PDA

Zobacz pełną wersję : zaczynam pisanie



Strony : [1] 2

kajetana
25-04-2007, 14:16
Co prawda jeszcze około 2 miesiące do rozpoczęcia budowy, ale już się coś rusza w sprawie, więc - dla siebie, męża, potomstwa i forumowiczów - pisanie czas zacząć :)

Krzysztof Kubas
25-04-2007, 18:17
Wiem co to znaczy-my zaczelismy budowe w Kwietniu 2006.Zycze cierpliwosci,wytrwalosci i JAK NAJMNIEJ KLOPOTOW![/i]

kajetana
26-04-2007, 09:32
jednak człowiek się gubi w świcie komputerów... cała nerwowa byłam, bo nie umiałam wpisać odnośnika do swojego dziennika - w desperacji poprosiłam koleżankę z pracy o pomoc. Teraz już wszystko gra - mogę pisać i Wy możecie pisać. Dostałam ofertę na dom w technologii szkieletowej od jednej firmy - jak pozbieram wszystko to napiszę ile chcą i za co. Problemem jest niestety brak możliwości postawienia domu w stanie deweloperskim - firmy nie mają czasu. Dwie z trzech powiedziały, że stawiają tylko do surowego zamkniętego. A co dalej? Sama nie wiem. Majówka upłynie na odpoczywaniu/ pracy w ogrodzie (nie moim - rodziców) oraz przeglądaniu netu w poszukiwaniu innych firm - innych ofert zbieraniu. Na razie mam ofertę firmy: Domy Z Paczki ...
A że wiosna już widoczna wszędzie, zamiast się cieszyć znów mnie dopada depresja - po pracy do mieszkania w bloku powroty, wickendy wpraszane do znajomych, co posiadają ogródki i można doświadczać wiosny.
Zaczęłam jeździć na rowerze - wyczyn niemały - robię 2 do 3 okrążeń Malty w Poznaniu - sama jestem dumna, bo to wychodzi około 15-20 km. HUURA:)

kajetana
26-04-2007, 11:21
ha! o mnie się wydawało, że dziennik zacznę pisać w lipcu - ha!
kiedy to już teraz - koniec kwietnia muszę się zastanawiać nad inspektorem budowy, nad firmą budowlaną, nad fundamentem, wykończeniem pewnie na jesieni. I powoli mnie przeraża brak perspektywy na budowanie domu - tzn. firma Domek chce ponad 400 tyś za dom w deweloperskim (bez fundamentów i wykończenia i pewnie bez czegoś jeszcze), inne firmy mówią o kwotach około 230-250 tyś za stan surowy zamknięty. I co tu robić dalej? Co zdecydować?
Będę na urlopie wyszukiwać w necie info o wszystkim co potrzeba - koszmar! :evil:

kajetana
26-04-2007, 11:57
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/55bd7e66ffa314e3.html

kajetana
26-04-2007, 12:37
http://images20.fotosik.pl/269/e6f86c887444623cmed.jpg

kajetana
26-04-2007, 12:44
ojej ojej ojej - udało się coś wkleić ... aż sama popatrzę z przyjemnością na wizualizację swojego przyszłego domu przestronnego :)
i jeszcze ... - w końcu już umiem :) :)
A ta łąka to nasza działka

http://images20.fotosik.pl/269/c867a7958580024emed.jpg
http://images20.fotosik.pl/269/efbddef5b8c53f18med.jpg

kajetana
26-04-2007, 20:10
czytam rady Forumowiczów w naszych komentarzach i faktycznie - nie ma co - trzeba opcjonalnie sprawdzić oferty firm "murowanych" na wybudowanie naszego przestronnego. Może wyjdzie taniej? Bo nie ma co ukrywać - w budowaniu tradycyjnym My czyli inwestorzy mamy możliowść wyboru, rezygnacji i zmiany wykonawcy. A przy szkieletowym - z jedną firmą się zaczyna - z tą samą trzeba skończyć choćby to minimum czyli surowy zamknięty.
Coraz bardziej oddala się od nas perspektywa wprowadzenia się jesienią/ zimą.
Zabieram się za czytanie o przestronnych murowanych :( :)

kajetana
27-04-2007, 07:29
no tak - przecież musi być wstęp do dziennika :)
WSTęP DO DZIENNIKA KAJI I ARTURA

Chęć posiadania własnego domu z ogrodem to marzenie moje od bardzo wielu lat. Przyczyna jest prosta - moi rodzice mają dom z małym 700m.kw ogródkiem, oprócz tego dom na wsi z duużym ogrodem, w którym uwielbiam pracować. Spędzamy na wsi dużo czasu - teraz na majówkę też tam jedziemy. Depresje wiosenno-jesienne zaczynają się u mnie właśnie teraz - drzewa zielone, ptaszki śpiewają, robalki chodzą i fruwają a ja zamknięta w mieszkaniu. OCHYDA!
Wtedy uciekamy z mężem na wikendy - na wieś albo do znajomych z ogrodem. Tam sama sobie znajduję zajęcia - koszenie trawy, przycinanie kwiatów - wszystko, tylko żeby być na dworze.
Z zeszłym roku chcieliśmy kupić dom z drugiej ręki z jakimś ładnym ogrodem - ale się nie udało. Za to zmieniliśmy koncepcję - działka będzie lepsza - bo większa i budujemy dla siebie.
Szukałam w necie ofert pod Poznaniem i znalazłam!
15 km od Poznania, piękna działka (widać na foto), 1800 m.kw, za działką stary sad, duży teren podzielony na 2 działki (oby jak najdłużej wolne) i kawałek dalej - piękne jeziorka połączone ze sobą i ogromny teren rekreacyjny. Do lasu też kawałeczek - w zasadzie nie las tylko Puszcza Zielonka.
Jedyny problem, to droga powiatowa asfaltowa przebiegająca przez wieś - przed naszą działką też - pomimo nakazu jazdy 40 km/h ludzie zasuwają jak wariaci. Ale My sobie z tym poradzimy - jak mówimy z moim kochanym mężem - wiatrówkę się kupi i będzie się strzelać w opony :)
Tyle wstępu.
Kolejne wyzwania przede mną - wszyscy wiedzą jakie hihihi :) :) :)

kajetana
27-04-2007, 12:11
http://images20.fotosik.pl/273/9734aba431aa8252med.jpg

http://images20.fotosik.pl/273/b6b080d9d7b6014emed.jpg

hmm może coś o okolicy i sąsiadach :)
jak wspominałam przed działką biegnie droga, po drugiej stronie ulicy są już domy - w większości piętrowe. Po naszej stronie, na prawo od naszej działki są sąsiedzi - autochtoni, po lewo - pusta działka taka sama duża jak nasza. Także, jak się w końcu wybudujemy to możemy mieć nowego sąsiada po lewej stronie. Działka za nami raczej nie zostanie kupiona - została okropnie wytyczona - przyszły właściciel musi dojechać do domu po własnej co prawda drodze, ale aż ponad 50 m. Ta droga odgradza nas od sąsiadów z prawej strony.
Czyli pomimo obecności sąsiadów jest sympatycznie i miło :)
Zresztą wielkość działki gwarantuje izolację od świata zewnętrznego - kiedyś zrobimy suuper żywopłoty i będzie :D :D :D

kajetana
27-04-2007, 22:46
I dobrze :)
Akurat się zastanawialiśmy, czy nie pojechać do Wioski Budowlanej pooglądać domy, może pogadać z ludźmi a tu proszę ZLOT sie szykuje.
Mam nadzieję, że uda nam się pozbierać info z kategorii "budowlane".
Przyjedźcie też - każda wymiana doświadczeń jest ok :)
Czyli 19 maja (sobota) start o 14.00 :)

kajetana
28-04-2007, 21:26
majówkę spędzamy na wsi - paru sąsiadów na krzyż, kury, kaczki, szczekające psy i konie - akurat wieś jest ostoją hodowców koni ...
wspaniale jest wstać o świcie, podlewać ogród i potrzeć na pasące się koniki:)
Zrobię kilka zdjęć - może kogoś zainspirują. Dom na wsi jest domem wybudowanym jakoś po wojnie, mamy go chyba już z 10 lat. Kupiliśmy od starszej pani i etapami poprawialiśmy. Ze strychu zrobiliśmy 2 ogroomne pokoje (jest tu sypialnia moja i męża), wymieniliśmy kuchnię na drewno na nowszą kuchnię na drewno. W sypialni na dole jest koza, w tzw. salonie kominek - ten nie wyszedł niestety. W zasadzie w kwestii ogrzewania niepotrzebnie zrezygnowaliśmy z typowych piecy kaflowych - były zwykłe, ale jak się napaliło... to hoho!
Starą chlewnię połączoną ze stodołą przerobiliśmy - w chlewni jest pom. gospodarczo-ogrodnicze (składzik), w części stodoły pokój na różne rzeczy + 1 łóżko (tzw. wytrzeźwiałka). Część pozostałą stodoły zburzyliśmy, na jej fundamencie jest taras zadaszony, obok murowany grill i doprowadzona woda.
Pokaże wszystko na zdjęciach ...
Jak się cieszę, że popracuję w ogrodzie - nawet w warzywniku :)
Może uda się wstać wcześnie i podlać co trzeba ...

kajetana
03-05-2007, 17:51
majówka mija ... mi miło :)
mojemu mężowi też ... hihi
pomimo początkowych wiatrów, od środy przynajmniej tu jest bardzo ładnie - oczywiście słońce robi sobie żarty - niby nie świeci mocno, a ja spalona, że aż piecze. Podlewam kwiaty, trawę, warzywnik, przycinam i sieję warzywa. Szkoda, że jutro już piątek. Obiecane fotki wrzucę po powrocie do domu - brak sprzętu...
Pies i kot też bardzo się cieszą wolnością i ładną pogodą.

kajetana
07-05-2007, 11:44
i po majówce, a ja czekam na powrót części rodziny - będziemy decydowali co dalej z budowaniem. Tzn. szkielet czy murowany i kiedy zaczynamy budowę. Ja na wszelki wypadek już szukam fundamentowej ekipy :)
Tak chciałam wrzucić fotki ze wsi i gucio wyszło z tego :( Mąż baterii nie naładował w aparacie - kurcze, a tak było ładnie. Teraz pojedziemy na wieś dopiero pod koniec maja. Na zjazd muratorów też nie jedziemy - zobowiązania wobec rodziny...
Postaram się w tym tygodniu umówić z naszym inspektorem budowlanym - coś trzeba poustalać, o coś popytać - bo przecież my kompletnie jesteśmy nie tego w temacie budowania.
W sobotę przewozimy część naszych mebli - już pod kontem nowego domu zakupionych. Domu nie ma - trzeba było wynająć jakieś pomieszczenie na te mebelki. Druga część mebli jest w Szczecinie - bo ze Szczecina nas przywiało do Poznania 2 lata temu :)

kajetana
07-05-2007, 12:28
http://images20.fotosik.pl/314/5eab013b0ce12f39m.jpg

A to główny członek naszej rodziny - bokser, lat 11, imię Gęba. Kota muszę wgrać do netu :)

kajetana
08-05-2007, 12:27
oj - wszyscy na forum tacy gadatliwi, a ja nie mogę od Was uzyskać ceny za wybudowanie domu przestronnego - takiego jak nasz. I się miotam w niepewności za ile i z kim budować. Podajcie choć cenę za murowanego - żebym miała jakieś pojęcie. Chyba nie pisałam:
szkieletowy drewniany w stanie surowym zamkniętym wyceniają na ok. 230 tyś, szkielet do stanu deweloperskiego na 450 tyś. Dużo, mało?? Podpowiedzcie dobrzy ludzie :) :cry:

kajetana
09-05-2007, 12:07
i nikt nie podpowiada ....
Mój przyszły inspektor budowy powiedział, że za stan surowy zamknięty powinno się liczyć ok. 170-200 tyś. Te 200 to już max.
Natomiast mnie oświecił, co do ceny za deweloperskiego szkieleta - że 450 tyś to koszmar i nie ma mowy.
Na szczęście on ma jakiegoś znajomego od szkieletów i drewna więc ten ktoś też zrobi wycenę.
Generalnie powiedział, że projekt przestronnego jest dobry, ładny dom będzie z tego, a zmiany jakie chcemy wprowadzić są do zrobienia.
Poza tym czekamy na uzyskanie mapek, w next poniedziałek muszę jechać z wnioskiem o podłączenie do ścieków. Jak dostanę od nich opinię to będę mieć komplet opinii koniecznych do pozwolenia na budowę.
Jakoś nie mam nastroju do niczego przez tę pogodę - wiatr, deszcz, zimno. A w domu by się włączyło ogrzewanie kominkowe i byloby ciepło.

kajetana
11-05-2007, 09:33
kochany dzienniku/ pamiętniku ...
jeszcze przecież nie zaczęliśmy budować, a ja mam wielką głowę od pytań i wątpliwości. Na forum szkieletowym czytam, że ludzie budują sami... - ale My ani nie potrafimy, ani nie mamy czasu. Co z tego, że czytam na stronie Pana Nitki, jak się buduje, kiedy nic nie rozumiem z tego.
Jedno chociaż wiem - że cena ok. 250 tyś. za fundament + szkielet/ dom gotowy w stanie sur. zamkniętym to cena faktycznie dobra. Pewnie można ją troszeczkę zbić, ale pewnie nie dużo.
Marzę o tym, aby mieć za sobą etap wybierania firmy, zmian w projekcie i ewent. dostosowywania projektu do potrzeb wszelakich. A tu jeszcze tyle przede mną... :roll: :cry:

kajetana
12-05-2007, 12:03
Co mi tam - zrobiłam mały wysiłek i wysłałam 58 zapytań do firm budujących domy drewniane - odpowiedziało kilka narazie. Dwie chciały projekt - to wysłałam zeskanowany - wycena na next week. Firma Focus podała ceny z kosmosu: za stan surowy zamknięty 2 tyś/m.kw, stan dewelop. 2500/m.kw, za pod klucz 3 tyś/m.kw. Zostali skreśleni - wyszło mi za surowy zamknięty 350.000 PLN (gdzie średnio należy przyjąć około 200 tyś.). Na razie mam 2 firmy wyceniające surowy zamknięty na ponad 200 bez fundamentu. Więcej napiszę za parę dni - jak będę miała wyceny. Myślę, że dla Was to będzie dobra informacja :)

kajetana
12-05-2007, 21:21
ach.. napiszę dokładnie, jak i co:
Firma Focus - budują w każsej technologii, chcą 2tyś/m.kw. przy stanie surowym zamkniętym; 2,5tyś za stan deweloperski; 3tyś za pod klucz. Po przeliczeniu mojego domu wyszło, że na dzień dobry kasują około 60-100 tyś więcej niż obecnie powinni. Czyli zostali skreśleni :)
Firma Wood House - poprosili o projekt, wycena za tydzień.
Firma Scandia Homes - jak wyżej
Firma Damir - jak wyżej, robią tylko pod klucz. Pan przez telefon był prawie niemiły "nie zawracamy sobie głowy robotą mniejszą niż pod klucz, szkoda naszego zachodu..."
Firma Drewimed - odpadli w przedbiegach, gdy napisali, że z projektu domu szkieletowego Muratora robią własną wyceną, która .... kosztuje 500 zł. Brak słów ...
pozdrawiam :)

kajetana
14-05-2007, 01:19
muszę dołączyć do dziennika nowe fotki mojej łąko-działki - sporo się zmieniło, od wczesnej wiosny. Byliśmy ostanio - okazało się, że wysokie krzaki nie wiadomo czego są dzikimi brzozami - piękne mają liście - takie świeżo zielone :). Mniej więcej w miejscu gdzie będzie stał dom rosną chyba sosny - samosiejki. Nie są niestety tak ładne i symetryczne jak kupowane w centrach ogrodniczych, ale może je przesadzę pod ogrodzenie (którego jeszcze nie ma). Może wiecie kiedy najlepiej przesadzać iglaki - to są młode drzewka - niektóre ledwo wyrosły z ziemi, niektóre mają max. 50 cm. Muszę się też przyjrzeć brzozom - mogą się jakoś komponować w przyszłym ogrodzie.
Może mi się uda dojść jakie jeszcze mam rośliny na działko-łące, choć na razie kompletnie nie wiem co począć z tą roślinnością.
A jakbym zostawiła rośliny małe (niskie trawy, jakieś kwiatki i co tam jeszcze jest), dosiała trawy między te rośliny i poprostu zaczęła kosić to co z tego wyjdzie?
Choć robienie czegokolwiek przed budową jest bez sensu - bo rozjadą, popsują i zniszczą całą robotę...
Czekam na sugestie :)

kajetana
14-05-2007, 08:09
cd firm budujących ...
Firma Drewbud - 2600/m pod klucz;
Firma Sowa - buduje tylko z bali;
Firma Domikon - wycena z projektu;
Firma Domki Drewniane - robią tylko letniskowe;

pewnie jeszcze ktoś się odezwie z ofertą .. :)

kajetana
14-05-2007, 11:50
cd.. cd..
Firma Dom Tani - 2150/m.kw + transport
Firma Gliwa - 1700-2100
Firma Wako - 2000
Firma Kreiss - 1800/m

kajetana
14-05-2007, 14:15
cd cd cd...
słuchajcie - w zasadzie to nic nie rozumiem - ceny są od siebie oddalone o miliony lat świetlnych. Od 840 do 2000 za stan sur. zamknięty po 3500 za pod klucz. Wciąż jestem zamotana - dlaczego tak tanio i aż tak drogo? Gdzie jest psikus?

kajetana
15-05-2007, 08:31
Głowa mnie boli od tych firm, wycen....
Extra firma to Canada Concept ze Szczecina... Szerszeniki z forum budują z nimi, więc oglądałam stronę - dziwię się, że mają AŻ TAK niskie ceny. Światełko alarmu mi się włącza - niemożliwe, jakaś kucha jest. Dzwonię dziś do tej Canady, a babka mówi, że ceny nieaktualne - to po jakie ...... umieszczają je na swojej stronie??
Nic zbieram te oferty, zbieram... jutro jedziemy do inspebuda, poczytamy te oferty - pewnie w next week będziemy decydować się na jakiegoś wykonawcę i co ważne też - do jakiego stanu będziemy z num budować.
Niewątpliwie decyzja o firmie i ustalenie z tą firmą konkretów zdejmie ze mnie już pewien ciężar... Bo mnie to wszystko strasznie ...przygniata :(Nawet jakbyśmy mieli się wprowadzać w 2008 roku, to ustalenie podstawowych kwestii pozwoli mi jakoś łatwiej żyć - co przesadzam?

kajetana
15-05-2007, 08:41
Firma Canada Concpet - 1800/m w deweloperskim, ale oni są ze Szczecina, więc napisali, że powyżej 100km od nich nocleg dla ich pracowników zapewniam ja + płacę za transport.

kajetana
15-05-2007, 12:31
kurcze... chyba znalazłam firmę :)
WAKO - DOMY - chcą 350tyś pod klucz bez fundamentów i instalacji w domu. Czyli wychodzi ok. 2100/m. W necie widać, że firma porządna, opinie ma dobre. Biura handlowe rozsiane po świecie...

kajetana
16-05-2007, 12:41
Cytat z @ firmy:
WAKO jest firmą całkowicie polską, ale sprzedajemy 80% domów poza granice Polski /praktycznie do całej Europy i raz do Kamerunu/
Ostatnio budowany dom szkieletowy powstał w Szwajcarii ale tylko dlatego , że klient nie otrzymał pozwolenia na budowę domu z bali co później okazało sie nieporozumieniem -zmierzam do tego , że nasi klienci mając do wyboru wszystkie technologie które oferuję
zwykle wybierają dom z bali.
Namwiam do odwiedzin naszej firmy-mam biuro postwione na terenie zakładu wyk. z bali 92mm i mieszkam w domu z okładki katalogu WAKO też z bali ale o grubości 150mm , moge te domy Państwu zaprezentować.
Ponadto jest kilka domów zbudowanych w okolicy /też z bali/ , które można bedzie obejrzeć.

Nie wykonujemy fundamentów, instalacji wewnetrznych /elektryka, wod-kan-co/ i nie wykańczmy domów w takim sensie ,że nie malujemy na gotowo płyt gipsowych jeśli takie wystepują /są one zamontowane w stanie surowym / i nie kleimy kafli na przygotowane podłoże np. w kuchni, łazience, pom. gospodarczym./

Dom kryjemy zwykle dachówkami typu Brass lub Euronit , rynny z tworzyw sztucznych -Kanion, podłogi sosnowe, izolacje termiczne
z wełny mineralnej lub szklanej /dach 200mm, podłogi 100mm, dla ścian 150mm + bale np. 72 lub 92mm/
Ta sama cena dotyczy domu szkieletowego jak i z bali o grubościach 72mm+ izolacja.
Domy z bali grubszych np. 125mm ; 150mm i więcej są troszkę droższe niż dom szkieletowy.
ściany w domu szkieletowym także mogą byc ożnie wykańczane np. szalówką z desek 25mm, tynk akrylowy na styropianie 80mm lub cegły elewacyjne 20mm klejone na płyty poliuretanowe 60mm grbości /ten ostatni wariant jest najdroższy/
Konstrukcja ściany szkieletowej to rama 60/170mm wypełniona wełną mineralną zamknięta obustronnie płytami OSB o grubości 12mm.
Plus ruszt od wewnątrz i płyta gipsowa , z zewnątrz wykończenie jak opisałem to na początku .

