PDA

Zobacz pełną wersję : Mam na elewacjii tynk mineralny kornik jaka teraz farba ?



Przepiura
24-04-2007, 17:56
Witam

Mam na elewacjii tynk mineralny kornik ,ale nie wiem jaka teraz farbą pomalować ten tynk .
W hurtowni farb gośc polecał mi Dekorala farbę emulsyjną akrylową na zewnątrz i wymieszany barwnik w maszynie .
Czy to jest dobry pomysł ?
Czy ona sie nadaje ?
Pozdrawiam
przepiura

Przepiura
25-04-2007, 18:25
Witam
Nikt takiego czegoś nie zakładał i nie malował ?

Sp5es
27-04-2007, 19:54
Witam

Mam na elewacjii tynk mineralny kornik ,ale nie wiem jaka teraz farbą pomalować ten tynk .
W hurtowni farb gośc polecał mi Dekorala farbę emulsyjną akrylową na zewnątrz i wymieszany barwnik w maszynie .
Czy to jest dobry pomysł ?
Czy ona sie nadaje ?
Pozdrawiam
przepiura

TO zdecydowanie zły pomysł, zależy jednak od parametrów tynku.
Optymalna farba to farba silikonowa dla takiego układu[/url]

Przepiura
30-04-2007, 14:44
Mam tynk mineralny Kreisel-a .
Mół bys napisac dokladnie jak ta farba się nazywa
Poszukał bym w sklepach

Sp5es
01-05-2007, 19:04
http://www.basf-cc.pl/NR/rdonlyres/AE39CF86-30D3-4EC1-B17D-AAD0414AF297/72233/SilcosanFassadenfarbe_pl.pdf

mpkg
01-05-2007, 20:37
Witam, nie stosuj farby akrylowej, masz już położony tynk mineralny to pomaluj go farbą silikonową - żadnego akrylu, nadawać sie nadaje, ale uwierz mi nie sprawdza się za dobrze. Jeżeli już myślisz o Dekoralu to Akrylit 3000 Siloxan chociaż ja osobiście polecam Sigmę - Sigma Siloxan - bardzo dobra farba, nie należy do najtańszych, ale warto zainwestować w przypadku elewacji w bardzo dobrą farbę. Pozdrawiam

Rezi
01-05-2007, 20:46
Relius dobry ale nie mają jeszcze rowiniętej sieci sprzedaży B2C - jak na razie interesują sie rynkiem komercyjnym
pomijam ceny po zwalają z nóg choc trzba im przyznać ze chemia budowlana do ścisła czołówka

wydaje mi się ze wystarczy farba silkikonowa CT 48 Ceresit - Henkel, (http://www.ceresit.pl/u235/navi/31521) Caparol lub STO

arkadiusz
01-05-2007, 21:45
Bylem ostatnio w hurtowni aby wybrac tynk i kolor. Z tego co ja zrozumialem to tynk jest juz w kolorze, ktory wybralem. Natomiast z tego co Wy piszecie wynika za najpierw kladzie tynk a potem go maluje. To jak w koncu jest?

Przepiura
01-05-2007, 22:11
Witam
Dziękuję za odpowiedzi juz wiem coś więcej .
Możecie mi tylko podac przybliżone ceny tych farb żebym wiedział jak rozmawiać w hurtownii ?
Teraz jak wejdę do hutrowni po ferbę będę wiedział czego szukac .
@Arkadiusz chodzi o to że jak kupisz tynk w kolorze juz gotowy to on będzie kolorowy ale strasznie mdły na pewno nie będzie ci sie podobał ,a jak sie pomaluje biały tynk 2-3 razy to kolor otrzymasz taki jaki chcesz .
Ja chcę ostry pomarańcz więc musze pomalować
Pozdrawiam

artureski
02-05-2007, 18:53
eeee, chyba przesadzasz, że nie otrzyma się takiego koloru jakiego się chce tynkiem? Większość moich znajomych ma taki kolor jaki chciała. Z farbą również bywa różnie...

Przepiura
02-05-2007, 19:25
Witam
Chodziło mi o to że nie ma szans wydobyć ostrych kolorów tylko te ze wzorników .
Moja żona zażyczyła sobie ostry pomarańcz i takiego tynku w kolorze się nie dostanie

mpkg
03-05-2007, 09:52
Przepiura zależy o jak mocny kolor się rozbija, niektóre firmy mają w swojej gamie naprawdę mocne kolory gotowych tynków, ale faktem jest, ze np. barwiąc farbę na podstawie powiedzmy NCS-u masz napewno większe pole manewru(chociaz tutaj jest też wiele kolorów nie zalecanych na zewnątrz). Jeżeli chodzi o ceny to Akrylit 3000 Siloxan kosztuje coś koło 180zł/10l, a Sigma Siloxan koło 280zł/10l. Dokładnych cen nie pamiętam, jeżeli chcesz to sprawdzę ceny i podam w piątek. Pozdrawiam