PDA

Zobacz pełną wersję : Czy pisaliscie pismo o zamierzeniu rozp.budowy domu do Stwa?



Lookita
24-04-2007, 19:41
Pytanko-pisaliscie pisemko o zamierzeniu budowy domu do starostwa?Moze tu moze do innego urzedu,niemniej,czy takowe trzeba pisac,bo obilo mi sie w gazetce jakiejs,ze trzeba pro forma napisac conajmniej tydzien przed budowa takowe gowienko papierkowe...norma w tym naszym kraju przeciez....

Kris2222
24-04-2007, 19:54
Ja nic nie pisałem, niewiem czy tego kierownik nie zrobił ale znając go to na pewno nie :lol:

Odebrałem dziennik budowy w Starostwie, pojechałem z nim do Nadzoru Budowlanego tam wpisali datę rozpoczęcia budowy i tyle.
Wszystko po uprawomocnieniu zezwolenia na budowę jeśli dobrze pamiętam.

Geno
24-04-2007, 20:01
Pytanko-pisaliscie pisemko o zamierzeniu budowy domu do starostwa?Moze tu moze do innego urzedu,niemniej,czy takowe trzeba pisac,bo obilo mi sie w gazetce jakiejs,ze trzeba pro forma napisac conajmniej tydzien przed budowa takowe gowienko papierkowe...norma w tym naszym kraju przeciez....

Druk zgłoszenia na miejscu...albo w internecie można znaleźć.

Lookita
24-04-2007, 20:03
dobrze dobrze,ale czy faktycznie ustawowo takie cos trzeba napisac czy olac mozna ;-)))) ?

ms.
24-04-2007, 20:10
Lookita, niestety ustawowo :cry:

Przepisy dotyczące pozwolenia i zgłoszenia art. 28-40a ustawy z 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U. z 2006 r. nr 156, poz. 1118 z późn. zm.).
Zajrzyj też do art. 41 ust. 4 tejże ustawy.

Lookita
24-04-2007, 20:24
chrzanic papierologie,wiem,ze takowe cos teoretycznie trzeba pisac,ale skoro Koledzy Forumowicze pisali,to i ja napisze :-)))

ms.
24-04-2007, 20:30
dziennik budowy też chrzanić?

życzę powodzenia i niezawistnych sąsiadów. :wink:

Lookita
24-04-2007, 20:33
dzienniczek ...oj juz dawno temu poszedl w kat,pozniej juz nie wymagano ;-)))
a tak serio,mam od Muratora,dostalem z projekcikiem...chyba ten bedzie dobry Panie MS.?

mocca
24-04-2007, 20:41
Kilka dni temu odbierałam pozwolenie na budowę i tam poniżej w "przypisach" jest właśnie ten zapis- ze należy 7 dni przed planowanym rozpoczęciem budowy (wymagającej pozwolenia) pisemnie powiadomić o tym m. in. właściwy organ nadzoru budowlanego.
U mnie zajmuje sie tym kierownik budowy, który wcześniej zresztą był moim projektantem.

papierologia fakt, ale to pewnie zwykły druczek do wpisania nazwiska adresu i daty rozpoczęcia, więc 5 minut roboty i co szkodzi taki dostarczyć...

Zgłosić rozpoczecie mozna dopiero, kiedy upłynie termin uprawomocnienia pozwolenia czyli 14 dni od odebrania lub daty ostatniej zwrotki od sąsiada- jesli takowy był zawiadamiany.

ms.
25-04-2007, 07:09
Z kolei mój kierbud złożył za mnie zawiadomienie. Podstemplowaną kopię zgłoszenia mam zachować na czas oddawania budynku do użytkowania.

Kierbuda mam miejscowego, który dobrze zna zwyczaje urzędasów z powiatu.

od_biry
26-04-2007, 11:29
chrzanic papierologie,wiem,ze takowe cos teoretycznie trzeba pisac,ale skoro Koledzy Forumowicze pisali,to i ja napisze :-)))
Dobrze mówisz.
Starostwo powinno mieć gotowe druki - jak ładnie poprosisz to pani ci wyśle mailem...
Ale o tablicy informacyjnej nie zapomnij. Nadzorcy budowlani lubią to sprawdzać bo podjechać samochodem i sprawdzić to fatyga niewielka, a mandat to podobno 600.
U mnie byli następnego dnia po odebraniu dziennika... :D

Geno
26-04-2007, 11:40
chrzanic papierologie,wiem,ze takowe cos teoretycznie trzeba pisac,ale skoro Koledzy Forumowicze pisali,to i ja napisze :-)))
Najwyżej nadzór cofnąłby pozoleniw a co tam.

Lookita
26-04-2007, 15:59
u mnie domek bedziesie stawiac za tesciow domem,wiec z drogi nic niewidac,nie maja jak podjechac,jak wjada na posesje...to wtedy....ich tesc pogoni,za nielegalne wkroczenie na teren posesji...serio,oczywiscie ,ze bede miec wniosek napisany i tablice przed moja budowa :-)))

Geno
26-04-2007, 18:07
u mnie domek bedziesie stawiac za tesciow domem,wiec z drogi nic niewidac,nie maja jak podjechac,jak wjada na posesje...to wtedy....ich tesc pogoni,za nielegalne wkroczenie na teren posesji...serio,oczywiscie ,ze bede miec wniosek napisany i tablice przed moja budowa :-)))

Może sobie gonić. Nadzór ma prawo wystąpić o wejście na sąsiednią posesję.