Co radzicie?

kajetana
16-05-2007, 14:26
ma chyba 20-30 ofert... i wciąż nie wiem co robić - co wybrać. Wiozę dziś wszystkie do mojego inspebuda... niech czyta - niech podpowiada ...

kajetana
20-05-2007, 20:40
zaczyna się nowy tydzień, zaraz koniec maja - a my wciąż w proszku. Mam nadzieję, że wspólnie z rodzicami i z pomocą inspebuda uda nam się wybrać firmę. Choć jakoś super nam się nie śpieszy - czekam jeszcze na opinię o podłączeniu ze ściekowni poznańskiej - powiedzieli, że czekanie może być nawet do 2 m-cy. Muszę zadzwonić do geodety, bo coś mi się wydaje, że nie przykłada się do naszych spraw jak należy. Chociaż tyle dobrze, że inspebud ma swojego architekta - spotkam się z nim za kilka dni... - niech zaczyna rysować zmiany. Muszę jeszcze dokładnie popytać inspebuda, co z rysowaniem przyłączy na mapce.
Jedynie prąd mi już zakładają na działkę - tzn. procedury się rozpoczęły, kasę wpłaciłam i ENEA coś tam już robi. Jako jedyna firma od mediów chciała tylko akt notarialny i mapkę do rozpoczęcia podłączania, inni chcą a to mapki na moje nazwisko, a to pozwolenia na budowę ze starostwa.
Ciągle coś jest do załatwienia..., do przypilnowania.
Muszę też napisać do drewbudu - zadać dodatkowe pytania nt. budowy domu. Będę suuper szczęśliwa jak zacznie się budowa... kiedyś :)

kajetana
21-05-2007, 23:31
nowy tydzień - nowe sprawy i problemy. Wciąż napływają oferty - Mefra Szamotuły zupełnie niespodziewanie wysunęła się na pierwszy plan. Przynajmniej ze względu na kasę są całkiem atrakcyjni. Ale znów zanudzam ofertami... :)
Jeszcze się dobrze nie rozpoczęła sprawa z domem, wciąż załatwiam papiery - a tu pierwsza niemiła niespodzianka: od tygodnia myślałam o geodecie - że się nie odzywa i jakoś mi nie pasowała cała sprawa z nim. Aż w końcu zadzwoniłam do niego zapytać jak daleko jest sprawa mapek w starostwie - on mi na to, że brakuje jeszcze aktu notarialnego. Wściakłam się, że po 3 tygodniach mi o tym mówi... dowiozłam mu akt notarialny do starostwa,żeby było szybciej. Ale wciąż miałam przeczucie, że nie jest jak powinno. Mój inspebud powiedział, że jak potrzeba załatwi mapkę w 2 dni, więc zadzwoniłam do starostwa zapytać, jak stoi sprawa mapki - a tu facet mi mówi, że geodeta nie złożył przez ostatnie 3 tygodnie żadnych papierów dot. naszej działki!!! :evil:
Szału dostałam! Znów zadzwoniłam do geodety - pytam go jak idiotka, kiedy złożył kwity, bo chcemy przyśpieszyć sprawę - geodeta przyparty do muru mówi, że nie złożył. Kosmos - fachowiec jak cholera :(
ZWOLNIŁAM GO PRZEZ TELEFON :lol:
Inspebud załatwia mapki.... a przed nami wciąż wybieranie firmy budowlanej...

kajetana
22-05-2007, 07:12
FIRMA MEFRA ZA 300 TYś . ROBI:

1. Ściany zewnętrzne-dom
2. Ściany wewnętrzne:
3. Strop nad parterem:
4. Konstrukcja dachu
Oferta zawiera dodatkowo następujące elementy:
• Fundament z płytą fundamentową , izolacjami,
• Instalacją kanalizacyjną i wodną (tylko część która musi zostać rozprowadzona pod płytą fundamentową)
• Montaż domu z użyciem dzwigu (musi istnieć możliwość wjazdu dzwigu na działkę)
• okna PCV i drzwi tarasowe białe k=1,1 system Tyssen
• 1 szt drzwi wejściowe drewniane z zamkiem wielopunktowym (wartość netto 3000PLN)
• parapety zewn. aluminiowe
• 1 szt brama garażowa Novoferm
• rynny PCV system Profil
• wszelkie łączniki do montażu dostarczonych elementów
• taśma izolacyjna rozprężna do uszczelnienia połączeń ścian (kompriband)
• wykonanie rysunków warsztatowych i montażowych

CZY TO DOBRA CENA??

kajetana
24-05-2007, 09:30
wraz z rodziną + naszym inspebudem doszliśmy do wniosku, że warto się zainteresować firmą Mefra z Szamotuł - mają rozsądne ceny i są blisko. W związku z tym w najbliższą środę (30.05) robimy wyjazd do ich fabryki. Inspebud jedzie z nami - przemagluje kogo trzeba z technologii, ociepleń i czego tam jeszcze. Trzeba będzie jeszcze zmienić treść umowy - bo prawnik powiedział, że jest kiepska.
Po zwolnieniu geodety, mapkami zajął się inspebud - skasował za robotę w ekspresie okrągłą sumkę - wcale nie małą. Ale przynajmniej są papiery :)
Mam ochotę pojechać na działkę dziś - porobić nowe fotki....

kajetana
29-05-2007, 13:26
jutro wizyta w Mefrze - zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Naprawdę dobrze, że jedzie z nami inspebud - bez niego byłoby trochę na ślepo. W piątek kolejne spotkanie z architektem - ma mieć przygotowany projekt ze zmianami do zatwierdzenia przez nas - muszę mu jeszcze powiedzieć o zimowym ogrodzie. Bo taki jest ewentualny plan, żeby na bocznym tarasie kiedyś zrobić ogród zimowy - choć nie taki, jak często są robione. Widzieliśmy w katalogu ze Szwecji - słodki ogród zimowy, w którym na lato wyciągało się całe okna.

kajetana
01-06-2007, 13:45
obiecywałam zdjęcia z naszej wsi.... i oto proszę :) piękna zieleń, domek + domek roboczy...

http://images22.fotosik.pl/121/76f0ecce130be54emed.jpg

to jest domek roboczy zrobiony ze stodoły, w miejscu obniżonego dachu też była stodoła - na jej fundamencie są drewniane filary. Mamy tu kącik grillowo-rekreacyjny. Dwa pomieszczenia służą za warsztaty i zbieralnie różnych rzeczy. Jest wejście na strych - ale tam mieszkają tylko muchy :(

http://images21.fotosik.pl/352/36f88988f3854250med.jpg

ze starych kamieni jest źródełko, jeden kran do podlewania ogrodu, do lania wody jest założony stary "rzygacz" z pompy. Źródełko jest obok stodoły, więc z tyłu źródełka jest zrobiony kamienny grill (wyszło urządzenie kamienne 3-funkcyjne)

kajetana
01-06-2007, 14:06
http://images21.fotosik.pl/352/3818b29f949a4b38med.jpg

i piękny ogród

http://images21.fotosik.pl/352/d2ab697822f4c8d0med.jpg

i suuper kwiatki na skalniaku

kajetana
01-06-2007, 14:08
http://images12.fotosik.pl/49/4f7c162d8c913864med.jpg
domek mieszkalny :) i widok z ulicy

kajetana
03-07-2007, 10:02
W DNIU 2 LIPCA 2007 ROKU OKOłO 17.30 ZMARł NASZ KOCHANY PIES O IMIENIU GęBA. NASZ PRZYJACIEL - NASZE DZIECKO.
PIERWSZE WBICIE łOPATY NA DZIAłCE BYłO JEDNOCZEśNIE KOPANIEM GROBU DLA GęBY.
NAWET W NAJGORSZYCH KOSZMARACH NIE PRZYPUSZCZAłAM, żE GęBY Z NAMI NIE BęDZIE - NIE BęDZIE MIESZKAł W NOWYM DOMU, NIE BęDZIE SIKAł NA NOWE ROśLONY I SZCZEKAł NA PSY SąSIADóW.
POZOSTANIE W NASZEJ PAMIęCI I OBOK NAS-CHCIELIśMY MIEć GO PRZY SOBIE

http://images20.fotosik.pl/314/5eab013b0ce12f39m.jpg

kajetana
07-07-2007, 22:46
Życie leci jak zwariowane. Dzieją się rzeczy, których nie chcemy, a jednak się dzieją. Od października zeszłego roku mieliśmy w rodzinie 3 śmierci, 3 pożegnania. Mojego kochanego kota Rudego nie mieliśmy okazji pochować obok nas - nie mieliśmy jeszcze działki, ciocia zmarła nagle choć mocno chorowała (jak się okazało). Gęba - nasz piesek kochany zmarł prawie tydzień temu - śpi spokojnie w rogu naszej działki, ma wspaniały widok.Na miejscu jego pochówku na razie będzie leżał duży, ładny kamień. W przyszłym roku posadzimy tam magnolię. Przed Jego śmiercią spokojnie podchodziłam do spraw działki - pozwolenia się same robiły, opinie się pisały, zmiany w projekcie bez pośpiechu były uzgadniane. Teraz....
Chciałabym już tam mieszkać, aby być blisko Gęby, bardzo mnie boli, że jest tam sam. Jutro jedziemy na działkę odwiedzić Go. Po 2 tygodniach chyba nie będzie padało, więc spokojnie będziemy mogli spędzić przy Nim trochę czasu. Nie mamy jeszcze opinii z Aquanetu - kanalizacja. Oby przysłali jak najszybciej, kończymy wprowadzać zmiany w projekcie, wiemy już gdzie będzie zjazd z drogi na działkę. Niby wszystko idzie jak trzeba, ale tak strasznie powoli. A bez pozwolenia na budowę nie można podpisać umowy na produkcję i budowę domu.
Najgorszy jest ból , który się pojawia czasem.... takie okropne myślenie, że nic nie układa się jak trzeba. Ciocia miała mieszkać z nami, zwierzęta miały mieć swój azyl, swoje piękne miejsce na ziemi. Ze wszystkim się spóźniamy...
Nawet nie wierzę, że budowa zacznie się jeszcze w tym roku.

kajetana
11-07-2007, 10:00
Nie mam siły zajmować się budową - cudem będzie postawienie domu w tym roku - a to oznacza, że Gęba będzie tam sam. Przestało mi zależeć. Dom miał być wspaniałym miejscem dla wielu ludzi i zwierząt, tylko że ONI odeszli. Po co mi ogród skoro Gęby tam nie będzie ... :(

kajetana
11-07-2007, 13:05
Wracając do domu....
Pamiętacie, że wybraliśmy Przestronny D08S - szkieletowy?
Zmiany wprowadzone przez nas to:
poszerzenie domu o 1,5 m.b zarówno od łazienki dużej jak i od garażu. Czyli w sumie 3 mb dodatkowo. U nas akurat garaż jest po prawej, łazienka duża po lewej. Dzięki temu na spokojnie do garażu wjadą 2 auta, powiększa się pomieszczenie gospodarcze za garażem oraz z drugiej strony domu łazienka + dwa pokoje są naprawdę przestronne. Zmieniamy układ w łazienkach, mała łazienka będzie miała drzwi od wiatrołapu - koszmarny pomysł w oryginalnym projekcie - drzwi łazienki wychodzące na salon. O jakieś 45 cm pomniejszamy małą łazienkę przez co powiększa się kuchnia. W salonie na małej ściance od wschodu będzie okno stałe, jedne drzwi balkonowe zamieniamy na stałe - nie otwierane. W dużej łazience powiększamy okno, w dwóch pokojach gościnnych od frontu też. Jak mi to architekt narysuje to wrzucę do dziennika, żeby było widać co i jak. Brama wjazdowa na działkę będzie z boku domu, a furtka na przeciw drzwi domowych - żeby być maxymalnie osłoniętym od ulicy. Cały przód będzie zarośnięty - żywopłot i jakieś rośliny wysokie.

kajetana
23-07-2007, 14:01
cholera niby nic a zaraz koniec lata :(
mamy już wszystkie opinie + złożony wniosek na zjazd z działki. Teraz najważniejsze - pozwolenie na budowę.
I ostatnie spotkanie z architektem - jednak robimy ściankę kolankową. Widziałam przestronnego w Kicinie - zdecydowanie za mała przestrzeń między oknem a dachem - za dużo cienia.
Trzeba pomyśleć o umowie na dom - w sumie mogliby już produkować chatkę.
Czekam też na pozwolenie na zmiany z muratora - coś długo nie przysyłają.

kajetana
24-07-2007, 12:29
pozwolenie na zmiany idzie .... pocztą 3 tydzień. Faksem mi w końcu przysłali, bo tak to paraliż kompletny.
w każdym razie zapału do budowania wciąż nie mam - może jak zobaczę kopanie fundamentów to mnie ruszy...

kajetana
06-08-2007, 22:55
w zasadzie można powiedzieć, że na rózne opinie i pozwolenia czekaliśmy łącznie 5 miesięcy. Najdłużej na ścieki z Aquanetu. Teraz mam wszystko... ale architekt pojechał na urlop :( Wariactwo!!
Czyli wniosek o pozwol. na budowę składać będziemy około 20 sierpnia. Może nam sie uda zobaczyć domy wybudowane przez wybraną firmę. W każfym razie im szybciej podpiszemy umowę na budowę domu, tym szybciej zaczną nam ten dom produkować.
Zobaczymy jak będzie...

kajetana
02-02-2008, 01:33
Pół roku przerwy... załatwianie opinii, pozwoleń, decyzji. Dwa razy zmiany w projekcie. A na początku byłam pewna, że zaczniemy max. latem zeszłego roku:)
Zatem - w poniedziałek lecę do Starostwa oddać zmiany do projektu - czas oczekiwania na decyzję 3-4 tygodni. W tym czasie muszę znaleźć wykonawcę fundamentu -ceny są różne. W necie piszą ludzie, żeby nawet materiały na fundament kupić samemu lub zamówić z dobrą ceną do odbioru przez wykonawcę.
Przez te pół roku w sprawie wykonawcy domu raczej nic się nie zmieniło - firma z Szamotuł. Oczywiście podnieśli ceny przez ten czas.
Jeszcze pojadę do tartaku w Gądkach - oni też robią domy drewniane. Dziś mi ich przestawiciel powiedział, że robią dom 120 m.kw za 300 tyś pod klucz - jeśli mój dom wycenią na mniej niż Szamotuły i wszystko będzie OK, to być może ich wybiorę. Na wybudowanie domu pod klucz dają w umowie czas 4-5 miesięcy.
Niewątpliwie plusem u nich jest to, że są składem budowlanym i tartakiem, więc wydawałoby się, że ceny materiału będą niższe.
Jakbyście mieli namiary na fundamentowca to proszę o info :)
Nie wiem niestety co zrobić z dzikimi drzewami/ krzakami na działce - część będzie zniszczona, ale resztę chciałabym uratować...
Pozdrawiam słodko

kajetana
02-02-2008, 13:10
Optymizm prysł... znów boli głowa od nowych problemów:
1. Wizyta w Meliopozie (podłączenie wody) - porównanie ich projektu przyłączenia studzienki na działce z mapką działki; zapytanie o koszt dalszego podłączenia wody do domu
2. wizyta w Aquanecie - warunki techniczne przyłączenia do ścieków, a tu będzie problem, bo działka ma różnice w poziomie. Od strony asfaltu i dalej w stronę ogrodu jest spad. Chyba będzie potrzebna pompa do ścieków :-?
3. Gazu nie podłączamy - nie potrzeba...
4. I fundament... Że też do czegoś takiego potrzebne są aż dwie firmy. I ile to kosztuje? Już wiem, że Poznań i okolice liczą 90zł/h pracy koparki czy czegoś. A przed fundamentem jeszcze jakiś geodeta do wytyczenia miejsca, gdzie będzie stał dom.
5. Poszukać kierownika budowy (inspektora mam)
Jedyna nadzieja w niektórych tych sprawach... jest w moim wujku, którz się zna na rzeczy....
RATUNKU!!!

kajetana
11-02-2008, 08:06
spotkałam się z człowiekiem z firmy ogrodniczo-projektowej...
na oko powiedział, że przesadzenie w inne miejsce 10 małych sosen będzie kosztowało max. 300 zł. Wczoraj byłam na działce - policzyłam dokładnie - wyszło tych sosen 16. Od takich 10 cm aż do około metra.
Przy 16 sztukach zrobi się z tego ok. 500 zł, więc nie wiem jak zdecydować. W zasadzie poglibyśmy je sami przesadzić, ale szkoda by było, gdyby się jakaś nie przyjęła... Ewentualnie można firmę wziąć do przesadzenia tych dosłownie kilku największych, bo one pewnie korzenie mają już ogromne i rozrośnięte. Te małe przesadzić samemu... nawet dobry pomysł.
Oprócz sosenek mam na działce mnóstwo akacji samosiejki, dużo brzóz samosiejek i jakieś inne nie wiem dokładnie jakie drzewa. Żadne z nich nie wygląda jak typowe drzewo - pień + gałęzie... wszystkie są krzakopodobne - gałęzie wyrastają prawie z ziemi ...
Firma ogrodnicza potrzebna mi jeszcze do ocenienia, czy wszystkie te drzewo-krzaki trzeba wyciąć, czy może zasiał się tam jakiś super okaz dębu, buka czy innego drzewa.
W każdym razie za wycinanie akacji mogłabym się już zabrać - sekator mam kupiony już rok temu :D
Choć pewnie okaże się za mały do przycinania głównych gałęzi.
I tak jak fundamentowcy wjadą na działkę to zniszczą te akacje, mogłabym im wytyczyć trasę przejazdu do miejsca fundamentów w ten sposób...
W najbliższy czwartek kolejna (pewnie prawie ostatnia wizyta w firmie budowlano-szkieletowej) - omówienie szczegółów technicznych, omówienie ceny - muszę się dowiedzieć jak nam wycenili okna i porównać z wycenami, które dostałam indywidualnie.
I pewnie koniec lutego/ początek marca podpiszemy umowę.
Geodeta załatwiony - też sąsiad ze wsi za nami :)
Choć dla własnej świadomości muszę sama zaznaczyć granice działki + miejsce domu na niej.
(martwi mnie jedynie test w najbliższą sobotę ... nic nie umiem... kto to słyszał...!!! robić testy studentom na podyplomowych)

kajetana
11-02-2008, 08:13
Ile kosztują sadzonki grabów? Pasuje mi to drzewo jako żywopłot, około 40 sztuk bym potrzebowała ... chyba

kajetana
12-02-2008, 11:10
już sobie powtarzam - spokojnie..., spokojnie - nie wszystko na raz :)
z tym ogrodem i roślinami to sobie dam spokój w tym roku, tylko przesadzę sosenki i wytnę co się da. Z mężem musimy zdecydować, czy zostawiamy kilka brzózek - jak tak, to też do przesadzenia.
Na wikend 23-34.02 planujemy najazd na działkę celem wstępnego uporządkowania drzewek i oznaczenia taśmą typu "samoobrona" granic działki oraz miejsca na dom.
Jak przesadzimy te sosny, wtedy wejdzie geodeta - wymierzy, zaznaczy... i na początku marca fundamenty...
Czekam na hasło od fundamentowca - spotkanie na działce celem wyceny fundamentów i robicizny.
Już się nie mogę doczekać, jak to wszystko ruszy :P
Acha - zepchnięcie humusa z powierzchni ponad 200 m.kw (dom) będzie mnie kosztowało 500 zł - kolejna pozycja do wpisania w komputer - koszty budowa :roll:
jeszcze nie ruszyłam działki, a już wydaliśmy 11 tyś PLN :roll:

kajetana
12-02-2008, 13:19
hmmm, a jak się dodaje rysunki rysowane w paint/ windows?

