PDA

Zobacz pełną wersję : styropian na podłogę



agnieszkakusi
25-04-2007, 07:08
Od wczoraj siedzą u nas hydraulicy. W długi weekend chcemy rozkładać w pomieszcezniach gdzie nie będzie podłogówki styropian i folię. Styropian 2 x 6cm. Doradźcie, na co zwrócić uwagę przy jego rozkładaniu.

andre59
25-04-2007, 07:50
Na dokładność, aby szpar nie było.
Niech przy ścianach ułożą pionowy pasek dylatacyjny ze styropianu grubości 1 cm na wysokość ok 6-7 cm powyżej płaszczyzny izolacji poziomej.

niedzio
25-04-2007, 08:59
andre59:
Na dokładność, aby szpar nie było.
A czy potrzeba później kleić styropian na łączeniach (tak jak widać w Twoim dzienniku budowy) jeśli chcę dać na wierch folię budowlaną (jaki zakład powinien być tej folii) ?

andre59
25-04-2007, 09:03
andre59:
Na dokładność, aby szpar nie było.
A czy potrzeba później kleić styropian na łączeniach (tak jak widać w Twoim dzienniku budowy) jeśli chcę dać na wierch folię budowlaną (jaki zakład powinien być tej folii) ?
Niepotrzeba. Daj 20 cm zakładu.

Darek_P
25-04-2007, 13:17
Niech przy ścianach ułożą pionowy pasek dylatacyjny ze styropianu grubości 1 cm na wysokość ok 6-7 cm powyżej płaszczyzny izolacji poziomej.

Do czego ten pasek służy? Zostaje on tak już na zawsze w podłodze, czy go przed zalewaniem wyjąć?

Darek

niedzio
25-04-2007, 13:34
Ten pasek zostaje, jest to dylatacja od ściany (wylewka na styropianie jest wylewką "pływającą" jeśli nie pomyliłem fachowego pojęcia :lol: )

izi7
25-04-2007, 13:54
Od wczoraj siedzą u nas hydraulicy. W długi weekend chcemy rozkładać w pomieszcezniach gdzie nie będzie podłogówki styropian i folię. Styropian 2 x 6cm. Doradźcie, na co zwrócić uwagę przy jego rozkładaniu.

a czemu tylko tam, gdzie nie będzie podłogówki?

agnieszkakusi
26-04-2007, 06:33
bo tam gdzie nie będzie podłogówki my rozkładamy przygotowując pod posadzkę, a w miejscach gdzie będzie podłogówka robią to hydraulicy.

wbrat
26-04-2007, 07:00
Wszędzie wylewka musi być odizolowana od ścian, ponieważ musi mieć możliwość pracowania - inaczej popęka jak... nie wiem co :). Co więcej dylatacje (tak fachowo nazywa się te kawałki styropianu ;)) muszą być robione nie tylko przy ścianach - powinny być np. w przejściach pomiędzy pomieszczeniami (tam gdzie będą drzwi) oraz w samych pomieszczeniach, jeśli są one duże. Niestety nie pamiętam jaka jest maksymalna powierzchnia wylewki, której nie trzeba dzielić...