PDA

Zobacz pełną wersję : Siatka na kominie?



robertb
25-04-2007, 09:04
Ptaki wrzucaja mi rozne smieci do komina i jest problem. Znacie moze jakies profesjonalne rozwiazania zeby temu zapobiec? PZDR

Krisker
25-04-2007, 09:06
Ptaki wrzucaja mi rozne smieci do komina i jest problem. Znacie moze jakies profesjonalne rozwiazania zeby temu zapobiec? PZDR

Napisz jeszcze co to za komin i z czego odprowadza spaliny.

robertb
25-04-2007, 09:09
W tej chwili to jest zapasowy wylot dla ewentualnego drugiego pieca. Wychodzi pionowo do gory , a nie na boki - tak jak kanaly wentylacyjne. PZDR

seblo
25-04-2007, 12:36
Witaj,
ja na swoich czapkach kominowych zamontowałem daszki z blachy kwasówki. W prawdzie żadnej siatki nie mam wspawanej, ale dotąd nie znalazłem ani jednej gałązki w przewodzie. Znajdź fachowca, który zajmuje sie wyrobami z kwasówki - na 100% robi też takie daszki. Ja płaciłem 40-50zł za sztukę. Są też "oryginalne" w PSB, ale są zajebiście drogie - najtańsze coś koło 200zł.
Jak chcesz, to podeśle Ci fotki.

Barbossa
25-04-2007, 13:04
Ptaki wrzucaja mi rozne smieci do komina i jest problem. Znacie moze jakies profesjonalne rozwiazania zeby temu zapobiec? PZDR

posadź kota - sztuczniaka na kominie

lukol-bis
25-04-2007, 13:50
Ptaki nie wrzucają śmieci z czystej złoścliwości.... One budują gniazdo i temu trzeba koniecznie zapobiec. Jeżeli jest to przewód nie używany, to nawet można go zatkać, zostawiając tylko małą wentylację. Jak ptaki zrobią i zasiedlą gniazdo, to będzie duży problem.
Pozdrawiam

robinoc
25-04-2007, 20:53
Zrób kratkę z kilku sprężystych drutów powiązanych ze sobą , coś jak mały ruszt, długość drutów dobierz tak by dały się ciasno wepchnąć do otworu. Jeżeli nie jest duży to to starczy tylko krzyżak, w ten sposób masz rozwiązany problem za kilka złotych, u mnie działa od lat.
A może zamiast kota przyklej awatarek Barbossy? :D