kajetana
13-02-2008, 09:08
Mam przed sobą rzut całego domu i opowiem Wam co zmieniliśmy w przestronnym:
1. drzwi do małej łazienki zostały przeniesione do przedsionka - nie chcieliśmy mieć w salonie zapachów kibelkowych
2. piec do grzania wody przeniesiony z małej łazienki do pom. gospodarczego
3. zmiana ustawienia sprzetów toaletowych w małej łazience
4. zmniejszenie tej łazienki na korzyść kuchni
5. powiększenie okna w małej łazience, będzie 900x1200
6. powiększenie okna w garażu, będzie 900x900
7. w salonie jedne drzwi tarasowe będą nie otwierane
8. dodaliśmy też w salonie małe okno - narysuję co i jak
9. drzwi do pokoju przy salonie przeniesione z korytarza do salonu - generalnie ma to być gabinet/ biblioteka dlatego chcemy ten pokój połączyć z salonem
10. większe okno w dużej łazience
11. i tam zmiana ustawienia sprzetów toaletowych
12. poszerzony garaż o 1,5m
będzie też poszerzona ściana z kominkiem...
Tyle opisu... już wiem jak rysawać, więc zabieram sie do pracy :)

kajetana
13-02-2008, 09:37
Pierwszy rysunek: projekt dużej łazienki... http://images30.fotosik.pl/158/06c8621ba3e6c7admed.jpg

kajetana
13-02-2008, 12:41
Się napracowałam ...:wink:
wrzucam rzut domu wg. projektu muratora
http://images27.fotosik.pl/157/06d6cf0298757c55.jpg


niżej - rzut ze zmianami naszymi i pomysłami na meble i inne ...
rzut, na którym rysowałam niechcący nie jest nasz ... my mamy za garażem pom. gospodarcze (jak powyżej). Ale zmiany są wrysowane :)

http://images32.fotosik.pl/141/17ba640df6e58e5e.jpg

Czekam na Wasze opinie... :lol:
PS nie dorysowałam powiększenia okien w małej łazience i garażu ...

kajetana
14-02-2008, 08:31
wczoraj myśleliśmy nad meblami w salonie - tak się składa, że mamy komplet starych mebli ... i nam wyszło, że bufet się nie zmieści na ścianie przy tarasie. Efekt rozmyślań: rezygnacja z jednych drzwi tarasowych, ściany wydłużają się o jakieś 80-90 cm po prawej i lewej stronie tarasu.
Rysunek:
http://images26.fotosik.pl/158/f60f374a016d8b0fmed.jpg

kajetana
15-02-2008, 13:45
jutro (sobota) spotkanie z elektrykiem i geodetą ...
za tydzień w wikend plan prac się zapełnił jeszcze bardziej. Oprócz przesadzania i wycinania będą także prace niby-geodezyjne. Sami oznaczymy teren działki i miejsce budowy domu przy pomocy poziomicy z laserem czy czegoś równie tajemniczego.
Czyli za tydzień będę wiedziała, jaką różnicę będziemy mieli między poziomem domu a ogrodem, ile nam wyjdzie tej piwnicy, co sama wychodzi. = podejmiemy decyzje co do piwnicy właśnie (czy zasypywać, czy robić piwnicę użytkową pod salonem i dwoma pokojami)
martwię się o meble - czy one się pomieszczą ... :-?

kajetana
18-02-2008, 13:53
dziś na grupie szczecińskiej był link do www.bokserywpotrzebie.pl
wiedziałam czym to grozi ... ale nie mogłam się powstrzymać.
Łzy leciały same z oczu - kochane boksery, wszystkie takie słodkie jak nasz nieżyjący Gęba.
Jak się wprowdzimy to napewno znów będziemy mieć boksera - zrobimy wtedy dobry uczynek i weźmiemy takiego biedaczka nieszczęśliwego...
(kiedyś widziałam boksera w budzie, na łańcuchu) - koszmar!

kajetana
20-02-2008, 13:31
właśnie oglądam zdjęcie przestronnego ...
pierwsza myśl: JAK DOBRZE, żE W łAZIENKACH POWIęKSZYłAM OKNA!!!
druga myśl: dużo osób rezygnuje z tarasu dużego (okno zamiast drzwi tarasowych), taras tylko boczny.
Nie ma na fotkach układu sof w salonie, jaki ja chcę zastosować ... (kurde, nie wiem czy mi się wszystko pomieści...)
muszę koniecznie pomierzyć moje meble - tylko jak to zrobić?
(duża część jest w Szczecinie, meble antyczne są upchnięte w jakimś kontenerze :cry: )
ratunku !! :-?

kajetana
23-02-2008, 21:03
bardzo proszę .... zdjęcia przestronnego a la polski dworek

http://images25.fotosik.pl/163/b529e939f56bfb6c.jpg (www.fotosik.pl)

http://images24.fotosik.pl/164/d33ba0b80483ee3c.jpg (www.fotosik.pl)

http://images32.fotosik.pl/154/6649df35745f9e4f.jpg (www.fotosik.pl)

http://images34.fotosik.pl/154/a3ba161657c27040.jpg (www.fotosik.pl)

oraz zdjęcia dworku polskiego - wnętrza .. mojego wujka (uwaga: w łazience wanna z kwietnikiem)

http://images32.fotosik.pl/154/67e56c4fa8c3a04d.jpg (www.fotosik.pl)

Ten salon ma 30 m.kw i pięknie się zmieściły sofa (2 osobowa), fotel, stolik i ładniutkie meble pod ścianami ...
Problem jednak mamy my - przestronni - mamy salony prawie 40 m.kw, ale musimy w nich zmieścić i wypoczynki i meble jadalniane ...

http://images34.fotosik.pl/154/7fbbbe546a7e9bed.jpg (www.fotosik.pl)

Wanna z kwietnikiem w nogach :)

http://images34.fotosik.pl/154/a4d58d5eeda84d1e.jpg (www.fotosik.pl)

poza tematem: wgrywanie fot trwa już prawie 3 godziny ... dłuuuugo :-?

http://images31.fotosik.pl/155/9f9d1742b20d332d.jpg (www.fotosik.pl)

http://images27.fotosik.pl/163/68ce9969e189aebb.jpg (www.fotosik.pl)

W poniedziałek podam linki do artykułów muratora nt. roślin w łazienkach - jakie rodzaje i co lubią ...
A teraz dobranoc :wink:

kajetana
25-02-2008, 08:19
http://images34.fotosik.pl/155/acb4addb88c88d7f.jpg (www.fotosik.pl)

http://images33.fotosik.pl/156/2a6e74faddfcbb6a.jpg (www.fotosik.pl)

To efekt naszej pracy z soboty - mniej więcej wytyczone miejsce domu na działce :lol:
Wczoraj był fundamentowiec - jako, że on zaczyna to pospolite ruszenie budowlane termin wejścia na działkę wyznaczył na koniec maja/ początek czerwca.
To dobrze - biorąc pod uwagę ilość rzeczy, które ja mam jeszcze do załatwienia...

kajetana
25-02-2008, 09:05
linki o roślinach do łazienki:

http://www.muratordom.pl/lazienki/e-aranzacje/ceramika-polcolorit---elegancja-i-subtelnosc,7956_18522.htm

http://www.muratordom.pl/lazienki/e-aranzacje/trwale-piekno---ceramika-marconi,7956_18517.htm

http://www.muratordom.pl/lazienki/wyposazenie-i-detale/kwiaty-w-lazience,6432_4243.htm

http://www.muratordom.pl/lazienki/aranzacje/jakie-rosliny-do-lazienki_,6424_4268.htm

http://www.muratordom.pl/lazienki/aranzacje/pod-bambusami,6424_5008.htm

kajetana
26-02-2008, 08:27
dla poukładania sobie w głowie:
1. umowa z Mefrą do podpisania
2. początek marca podłączenie wody na działce (studnia)
3. połowa marca - warunki przył. do kanalizy
4. marzec - projekty: woda, kanaliza, prąd
5. Kwiecień wykonanie podłączy (??)

I wciąż nie wiem co zrobić z tymi sosnami ...
:-?

kajetana
26-02-2008, 09:06
rysunek poziomu działki usunęłam - obniżamy teren i to znacznie....

kajetana
03-03-2008, 11:36
Emma i szkoła przeszkodziły w porządkowaniu działki, następna próba w kolejny wikend :)
piękne nożyce do krzaków już kupione ...
Firma budująca dom dostała hasło na przygotowanie umowy - czyli podpisujemy. Strasznie to długo trwało :-?

kajetana
06-03-2008, 12:40
kochany dzienniku - pamiętniku :)
Dziś podpiszę umowę na budowę domu !
i to jest najważniejszy wpis od prawie roku :lol: :P :D :) :wink:

kajetana
11-03-2008, 11:07
umowa podpisana :)
niestety popadam w obłęd - za dużo tematów, spraw, załatwiania...
I jeszcze bank do kredytu potrzebuje wycenę całego domu na już - a skąd ja mam wiedzieć już teraz ile będą kosztowały wykończenia ?
W wikend dokonaliśmy dzieła zniszczenia na działce - wycięliśmy akacje i brzozy. Jedyna brzoza, która rosła w bezpiecznej odległości od domu została uratowana. Będzie śliczna jak urośnie duża. Teraz ma około 2m wysokości...
Zaraz jadę na działkę, bo firma od wody bez ustalenia ze mną chce robić studnię. Pani w biurze zapomniała, że się umawiałyśmy inaczej ....
Gdyby nie perspektywa pięknego domu, na pięknej działce kopnęłabym to wszystko w tyłek ...

kajetana
12-03-2008, 09:49
pięknie - skleiłam umowę dla kierownika budowy. Okazuje się jednak, że to umowa dla idealnego kierownika...., a takich nie ma na świecie.
A że mam takiego inspektora jako sąsiada tam, gdzie się budujemy - uśmiał się (HAHAHAHA) - Pani Kaju ta umowa jest nie dobra. Przecież ja się nie będę zajmował śmieciami ani ogrodzeniem Pani działki ... (HAHAHAHAHA)
Nie pozostaje nic innego, jak wypracować kompromis z umową i obowiązkami tego inspektora/ sąsiada ... a mojego wujka (bo się zna, jak mało który kierownik) poprosić o zajęcie się budową i wszystkim, co z nią związane.
3 tydzień czekam na wycenę fundamentów - cholera mnie bierze, bo to bardzo ważna wycena jest (duuużo kosztować pewnie będzie ten fundament).
I jak ja mam wiedzieć ile będzie co kosztowało.... (info dla banku)
Jak to wszystko się skończy będę w niebie :)

kajetana
18-03-2008, 12:03
ja się zastrzelę ... :( :(
z przyczyn prozaicznych acz znanych prawie wszystkim chyba nie damy rady skończyć domu w tym roku ....
kasa, kasa, kasa
:roll:

kajetana
27-03-2008, 08:58
zaje-fajnie - cholera jasna i inne jeszcze gorsze ....
ponad miesiąc czekam na wycenę fundamentów - już sobie organizuję innych fachowców do tej wyceny i do roboty może nawet.
wciąż nie mam kierownika budowy - a bez tego jestem mocno bezradna.
potrzebuję 10 tyś zł na rozpoczęcie budowy ogrodzenia - ale na razie nie mam tylu $$.
YES YES YES
Właśnie zadzwoniła firma od domu - mogą wejść z postawieniem domu w czerwcu - 3 miesiące wcześniej.
HUUUUUUUUUURA

kajetana
27-03-2008, 10:24
ale przyśpieszenie :) :)
znalazłam dwóch fundamentowców. Z jednym mam spotkanie jutro, z drugim we wtorek. Obydwaj mogą zacząć w maju - czyli akurat...
W takim razie dom musiałby być stawiany na koniec czerwca/ początek lipca
Pięknie - sam środek lata i jesień :)

kajetana
31-03-2008, 07:43
moi rodzice uważają, że pomimo ogrzewania płaszczem wodnym powinniśmy mieć gaz w domu. także jeszcze polecę po warunki przyłączenia gazu - co tam do wywalenia dodatkowe 10tyś. Ale może to racja - jak nam prąd wyłączą to jak będziemy wodę grzać?
w tym tygodniu mam mieć kierownika budowy - bo jak dziecko we mgle jestem. Ostatni tydzień dostawałam szału, bo nie pamiętam gdzie posiałam oryginały projektu odebrane ze starostwa.
Się okazało, że jeden jest w fabryce, która nam dom stawia.Drugi pewnie dałam sąsiadowi, co miał być naszym kierownikiem.... ale nie będzie.
Czekam na spotkanie z kierownikiem budowy - jakiś sprawdzony fachowiec. W końcu będę miała z kim rozmawiać, pytać.
I najważniejszy teraz fundament...

kajetana
01-04-2008, 11:12
dziś mam 3 spotkania na działce - dwóch fundamentalistów i szef firmy stawiającej dom.
Zakładam, że do piątku dostanę wyceny...i wybiorę kogoś do robienia fundamentów
jakoś mnie siły opuściły :(

kajetana
02-04-2008, 07:20
był szef firmy - mogą zaczynać od zaraz (czyli zamawianie materiału drewnianego na konstrukcję domu, zamawianie okien, dachówek itp)
a fundamentalista był tylko jeden - facet koło 60-tki, przyjechał z żoną - całkiem fajni ludzie. Gadaliśmy z godzinę, pokazali mi dom, który właśnie budują i inny, który już zamieszkany jest.
Wycenę mi zrobią na środę (za tydzień) - 2 wersje:
1. z zasypanymi częściowo piwnicami
2. z pustymi piwnicami i stropem na całości
Żeby tylko jakoś normalnie wycenili to wszystko....
Dziś mam spokój, a jutro znów na działkę na spotkanie z kierownikiem budowy. To jedyny, polecony jakiego mamy - także muszę się z nim dogadać co do warunków i obowiązków ... :wink:
W każdym razie kierownik jest mi już obowiązkowo niezbędny.
Fundamentalista z żoną od razu mi poradzili, żeby teraz nie robić docelowego ogrodzenia, bo często takie ogrodzenia są niszczone w czasie budowy (ogromne samochody, koparki i takie tam) - zapytam o to kierownika. Jak potwierdzi to zrobimy na te kilka miesięcy ogrodzenie z siatki leśnej...

kajetana
03-04-2008, 07:40
fabryka zaczęła mnie zasypywać bardzo trudnymi pytaniami typu:
jakiej szerokości mają zostawić otwory w ścianach na drzwi wewnętrzne, czy mają być nadproża w salonie i kuchni....
W przyszłym tygodniu muszę jechać do Szczecina do rodziców - koniecznie trzeba zobaczyć dwa przestronne, które są obok ich chaty. Wrócę i pojadę do fabryki podejmować różne inne decyzje :)

kajetana
04-04-2008, 10:35
aż śmieszne nawet...
jedno spotkanie z ewentualnym kierownikiem budowy a już mam odpowiedzi na wiele pytań :)
1. odpada piwnica - bo to kolejne zmiany do projektu
2. geodeta musi nanieść na mapkę działki rzędną studzienki ściekowej - na tej podstawie będziemy wiedzieć czy możemy obniżyć teren działki od frontu. Da nam to możliwość obniżenia ścian fundamentowych od ogrodu - a to jest akurat suuuper pomysł
3. sprawy mniej ważne - czyli nie robić ogrodzenia dopóki dom nie stanie, nie przejmować się wodą opadową, która będzie wpływać na działkę - większość wchłonie ziemia, resztę zrobi odpowiednie ukształtowanie terenu
4. do zasypania fundamentu można i trzeba wykorzystać własną ziemię z dziury fundamentowej
5. bardzo dobrze, że będzie też pociągnięty gaz ...
6. proponował, żeby od razu jak stanie dom podłączyć alarm
Prawie 3 godziny z nim gadałam....
Dałam mu mój projekt umowy z kier. budowy - powiedział, że wszystko będzie ok. W poniedziałek mamy się spotkać znów i dogadać szczegóły umowy oraz jego wynagrodzenie.
Swoją drogą bardzo fajny facet :wink:

kajetana
04-04-2008, 20:35
bardzo często nie lubię wikendów ...
są nudne i nie mam wtedy nic do roboty
nawet przy budowie - w wikend wszyscy odpoczywają, a ja nie mam czego załatwiać, czego ustalać ...
nawet teraz - na kolejne spotkanie z kier. budowy muszę czekać do poniedziałku ...
oby tylko nie przywalił wysokiej ceny za swoje usługi

kajetana
04-04-2008, 21:53
acha....
te drzewa, które widać na zdjęciach za działką naszą to podobno śliwki ...
wczoraj je oglądałam - przez to że większość z nich rośnie lub ma system korzeniowy w rowie melioracyjnym są obrośnięte takim leśno - błotnym grzybem (nawet gałązki) no i są to stare drzewa (chyba).
Dopóki nikt nie mieszka za nami i nikt nie ma do nich prawa to się nimi zajmę. Mam w zasadzie kilka możliwości:
1. przyciąć je maksymalnie - zostawić tylko żywe gałęzie z pączkami
2. j.w. i obsadzić drzewa bluszczem
3. przyciąć na maxa i zostawić

i wciąż się nie zajęłam sosenkami na działce ... tak mi ich szkoda - nie mam serca, żeby je wycinać ...

kajetana
06-04-2008, 22:36
nowy tydzień - nowe sprawy...
dzwoniłam w ostatni piątek do geodety - prosiłam o ustalenie gdzie na działce wypada identyczna rzędna jak rzędna studzienki kanalizacyjnej w naszej ulicy.
Mam nadzieję, że udało się geodecie ustalić te rzędne...
Bo od tego zależy nasza decyzja co do posadowienia domu
W środę będę miała wycenę fundamentu...
I powinniśmy w ciągu tygodnia mieć siatkę na ogrodzenie, muszę tylko zadzwonić do nadleśnictwa u nas i zapytać, czy można od nich dostać/ kupić pnie drzew na około 1,5m wysokie do wykorzystania jako słupki ogrodzeniowe
Aha - i elektrykowi powiedzieć, że chyba może już zakładać jakieś dojście do prądu...

kajetana
07-04-2008, 14:46
no - hura :)
kierownik budowy jest nasz
teraz dalsze sprawy ...
i trzeba kupić siatkę na ogrodzenie docelowe na dwie strony działki - tylną i boczną lewą, na boczną od drogi i frontową będzie na razie leśna...

kajetana
08-04-2008, 12:08
w przyszłym tygodniu czeka nas wyjazd do Szamotuł - do firmy produkującej dom. Ostateczne decyzje, zmiany, ustalenia.
Może kierownik ze mną pojedzie - nawet nie wiem, czy byłby tam konieczny - zapytać można :)
Jeszcze po drodze wyszła sprawa z uschniętą akacją, która rośnie na działce między nami a drogą asfaltową. Ta działka to taki pasek ziemi, gdzie rosną różne dzikie drzewa - pasek z przeznaczeniem na roboty różne naszej gminy.
Problem jest - działka nie nasza, akacji wyciąć nie możemy. A drzewo zaraz będzie przeszkadzało we wjeżdżaniu na naszą działkę...
Napisałam pismo do gminy z prośbą o interwencję u właściciela działki - paska w sprawie wycięcia drzewa.
Bo u sumie czemu ja mam się tym zajmować i jeszcze za to płacić :evil:

kajetana
08-04-2008, 12:20
wieczorem będę miała wycenę fundamentów i rzędne studzienek - dużo się wyjaśni ... :wink:

kajetana
09-04-2008, 11:16
wycena powaliła mnie na kolana :(
dobrze, że kierownik powiedział, że kilka pozycji z wyceny nie będzie potrzebnych..
okrągły stół ze mną, kierownikiem i fundamentalistą planuję na przyszły tydzień
Teraz mamy problem z dopasowaniem terminów w rodzinie - jedziemy do Szczecina na podpisanie umowy kredytowej... tylko kiedy jechać, jak każdemu z nas pasuje inny termin :evil:
ja bym najchętniej pojechała teraz w piątek ...
w przyszłym tygodniu musimy na ostateczne ustalenia do fabryki pojechać ...

kajetana
10-04-2008, 06:14
i buuuu
dziś już czwartek - czyli do Szczecina pojedziemy na początku next tygodnia ....
W związku z nowymi pytaniami jutro spotkam się z kier. budowy - najważniejsze dla mnie teraz, to decyzja o ile możemy obniżyć teren działki od frontu ...

kajetana
10-04-2008, 06:37
skoro już widzę (wyobraźnia, te sprawy) jak mój wspaniały przestronny stoi na działce to zmieniłam swojego kota na wizualizację domu .... :lol:

kajetana
10-04-2008, 07:45
zrobiłam foty działki - muszę tylko wgrać do kompa ....

