PDA

Zobacz pełną wersję : "samodzielne" liczenie powierzchni dachu - program



kisor
24-04-2007, 22:29
wiem że w firmach liczą powierzchnię dachu i robią kosztorys, ale chcę zrobić symulację kilku dachówek z różnych firm i zobaczyć co się opłaca, więc może ktoś wie skąd wytrzasnąć program komputerowy co wyliczy potrzebne wartości, dach na dom nie jest skomplikowany - kopertowy z lukarnami w każdej połaci i niewielkie daszki nad wejściami, na garażu też kopertowy z dodatkową małą kopertą od kańciapy ogrodowej, wiem że to podstawy trygonometrii ale brak mi czasu.........nie tylko na liczenie dachówek

serdeczne dzięki

kasia

stiff
25-04-2007, 06:28
Na stronie euronit jest coś takiego jak kalkulator dachowy.

kisor
25-04-2007, 10:50
dzieki za odpowiedz

a moze cos jeszcze , bo ten program jest demonstracyjny i nie moge kreowac wlasnego dachu

moze chce za duzo.........ale moze.........a noz widelec.......ktos jeszcze cos znalazł

bizon301
26-04-2007, 22:28
Idż do "Brassa" z projektem. Powiedz niech zrobią Ci wycene. I masz gotową ilościówkę. Ilości "brassa", "euronitu", czy "ibf" troszkę się zmieniają w wyliczeniach
u hurtowników, ale nie za dużo.

kisor
26-04-2007, 22:58
bizon masz rację, wyliczyłam w programie euronitu pi razy oko dach garażu, nie ma sensu bo nie mogę stworzyć dachu jaki mam i wyliczenia są daleki e od rzeczywistości, ilości podane, ale nie wszystkie firmy maja dany asortyment albo różni się n wymiarami więc jutro mąz zawiezie do psb projekt niech wyceni na brassa - celtycka ciemnoczerwona i esówka brązowa, euronit - profil s ciemnoczerwony, rupp - rubin kasztan, roben - kasztanowa typ s, zobaczymy na co nas stać, będziemy twardo negocjowac, ja skłaniam się do brassa tylko szkoda że trzeba czekać 3 miesiące i są problemy z ewentualnymi reklamacjami

pozdr

kasia

iwonaszczytno
26-04-2007, 23:20
A Cosmo Jungmeier bierzesz pod uwagę ? cena jak za Braasa dachówka z niemiec prawie od ręki , zero reklamacji, ceramika angobowana :wink:

Grzegorz Saczek
27-04-2007, 08:17
Onduline ma taki kalkulator
http://www.onduline.com.pl/?id=6000
lub bezpośrednio plik
http://www.onduline.com.pl/download/setup.zip