PDA

Zobacz pełną wersję : Keramzyt frakcji 2-16 czy 10-20



Bulba
24-04-2007, 14:42
Jaki keramzyt jest lepszy do termoizoloacji podłoża 2-16 (ew. 8-16) czy tez 10-20 ? Podłoże mam suche (generalnie piachy wszedzie, wody gruntowe nisko). Czy w ogole jest duza roznica miedzy tymi keramzytami ?

hes
24-04-2007, 19:12
Keramzyt nie jest od izolacji cieplnej, raczej od blokady podciągania
wody. Do takiego celu najlepiej wybrać keramzyt o możliwie
jednakowej granulacji, czyli np. 8-16, a nie 2-16. Mozna tez
pobawić sie w przesiewanie.

Bulba
26-04-2007, 12:36
Obawiam sie, ze jestes w bledzie. Keramzyt JEST do izolacji cieplnej
ze strony Optiroc

" Możliwości i sposoby zastosowania keramzytu.
Najczęściej keramzyt stosowany jest jako izolacja cieplna, w pewnym stopniu także przeciwwilgociowa i akustyczna. Można nim izolować częściej keramzyt "dachy zielone", sklepienia, ściany fundamentowe i piwniczne, podłogi układane na gruncie, kanał, sklepienia,
Keramzytem można docieplać stropy żelbetowe monolityczne, stropy na belkach stalowych Kleina, stropy drewniane i inne. Jest bardzo odpowiednim materiałem do docieplania istniejących stropów i podłóg drewnianych, z jakimi często mamy do czynienia w obiektach zabytkowych. "

Na szczescie udalo mi sie dopasc odpowiednia osobe i uzyskac informacje, ktore byly mi potrzebne

hes
26-04-2007, 13:06
Na dobrą sprawę każdy materiał budowlany jest TAKZE izolacyjnym
cieplnie. Keramzyt wlasciwości izolacyjne ma dwukrotnie gorsze od
styropianu. Kiedyś powszechnie stosowało się podobnie żużel (szlakę)
do produkcji pustaków i też mówiło się ze to materiał izolacyjny.
Użycie keramzytu musi być z góry określone- jeżeli ma służyć do
izolacji cieplnej, trzeba użyć granulacji 2-16, przeciw podciąganiu wody 10-20.
Jasne, że keramzyt ma wiele zalet i wszędzie tam, gdzie np. styropian jest
niewskazany, warto go zastosować.

Renka Grabow
26-04-2007, 14:30
Zajrzyj na stronę Optiroc:
http://www.optirocgniew.pl/produkt.html
znajdziesz tam dane na temat frakcji keramzytu. My po konsultacji z przedstawicielem firmy Maxit, kupiliśmy keramzyt frakcji 10-20 do ocieplenia fundamentów oraz stworzenia ekranu radiestezyjnego. Za dwa tygodnie mniej więcej bedzie realizacja.

aleksandra1
26-04-2007, 15:18
Zastanawiałam się nad podsypką z keramzytu pod podłogę na gruncie, jako właśnie materiał mający dobre właściwości izolacyjne. Oświećcie mnie proszę, jakie są ceny keramzytu nadającego się na ten cel.

Bulba
26-04-2007, 15:33
My wlasnie tez jestesmy po konsulatcji z doradca technicznym Maxita oraz wizycie u wskazanego przez niego dystrybutora - gzdie udzielono nam dodatkowych, szczegolowych informacji, dzieki czemu wiemy o co chodzi, wiemy kiedy trzeba dawac folie na spod,a kiedy nie.
Cena za 1m3 keramzytu frakcji 10-20 luzem to PLN 180. Ale w innym miejscu, w ktorym pytalismy cena byla PLN 210

Renka Grabow
27-04-2007, 21:48
Sprawdźcie zatem tam gdzie my zamawiamy m3 za 143 netto:
KIM PHUP Bartycka 14 Warszawa tel: 0695 430 373