kajetana
10-04-2008, 10:54
kredyt przyznany :lol:

kajetana
15-04-2008, 07:33
oglądaliśmy przestonne (dwa) pod Szczecinem .... - i bardzo dobrze, że oglądaliśmy :lol:
Zmiany dodatkowe:
1. kominek przerzucamy na ścianę korytarzową - wyjdzie na ścianie kuchnia/ łazienka. Słuchajcie - no koszmar taki kominek wyrastający w salonie - zabiera dużo miejsca i nie można dopasować mebli...
2. okna dwustronnie brązowe - nie pasują białe do dachu w kolorze caglanym
3. drzwi tarasowe robimy przesuwane szer. 2000cm
4. jak w oryginalnym projekcie zostawiamy drzwi do pokoju obok salonu z korytarza + drzwi przesuwane z salonu
5. parapety brązowe z takich niby-płytek/ kafli
6. w pom. gospodarczym zabudować ścianę na przeciw drzwi - to widzieliśmy u ludzi - w zasadzie cały bałagan porządkowo-pralniczo-czyszcząco-różny schowali w tych szafach...
To tyle .... :wink:
Wczoraj sobie uświadomiliśmy, że być może we wrześniu/ październiku będziemy mogli w końcu zacząć zwozić meble i inne rzeczy. Są przechowywane u moich rodziców w Szczecinie oraz pod Poznaniem i w piwnicy mieszkania naszego obecnego. Będę mogła zacząć wstawiać nasz weselny komplet śniadaniowo-obiadowy do bufetu, nasze piękne kieliszki "karczmiaki" do serwantki, zapomniane ciuchy do szaf (szafy i garderoby trzeba będzie niestety zrobić), moje rośliny przywieźć ze Szczecina, tony książek ustawiać w bibliotece, która jest dla nas wyjątkowo cenna - nie dość że stara, ogromna i dębowa to jeszcze jej właścicielem za życia był przyjaciel mojego ojca...
I ZACZĄĆ MIESZKAć W NASZYM WYMARZONYM DOMU

kajetana
16-04-2008, 04:18
cholera .... :-?
wychodzi na to, że fundament będzie sporo kosztował. Dziś na spotkaniu z kier. budowy musieliśmy w zasadzie zaakceptować wycenę fundamentu - wcześniejsze wykreślenia co niektórych pozycji w wycenie się nie potwierdziły. Fundamentowiec policzył zrobienie wszystkich ścian po obrysie domu (wg. oryginalnego projektu oczywiście) + musiał policzyć uzbrojoną posadzkę z betonu "20" - właśnie ta cholerna posadzka tak podraża :cry:
A musi ona być, bo na niej potem będzie montowana konstrukcja domu.
Zaoszczędzimy na materiałach bo bardzo mocno obniżymy teren pod dom od frontu działki (czyli ściana fundamentowa będzie dużo niższa) + najprawdopodobniej piasek z dziury nada się do wsypania w fundament.
Jutro muszę zadzwonić do kierownika i go zapytać o ile dokładnie będziemy obniżać teren i jaka wysoka będzie ściana fundamentowa.
Dziś na działce doszliśmy do wniosku, że w zupełności OK będzie, jak różnica poziomów terenu pod samym domem wyniesie 60 cm.
czyli od frontu będzie się wchodziło do domu stawiając kroka wyżej (15-20cm)pod zadaszenie przed drzwiami wejściowymi i od ogrodu będzie tylko kilka schodków.
Inna rzecz:
bardzo nam się podobały drzwi wewnętrzne w oglądanym przestronnym - drzwi Porta Prestige - sprawdzę ceny. Hmmmm - takich drzwi potrzebujemy sztuk 7 + 2 łazienkowe....

kajetana
16-04-2008, 13:56
jutro ostateczne spotkanie w firmie stawiającej dom - decyzje o dachu, rynnach, oknach, drzwiach, kolorze tynku, bramie garażowej, kominie, wyłazie dachowym i innych rzeczach na których się nie znam kompletnie ....
jeśli ustalimy wszystko fabryka ruszy z produkowaniem domu
mogłoby już przestać padać - fundamentowiec nie wejdzie w kwietniu, ale w połowie maja ....

kajetana
16-04-2008, 13:57
aha - kierownik powiedział, że ściana fundamentowa będzie od 60 cm do metra wysoka - wszystko zależy od gruntu ...
czyli koszt fundamentu będzie niższy

kajetana
18-04-2008, 09:12
ostatnie ważne decyzje co do domu podjęte - wczoraj było spotkanie z firmą od domu. Zmieniliśmy kolor okien na dwustronny dąb złoty, drzwi tarasowe 2000 szerokie przesuwane, okno w jadalni przesunięte w stronę tarasu (szafka ma 90cm) więc ta ścianka będzie 100cm.
Sami wybieramy drzwi wejściowe (Porta "Gdynia"), drzwi wewnętrzne "Londyn" + ościeżnica Prestige, drzwi przesuwane salon/biblioteka, drzwi garderoby. Czekam na ofertę firmy kominowo-kominkowej (bo już musimy wybrać komin i kominek), czekam na ofertę na drzwi, muszę pojechać do firmy z pokryciami dachowymi wybrać wyłaz dachowy, drabinkę i klapę ze schodami. Wybrać parapety zewn (nie wszystkie pasują do ścin w kanadyjczyku).
W next week podpisujemy umowę z fundamentowcem i czekamy na lepszą pogodę (bo on musi jakąś robotę pod Kórnikiem skończyć) i wtedy wchodzi do nas. W umowie jest zapis, że koszt materiałów i robocizny zależy od wysokości ściany fundamentowej, także jaka będzie cena końcowa nikt nie wie :-?

kajetana
18-04-2008, 16:26
dziś wysłałam kilka zapytań o wycenę drzwi wszelakich do domu - wychodzi: wejściowe, 8 wewnętrznych, przesuwane wewnętrzne oraz 2x garderobiane. Przy okazji wpisania w google hasła drzwi porta dojechałam do naszego forum - 3 ostrzeżenia przed progressem z ul. Michała - inne drzwi niż zamówione i inne uwagi. Zobaczymy - od nich dostałam wycenę bez żadnego rabatu - może im się wydaje, że klienci to idioci ... :wink:
na inne wyceny czekam - interesuje mnie odpowiedź z Witara (ul. Gdyńska) - materiały budowlane, dachowe, drzwi .... - u nich zamówienie byłoby na drzwi + wyłaz dachowy, klapa ze schodami a la drabina ...
zobaczymy co wyjdzie

kajetana
22-04-2008, 09:36
wycenę dostałam na razie tylko jedną z progressa....
nie mam głowy do czytania :(
w zasadzie to myślę tylko o zbliżającym się wolnym TYGODNIU :lol:

kajetana
29-04-2008, 13:27
kolejna majówka na wsi
wczoraj się spaliłam na raka ...., za to dziś po dworze chodzę w koszulce mojego ojca - bo każdy promień słońca to ból :cry:
jest tak gorąco, że nie da się nic robić w ogrodzie ...
zresztą i tak nie ma nic do roboty - wszystko zrobione przez Anię - pomocniczkę ze wsi.
Wieczorami na spacerach oglądamy zające, sarny i żurawie - zwierzątka zamieszkujące pobliskie pola, łąki i lasy.
Trochę mnie wkurza, że nie ma co robić.... - nie lubię nic nie robić na wsi, w ogrodzie...
Muszę znaleźć w necie jakąś umowę na roboty budowlane - bo mi fundamentowiec dał umowę, która się do niczego nie nadaje ....
W każdym razie po urlopie zaczynamy wchodzić na poważnie w budowę.
ide do ogordu - trochę się pokręcę :)

kajetana
04-05-2008, 23:01
i po majówce .... :cry:
uświadomiłam sobie, że za kilka miesięcy nie będę już musiała odliczać do pobytu na wsi, do obcowania z przyrodą i w trakcie urlopu nie będę liczyć dni, które zostały do powrotu do miasta ...
będziemy mieli własne miejsce na ziemi - z porami roku, którymi można się cieszyć :lol: :D :lol:

a poniżej kilka fotek ze wsi ....

http://images34.fotosik.pl/241/6038c40939b34a45m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6038c40939b34a45)

http://images34.fotosik.pl/241/e18938221886137cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e18938221886137c)

http://images31.fotosik.pl/241/c17b440e8d81748dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c17b440e8d81748d)

http://images33.fotosik.pl/238/b54613219be74340m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b54613219be74340)

http://images34.fotosik.pl/237/ae4d295af8f9ef6bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ae4d295af8f9ef6b)

http://images28.fotosik.pl/206/f817e305af1412fam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f817e305af1412fa)

http://images33.fotosik.pl/237/59132a5b3cf180efm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=59132a5b3cf180ef)

poniżej dokładne foty kamiennego wielofunkcyjnego grillo-źródełka wodnego ze starym żygaczem

http://images27.fotosik.pl/205/20b20cd29ce91595m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=20b20cd29ce91595)

http://images25.fotosik.pl/205/b4dfcdc1bd6f1694m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b4dfcdc1bd6f1694)

http://images24.fotosik.pl/208/adbea65eab693d20m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=adbea65eab693d20)

nasza kotka jest wspaniale szczęśliwa na wsi - pilnuje terenu, goni obce koty, poluje na jaszczurki i myszki, wczoraj polowała na chrabąszcze majowe ...

http://images29.fotosik.pl/207/6b2e0fd3b2f0dd1bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6b2e0fd3b2f0dd1b)

http://images33.fotosik.pl/241/a2b2b23a19e96418m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a2b2b23a19e96418)

http://images34.fotosik.pl/241/ce90607d964a93f8m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ce90607d964a93f8)

pewnego dnia wróbel uderzył z mocą rakiety w szklane drzwi wejściowe - akurat byłam niedaleko i znalazłam go w korytarzu - zamroczony, kompletnie nie wiedział co się stało i co się dzieje ....
odleciał po kilku minutach, ale wypadek wyglądał groźnie - wróbelek uwieczniony na fotce :wink:

http://images34.fotosik.pl/241/4461e3194a8f3f73m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4461e3194a8f3f73)

na wycieczce samochodem zobaczyliśmy ptaszka leśnego, który zamarł bez ruchu w ramach akcji "nie widzicie mnie, mnie tu nie ma"

http://images33.fotosik.pl/241/a847e84ca0453692m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a847e84ca0453692)

oprócz tego widzieliśmy żurawie, sarny - ach - pełen przekrój przyrodniczy :wink:

kajetana
04-05-2008, 23:10
dziś wieczorem mój mąż spotkał jeża w Poznaniu - przychodzą tutaj w okolic jeziora Malta ....
wywieźliśmy stworka właśnie do lasu przy ZOO - mam nadzieję, że samochód go nigdy nie przejedzie i że będzie sobie miło żył w lesie ....

kajetana
04-05-2008, 23:40
jeżyk uwieczniony :wink:

http://images33.fotosik.pl/241/2a9f84bb125e9b83m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2a9f84bb125e9b83)

http://images31.fotosik.pl/241/c01a93610fa51facm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c01a93610fa51fac)

kajetana
07-05-2008, 12:18
dziś mam spotkanie z fundamentowcem - dyskusja o umowie...
musimy się dogadać, bo innego nie mam :wink:
jak tylko podpiszemy umowę to ruszamy:
1. geodeta
2. katepilar
3. geodeta
4. fundament
i to wszystko w ciągu tygodnia :lol:

kajetana
08-05-2008, 08:57
oj - niepewnie było wczoraj z fundamentowcem. Jak zobaczył moją umowę, to od razu powiedział, że nie podpisze, bo on jest murarz a nie prawnik. I od 30 lat stawia domy prawie bez umów, a ja mu głowę zawracam tylko...
ale uspokoiłam człowieka, wykreśliliśmy pół umowy i jest OK.
Strasznie się złościł, że musi jeździć na naszą działikę ("4 raz są dziś" - powiedział), a ja wciąż coś wymyślam ....
Taki nerwowoy człowiek :-?
W każdym razie, umowę podpiszemy w dniu rozpoczęcia robót, bo mu obiecałam, że już nie będzie musiał jeździć "bez sensu". A roboty ruszą między 15 a 20 maja :lol:
W najbliższą sobotę wpadnie geodeta, a na początku tygodnia katepilar wyrówna teren przed domem...
Okazało si, że murarz-fundamentowiec umie wiele rzeczy i prawdopodobnie zrobi nam też komin...
(będzie trzeba dogadać stawianie komina i kładzenie dachu na domu)
a terminowo się zagęszcza - bo 23-30 maja nas nie ma i mam stracha, co się będzie dzziało na budowie wtedy. Pewnie jak wrócimy to się kompletnie zdziwimy tym co na budowie będzie już zrobione :wink:
A sprawę garażu na klamoty murarza załatwiliśmy jeszcze inaczej - sąsiedzi się zgodzili przetrzymać te klamoty u siebie na terenie - na całe szczęście, bo po co mi garaż blaszany na 3 tygodnie?
Czyli został toy toy do wynajęcia i wszystko gra :wink:

kajetana
08-05-2008, 20:21
udało mi się załatwić (po linii służbowej), że firma energetyczna założy obręcz na lampie we wsi, gdzie mamy dom do wypoczywania...
jakoś nie udało się tego załatwić nawet sołtysowi, więc pogadałam dziś z kierownikiem posterunku energetycznego i obiecał, że załatwi gniazdo dla bocianów. Bo w kwietniu kilka razy siadały na słupach lampowych i klekotały, że im się podoba na naszej wsi :wink:
tak więc pewnie niedługo będzie obręcz na gniazdo, ale nie sądzę, żeby jeszcze w tym roku bociany miały czas na jego zbudowanie - trzeba mieć nadzieję, że w na przyszłą wiosnę wrócą ...
pięknie by było mieć bociany na stałe praktycznie obok domu :)

kajetana
13-05-2008, 07:38
a wczoraj na wsi faceci z enei założyli obręcz na gniazdo dla bocianów :lol:
(niestety nie obok nas, bo słupy za słabe tylko u sąsiada na podwórku)
nie za bardzo będę miała jak na nie codziennie patrzeć, bo sąsiedzi mieszkają za nami....
ale co tam - najważniejsze, że będzie gniazdo :wink:

kajetana
13-05-2008, 07:47
zajęcia na działce:
1. dziś spotkanie na działce z facetem od projektu podłączenia kanalizacji
2. do końca tego tygodnia nasz sołtys ma zrobić niwelację terenu wokół przyszłego domu - 2 metry od linii domu
3. muszę zrobić foty działki dziś a potem po niwelacji
4. 26go wchodzą fundamentowcy

a my akurat wtedy wyjeżdżamy na tydzień z kraju - trochę mam stresa, bo nie będę przy pracach w tym czasie. Cała nadzieja w kierowniku :wink:

kajetana
14-05-2008, 22:28
byłam wczoraj na działce - spotkanie w spr. projektu przyłączenia kanalizy. Okazało się, że spychaczo-koparka już działała.
Zasmuciła mnie destrukcja jaka się działa na moich oczach. Pewnie powinnam się cieszyć, że ruszyliśmy ...
Wcale się nie cieszyłam, strasznie smutna wróciłam do domu.
(muszę wgrać do kompa program do ściągania zdjęć z komórki to pokażę Wam naszą działkę)
pewnie za 2 dni działki nie poznamy :-?

kajetana
14-05-2008, 22:31
właśnie wgrywam fotki z komórki - prace raczej destrukcyjne katepilarem.
W zasadzie jaka jest różnica m-dzy katepilarem a koparko-spychaczem?
Ale na razie dołączam do dziennika fotki ze wsi :wink:

kajetana
14-05-2008, 22:33
taki widok mamy już od lat...
sąsiad hoduje konie :D

http://images26.fotosik.pl/213/9582990abaf2cfe9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9582990abaf2cfe9)

http://images34.fotosik.pl/252/627f2e7b2f86e805m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=627f2e7b2f86e805)

http://images28.fotosik.pl/213/b37e37b45151114em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b37e37b45151114e)

to nasze gospodarstwo :wink:

http://images33.fotosik.pl/253/a21ad6d142635655m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a21ad6d142635655)

i konie sąsiada ...

http://images28.fotosik.pl/213/90401db051589dbem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=90401db051589dbe)

http://images33.fotosik.pl/253/53ca2de588353752m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=53ca2de588353752)

kajetana
14-05-2008, 22:40
i działka w stanie rozkładu .... :-?

http://images31.fotosik.pl/252/aa103c63cb559ca6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=aa103c63cb559ca6)

http://images33.fotosik.pl/253/2afed8c387056af9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2afed8c387056af9)

http://images32.fotosik.pl/252/be184cede06ee4d0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=be184cede06ee4d0)

http://images27.fotosik.pl/212/43ef1d65345e44cem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=43ef1d65345e44ce)

http://images32.fotosik.pl/252/61534aa04c7202e8m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=61534aa04c7202e8)

pojadę jutro na działkę - sprawdzę jak wygląda sytuacja :-?

kajetana
15-05-2008, 20:40
zwariuję do jasnej cholery :evil:
już myślałam, że papiery mam z głowy a tu JESZCZE muszę lecieć do PINB złożyć oświadcz. o rozpocz. budowy i nie wiem, czy dostałam od kierbuda jakieś info na tablicę budowy - też dla PINB
zwariuję :roll: :roll: :roll:

kajetana
16-05-2008, 09:15
ufff - zadzwoniłam do PINB - okazało się, że te dokumenty od kierduba były z oświadczeniem o rozpocz. budowy
także ze spokojem można zaczynać
zostaje tylko zamówienie toi toi -a - już uzgodniłam szczegóły - kibelek stanie na działce 23go maja :wink:

kajetana
21-05-2008, 08:30
robię się coraz bardziej nerwowa ....
czy wszystko dobrze zostało uzgodnione, postanowione, zamówione
(w tym tygodniu zamawiają już okna, dachówkę i wszystko co potrzeba)
w poniedziałek wchodzą fundamentowcy, a mnie nie będzie....
(co to będzie, co to będzie)

kajetana
22-05-2008, 10:51
jeszcze się budowa nie zaczęła a już cyrki :x
pomimo dokładnego wytłumaczenia, gdzie należy postawić toi toi-a .... postawili go tam gdzie chcieli - idioci !!
postawili go w miejscu, w którym na 98% będzie przeszkadzał w pracach fundamentowych.
Tak więc zadzwoniłam do firmy od toi toi-a - pogadać.
Krew człowieka zalewa jak słyszy: być może kierowca uznał, że miejsce w którym postawił kabinę jest idealne. A tam, gdzie pani mówiła...., nie ma jak dojechać lub potem dokonywać serwisu.
AAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!
Nie popuszczę - jutro złapię tego kretyna - kierowcę i z nim pogadam.
Będąc tu nie wyobrażam sobie, że zapomnę o budowie w czasie wycieczki do Paryża :-?
Że też cholera....

kajetana
31-05-2008, 21:01
wróciliśmy do Poznania z wycieczki do Paryża ...
było super, ale o jakiś tydzień za krótko :wink:
najładniej wyglądają tarasy, parapety i okna ozdobione roślinami - poniżej fotki

http://images33.fotosik.pl/272/6ac43843821ba9d3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6ac43843821ba9d3)

http://images26.fotosik.pl/223/5d359272be3dd16cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5d359272be3dd16c)

http://images34.fotosik.pl/272/2c5c4e443373cc7em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2c5c4e443373cc7e)

knajpki to podstawa w Paryżu ...

http://images30.fotosik.pl/223/290ac7df74c66913m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=290ac7df74c66913)

jutro jadę odwiedzić działkę (z aparatem)

kajetana
01-06-2008, 17:42
dziś poczułam jak będzie się mieszkało prawie na wsi....
wzięłam koc, książkę i pojechałam na działkę. wspaniała późno-wiosenna zieleń, owady, kwitnące wspaniałe akacje, sosny samosiejki, sad starych śliwek i spokój, cisza. Jeśli hałasy to inne - nie miejskie.
ścieżka fundamentowa poniżej

http://images30.fotosik.pl/223/15847799cfe28db2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=15847799cfe28db2)

http://images33.fotosik.pl/272/951859b44ac79d70m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=951859b44ac79d70)

http://images23.fotosik.pl/222/d6b7c5e07fa93c9am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d6b7c5e07fa93c9a)

i zieleń wspaniała

http://images29.fotosik.pl/223/f976a62fe87618bcm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f976a62fe87618bc)

kajetana
02-06-2008, 08:48
o proszę ... jeszcze się dobrze dzień nie zaczął dziś, a kierbud już rano odebrał zbrojenia fundamentów i właśnie teraz zaczynają zalewać gruchą :)
w przyszły poniedziałek ma wejść instalator, żeby coś zrobić pod podłogą....
jak już się zaczęło to leci, leci .... że ojej
:wink:

kajetana
05-06-2008, 09:36
dziś jadę sprawdzić postęp prac...
do końca tygodnia mieli m-ki wymurować :)
a może już piaskiem zasypali? - się okaże :wink:

kajetana
05-06-2008, 19:46
się zapędziłam z tą wizją super prac budowlanych :oops:
stan faktyczny poniżej ...

