty) a te z 15 20 letną to wielka ściema. Ponieważ dają 10 od producenta a potem np. dach jest amortyzowany i z pierwotnej kwoty zostaje np. 20% wartości i od tego "wyleci dziura na 1m" i z tego zwracają wam tą kasę UWAGA NA TO!!! blacha z 30 letnią gwarancją lub dłuższą kosztuje w granicach 40-50 pln za metr CZY WARTO WYDAĆ TYLE KASY? ZA TAKĄ KASĘ MAMY POŻĄDNĄ DACHÓWKĘ!!!
6. Szwedzka blacha UWAGA mój kolega wozi szwedzką blachę z Czech do Szwecji po czy wraca z Szwedzkimi papierami i tak niektóre firmy sprzedają Szwedzką blachę.
7. Japońska blacha ma z tyłu azjatyckie szlaczki stąd pomysł sprzedawców że to najlepsza japońska blacha za 25 pln m2 - produkt chińskich hut.
8. Cena blachy przeważnie w okolicach 24-25 pln/m2 niektórzy mają o wiele gorszą jakościowo o 1 do 2 pln na metrze taniej. Pomyślcie średni dach150 m2 w okolicach 150 do 300 pln taniej opłaca się?