PDA

Zobacz pełną wersję : gazobeton prosto z produkcji - jakie komplikacje



I.W.
24-04-2007, 14:10
Witam wszystkich

Czym grozi wymurowanie ściany z betonu komórkowego który ma 3 dni (data produkcji na metce to 21 04)
Pytanie właściwie retoryczne bo ściana się buduje ale jestem ciekaw czy są jakieś przeciwwskazania. A jak go zamawiałem w grudniu to mówili że będzie czekał... Myślałem -fajnie będzie wysezonowany a jak dziś przyjechał to jeszcze para z niego leciała. BTW - w grudniu magazyn był cały zawalony a teraz jakieś pojedyncze palety :roll: Chyba prawda, że nie nadążają z produkcją

Geno
24-04-2007, 14:11
Skurcz.

24-04-2007, 14:16
kłasc w pozycji tak jak był wyprodukowany
nie przekrecac bloczków na bok - murując

I.W.
24-04-2007, 14:18
Skurcz.
No właśnie -0,37 mm/m -tak podają. Czy spoiny pionowe póją w buroki ???

Geno
24-04-2007, 14:25
Skurcz.
No właśnie -0,37 mm/m -tak podają. Czy spoiny pionowe póją w buroki ???

Wszystko zalezy od temperatur i przebiegu skurczu, cięzko stwierdzić. Majstry muszą dużo chlapać wody na ścianę :wink:. Częściowo (misjcowo) mogą się odspoić.

I.W.
24-04-2007, 14:39
Wszystko zalezy od temperatur i przebiegu skurczu, cięzko stwierdzić. Majstry muszą dużo chlapać wody na ścianę :wink:. Częściowo (misjcowo) mogą się odspoić.
Ale on właściwie jest mokry-palety były w folii ito co parowało skropliło się pod nią tak że wyraźnie czuć wilgoć. Chyba że chlapać go po wymurowaniu (właściwie wyklejeniu bo jest na klej)?

mayland
24-04-2007, 15:06
Ja też dostałam jeszcze ciepły gazobeton. No ale lezy sobie już z miesiąc i jeszcze kilka tygodni poleży. Siostrze przywieźli mokre bloczki fundamentowe prosto z produkcji. Wiele z nich popękało przy rozładunku. :(
Czytałam o sezonowaniu styropianu. Kurcze chyba go muszę juz kupić bo pewnei znów z taśmy produkcyjnej będzie. A tak do jesieni trochę się pokurczy :( :o
Obłęd....

Mikazuu
24-04-2007, 16:15
a ile musi trwać "sezonowanie" gazobetonu, by nie było takich komplikacji?

ps. mi też przywieźli jeszcze ciepły towar. parował 2 dni :o

I.W.
24-04-2007, 16:27
a ile musi trwać "sezonowanie" gazobetonu, by nie było takich komplikacji?

ps. mi też przywieźli jeszcze ciepły towar. parował 2 dni :o

Nie wiem może tyle co dojrzewanie betonu -28 dni ??? Wytrzymałość pewnie jest wystarczająca do postawienia ścian (zanim będzie strop i dach to "dojdzie")i tu się nie martwię, ale chodzi o ten skurcz. Pewnie przesadzam i jak zwykle to nie ma większego znaczenia

Ten mój nie był ciepły miał temperaturę nie wyczuwalną ręką (i twarzą) :wink: a mimo to parował. Za godzinę po ściągnięciu folii z palet parowanie ustało.

Geno
24-04-2007, 16:41
Stabilizuje się po około roku ale największy skurcz to przez kilkanaście dni.

mayland
24-04-2007, 18:54
:o rok :o