http://images34.fotosik.pl/277/2bdfa8711c417ecbm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2bdfa8711c417ecb)

http://images27.fotosik.pl/224/9f9bf350643bd864m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9f9bf350643bd864)

http://images32.fotosik.pl/276/695c0804a28bc4d9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=695c0804a28bc4d9)

http://images33.fotosik.pl/277/0fafc0a25e4759e2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0fafc0a25e4759e2)

http://images31.fotosik.pl/277/be24601f7acbf53cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=be24601f7acbf53c)

http://images33.fotosik.pl/277/2279edc2c5b976dem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2279edc2c5b976de)

kajetana
05-06-2008, 19:49
pomimo wstępnych ustaleń, że fundamenty będą gotowe na 10go... wychodzi, że będą gotowe na około 20go
no nic nie poradzę ... :cry:

kajetana
06-06-2008, 17:50
nie mogę się doczekać urlopu "wykończeniowego" - zakładam wstępnie, że milion decyzji nt. kafli, podłóg i całej reszty podejmowanych będzie gdzieś w październiku. Do tego czasu zero urlopu wypoczynkowego - zostanie wykorzystany na marzenia o domu :lol:
(chyba że nie wytrzymam i pójdę na L4)

kajetana
10-06-2008, 12:11
jutro jadę na budowę - uzgodnienia fundamentowo-instalacyjne.
wczoraj kierbud odebrał pierwszy etap fundamentów i od razu murarz dzwonił do mnie o szmal za robotę.
ciężką z nim miałam przeprawę - że ok, szmal będzie ale przecież mu mówiłam, że hasło $$$ musi mi dać 3-4 dni wcześniej, że chyba na jutro mu szmalu nie załatwię, bo to $$$ z kredytu...
oj ciężko - czułam w kościach że zaraz usłyszę: $$ jutro albo schodzimy z budowy :x
ale jakoś do niego dotarłam...ufff
tak więc kasę za ten etap mu przelaliśmy na konto
pewnie do 20go będzie fundament skończony
(będziemy mogli po własnej podłodze już chodzić) :wink:

kajetana
10-06-2008, 12:20
aha - muszę też jutro pogadać z murarzem o zrobieniu komina
(chyba, że instalator by umiał)

kajetana
11-06-2008, 19:16
aktualnie się zasypuje ....

http://images23.fotosik.pl/227/4230f1a2ef60333dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4230f1a2ef60333d)

http://images28.fotosik.pl/228/afd4d0be5a1945d5m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=afd4d0be5a1945d5)

http://images25.fotosik.pl/227/253e0d92b8be82eam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=253e0d92b8be82ea)

http://images31.fotosik.pl/283/ecb663703beb5756m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ecb663703beb5756)

na wtorek zaplanowano wylewanie posadzki betonowej ...

kajetana
15-06-2008, 20:31
i wciąż się zasypuje i wyrównuje ....
wpadli też panowie od rurek, kanalizacji i instalacji :D

http://images23.fotosik.pl/230/207a0e723b9ad35am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=207a0e723b9ad35a)

http://images27.fotosik.pl/230/d83b0754d5b5fe0am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d83b0754d5b5fe0a)

http://images25.fotosik.pl/230/660bbeef51c65ebcm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=660bbeef51c65ebc)

http://images33.fotosik.pl/288/74d5c2cd9a27b19em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=74d5c2cd9a27b19e)

http://images33.fotosik.pl/288/e000bdbe0a22a8d9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e000bdbe0a22a8d9)

http://images33.fotosik.pl/288/926257c63addfc50m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=926257c63addfc50)

http://images23.fotosik.pl/230/276f903cefe8e38fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=276f903cefe8e38f)

http://images32.fotosik.pl/287/33891073adc1222fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=33891073adc1222f)

http://images25.fotosik.pl/230/071358a3d9f6bf64m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=071358a3d9f6bf64)

w piątek zaczęli kłaść zbrojenie

kajetana
16-06-2008, 08:14
http://images25.fotosik.pl/230/66083916f74f9f0em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=66083916f74f9f0e)

http://images34.fotosik.pl/287/18d93ce5655b59f1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=18d93ce5655b59f1)

http://images32.fotosik.pl/287/5a8838ef3e525689m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5a8838ef3e525689)

i mój mąż - stoi w salonie i patrzy na ogród :lol:

http://images32.fotosik.pl/287/28a6f90726641ddem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=28a6f90726641dde)

kajetana
17-06-2008, 05:38
dziś po południu jadę na budowę - fotki te sprawy...
jutro natomiast mamy duże spotkanie budowlane: murarz - fundamentowiec + pan szef firmy, która stawia nam dom + ja + moi rodzice (bo akurat niespodziewanie będą w Poznaniu na jeden dzień) :roll:
jutro też nastąpią ostatnie płatności dla murarza.
I wg. planu od czwartku lejemy wodą ( przez następny tydzień) posadzkę, żeby się beton dobrze zawiązał ...
:wink:
musimy kupić 30mb węża ogrodowego - kolejny zakup docelowo ogrodowy. Mamy już szpadel, siekierę, 2 sekatory :lol:

kajetana
17-06-2008, 05:41
aha - czytałam w Muratorze, że od 1.01.2009 zgłaszając do urzędu chęć zamieszkania w nowym domu musimy mieć świadectwo energetyczne. Tak więc musimy się postarać zamieszkać do końca tego roku, a nie latać i załatwiać dodatkowy papier...

kajetana
17-06-2008, 12:07
no właśnie - wkleiłam fotkę aktualnie wyglądających fundamentów ...
od lipca będę codziennie zmieniać fotki w profilu - żebyście mogli szybko zobaczyć jakie tempo jest przy stawianiu kanadyjczyka :)

kajetana
18-06-2008, 17:13
i zalane :lol:
teraz 2 tygodnie podlewania posadzki ...

http://images27.fotosik.pl/231/a5ac23019afb9620m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a5ac23019afb9620)

to jest widok od ogrodu

http://images31.fotosik.pl/290/6abbcff47dcc311bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6abbcff47dcc311b)

a to od frontu

http://images33.fotosik.pl/291/21b2ad87ea3532b1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=21b2ad87ea3532b1)

kajetana
19-06-2008, 23:41
Od 20.30 do prawie 22.00 laliśmy na posadzkę :wink:
kupiliśmy 50 metrowy wąż ogrodowy + wózek do węża (będzie na potem)
fajnie, bo w nocy odrobinę popadało z nieba ...

i mój mąż kochany olewał i olewał :lol:

http://images27.fotosik.pl/232/cb0906f224de8b24m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cb0906f224de8b24)

kajetana
23-06-2008, 08:56
dobrze, że w nocy padało...
choć pewnie wieczorem pojedziemy polać podłogę :wink:
musimy dziś kupić grabie + folię (na fundament)
Do 30.06 trzeba przygotować teren na wejście domu - czyli szpadlem i grabiami będę wyrównywać ziemię przy fundamencie - a ile korzeni od akacji, perzu i innych brzóz jest w tej ziemi :roll:
w miejscu wycięcia akacji (w marcu) teraz z nieusuniętych korzeni wyrasta całe mnóstwo nowych drzewek - muszę pomyśleć, które akacje (2-3 sztuki) mogę zostawić - będą rosły przed domem, niedaleko drzwi wejściowych. inne wyrastają w miejscu brukowanego podjazdu do garażu - więc wiadomo jaki los je czeka :cry:

kajetana
23-06-2008, 22:07
fundamentowiec powiedzieł, że jeszcze tylko jutro podlewanie fundamentu... ale my na wszelki wypadek będziemy lać do końca tygodnia :wink:
żeby potem nie było ...

kajetana
24-06-2008, 09:59
strasznie się zdenerwowałam :evil:
i nie wiem co robić ... :-?
zrobiła nam się zbyt duża różnica poziomów m-dzy garażem a terenem przed domem

http://images25.fotosik.pl/230/66083916f74f9f0em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=66083916f74f9f0e)

http://images23.fotosik.pl/230/276f903cefe8e38fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=276f903cefe8e38f)

http://images33.fotosik.pl/288/926257c63addfc50m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=926257c63addfc50)

i co teraz ???????? :roll:

kajetana
24-06-2008, 11:44
gadałam z kierbudem - uspokoił, że wszystko under controll i że mam się nie martwić...
że wjazd do garażu będzie I klasa - nie płasko,ale tak, żeby było OK
to się nie martwię :wink:

kajetana
24-06-2008, 21:40
dziś znów lałam na fundament :wink:
fajnie jest na tej naszej działce - wróbel przyleciał i pił wodę z kałuży na fundamencie..., pliszka siedziała na górce z piasku ...
jak tylko zadaszą dom i wstawią okna jedziemy na biwak pod własnym dachem - materac, herbata w termos i pierwszy raz zobaczymy jak tam jest w nocy :lol:

spożywcze potrzeby na biwaku zaspokoimy w lokalnym sklepie Agusia :wink:

kajetana
27-06-2008, 09:04
dziś ostatni dzień lania :)
w poniedziałek o 8.00 zaczynają stawiać dom ...
będzie się działo. I to działo szybko :lol:
kamera + aparat będą uwieczniać prace ...

kajetana
28-06-2008, 10:31
http://images26.fotosik.pl/238/73028359806ad88cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=73028359806ad88c)

http://images33.fotosik.pl/302/bf45a7e17b0fbd5dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=bf45a7e17b0fbd5d)

na zdjęciu powyżej widać drogę polną, dawno temu wyjeźdzoną przez ludzi. Ta droga, po prawej stronie od naszego domu leży na naszej działce i od asfaltu będzie nam służyła jako wjazd na działkę...

http://images26.fotosik.pl/238/7e0f8d01c5668c83m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7e0f8d01c5668c83)

kajetana
29-06-2008, 23:06
za 8 godzin zacznie się stawianie NASZEGO DOMU :lol:
już nie mogę się doczekać
byliśmy dziś na działce i na krótkim spacerze nad jeziorka bardzo blisko naszego domu. Wspaniale się siedziało na małej plaży, wiaterek wiał od wody przyjemnie. Zaskoczyło mnie to, że pomimo dwóch plaż i bardzo czystej wody nikt się nie kąpał (czyżby poznaniacy stosowali się do zakazu pływania?)
Oczywiście nie można się tam kąpać, bo to niestrzeżone miejsca... ale w końcu żyjemy w Polsce i kto się takimi zakazami przejmuje. Mam wstępny plan, że pojadę tam jutro koło 19 na spotkanie z kierbudem..., a potem podjadę do jeziorek i jak woda będzie OK to się wykąpię :wink:
(aha - widzieliśmy płynącego przy brzegu zaskrońca)
i nie mogę się doczekać biwaku we własnym domu - to dopiero jak położą łaty na dach)

kajetana
30-06-2008, 10:34
w środę ustawiają dom :lol:
będziemy filmować :wink:

kajetana
30-06-2008, 11:40
na specjalne życzenie madzialeny z Lublina fotki płotu na wsi :wink:

http://images31.fotosik.pl/303/ffe3ffa090f04491m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ffe3ffa090f04491)

http://images29.fotosik.pl/238/3c32620a1173053cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3c32620a1173053c)

http://images24.fotosik.pl/239/438a42e348b5ac25m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=438a42e348b5ac25)

http://images23.fotosik.pl/238/bfac5ee61f9d9454m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=bfac5ee61f9d9454)

http://images33.fotosik.pl/304/0b03ee9d2ef1cf10m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0b03ee9d2ef1cf10)

http://images34.fotosik.pl/304/f40537d211faa642m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f40537d211faa642)

http://images24.fotosik.pl/239/e2bad7a7bd4811bdm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e2bad7a7bd4811bd)

http://images31.fotosik.pl/303/7d76ec032cb4512cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7d76ec032cb4512c)

http://images25.fotosik.pl/238/c35b73b859abd517m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c35b73b859abd517)

http://images32.fotosik.pl/303/2bf9a5278ac02d28m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2bf9a5278ac02d28)

kajetana
30-06-2008, 22:23
dziś nie działo się zbyt wiele - koło 9.00 przyjechało 4 panów i cały dzień mocowali ogromnymi śrubami deski do betonu - żeby uzyskać idealny poziom.
Deski są mocowane dokładnie w miejsce ścian ...
fotki poniżej :wink:

http://images33.fotosik.pl/305/8655bf536030614fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8655bf536030614f)

http://images23.fotosik.pl/238/847676d06ec7b29cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=847676d06ec7b29c)

http://images24.fotosik.pl/239/b494cc968e95655fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b494cc968e95655f)

http://images32.fotosik.pl/304/80e5ec97ec8f566am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=80e5ec97ec8f566a)

http://images26.fotosik.pl/239/39d965797323b2b0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=39d965797323b2b0)

http://images33.fotosik.pl/305/f49138cdee53998fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f49138cdee53998f)

http://images33.fotosik.pl/305/0574a4e7b97c1d6em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0574a4e7b97c1d6e)

http://images27.fotosik.pl/238/630155ef4a7c2873m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=630155ef4a7c2873)

http://images24.fotosik.pl/239/41c23fd9d9dafe8cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=41c23fd9d9dafe8c)


http://images26.fotosik.pl/239/ceab1e15bc4c3174m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ceab1e15bc4c3174)

na zdjęciach widać jak wiercą otwory w deskach i betonie, potem w te dziury wbijali ogromne śruby...
i huuura
teraz już naprawdę widać pokoje i całą resztę :lol:

PROSZĘ PLAN DOMU PONIŻEJ

http://images34.fotosik.pl/304/729804701f201f21m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=729804701f201f21)

kajetana
01-07-2008, 10:59
plan na next 3 tygodnie:
do końca tego tygodnia stawianie ścian; w poniedziałek (7.07) układanie wiązarów - do środy/ czwartku. Potem robienie dachu, układanie dachówek. Jak będziemy mieć ogrodzenie do 19.07 wstawią okna :lol:
i będzie DOM

kajetana
02-07-2008, 11:24
POLECAM WSZYSTKIM BUDOWę DOMU W SYSTEMIE KANADYJSKIM!!!
zaczęli pracę o 9.30 .... po 11.00 ustawione były prawie wszystkie ściany zewnętrzne (oprócz garażu). Do popołudnia mają stać także ściany wewnętrzne, jutro będą je wszystkie wyrównywać pod linijkę...
Zdjęcia wgram wieczorem :)

kajetana
02-07-2008, 20:23
wgrywam... wgrywam :)
wybrałam najważniejsze - i tak wyszło około 40 :wink: :roll:
no co zrobić - po to, żebyście wiedzieli jak to wygląda :o
wgrywam po 10... pierwsza dziesiątka będzie widoczna po 22.00 (słaby przesył w domu)

kajetana
02-07-2008, 21:15
zaczynamy...
pierwszy pojawił się tir (ogromny), za nim pracownicy firmy od domu. Po jakimś czasie dźwig. Po pewnych utrudnieniach związanych z terenem i ziemią typu piach zaczęło się... :lol:

http://images25.fotosik.pl/239/32198fc1ae1cfe70m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=32198fc1ae1cfe70)

jak widać dżwig stał na działce, tir natomiast na drodze asfaltowej
Pan Tomek wlazł na tira i zaczepiał łańcuchy na odpowiednie części domu...

http://images29.fotosik.pl/240/fba5a71616527e9bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fba5a71616527e9b)

potem - uuuuu - wychodzi ściana

http://images34.fotosik.pl/307/70618cb97c49b4a1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=70618cb97c49b4a1)

te z widocznymi deskami to ściany wewnętrzne - specjalnie takie są, aby można było w nich zrobić różne instalacje, gniazdka...
i leci pierwsza ściana :o

http://images24.fotosik.pl/240/d29ee085fab6d329m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d29ee085fab6d329)

lot się obniża...

http://images34.fotosik.pl/307/417b6b1a900dbd8em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=417b6b1a900dbd8e)

i panowie ją łapali...

http://images32.fotosik.pl/306/fa53cc4848a6ac95m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fa53cc4848a6ac95)

ściany wewnętrzne były odkładane na kupkę :)

http://images30.fotosik.pl/240/e559f757e5812f3cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e559f757e5812f3c)

i tak kolejno :wink:

http://images28.fotosik.pl/240/3e0eb51ec3e9dfbam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3e0eb51ec3e9dfba)

cdn... (się wgrywa :x )

kajetana
02-07-2008, 22:17
cd...
nagle pojawiła się inna ściana :wink:
poniżej widok ściany od zewnątrz - widać tynk

http://images31.fotosik.pl/306/1e9d8ff90f9bbec5m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1e9d8ff90f9bbec5)

i od wewnątrz - z folią izolacyjną

http://images33.fotosik.pl/307/0a60abe5ea312d04m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0a60abe5ea312d04)

okazało się, że to ściana zewnętrzna trochę sypialni trochę łazienki ...

http://images34.fotosik.pl/307/758fc971b5418829m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=758fc971b5418829)

tak więc kolejno opadające ściany zewnątrzne były od razu montowane na swoich miejscach... :P

http://images33.fotosik.pl/307/e5260313d3f3adacm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e5260313d3f3adac)

http://images24.fotosik.pl/241/dd6d572a9b2a2b61m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dd6d572a9b2a2b61)

cdn... (wiadomo)

kajetana
02-07-2008, 23:39
(no straszny przesył :evil: )
cd poniżej :)

i do pierwszych ścian dokładali następne......

http://images29.fotosik.pl/240/9a94ccf7658fb1d3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9a94ccf7658fb1d3)

http://images25.fotosik.pl/239/84164b2a0447ac70m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=84164b2a0447ac70)

kajetana
02-07-2008, 23:45
przerwa do rana - net nie chodzi :roll:

kajetana
03-07-2008, 05:17
no... (jestem w pracy)
cd :wink:

dosłownie co kilka minut dźwig podawał pracownikom nową ścianę i na moich oczach powstawał DOM

http://images31.fotosik.pl/307/0189d34b09cc1e34m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0189d34b09cc1e34)

http://images31.fotosik.pl/307/ff2b36944d26db9cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ff2b36944d26db9c)

http://images25.fotosik.pl/239/59662cf0994cea9am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=59662cf0994cea9a)

http://images34.fotosik.pl/307/b37ae2cf639010c3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b37ae2cf639010c3)

a to już widok ścian od zewnątrz :)

http://images30.fotosik.pl/240/3715b94ec89dc6bem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3715b94ec89dc6be)

http://images32.fotosik.pl/306/f30f0673da82f082m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f30f0673da82f082)

http://images34.fotosik.pl/307/cf8f5ebb61c9dd0em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cf8f5ebb61c9dd0e)

http://images23.fotosik.pl/239/42ccec3aedd26d38m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=42ccec3aedd26d38)

http://images27.fotosik.pl/239/15b0012b129007f0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=15b0012b129007f0)

http://images32.fotosik.pl/306/3abaff1b8a2d3355m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3abaff1b8a2d3355)

Panowie wyjechali przed 16tą... a ja chodziłam po domu. Na końcu usiadłam w drzwiach tarasowych, wdychałam wiejskie powietrze i patrzyłam na swój własny , piękny ogród

kajetana
03-07-2008, 06:26
aha - jeszcze ściany wewnętrzne ...

http://images32.fotosik.pl/306/eec8a9573ba07e5cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=eec8a9573ba07e5c)

http://images28.fotosik.pl/240/78a08c5e4507196cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=78a08c5e4507196c)

http://images31.fotosik.pl/307/b6ac5ef5c05278b7m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b6ac5ef5c05278b7)

kajetana
03-07-2008, 09:28
http://images34.fotosik.pl/307/5ea2e8fd59d0dbb1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5ea2e8fd59d0dbb1)

kajetana
03-07-2008, 21:52
ale pięknie na działce - właśnie wróciliśmy :wink:
nasza działka jest domem dla wielu jaszczurek - dziś jedna (chyba w ciąży) miała jakiś plan co do piasku przed domem. Może musiała gdzieś zagrzebać jajka z brzucha i nasz piasek jej się podobał ?
(mam nadzieję, że zmieniła zdanie, bo miałabym na sumieniu nienarodzone jaszczureczki).
przeszliśmy z mężem przez super wysokie trawy za linią śliwek (już nie nasza działka, ale ten teren jest od strony ogrodu) i widzieliśmy kilka uklepanych miejsc, w których najprawdopodobniej odpoczywają sarny. Sami widzieliśmy jedną w zeszłym roku dokładnie na naszej działce...
nowe fotki:

http://images28.fotosik.pl/241/c09e1bbb9d4c9989m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c09e1bbb9d4c9989)

http://images33.fotosik.pl/308/49a3283bf95d7672m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=49a3283bf95d7672)

http://images32.fotosik.pl/307/2f5a8b911f6535c1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2f5a8b911f6535c1)

http://images23.fotosik.pl/240/81d61ccad7f11c5em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=81d61ccad7f11c5e)

jutro wchodzą z wiązarami, w sobotę też będą zasuwać...

