PDA

Zobacz pełną wersję : Gdy jeszcze nie ma ogrodzenia?



Magdala
25-04-2007, 20:14
Pomóżcie, proszę, rozwiązać kilka łamigłowek.
jak zabezpieczyc materiał przed kradzieżą? W skłądzie lezy już tydzień od zapłąty, upominają się o wywóz. Jak to zabezpieczyć na te powiedzmy 7-10 dni? Będzie tego kilkanaście palet...
jak zabezpieczyc przed kradzieżą piasek, żwir i cement które będą służyć do wykonania murków pod siatke
skąd wziąć wodę do zrobienia betonu do murków?

help!

długi
25-04-2007, 20:23
idą ciepłe noce :wink:

michall.m
25-04-2007, 20:23
1. uczynny sąsiad cierpiący na bezsenność :wink:
2. namiot i biwak na działce 8)

ja mam już dom na działce (od 3 dni stan surowy zamknięty) i nadal nie ma ogrodzenia.... :cry: też się trzęsę...., a budowa 60 km od mieszkania... :evil:

msobanie
25-04-2007, 20:30
Witam,
Po prostu rozpoczac budowe,
A ekipa niech mieszka na miejscu.
Pozdrawiam
Mirek

daggulka
25-04-2007, 20:48
ja mam też działkę nieogrodzoną...bloczki fundamentowe leżą luzem...piach do zaprawy leży na środku wjazdu :o , drewno z szalunków, nadproża..... :roll: ....i też się martwię...niby to tylko przez noce bo w dzień pracują murarze....ale sąsiedzi też budują i jeszcze nie mieszkają, więc nikt nie dogląda.... i też się boję
ale co zrobić...nie zrobię ogrodzenia bo wjeżdżające samochody mogłyby zniszczyć to i owo.....więc też ryzyko....
i tak źle i tak niedobrze :roll:

panda
25-04-2007, 20:59
Pomóżcie, proszę, rozwiązać kilka łamigłowek.

za 2 dni przywożą mi porotherm na działkę
działka jest ogrodzona tylko z 2 stron
ogrodzenie będzie robione dopiero w przyszłym tygodniu, a siatka zamówiona dotrze około 5-6 maja.
i teraz problemy do rozwiązania:
1. jak zabezpieczyc materiał przed kradzieżą? W skłądzie lezy już tydzień od zapłąty, upominają się o wywóz. Jak to zabezpieczyć na te powiedzmy 7-10 dni? Będzie tego kilkanaście palet...
2. jak zabezpieczyc przed kradzieżą piasek, żwir i cement które będą służyć do wykonania murków pod siatke
3. skąd wziąć wodę do zrobienia betonu do murków?

To może tak:
1. zapłacić hurtowni za przetrzymanie towaru jeszcze przez tydzień lub zabrać towar i wynająć ochronę/stróża. Ochrona kosztuje, kilometr ode mnie też jest budowa z ochroną, a dopiero fundamenty wyszły z ziemi. Problem w tym że ochroniarz jest jeden, a po palety towaru to złodziej przyjedzie dużym samochodem i nie bedzie sam
2, 3. lać fundamenty z gruchy, i szybciej i jednak taniej, zwłaszcza jak masz problem skąd brać wodę

panda
26-04-2007, 20:06
Hurra! Ubłagałam pana w hurtowni, przetrzyma do "po długim weekendzie" Wtym czasie to już ogrodzenie powstanie!
A prac jeszcze nie moge rozpocząc, bo dopiero dziś odebrałam pozwolenie
Na stawianie płotu nie musisz mieć pozwolenia. Jedynie od strony graniczącej z drogą gminną/powiatową/wojewódzką zgłoszenie

gorgonit
26-04-2007, 20:18
Jeśli ktoś będzie chciał ukraść materiały z działki to na pewno zwykłe ogrodzenie nie będzie dla niego stanowic specjalnego problemu .

Jurek_Z
26-04-2007, 20:40
Jeżeli mają Cię okraść to i tak Cię okradną i ogrodzenie nic nie pomoże. Będą mieli tylko więcej do zabrania - siatka to też kilkadziesiąt kg złomu :(
Ogrodzenie zabezpiecza raczej przed przypadkowym wejściem dzieciaków lub pijaczka nocą żeby se w wykopie nogi nie skręcił. :-?


