PDA

Zobacz pełną wersję : zameldowanie w domku letniskowym na dz. leśnej, da sie?



tomekz1
25-04-2007, 16:06
Witam, chce kupić działke leśna na która sprzedający juz ma warunki zabudowy (domek letniskowy całoroczny z balii) lecz w Urzedzie Miasta mnie straszą ze jak to wybuduje to nie dostane tam meldunku! bo to działka leśna i wogóle oni nie mają 'instrumentów' (ogólnie byli na 'nie' do całego pomysłu budowy na tej działce mimo ze w okolicy sa same domki jednorodzinne)

Czy ktos zna podstawy prawne ktore mają tu zastosowanie? albo ma jakies swoje doswiadczenia?

Pozdrawiam

Tomek

sliwaprz
25-04-2007, 17:23
A po jakiego grzyba ci zameldowanie na tej dzialce? Ja mieszkam juz bez meldunku w UK od 7 lat i jakos nie placze z tego powodu.

tomekz1
26-04-2007, 15:26
no dobra moze zameldowanie nie jest tak wazne, ale czy do takiego domku (letniskowy na działce leśnej) jest przypisywany numer adresowy (tnz. numer domu - do korepondencji pocztowej itp)

??

sSiwy12
26-04-2007, 16:07
Wyjasnienie co to jest - zgodnie z przepisami :
"... budynku rekreacji indywidualnej - należy przez to rozumieć budynek przeznaczony do okresowego wypoczynku."
Ustawodawca nie okreslił ani długości "okresu", ani pory roku.
Natomiast tzw. numer adresowy powinieneś dostać.

kakaowy
26-04-2007, 21:24
A po jakiego grzyba ci zameldowanie na tej dzialce?Brak meldunku stanowi wykroczenie

tomekz1
26-04-2007, 22:52
no wlasnie, no wiec da sie czy sie nie da? czy jest tu na forum ktos kto sie tak zameldowal?


Mam tez pytanie do 'sliwaprz' - nie masz meldunku wlasnie dlatego ze nie chcieli cie zameldowac w domku letniskowym czy tez z innego powodu (niewazne jakiego;-)?

JanuszC
11-05-2007, 09:50
Słyszałem o przypadku że człowiek zameldował sie na działce leśnej. Jako alternatywę w urzedach podał bezdomność. A następnie dostał pozwolenie na budowę bo przeciez buduje dom w miejscu swojego zameldowania i zamieszkania.