kajetana
03-07-2008, 22:08
dla BetyGrety foty:

http://images31.fotosik.pl/307/578c2319dfa4d789m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=578c2319dfa4d789)

http://images34.fotosik.pl/308/7a28e5aa21e7752em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7a28e5aa21e7752e)

kajetana
04-07-2008, 10:55
lecę pilnować budowy... :wink:
zdjęcia nowe wieczorem :P

kajetana
04-07-2008, 22:31
i proszę - kolejny etap:

http://images31.fotosik.pl/308/b4f1a945f5789d4cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b4f1a945f5789d4c)

http://images31.fotosik.pl/308/64dcd160251e0ae7m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=64dcd160251e0ae7)

http://images28.fotosik.pl/241/5926e4e4135e0b36m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5926e4e4135e0b36)

http://images29.fotosik.pl/241/ee593a77c8a755f9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ee593a77c8a755f9)

i tak cały dzień :wink:
w między czasie byli u nas ludzie z firmy ochroniarskiej - wstępna pogadanka na temat... i pojechałam do Bolechowa zamówić komin schiedla.
Przed 16tą dom wyglądał tak:

http://images31.fotosik.pl/308/0e14918ee07e4768m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0e14918ee07e4768)

cd jutro :)

kajetana
05-07-2008, 19:05
stan na dziś, koło 15 godziny:

http://images33.fotosik.pl/310/0cade9465de4e32fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0cade9465de4e32f)

byliśmy na wycieczce po okolicy - przed Annowem (ale od tej drugiej strony, od lasu) widzieliśmy sarenkę :P
jutro jedziemy do domu uzgadniać miejsca na TV, radio, kontakty, pstryczki-elektryczki i inne szczegóły :wink:

kajetana
06-07-2008, 19:32
niedziela na działce - no powiedzmy w ogrodzie :wink:
przywiozłam sobie fotel wędkarski, 3 gazety do czytania i zajęłam miejsce siedzące w drzwiach tarasowych. Słonko przygrzewało i było super. Sprzątnęłam walające się po działce śmieci - żeby nie było :-?
I znów jaszczurki, pliszka i chodzący po mnie ogromny konik polny (szarańcza może)
3 zdjęcia z dziś:
widok z tarasu - no dobra, teraz jest góra piachu ale niedługo będzie ładnie

http://images24.fotosik.pl/242/163bcba9817f1299m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=163bcba9817f1299)

powiększone okno w dużej łazience - piękny widok (brzozy)..., na razie :-?

http://images24.fotosik.pl/242/df9dc3859994a674m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=df9dc3859994a674)

i okno+ drzwi tarsowe z widokiem na dom sąsiadów

http://images25.fotosik.pl/241/e165be6a8a007dc4m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e165be6a8a007dc4)

w kalendarzu mam zapisane najróżniejsze rzeczy do załatwienia, zadzwonienia, zapytania od jutra :P :roll: :roll:

kajetana
07-07-2008, 05:48
hmmm, pomimo prognozowanych deszczy w wikend - nie padało. Za to dziś pochmurno, w Poznaniu delikatnie padało po 6 rano. Koło 8 zadzwonię do Pana Tomka na budowę sprawdzić co i jak :wink:
Muszę mu powiedzieć, żeby nakrzyczał na ekipę od wiązarów - śmieci porozwalali, jakieś sznurki od wiązarów wcisnęli pod krzaki. Fuj :(
Mało tego, wczoraj sprzątając śmieci koło TOI TOI-a odkryłam, że ktoś wspaniałomyślnie nasrał za kabiną. Jasna cholera - do najbliższych krzaków są 3 minuty :evil:
no i jeszcze problemy z firmą TOI TOI... :roll:
niech już będzie wrzesień

kajetana
07-07-2008, 18:53
no - wiązary skończone :roll:

http://images25.fotosik.pl/242/07f2758d15ef5424m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=07f2758d15ef5424)

od jutra łaty, folia - czyli cd dachu
najważniejsze, że elektryk od 19.07 będzie miał czas dla nas

kajetana
08-07-2008, 11:35
zmiana - nie będzie elektryka, za to będziemy zabierać tę górę ziemi sprzed garażu. Zobaczymy co z tego będzie :roll:
Jakoś nie mam dziś siły na nic

kajetana
09-07-2008, 23:51
no tylko czemu wciąż pada :-?
zakryli prawie cały dach czymś białym..., ale do pomieszczenia gospodarczego pada deszcz :roll:
na początek tygodnia przewidziana jest dostawa dachówki
w domu zrobiło się dość ciemno - nie wszystkie otwory okienno-drzwiowe są odsłonione.
Zaczynają też ocieplać strop (sufit)...

kajetana
10-07-2008, 00:15
http://images26.fotosik.pl/244/52b72a9aacbb1439m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=52b72a9aacbb1439)

http://images33.fotosik.pl/315/f0a08f88eaf30955m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f0a08f88eaf30955)

http://images29.fotosik.pl/244/4ef334d893ffd1a9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4ef334d893ffd1a9)

kajetana
16-07-2008, 07:53
kilka dni minęło...
stan na wczoraj:

http://images31.fotosik.pl/320/b363954d9c8f8150m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b363954d9c8f8150)

http://images28.fotosik.pl/250/6dae09b9e5d278d8m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6dae09b9e5d278d8)

http://images24.fotosik.pl/250/252170febc60b619m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=252170febc60b619)

http://images26.fotosik.pl/249/ff4e298c46628ef3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ff4e298c46628ef3)

dziś spotkanie z "kominiarzem" schiedla, zbieram oferty na kominki z płaszczem wodnym, na ogrodzenie. I szukam kogoś do wykonania podjazdu...
:roll: :roll: :roll:

kajetana
19-07-2008, 18:36
http://images30.fotosik.pl/251/63ac859bf55ca801m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=63ac859bf55ca801)

no... i tak będzie do końca lipca

kajetana
25-07-2008, 12:02
nie mogę znaleźć fachowców ...
to zbawienie, że postawiliśmy na jedną firmę od domu :roll:

kajetana
05-08-2008, 09:28
od wczoraj znów trwają prace budowlane, dziś przywieźli komin ....
trzeba zadzwonić do kominiarza...
niedługo do elektryka....
zamówić kominek....
a ja nie mam siły na to :roll:

kajetana
08-08-2008, 08:00
kolejna zmiana w wyglądzie domu ... OKNA :)
nasi panowie montują także piękne deseczki pod dachem....

http://images28.fotosik.pl/262/41868920dc480d65m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=41868920dc480d65)

http://images29.fotosik.pl/261/70bb7c9e33d92b10m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=70bb7c9e33d92b10)

http://images23.fotosik.pl/261/4c068baf3e9ab538m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4c068baf3e9ab538)

kajetana
08-08-2008, 08:07
a żeby nie było ciągle o budowie... poniżej zdjęcia ze spaceru wkoło Malty (Poznań) - pięknie wygląda fontanna :wink:

http://images30.fotosik.pl/262/36fb44efe32f59a0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=36fb44efe32f59a0)

http://images34.fotosik.pl/338/ccc01d883a48bf42m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ccc01d883a48bf42)

http://images23.fotosik.pl/261/2e8ddb9589f9a203m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2e8ddb9589f9a203)

http://images29.fotosik.pl/261/25b9d94993141e2dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=25b9d94993141e2d)

http://images33.fotosik.pl/346/b48985a053e9033am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b48985a053e9033a)

kajetana
25-08-2008, 06:17
po przerwie ....
nasi panowie powoli kończą stan surowy zamknięty :wink:
od września będzie szaleństwo, którego mogę nie przetrzymać - instalacje, elektryka, komin, ogrodzenie i podjazd... i cała reszta :roll: :roll: :roll:
pomyślałam sobie, że na wszelki wypadek nie będę już wrzucać fotek
gdyby ktoś ze znajomych chciał popatrzeć mogę wysłać na @...
sąsiadów zapraszam - mogę pokazać dom od środka - teraz d. dobrze widać jak taki kanadyjczyk jest zbudowany

kajetana
27-08-2008, 10:16
a tam - muszę się pochwalić domem :wink:

http://images33.fotosik.pl/356/fd61e5559a77cf6cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fd61e5559a77cf6c)

http://images48.fotosik.pl/5/ffb5793ee374acdcm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ffb5793ee374acdc)

dziś stawiają komin
od wtorku elektryka, instalacje ............ :roll: :roll: :roll:

kajetana
05-09-2008, 22:34
komin stoi ... - trzeba go jakoś wykończyć (klinkier, pomalować)
elektrycy wchodzą jutro (sobota), w poniedziałek alarm podłączają i spotkanie z kierbudem .... ustalenia końcowe przed odbiorem stanu sur. zamkniętego. Czekam na hasło od instalatorów...
W next week latam po mieście - decydować o kaflach, kiblach, kolorach.
Niech to się już skończy.... :roll:

kajetana
12-09-2008, 21:37
dom otynkowany, alarm działa - robi u u u u uuuuuuu i lampa na czerwono świeci...
kilka fotek budowlano-rekreacyjnych bo ostatnio bywam tam codziennie (ładna pogoda była jeszcze wczoraj)...

kot na plaży budowlanej
http://images40.fotosik.pl/10/d9ac2c4a81cc076dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d9ac2c4a81cc076d)

na trawie
http://images42.fotosik.pl/10/ae31e34201929d60m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ae31e34201929d60)

salon w nocy :)
http://images26.fotosik.pl/275/50ee8f10bf6a9189m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=50ee8f10bf6a9189)

noc - czarna :o
http://images32.fotosik.pl/360/4c476a3e9f0979b2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4c476a3e9f0979b2)

jedziemy na budowę
http://images43.fotosik.pl/10/8844747eba8b6bb6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8844747eba8b6bb6)

kania w brzózkach
http://images39.fotosik.pl/10/a1cf879be850ce0fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a1cf879be850ce0f)

elekrtyka prawie gotowa, instalator ma 2 tyg. do tyłu - czekam na tel. od niego. Robimy przygotowania do robienia podjazdu, ogrodzenia i tworzenia frontu ogrodu.

kajetana
12-09-2008, 21:48
i proszę: wizualizacja frontu ogrodu z podjazdem ..... tylko to wykonać :roll: :roll:

http://images23.fotosik.pl/273/a00554c5abe3f784m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a00554c5abe3f784)

http://images38.fotosik.pl/10/0a6b909f48692f68m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0a6b909f48692f68)

http://images30.fotosik.pl/274/743a7f75cff96707m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=743a7f75cff96707)

http://images31.fotosik.pl/361/a8a2232bdf147f9em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a8a2232bdf147f9e)

kajetana
15-09-2008, 22:17
instalator z polecenia- zna temat.
dzisiejsza rozmowa telef. z instalatorem:
JA: dzień dobry, ....... (dane różne), czekam od tygodnia aż pan do mnie zadzwoni - instalcje wszelakie w .... (miejscowość). Mamy już ponad 2 tyg. opóźnienia ...
Pan X: a dzień dobry... a ja czekam, aż Pani do mnie zadzwoni ...
REWELACJA
a to dopiero wstęp do prac wykończeniowych domu . POznańska MASAKRA tematem budowlanym !!!

kajetana
16-09-2008, 22:18
aby było choć trochę miło... włączmy wyobraźnię - tak będzie w przyszłym roku :D :lol: :lol:

http://images31.fotosik.pl/361/a8a2232bdf147f9em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a8a2232bdf147f9e)

http://images23.fotosik.pl/273/a00554c5abe3f784m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a00554c5abe3f784)

http://images30.fotosik.pl/274/743a7f75cff96707m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=743a7f75cff96707)

http://images38.fotosik.pl/10/0a6b909f48692f68m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0a6b909f48692f68)

http://images45.fotosik.pl/11/0d272b3fbfbbf601m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0d272b3fbfbbf601)

http://images37.fotosik.pl/11/e29b522f89dd68a3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e29b522f89dd68a3)

http://images39.fotosik.pl/11/837f0cc2f79540bbm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=837f0cc2f79540bb)

http://images50.fotosik.pl/11/6f93c3a49a095e27m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6f93c3a49a095e27)

oczywiście roślinki będą malutkie.... ale będą :wink:

kajetana
19-09-2008, 13:22
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

znów przerwa w robocie ....
elektryka gotowa, ale nie mamy instalatora od całej reszty.
jak się uda to za tydzień zaczniemy stawiać ogrodzenie - będę spokojniejsza wieczorami. I może też za tydzień wystartujemy z podjazdem.

kajetana
25-09-2008, 13:34
ja wyjadę nie wiem gdzie - tam gdzie słońce, przyroda i gdzie nie ma problemów... a ELFY za mnie skończą "wykańczać" dom ..... :wink:
pan od podjazdu nieoczekiwanie i nagle zmienił front z gotowości do pracy na brak gotowości do pracy...
ogrodzenie stanie pod koniec października
instalatora wciąż nie mamy
czyli 4 podstawowe sprawy na już ............. leżą i się chichrają, że ja mam z tym problem :evil:

kajetana
01-10-2008, 11:47
w piątek dostanę zawału - 2 oferty na instalacje ...
i może od niedługo zaczną kłaść różne rurki :)

kajetana
06-10-2008, 10:57
podtrzymuję chęć wyjechania ... szukam ELFÓW mających moc do skończenia "wykańczania" domu...
wrócę po instalacjach, ogrodzeniu i podjazdach ....
zabiłabym kogoś - ach ta negatywna energia :evil:
a kandydata mam .....

kajetana
06-10-2008, 14:14
dobrze - pomysły łazienkowe ......
duża łazienka:
http://images26.fotosik.pl/282/9ad97aaa639536a4m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9ad97aaa639536a4)

kibelek Cersanit Deco podwieszany. armatura wannowa będzie w ściance m-dzy wanną a kibelkiem. Szafki Cersanit Sevilla - po bokach dwa półsłupki (mój i Artura, m-dzy nimi szafki z umywalkami - tu pozostaje zdecydować- jakie umywalki pasują...
kibelek:
http://images40.fotosik.pl/17/4a0d1a99dd48b6e3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4a0d1a99dd48b6e3)


mała łazienka:
kibelek Deco podwieszany, umywalka na pół-nodze - nie wiem jeszcze jaka
http://images42.fotosik.pl/17/3a75af083a03b66cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3a75af083a03b66c)

pomysły na umywalki - nawet nie wiem, czy będą miały zastosowanie z szafkami...

http://images34.fotosik.pl/375/b8d16f0f0c86b5d3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b8d16f0f0c86b5d3)

http://images44.fotosik.pl/17/5ddf4b8feb0b3180m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5ddf4b8feb0b3180)

http://images44.fotosik.pl/17/db499a664baf5b28m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=db499a664baf5b28)

http://images23.fotosik.pl/281/f9bf52fa63280cb7m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f9bf52fa63280cb7)

http://images35.fotosik.pl/17/be29401a5538c5a7m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=be29401a5538c5a7)

http://images47.fotosik.pl/17/b1c428c57325280bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b1c428c57325280b)

kajetana
06-10-2008, 14:20
meble do dużej łazienki:

http://images23.fotosik.pl/281/9dffcb5f0f67f137m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9dffcb5f0f67f137)

http://images43.fotosik.pl/17/552a35ee7f9f29bdm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=552a35ee7f9f29bd)

kajetana
07-10-2008, 12:21
ooooo - tu znalazłam akcesoria do dużej łazienki:

http://deccoria.pl/galeria,id,4858

mydelniczki, wieszaki na papier toaletowy i inne
http://images39.fotosik.pl/17/80792685ed66c227m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=80792685ed66c227)

wieszaki ...
http://images49.fotosik.pl/17/0d0c5bd4b362ff41m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0d0c5bd4b362ff41)

pojemniki różne ...
http://images45.fotosik.pl/17/5552aa7f2cb73742m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5552aa7f2cb73742)

stojaki=wieszaki... http://images37.fotosik.pl/17/ff51a11ad8e23b6am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ff51a11ad8e23b6a)

bardzo fajne :)

kajetana
07-10-2008, 12:22
cud się stał - rodzina pomogła :)
wujek budowlaniec dał nam firmę instalacyjną - WCHODZą OD PONIEDZIAłKU :) :) :)
zakładam, że cena będzie jak u pozostałych - wysoka niestety :roll:
(żeby nie wyższa)

kajetana
08-10-2008, 09:25
dobrze... na jutro ma być wycena, zasadniczo mogą wejść w środę ...
nawet ok, bo muszę do środy wiedzieć b.dużo ....
całe szczęście, że ma być jeszcze ładnie kilka dni :)

kajetana
10-10-2008, 12:12
cóż...
biorąc po uwagę wartość robót fizycznych wykonywanych przez fachowców-budowlańców nasuwa się tylko jedna myśl:
syna wyślę do technikum - niech się uczy fachu budowlanego
(oczywiście, jak będę mieć syna)
przykłady z życia:
1. wylanie fundamentu - czas prac około miesiąca - cena 15tyś
2. położenie instalacji c.o, wod-kan, ogrzew. podłogowe + odkurzacza - czas prac około miesiąca - cena 11tyś

fantastycznie - ja z mgr socjologii i podyplomowych ... w spółce państwowej zarabiam poniżej 2tyś/m-c
co to kurwa znaczy??

kajetana
10-10-2008, 14:01
umywalka do łazienek zasadniczo wybrana:

http://images39.fotosik.pl/18/57acd62dd36707b8m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=57acd62dd36707b8)

mebelki do małej łazienki takie:

http://images36.fotosik.pl/18/fdcc6fee086a4793m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fdcc6fee086a4793)

http://images38.fotosik.pl/18/5258c08247dbe9ddm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5258c08247dbe9dd)

czekam na wycenę ze sklepu internetowego ....

kajetana
13-10-2008, 08:28
kochany dzienniku....
w sobotę, w Praktikerze doznałam olśnienia = dlaczego wybrałam najdroższą ceramikę do łazienek ?? HALO!!!
Deska do klopa DECO kosztuje prawie tyle co cały klop - inny. Tak więc pół nocy siedziałam w necie, porównywałam ceny...
OTO WYNIK POSZUKIWAŃ:
Kibelki wybierałam takie, które będą się jak najmniej kurzyły w tych dziurach po bokach... Ceny wahają się od 270 do 350 zł.

http://images49.fotosik.pl/19/b5ad36442adc8e8fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b5ad36442adc8e8f)

http://images25.fotosik.pl/283/22174299baef6f23m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=22174299baef6f23)

http://images35.fotosik.pl/19/dadf3ab143b68dc1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dadf3ab143b68dc1)

http://images34.fotosik.pl/379/b1a95cbcafe9c386m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b1a95cbcafe9c386)

do Imatry pasuje tylko umywalka Aga 60, cena około 150 zł:

http://images45.fotosik.pl/19/3e1ae492119634cdm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3e1ae492119634cd)

http://images48.fotosik.pl/19/88972768f7b721e4m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=88972768f7b721e4)

Do Sevilli umywalka Libra 50, 60 lub 80cm, ceny od 130 do 210, z otworem na kran lub bez:

http://images46.fotosik.pl/19/f5a4749439d17888m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f5a4749439d17888)

http://images44.fotosik.pl/19/a6dc9ae75ae232c0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a6dc9ae75ae232c0)

http://images33.fotosik.pl/384/485f94ee1e0b134bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=485f94ee1e0b134b)

http://images23.fotosik.pl/283/5dad6ffa2ab0e837m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5dad6ffa2ab0e837)

http://images42.fotosik.pl/19/2912377198b56250m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2912377198b56250)

Zestaw do zabudowy lekkiej wc Aqua, cena około 600zł:

http://images24.fotosik.pl/284/84eb10a4a133dc5em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=84eb10a4a133dc5e)

Czyli za meble, ceramikę (bez wanny) wychodzi za dwie łazienki około 5.500zł

kajetana
13-10-2008, 21:09
przeklejam mój wpis z grupy okolice Czerwonaka - bo mi się podoba i jest adekwatny do okoliczności i czasu...

a teraz sprawy bieżące ...
dom stoi, elektryka rozprowadzona, alarm działa. Właśnie dostałam 3 wyceny instalacji wod-kan-co+ogrzew.podł. Każda instal. wod-co z innych materiałów, ale wszystkie kosztorysy na maxa wysokie. :evil: :evil: :evil:
Niestety musimy się na coś zdecydować, tak że od środy w next week zaczną już kłaść te wszystkie rurki. Około połowy listopada byłaby wylewana podłoga właściwa - podobno miesiąc musi schnąć. Po drodze znów wydatki - wkład kominowy, piec gazowy...
Okazało się, że nasz znajomy ma firmę budowlano-wykończeniową i zdecydowaliśmy się na niego poczekać. Czyli etap końcowy (kafle, malowanie, podłogi, krany, wanny) będzie dopiero w styczniu.
Niestety szmal prawie się skończył ... :cry:
Nerkę sprzedać, płuco?

kajetana
13-10-2008, 21:20
do końca tygodnia bede mieć kolejne wyceny dot. łazienek - dobre rady umieszczę w dzienniku (np. jaki stelaż pod wc jest najtańszy)
z rzeczy kompletnie nie na temat:

ogłoszenie własne - prywatne
KOCHANI POSZUKUJĘ PRACY - PO PODYPLOMOWYCH MARZY MI SIĘ PRACA SZKOLENIOWCA/ TRENERA. SZKOLENIA PRODUKTOWE (OFERTOWE), SZKOLENIA Z HR, OBSŁUGA KLIENTA - OD DUŻYCH KONCERNÓW SPOŻYWCZYCH, PRZEZ BANKI, UBEZPIECZENIA I INNE
Mgr mam z socjologii. Zawódów wyuczonych 3: doradca personalny, doradca psychospołeczny i trener biznesu.
Gdyby mój dziennik czytał jakiś Pan kierownik, dyrektor/ czytała jakaś Pani kierownik, dyrektor .... może akurat :wink:

kajetana
14-10-2008, 18:20
no - trochę czasu wolnego....
zajęcia weekendowe z ostatnich dwóch tygodni:

kajetana
14-10-2008, 18:51
http://images29.fotosik.pl/284/ca28362485a104f2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ca28362485a104f2)

http://images33.fotosik.pl/385/cd33007715311572m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cd33007715311572)

http://images41.fotosik.pl/20/d10b59911d8e9a71m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d10b59911d8e9a71)

http://images46.fotosik.pl/20/8b2bcad2fc8a9da8m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8b2bcad2fc8a9da8)

cdn...