Ja przymierzam się do zainstalowania monitoringu z alarmem. Koszt zestawu to ok 2 tyś. Jest nadzieja że na filmie utrwali sie tablica rejestracyjna.
Kamera też im się przyda :evil:

marcin_u
27-04-2007, 07:06
Ja przymierzam się do zainstalowania monitoringu z alarmem. Koszt zestawu to ok 2 tyś. Jest nadzieja że na filmie utrwali sie tablica rejestracyjna.

za 2 tys zestaw z kamerami i rejestratorem?? jakos tak tanio...chyba jakies badziewie chinskie na ktorym nic nie rozpoznasz jak cie okradna ,a w nocy to juz napewno nic nie zobaczysz..

Siedze w branzy i wiem ze byle jaki rejestrator bez LAN kosztuje okolo 1tys,a z lanem to minimum 1,5tys...ceny bez dyskow twardych!!! kamera z ktorej chcesz cos zobaczyc i tez bez rewelacji to 500zł...a gdzie zasilacze,okablowanie,robocizna??
Naz budowie masz juz internet zeby podłaczyc rejestrator?

Ps.cos mi sie wydaje ze za ta kase to ci zaloza poprostu zwykły alarm z monitorowaniem (nie mylic z podgladem obrazu) alarmow do SMA

długi
27-04-2007, 10:47
sasiad lepszy od wszystkich alarmów :D :D :D
wprawdzie ogrodzenie robiłem przed rozpoczęciem budowy ale pierwszy strach jaki przyszedł to taki ,żeby ogrodzenia nie zaj.......
(co drugi słupek przyspawałem drut)
potem zaprzyjaźniłem sie z sąsiadami, zaglądają na działeczkę jak mnie nie ma ,betonik podlali jak nie mogłem dojechać, nikt obcy nie włazi na działkę ...
sąsiada trzeba mieć ...dobrego.. :D

iwonaszczytno
27-04-2007, 22:10
A co Ci da nawet jakieś ogrodzenie jak chcą to i tak wyniosą, najlepszym rozwiązaniem wydaje się być ekipa mieszkająca na budowie , choć i z tym bywa różnie bo znam przypadki gdzie materiał sąsiada powiedzmy x został wmurowany u sąsiada y pomimo zamieszkiwania ekipy non stop, oczywiście nikt nie wie jak to się stało :wink: trzeba liczyć na łut szczęścia lub jak będzie ciepło samemu zamieszkać na budowie. to taki kraj niestety :lol:

edde
29-04-2007, 08:02
z tymi kamerami tez trochę pomysł na wyrost, Magdala ma wykop, to sobie ma w wykopie rejestrator postawić, czy na skrzynce elektr. (o ile taką ma, bo jak wody jeszcze nie ma to i na prąd moze czeka wtedy zasilanie z dynama :) )
bo chyba nie u sąsiada...

edde
29-04-2007, 09:23
to chyba byłby bład życiowy bo przeciez sąsiad cię okrada jak napisałeś to wątpię aby akurat rejestrator zgodził się postawić u siebie a jak już to ukradłby go razem z całą resztą :) podobnie jak może zrobić z tymi czujkami, to tylko budaowa więc chyba nie bedzie to zamaskowane doskonale, poza tym on będzie widział gdzie i jak to robisz, to przecież sąsiad ;) a sąsiedzi zawsze mają oko, tylko że przeważnie nie na to co trzeba ;)

katarek
30-04-2007, 20:10
Jak mają ukraść to i tak ukradną, czy będzie ogrodzenie czy nie będzie. ;)
Ale na pocieszenie mogę powiedzieć, że u mnie kilka palet leżało przez prawie rok i nadal leży... :)

Ewa7506
30-04-2007, 21:00
Jak mają ukraść to i tak ukradną, czy będzie ogrodzenie czy nie będzie. ;)
Ale na pocieszenie mogę powiedzieć, że u mnie kilka palet leżało przez prawie rok i nadal leży... :)

A gdzie konkretnie tak sobie leży... adresik?? :wink: :wink: :wink:

katarek
02-05-2007, 07:49
Jak mają ukraść to i tak ukradną, czy będzie ogrodzenie czy nie będzie. ;)
Ale na pocieszenie mogę powiedzieć, że u mnie kilka palet leżało przez prawie rok i nadal leży... :)

A gdzie konkretnie tak sobie leży... adresik?? :wink: :wink: :wink:

hehe... już nie leży bo w weekend wyniosłem na poddasze i stawiam ściany. :D