PDA

Zobacz pełną wersję : grzejnik podlogowy, jakie doswiadczenia



gandalfaj
25-04-2007, 07:51
Witam,

Poniewaz w salonie bede mial okna do podlogi nie bardzo mam miejsce na grzejniki plytowe. Zastanawiam sie nad grzejnikiem podlogowym. Czy ktos ma doswiadczenia z takim grzejnikiem. Jak wyglada np. konserwacja takiego grzejnika ? Jakie sa plusy a jakie minusy ?

niezły
25-04-2007, 20:54
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=100003

gandalfaj
26-04-2007, 09:58
Dziekuje za odpowiedz.
pozdrawiam

ewa i aleksander
27-04-2007, 09:46
Czyszczenie wewnatrz jest mocno utrudnione.
Na zeberkach od dolu [oraz miedzy nimi] osiada kurz ,ktory trudno usunac .Jest to konwektor i dziala na zasadzie zaciagania powietrza z gory,ktore przechodzi przez zeberka i zostawia tam wszystko.Ostatnio musielismy wymontowac element grzewczy[okazalo sie ,ze jest zle zamontowany] i od spodu miedzy zeberkami byla nawet siersc mojej suczki.Tylko umycie pod prysznicem dokladnie usunelo zanieczyszczenia.
Na lato zakryje sie ten otwor drewnianymi klepkami na styk bo z koleji pies i inni wnosza piach z ogrodu.

boguslaw
27-04-2007, 17:02
Po sezonie grzewczym, problem zanieczyszczania kanału grzewczego załatwia podest pełny, wstawiany w miejsce ażurowego.
Można go wypełnić materiałem pokrywającym resztę posadzki z zachowaniem również rysunku kontynuacji posadzki.
Najlepiej, gdy podczas krycia posadzki, kryjemy niejako całość a wycięty pod kanał fragment wklejamy do podestu posezonowego pełnego.

W kanale na gruncie, można ponadto wykonać odwodnienie i cały kanał wraz z wymiennikiem przepłukiwać od czasu do czasu wodą.

anpi
27-04-2007, 17:17
Zwykły grzejnik można umieścić obok drzwi tarasowych. Tanie rozwiązanie, u mnie się sprawdziło.