kajetana
15-10-2008, 06:56
http://images42.fotosik.pl/20/f73dacfe08747f70m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f73dacfe08747f70)

bałagan za domem...
http://images41.fotosik.pl/20/04261300f1536fa7m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=04261300f1536fa7)

Malinka na swoim :)
http://images33.fotosik.pl/386/0b18a87801af8003m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0b18a87801af8003)

http://images26.fotosik.pl/285/1fed69af9396add0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1fed69af9396add0)

kolega Marcin liczy spadki - podjazd w końcu trzeba zrobić ... :roll:
http://images43.fotosik.pl/20/fd28a33e0e360d04m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fd28a33e0e360d04)

http://images34.fotosik.pl/380/4d055ec439222873m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4d055ec439222873)

znany z harcerstwa przyrząd pomocniczy :wink:
http://images34.fotosik.pl/380/ca7c41f912d59821m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ca7c41f912d59821)

muszę przerobić fotki z praktikera - sesję foto płytkom łazienkowym robiłam ...

kajetana
15-10-2008, 07:32
oooo - a to zdjęcia zdjęć w gazetach typu Weranda :)

my na takie pieski mówimy Kremojady, a to dlatego, że mojego męża kolega ma takiego i ten piesek uwielbia jeść kremy ...
czyż nie jest słodki??

http://images47.fotosik.pl/20/90b49367ce590f00m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=90b49367ce590f00)

http://images50.fotosik.pl/20/0bb5619ecef0053cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0bb5619ecef0053c)

koty to moje ulubione zwierzęta....
jak widać - chodzą własnymi drogami :)

http://images28.fotosik.pl/285/a440b2831baf7b67m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a440b2831baf7b67)

te umywalki ceramiczne w stylu angielskim są cudowne - tylko cena a la Kulczyk :wink:
http://images29.fotosik.pl/284/c487a04636778361m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c487a04636778361)

o czymś takim myślałam w ramach dekoracyjnego źródełka w ogrodzie - pewnie cena jak wyżej ....
http://images30.fotosik.pl/284/729f66bb4b55d505m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=729f66bb4b55d505)

rewelacyjna szafka nocna art deco
http://images45.fotosik.pl/20/393717a6091f3dbfm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=393717a6091f3dbf)

i ściana z luksfer - a takie coś właśnie będzie u nas w małej łazience jako ściana prysznica ...

http://images46.fotosik.pl/20/4bbce16fd8cc1121m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4bbce16fd8cc1121)

kajetana
15-10-2008, 07:48
ale mam power na wklejanie fotek :)
proszę bardzo - moim zdaniem ciekawe decory do łazienek:

http://images34.fotosik.pl/380/c71792b2f32261ebm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c71792b2f32261eb)

http://images39.fotosik.pl/20/6d04970e0a31cd78m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6d04970e0a31cd78)

http://images43.fotosik.pl/20/2dcec3715676ec67m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2dcec3715676ec67)

http://images30.fotosik.pl/284/11c210538821d701m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=11c210538821d701)

http://images23.fotosik.pl/283/04e72e48fb9d2423m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=04e72e48fb9d2423)

http://images47.fotosik.pl/20/9b67401e713646bam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9b67401e713646ba)

http://images35.fotosik.pl/20/db46729d8067367dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=db46729d8067367d)

http://images34.fotosik.pl/380/91a55d383900bd49m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=91a55d383900bd49)

http://images45.fotosik.pl/20/e3018497965df8f4m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e3018497965df8f4)

super są te zawijasy na czekoladowym tle .... mocny akcent

kajetana
15-10-2008, 07:51
cd....
http://images49.fotosik.pl/20/da564def37d96351m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=da564def37d96351)

http://images33.fotosik.pl/386/13f29367af497721m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=13f29367af497721)

http://images46.fotosik.pl/20/6baefe3fff798b8dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6baefe3fff798b8d)

http://images46.fotosik.pl/20/48e11880ae453ecfm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=48e11880ae453ecf)

http://images36.fotosik.pl/20/58facc0f7fbb4822m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=58facc0f7fbb4822)

http://images33.fotosik.pl/386/7054b5f54c2c9874m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7054b5f54c2c9874)

http://images38.fotosik.pl/20/2d8763ed195024abm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2d8763ed195024ab)

http://images32.fotosik.pl/380/b93b422590c2ae3em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b93b422590c2ae3e)

http://images31.fotosik.pl/381/0e46e929708592d0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0e46e929708592d0)

kajetana
15-10-2008, 07:54
cd....
http://images49.fotosik.pl/20/da564def37d96351m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=da564def37d96351)

http://images33.fotosik.pl/386/13f29367af497721m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=13f29367af497721)

http://images46.fotosik.pl/20/6baefe3fff798b8dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6baefe3fff798b8d)

http://images46.fotosik.pl/20/48e11880ae453ecfm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=48e11880ae453ecf)

http://images36.fotosik.pl/20/58facc0f7fbb4822m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=58facc0f7fbb4822)

http://images33.fotosik.pl/386/7054b5f54c2c9874m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7054b5f54c2c9874)

http://images38.fotosik.pl/20/2d8763ed195024abm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2d8763ed195024ab)

http://images32.fotosik.pl/380/b93b422590c2ae3em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b93b422590c2ae3e)

http://images31.fotosik.pl/381/0e46e929708592d0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0e46e929708592d0)

kajetana
16-10-2008, 07:23
http://images49.fotosik.pl/20/a99d04dab34cb3bem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a99d04dab34cb3be)

http://images40.fotosik.pl/20/1781e773f52401c8m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1781e773f52401c8)

http://images27.fotosik.pl/283/588de9a4f0cbb283m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=588de9a4f0cbb283)

http://images37.fotosik.pl/20/bf5deac7a871a23fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=bf5deac7a871a23f)

kajetana
16-10-2008, 07:25
http://images49.fotosik.pl/20/a99d04dab34cb3bem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a99d04dab34cb3be)

http://images40.fotosik.pl/20/1781e773f52401c8m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1781e773f52401c8)

http://images27.fotosik.pl/283/588de9a4f0cbb283m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=588de9a4f0cbb283)

http://images37.fotosik.pl/20/bf5deac7a871a23fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=bf5deac7a871a23f)

kajetana
16-10-2008, 07:27
http://images49.fotosik.pl/20/a99d04dab34cb3bem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a99d04dab34cb3be)

kajetana
17-10-2008, 09:51
wczoraj poczułam, że akcja BUDOWA powoli dobiega do fajnego momentu - wykańczanie - wprowadzanie :)
Pan Janusz - instalator pytał:
Pani Kaju - jaki wymiar mają szafki w łazienkach, na jakiej wysokości w ścianie będą krany, jaką głębokość dajemy dla kabiny prysznicowej, gdzie w kabinie będzie zawieszona słuchawka, gdzie mają być wtyczki do centr. odkurzacza, gdzie szufelka, gdzie zawieszona JC, w garażu różne kurki od wody zabudować w szafce czy nie..... :wink:
Pani Kaju jakie będą krany, jaki piec, gniazdka elektryczne trzeba w sypialniach przenieść spod okna - kaloryfery tam będą, w małej łazience przenieść pstryczek na drugą str. drzwi, a gdzie robimy krany do wody dla ogrodu .....
no pięknie :lol:
do poniedziałku musimy ostatecznie podjąć milion decyzji :roll:

kajetana
17-10-2008, 14:33
słuchajcie: ogłaszam konkurs na aranżację .....
poniżej mój bardzo prosty rysunek łazienki w przekroju (HAHA) - z opisem co i jak i jaki mamy problem. Plan domu jest na 1 stronie dziennika - akurat w dużej łazience tylko okno powiększaliśmy. Jakby co to w projektach Muratora szukać: symbol D08.

http://images23.fotosik.pl/284/4af630b0d2f6a610.jpg (www.fotosik.pl)

mamy mało czas na decyzję co robić ....
dzięki za wszystkie sugestie :)

kajetana
22-10-2008, 13:02
pan Janusz wymyślił sposób schowania rury - b. dobrze ....
mój mąż przejął część moich obowiązków budowlanych - właśnie walczy z terenem, katepilarem, ziemią ..... :wink:
ja dziś lecę do Budom Marketu po wyceny, porady.....................

kajetana
22-10-2008, 18:46
mam zakaz jeżdzenia na budowę - podobno mogę dostać zawału - względem zmian w terenie :roll:

kajetana
27-10-2008, 09:29
po pracy jadę na budowę - dostać zawału. nie ukrywam, że mam stracha -co oni tam .................................................

kajetana
27-10-2008, 11:34
dla magdziaka19

http://images34.fotosik.pl/388/7a13d88e5268972am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7a13d88e5268972a)

kajetana
03-11-2008, 23:02
projekt kuchni - wstępny szkic ...

http://images45.fotosik.pl/26/10011a7d95505f4em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=10011a7d95505f4e)

http://images25.fotosik.pl/290/b30ba7a619bb2022m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b30ba7a619bb2022)

trochę fotek...

http://images44.fotosik.pl/26/ea9e4f8224a4bb37m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ea9e4f8224a4bb37)

http://images35.fotosik.pl/26/96bd823a4e91b580m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=96bd823a4e91b580)

http://images29.fotosik.pl/291/f309462a7a52a117m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f309462a7a52a117)

http://images25.fotosik.pl/290/30cd3048514b3409m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=30cd3048514b3409)

kajetana
04-11-2008, 11:36
no nie może być normalnie.....
dziś faceci z zarządu dróg robili foty tego rozkopanego wjazdu na działkę - nasz instalator słyszał, że gadali o samowoli :evil:
miłe miejsce w ciepłym kraju mi potrzebne - bezpłatnie, mogę sprzątać w zamian za mieszkanie :-?
Ratunku

kajetana
09-11-2008, 15:10
piękny długi weekend i nowe fotki:

widoki domu zza ogrodu...

http://images45.fotosik.pl/28/cd0a7d3a22dfdd5em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cd0a7d3a22dfdd5e)

http://images38.fotosik.pl/28/51daaa033171d886m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=51daaa033171d886)

http://images33.fotosik.pl/401/7075ec7ee42aa763m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7075ec7ee42aa763)

http://images46.fotosik.pl/28/a7060d44f7d8efdfm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a7060d44f7d8efdf)

kajetana
09-11-2008, 15:13
w nocy posiedzę nad pomocą dla przestronnych, a dokładnie chcę do rzutu domu przyporządkować zdjecia z pomysłami meblowymi ....
ale to mi zajmie pewnie sporo czasu :)

kajetana
10-11-2008, 00:00
coś stworzyłam - zależało mi na pokazaniu, gdzie mamy różne centralki do wody, podłogówki, ogrzewania ...

http://images46.fotosik.pl/28/c9f7259b1481b8d3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c9f7259b1481b8d3)

o meblach pisałam już wiele razy - ale są wrysowane te, które na 100% wiemy gdzie będą stały. Jak wszystko przywieziemy będziemy się zastanawiać nad resztą .... a sporo tego mamy :roll: :wink:
Plusem jest to że salon, biblioteka, sypialnia są na wejściu w pełni umeblowane, resztę się rozplanuje - w przyszłym roku

kajetana
10-11-2008, 21:58
OK ... CIĄG DALSZY :wink:

ZACZYNAMY OD HALLU - TE DWIE SZAFKI NA LEWEJ ŚCIANIE PATRZĄC OD WEJŚCIA TO CENTRUM DOWODZENIA PODŁOGÓWKI ORAZ OGRZEWANIA GRZEJNIKÓW
http://images29.fotosik.pl/293/c8887024da4bb21cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c8887024da4bb21c)

WIDOK WYJŚCIA Z HALLU. PO PEWEJ KORYTARZ, BIBLIOTEKA, PO PRAWEJ KOMIN
http://images24.fotosik.pl/294/a3203f3c4bcc3d21m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a3203f3c4bcc3d21)

PRAWIE JAK WYŻEJ + KAWAŁEK KUCHNI
http://images27.fotosik.pl/292/a32373b4aabf502cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a32373b4aabf502c)

KUCHNIA Z OKNEM
http://images33.fotosik.pl/402/8c00c72a4ae1391em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8c00c72a4ae1391e)

KAWAŁEK POM. GOSPODARCZEGO
http://images28.fotosik.pl/293/2eb33332fb0f26b4m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2eb33332fb0f26b4)

I CD. POM. GOSPOD.
http://images40.fotosik.pl/29/5ac010359cb8cdf6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5ac010359cb8cdf6)

BIBLIOTEKA + KĄCIK MUZYCZNY
http://images36.fotosik.pl/29/9a500e7cd78816a4m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9a500e7cd78816a4)

KĄCIK MUZYCZNY ...
http://images50.fotosik.pl/29/73fde9aadb623e3fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=73fde9aadb623e3f)

TARASOWE DRZWI
http://images28.fotosik.pl/293/10fc1c83a728794am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=10fc1c83a728794a)

ŚCIANA NA BUFET
http://images41.fotosik.pl/29/591074d297cffd2bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=591074d297cffd2b)

JADALNIA
http://images42.fotosik.pl/29/874dd85bb3672752m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=874dd85bb3672752)

ŚCIANA NA STÓŁ KUCHENNO-ŚNIADANIOWY
http://images28.fotosik.pl/293/a5e2960da6fb55e8m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a5e2960da6fb55e8)

RURKI RÓŻNE DO ZMYWARKI
http://images33.fotosik.pl/402/0f34c7e36c83a0d5m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0f34c7e36c83a0d5)

DUŻA ŁAZIENKA - STOJAK GEBERITA NA WC + MIEJSCE NA WANNĘ
http://images34.fotosik.pl/396/2c38339a434ee94cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2c38339a434ee94c)

kajetana
12-11-2008, 08:08
niby już dużo zrobione, ale włos się jeży (szczególnie mnie :wink: ) jak sobie pomyślę, ile jeszcze do zrobienia = do zapłacenia.
Teraz będziemy wylewać posadzkę, potem płyty na ściany mocować. W tzw międzyczasie do kupienia jest piec c.o. z całym orurkowaniem i grzejnikami + orurkowanie połączenia pieca z wkładem kominkowym + podłączenie do kanalizy i gazu. I jeszcze jakieś zabezpieczenie domu w koło przed wodą deszczowo-śniegową. To są zajęcia do końca roku - no może bez gazu...
A potem poszukiwania nieznanego wujka/ ciotki/ stryjka, który właśnie umiera i w testamencie zapisał na mnie cały swój majątek. Ewentualnie sprzedaż narządów wewnętrznych własnych (no - powiedzmy, że męża najpierw) :roll: :roll: :roll:

kajetana
14-11-2008, 08:47
uuuufffffff
w przyszłym tygodniu lejemy posadzkę :)
żeby mi tylko chata w środku nie zamokła :roll: :roll:
muszę wrócić do tematu mebli łazienkowych - wybrać najtańsze oferty i negocjować, pytać, może nawet zamawiać już.
Acha - i chyba na początku grudnia będziemy musieli kupić jakieś łóżka - typu jedynka hotelowa (Ikea, komis, jakieś sklepy typu abra meble) bo jak wstawimy do chaty wkład kominkowy i podłączymy instalację do niego to będziemy w nim palić ogień - a to się wiąże z byciem na budowie, może nawet spaniem). A kibla nie ma - dobrze, że się szybko ciemno robi :wink:
NIE MOGę SIę DOCZEKAć MOMENTU JAK PRZYJADą NASZE WSZYSTKIE MEBLE (AKTUALNIE PRZEBYWAJąCE W SZCZECINIE I GDZIEś POD POZNANIEM)
W STARą SZAFKę TYPU BIELIźNIARKA/ KOMODA WłOżYMY WTEDY NASZ PIĘKNY SPRZęT GRAJąCY I BęDZIEMY SłUCHAć PłYT WINYLOWYCH :lol:
GOśCIE MILE WIDZIANI = BILET WSTęPU TO BUTELKA ALKOHOLU + PłYTA WINYLOWA.
(podpowiedź: na Św. Marcinie przy Ratajczaka są dwa antykwariaty)

kajetana
19-11-2008, 13:06
jutro kupujemy już materiały do posadzki z masy jakiejś tam... od piątku wylewają :) pewnie wyleją przez wikend (garaż za jakieś 2 tygodnie).
Jak tylko będzie można to przykręcą płyty do ścian - ja wcześniej muszę dokładnie z miarką oblecieć dom i zaznaczyć na planach ścian gdzie są kable :roll:
do końca roku przewiduję:
posadzkę wylać, płyty na ściany przymocować;
zamówić i zainstalować piec c.o. z zasobnikiem na wodę, grzejniki;
zamówić i zainstalować wkład kominowy firmy Byrski;
połączyć całą instalację z piecem i wkładem kominkowym;
Meliopoz wykona przyłącze kanalizy.

W styczniu przyłączenie gazu. A potem pod kościół, do PCK i Caritasu po drobne na wykończenie wnętrz :wink:

kajetana
19-11-2008, 13:35
co do wkładów kominkowych, kominków....
ja gadam z firmą "Kominki Rudny", mają biuro na Bałtyckiej. Dokładniej:

http://images38.fotosik.pl/32/00e96019c32819d6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=00e96019c32819d6)

my wybraliśmy po wielu przemyśleniach wkład kominkowy z płaszczem wodnym firmy Byrski, szyba lekko wypukła, na wyższych nogach (żeby szyba była mniej więcej na wysokości oczu siedzących przed kominkiem)

kajetana
20-11-2008, 11:38
im mniej doradców tym zdrowsze nerwy :wink:
mnie matka od wczoraj bombarduje, że mam zamówić kondensata - nic do niej nie przemawia ....
choćby nie wiem co - wieczorem w domu wyślę zamówienie do Warszawy ...

kajetana
22-11-2008, 20:26
wczoraj (piątek) mój mąż z kolegą zmuszeni byli przenosić i wnosić do nowego domu 12,5 tony masy na posadzkę...
i dlatego dziś nie mieli siły na nic - mam nadzieję, że ruszą z wylewaniem posadzki jutro ...
dziś zamówiłam piec i grzejniki w sklepie internetowym oraz wkład do kominka w rudnym - poznań.
wstępnie za 2 tygodnie powinniśmy już grzać chatę kominkiem :)

kajetana
22-11-2008, 20:28
acha - pompka z całym urządzeniem do pchania gówien pod górę ma nas kosztować około 10.tyś PLN
RATUNKU

kajetana
22-11-2008, 20:52
i kolejne około 500-700 zł w grudniu dla geodety za trzecią już mapkę - tym razem będzie zaznaczał linię wody (od granicy działki do garażu), linię kanalizacji (od asfaltu do granicy i od granicy działki do rury wychodzącej pod boczną ścianą domu).
Biorąc pod uwagę koszty jakie nas otaczają z każdej strony... muszę kolejny raz omówić z rodziną opację wprowadzania się na tzw. minimum i wykańczanie na bieżąco kolejnych pomieszczeń. Łącznie z kupieniem dosłownie kilku szafek kuchennych (jakaś "mała kuchnia" typu mieszkaniowego z wyprzedaży) za 600zł. POtem się to wstawi do pom. gospodarczego albo garażu....O
Oczywiście pięknym rozwiązaniem byłaby sprzedaż mieszkania, w którym teraz mieszkamy .... ale do tego potrzebna jest zgoda mojego taty

kajetana
22-11-2008, 21:20
najważniejsze:
:wink:
mąż wczoraj z budowy przywiózł malutkiego, zabiedzonego 7-8 tygodniowego koteczka. Podobno leciał przez polną drogę prosto do Artura mając w oczach WIELKĄ NADZIEJĘ NA MIŁOŚĆ
(dla wyjaśnienia: od 15 lat jesteśmy ludźmi zbierającymi koty z problemami - małe. duże, chore, zdrowe)
Także Yoda dobrze wiedział do kogo biegnie :)

A oto Yoda:

http://images27.fotosik.pl/297/0d360e9acd1da9aem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0d360e9acd1da9ae)

http://images24.fotosik.pl/298/454c14bc81350942m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=454c14bc81350942)

A to kotka Malinka - pseudonim Pani Torebka (przygarnięta przeze mnie ponad 2 lata temu):

http://images35.fotosik.pl/33/15d8c06a883de441m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=15d8c06a883de441)
Pani Torebka bo śpi na każdej reklamówce, torbie, torebce i jak widać nawet w torbie na laptopa :)

kajetana
26-11-2008, 13:44
podłogę właściwą mamy już wylaną w dużej łazience (z dziurą na wannę) i chyba w salonie (zapomniałam)....
Dziś Piotr (kolega męża mojego) wylewa podłogę w pokoju...
Ostatnio nie mam siły na nic - tylko bym spała :roll:
Już zamówiłam wkład do kominka z 65cm długimi nogami :)
A to dlatego, że docelowo szyba kominka ma być mniej więcej na wysokości oczu = 50 cm od podłogi. Plus 15 cm dodatkowo, bo wkład będzie stał na fundamentach, a nie na podłodze właściwej = sama na to wpadłam :) :)
Dzięki temu zaczniemy ogrzewać dom już za około tydzień :lol:
A gdyby stał na podłodze musielibyśmy czekać aż 3-4 tygodnie aby coś na świeżo wylaną podłogę postawić....
Jak tylko zaczniemy tam grzać kominkiem i podłoga wyschnie to przywiozę sobie jakieś łóżko i będę się delektować zimą na wsi
(tylko nie mam łóżka)

kajetana
27-11-2008, 07:07
więc w salonie jeszcze nie ....
jak będę miała siłę pojechać po pracy do chatki to pojadę popatrzeć co tam się wyprawia :wink:
fotek mi aktualnych brakuje do kolekcji :)

kajetana
27-11-2008, 10:21
no klarują się terminy :)
w poniedziałek/ wtorek powinny być wylane podłogi, na 99% w poniedziałek odbieramy piec i grzejniki = we wtorek od rana wchodzą znów instalatorzy zamontować grzejniki i piec na ścianie (posiedzą ze 2 dni), w międzyczasie przyjedzie wkład do kominka i będzie go można podłączyć do instalacji. A to oznacza, że trzeba na gwałt zamówić drewno do kominka i następny wikend będę na 100% na budowie zajęta przeróżnymi rzeczami - może umyję okna - skoro do następnych prac będzie ponad miesiąc... :wink:
Wchodzę w etap: szukanie mebli
gdzie można kupić tanie jednoosobowe łóżka (typ tani pensjonat, rama sosnowa) - cena około 200-300 zł za sztukę??

kajetana
28-11-2008, 13:44
no i proszę.... już obsuwa :roll:
piec do odbioru wtorek/ środa.......
a skrzynkę na prąd sprzedałam :)

kajetana
29-11-2008, 15:57
w związku z tym, że meble w salonie będą stare i ciemne.... początkowo chciałam dla kontrastu dać w małej łazience jasne, nowe mebelki
ALE
po pierwsze matka na mnie naskoczyła, że oooooo bosze - nie pasuje :o
więc wracam do swojego zwariowanego pomysłu: mała łazienka będzie miała własny charakter - a to oznacza trochę kombinacji aby uzyskać efekt.
Umywalka będzie nablatowa położona na grubym kawałku drewna pomalowanego na ciemny kolor (np. dąb), który to kawałek drewna będzie z kolei jakoś przytwierdzony do żelaznych nóg od maszyny do szycia typu Singer.
Czy do tego potrzebna jest jakaś specjalna miska wc? - tego nie wiem...
Oprócz tego w łazience będzie stała jakaś stara szafka (której jeszcze nie mam).
Jak znajdę fotkę takich nóg z umywalką (albo mniej więcej) to wkleję :wink:

kajetana
03-12-2008, 22:42
przyszły obydwa zamówienia: piec z zasobnikiem i grzejnikami; wkład do kominka...
Jeden grzejnik był bardzo delikatnie uszkodzony i jeden pomylony wymiar więc jutro odeślę przez hurtownię spowrotem do Warszawy.
Pięknie :) :)
Jest szansa, że za kilka dni odpalimy kominek i poczujemy ciepełko w całym domu :wink:
A jak tylko nas podłączą do kanalizy będzie można .... no wiecie :lol:

kajetana
03-12-2008, 22:46
acha - czy w ogóle można kupić mało używaną miskę wc (tzw "budowlaną") ?
po kosztach ...

kajetana
06-12-2008, 18:08
od czwartku było bardzo nerwowo :roll:
ponad 2 tygodnie kolega kładzie nam posadzkę, w środę znów weszli instalatorzy aby zamontować piec, grzejniki. I się zaczęło :x :x :x
Pan głowny instalator bardzo głośno i autorytatywnie zaczął krytykować posadzki. Co mnie tylko wyprowadziło z równowagi...
W czwartek na odsiecz instalatorom został wezwany (nie przeze mnie) wujek Bogdan (emerytowany budowlaniec) aby na mnie zastraszyć, że koszmar - posadzka prawie do demolowania (folia pod posadzką - na rurkach od ogrzewania to przestępstwo).
Efekt całej tej akcji: wujek obrażony - bo powiedziałam, że nie wiem czy dobrze czy źle - muszę sprawdzić; wezwany w trybie nagłym kierbud - na całe szczęście potwierdził zasadność kładzenia folii, są niestety różnice w poziomach między pomieszczeniami...
Zasadniczo - nic wielkiego, drobne sprawy.
Podłoga będzie skończona dziś/ jutro. Potem musi schnąć - niestety :(
Gdyby nie to uruchomilibyśmy już ogrzewanie ,bo kominek już stoi - w poniedziałek będą go łączyć z instalacjami.
Umyłam dziś w domu kilka okien - bo miałam ciśnienie na zajęcia nowo-domowe :))
jutro zgram foty ....

kajetana
06-12-2008, 18:22
wkład z płaszczem wodnym (hydrokominek), 17kW z szybą pryzmatyczną zakupiony firmy : http://www.kominki.byrski.pl/

http://images33.fotosik.pl/419/2209642427a3f034m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2209642427a3f034)

http://images44.fotosik.pl/38/e3ed51b20562d271m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e3ed51b20562d271)

a zabudowa będzie jakaś taka :

http://images37.fotosik.pl/37/40be5f14089e40c7m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=40be5f14089e40c7)

http://images32.fotosik.pl/413/f83e415fa0d8d2c9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f83e415fa0d8d2c9)

http://images46.fotosik.pl/38/51b768c53b72e047m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=51b768c53b72e047)

kajetana
06-12-2008, 18:25
wspominałam o umywalce na nogach od singera :)
dziś wygrałam aukcję na allegro - prawie jestem właścicielem takiego postumentu:

http://images47.fotosik.pl/38/5e9ec73221b29904m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5e9ec73221b29904)

http://images42.fotosik.pl/37/f09ac67a01d04765m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f09ac67a01d04765)

na postumencie będzie blat drewniany a na blacie umywalka :) :) :)

kajetana
06-12-2008, 22:34
PS. PODAJĘ PUBLICZNIE ŻE NIE CIERPIĘ ŚWIĄT BO SĄ SZTUCZNE, NIE MA W NICH ODROBINY SZCZEROŚCI I BLISKOŚCI.
A PRZEDE WSZYSTKIM CAŁEGO TZW. OKRESU PRZED .....
W TYM ROKU SZCZEGÓLNIE MNIE MĘCZĄ NATRĘTNE REKLAMY, SĄCZĄCE SIĘ Z RADIA, TV, NETU SUGESTIE ŻE MUSIMY ZMIENIĆ WSZYSTKO W DOMU, W SOBIE, W RODZINIE
CO NIE ZNACZY, ŻE NIE MAM POTRZEB - ALE OPRÓCZ ZWIĄZANYCH Z BUDOWĄ I URZĄDZANIEM DOMU INNE MOGĘ POLICZYĆ NA PALCACH 1 RĘKI
(NIE MUSZĘ MIEĆ CO ROK NOWYCH LAMPEK OGRODOWYCH, ANI BUTÓW CO SEZON)

NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ I MIEJMY DUŻO MĄDROŚCI ABY WIDZIEĆ POSTĘPUJĄCY, GLOBALNY KONSUMPCJONIZM

kajetana
07-12-2008, 18:48
no mniej więcej tak będzie wyglądała umywalka na singerze ...

http://images46.fotosik.pl/38/1b26b13a63db963cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1b26b13a63db963c)

a nogi - :

http://images38.fotosik.pl/38/b49c4a3c35f85c23m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b49c4a3c35f85c23)

kajetana
08-12-2008, 12:27
http://images47.fotosik.pl/38/13ef891baa8fb3c8m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=13ef891baa8fb3c8)

kajetana
08-12-2008, 15:54
mam duży problem z posadzką - kto się zna porządnie na temacie??
proszę o kontakt na priva

kajetana
09-12-2008, 11:14
i wychodzi na to, że posadzkowiec nie zrobił wszystkiego jak potrzeba - nie mam pojęcia co dalej ..... :(

kajetana
10-12-2008, 19:11
chcemy wprowadzić dość duże szaleństwo w kuchni, która będzie prosta, klasyczna (jeszcze nie wiem w jakim kolorze). Szaleństwo polega na lodówce RETRO :lol:
Mamy dwie możliwości wyboru tego szaleństwa:
ARDO
http://www.ardovintage.pl/#c = kolory wchodzące w grę to: RE-05; OR-06; YE-07; VI-09; GO-15; PI-02.
GORENJE
http://www.gorenje.pl/10837 = kolory RK62351OB lub RK62358OR
różnica w cenie nie jest jakaś ogromna ....

KONKURS DLA BABECZEK
KTÓRA JEST BARDZIEJ RETTRO I KTÓRY KOLOR JEST BARDZIEJ :o :o :o ?

kajetana
12-12-2008, 07:40
sprawa posadzki nie rozwiązana ....
z dobrych wiadomości:
1. 17.12 (środa) rozpalamy po raz pierwszy w kominku - od tego momentu będziemy w nim palić przez kolejne - no powiedzmy 30 lat (z przerwami).
I od środy zaczną grzać grzejniki - na początku delikatnie bo posadzka świeżo wylana ... Start ogrzewania podłogowego pod koniec stycznia :)
2. 17.12 zaczynają się prace podłączeniowe do kanalizacji - zakładam, że na początku stycznia będziemy już mogli SIKAć DO WC :D
Ciekawe czy uda nam się znaleźć ekipę do płyt Nida - chciałabym już choć tak "zamknąć" ściany
(i niech ktoś zabierze ten deszcz - jest przed 9 rano a ja zasypiam)
:roll:

kajetana
15-12-2008, 09:08
oglądałam w Media Markecie lodówki :)
Bordowa gorenje jest rewelacja :lol:
3.399 zł i jest nasza :roll:
(po tym jak sprzedam lewą nerkę) :wink:

kajetana
15-12-2008, 11:02
lodówka gorenje
bordo

http://images33.fotosik.pl/424/219609ff71523c75m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=219609ff71523c75)

granat/ grafit

http://images43.fotosik.pl/40/f10cb6472986fb19m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f10cb6472986fb19)

co mają w środku:

http://images40.fotosik.pl/40/f516adf27be47177m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f516adf27be47177)

podobają mi się obydwa kolory....
("rączki" mają a la Rolls-royce rocznik '52)

kajetana
15-12-2008, 11:09
a tak poza wszystkim to mnie strasznie nosi....
okna myłam (chociaż wciąż mamy budowę w domu)
i niedługo zacznę śnić o tym, jak ustawiam zastawę stołową w bufecie, komplet karczmiaków w serwantce, książki w bibliotece :wink:
i jak wpadnie jakiś pieniądz (druga nerka - o nie nie można.... :roll: )
mam zamiar kupić gdzieś ramę do łóżka (bo mi się marzy drewniane łóżko, ale nie byle sosnowe tylko jakieś rokoko, art deco)

kajetana
16-12-2008, 09:17
dziś będę w domku - może zobaczę ogień w kominku :lol:
(instalatorzy robią próbę)

kajetana
17-12-2008, 21:57
środa - dzień pierwszy życia kominka :lol:
Instalatorzy pokazali, wytłumaczyli i ogień był cały dzień. Teraz mamy akcję: poszukiwanie sezonowanego drewna bukowego na JUŻ.....

kajetana
17-12-2008, 22:24
żywy kominek :lol:

http://images31.fotosik.pl/421/968d6715b220ddc4m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=968d6715b220ddc4)

http://images49.fotosik.pl/41/93790e7f66a2616cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=93790e7f66a2616c)

a to lodówka

http://images44.fotosik.pl/41/a67cd3d408a22143m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a67cd3d408a22143)

http://images44.fotosik.pl/41/5c9a6d4e52e5b525m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5c9a6d4e52e5b525)

http://images32.fotosik.pl/420/a180a236f94b1902m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a180a236f94b1902)

kajetana
20-12-2008, 12:18
może w zyciu nie może być wciąż miło i fajnie.... i tak jak byśmy chcieli :cry:
teraz mogę mieć pretensje tylko do siebie - ale od początku...
jakoś w maju (może były już fundamenty, może nawet nie) zaprosiłam na działkę faceta z firmy, która miała ewentualnie robić projekt przyłączenia do kanalizy. Opowiedziałam co i jak - gdzie w domu będzie główna rura ściekowa, w którym miejscu poza domem będzie ta rura wychodziła i gdzie planujemy mieć studzienkę z przepompownią (bo jest górka) - znaczy, że miałam w głowie i w oczach jak i którędy będzie szła kanaliza na naszej działce.
To wszystko opowiedziałam panu z firmy Harbart (Poznań).
Dostali ode mnie papiery i na ich podstawie zaczęli robić plany. Przez 4 miesiące nikt do mnie nie dzwonił. Nie za bardzo mi zależało - skoro powiedziałam wszystko wcześniej.
Jakoś we wrześniu odebrałam projekt. Dupa ze mnie straszna bo mogłam zajrzeć do tego projektu - a ja byłam przekonana, że wszystko jest tak jak ja sobie założyłam. Projekt zawiozłam do wykonawcy - wszystko się działo dalej...
W środę przyjechali po południu aby zobaczyć miejsce robót. Gadałam z facetem, który nie miał przy sobie planów ("kierownik dowiezie"). Od czwartku mieli kopać... I z tym człowiekiem też rozmawiam: tu rura wychodzi, tu pompa, tędy rura ....
Kurwa - wczoraj koło 14 wpadamy z mężem na działkę wyładować drewno.
I SZOK
Robią wykop dokładnie w miejscu przygotowanego podjazdu (wjazdu do garażu) - rozpieprzyli dokładnie wszystko. Za przygotowanie podjazdu w październiku zapłaciliśmy prawie 3 tyś, a oni WSZYSTKO :evil:
Oczywiście firma Harbart twierdzi, że uwzględnili moje uwagi i zrobili wszystko jak najlepiej....
I co ja mam teraz zrobić??

kajetana
20-12-2008, 13:29
kominek daje dużo radości .... opowiem - jak działa akurat nasz :)
najważniejsza jest część pod kominkiem - coś jak przepustnica do powietrza. Otwiera się na maxa gdy odpala się kominek, potem elektronika czuwa nad spalaniem i ciepłem w domu. Można nastawić temperaturę kominka i do tej temperatury ogrzewa się system. Poniżej 35 stopni w kominku odpala się zamiennie gazowy piec...
Oczywiście mega ogień jest tylko na starcie grzania, potem systematycznie co 5 stopni przepustnica daje powietrze...
tak to wygląda :

http://images39.fotosik.pl/41/566ae3e9fff5bcd0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=566ae3e9fff5bcd0)

http://images32.fotosik.pl/421/c78b87e7ced4bf0fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c78b87e7ced4bf0f)

http://images50.fotosik.pl/41/3f89d00d54a12b31m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3f89d00d54a12b31)

jakby się nie paliło.... - czyli wtedy, gdy temperatura jest OK i dopływ powietrza jest minimalny
http://images32.fotosik.pl/421/eeff3d856250461em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=eeff3d856250461e)

wczoraj zaczęliśmy palić około 14.00, po 22 wyjeżdzałam - temperatura w salonie z 8 podjechała do 17 stopni

http://images50.fotosik.pl/41/b4fefc60fab3cbf2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b4fefc60fab3cbf2)

kajetana
22-12-2008, 12:14
http://images31.fotosik.pl/423/be95e82231200e40m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=be95e82231200e40)

kajetana
23-12-2008, 10:29
na poczcie czeka postument pod umywalkę (Singer), ale odbiorę dopiero po świętach. Na po świętach umówiona jestem też z szefem ekipy poleconej do wylania posadzki w garażu i do płyt Nida. Zobaczymy co facet powie ...
A tak poza tym, dziś mnie czeka spotkanie w spr. kanalizacji (bo jakby nie patrzeć nie tak miało to wszystko wyglądać) i muszę jechać po fakturę za kominek.
A jutro po pracy wyjazd do Szczecina (moi), potem do Okonka (męża) - planujemy come back w piątek, żeby mieć jeszcze trochę spokoju :roll:
A spokój mi jest bardzo potrzebny....

kajetana
24-12-2008, 07:27
wczoraj z mężem rozpaliliśmy w kominku wieczorem - żeby troszkę podgrzać chatę. Przywieźliśmy sobie dwa zydelki i siedzieliśmy przed kominkiem :)
Uzgodniliśmy spontanicznie, że po powrocie ze świąt (w piątek) pryz wieziemy do domu nasz sprzęt grający i płyty winylowe, żeby poczuć się prawie jakbyśmy już mieszkali ....
tak byśmy chcieli już tam mieszkać, a tu jeszcze nie wiadomo ile czasu ....
jak tylko będzie można na posadzkę w garażu stawiać ciężkie rzeczy - od razu przywozimy meble ze Szczecina!

kajetana
29-12-2008, 10:11
no dobra - gramofonu nie woziliśmy do domu, ale codziennie od piątku rozgrzewaliśmy dom :)
biorąc pod uwagę -5 na dworze, dojście do 17 stopni uważam za b. dobry wynik :lol:
no - na piątek umówiłam posadzkarzy i nidziarzy -hihi - zobaczymy co powiedzą i czy mogą wchodzić zaraz od poniedziałku. W piątek odbieram też z poczty postument (nogi). Może mi się też uda kupić silnik do bramy garażowej ....

kajetana
02-01-2009, 08:39
31.12 była piękna pogoda :) na termometrze od strony ogrodu (południowa strona) było aż + 6 stopni - salon wyglądał naprawdę super :lol:

http://images45.fotosik.pl/44/072d8cbe9f2b7e05m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=072d8cbe9f2b7e05)

http://images43.fotosik.pl/44/7638b8c7c3c7295dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7638b8c7c3c7295d)

http://images29.fotosik.pl/309/9122c150e8e448a1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9122c150e8e448a1)

http://images26.fotosik.pl/309/d4c7c815339a0192m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d4c7c815339a0192)

http://images35.fotosik.pl/45/506115e49a20319am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=506115e49a20319a)

http://images43.fotosik.pl/44/b10b610c2a484a7cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b10b610c2a484a7c)

http://images42.fotosik.pl/45/8be9d3de3e45051am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8be9d3de3e45051a)

kajetana
03-01-2009, 22:59
kolejny już raz piszę: nawet jak się wszystko układa OK, musi coś się stać złego. Nasza 5 letnia kotka znów ma kryzys zdrowotny. Ma na imię Malinka i od urodzenia jest śmiertelnie chora na białaczkę. Dla kotów ta choroba jest jak HIV dla ludzi - siada odporność organizmu. Już raz miała taką zapaść - leki, zastrzyki, kroplówki .... - WYSZŁA Z TEGO :lol:
Teraz jestem dobrej myśli - jeśli wtedy dała radę - teraz też się uda :)
Jutro kolejny raz jedziemy do lekarza

To Malinka śpiąca w laptopowej torbie :)
http://images24.fotosik.pl/298/5841fba60a32190bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5841fba60a32190b)

kajetana
12-01-2009, 10:21
NIE LUBIę 2009 ROKU

kajetana
12-01-2009, 13:00
jeszcze 8 dni temu w planach była przeprowadzka z dwoma kotami.... dziś tylko z jednym. Został tylko mały FuFu
a mój ogród zaczynam nazywać cmentarzem :cry: :cry: :cry:

kajetana
18-01-2009, 09:38
no dobrze... świat idzie do przodu, budowa też więc trzeba działać dalej :roll:

informuję zatem, że od czwartku kolejna ekipa zaczęła działania wykańczające :)
dokładniej: pozakładali płyty Nida w łazienkach, szpachlują i w połowie next weeka ( hihi) będą już kafelkować małą łazienkę.
Niestety podłoga zasadnicza nie została wylana najlepiej, więc przed położeniem kafli podłogowych będziemy musieli coś na podłogę jeszcze wylać - masa poziomująca albo podobne rzeczy....
Gdzieś w między czasie założą płyty Nida na całej powierzchni domu (ściany i sufit). Wtedy będzie można kłaść kafle podłogowe :)
Od jutra mam masę zajęć budowlanych - jechać w spr. parapetów, spotkać się z facetem od kuchni, oddać wypożyczone kafle do sklepu...