PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki może być koszt udziału w drodze prywatnej?



Elena0209
25-04-2007, 20:33
Jestem na etapie adaptacji projektu i wkrótce składam dokumenty potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę. Niestety działka, na której zamierzam rozpocząć budowę jest położona do drogi prywatnej, w której nie mam udziału. Znalazłam już sąsiada, który jest skłonny odsprzedać część swojego udziału, ale nikt z nas nie ma pojęcia, jak wycenić ten udział? Czy ktoś może mi coś w tej kwestii doradzić? Byłabym wdzięczna za pomoc:)

AgataL
26-04-2007, 07:38
A nie lepiej żeby ustanowił służebność przejazdu i przechodu przez tę działkę? a wogóle jakim cudem kupiłas działkę bez drogi dojazdowej?? przecież nikt by na to nie wyraził zgody!!

Elena0209
26-04-2007, 10:08
A nie lepiej żeby ustanowił służebność przejazdu i przechodu przez tę działkę? a wogóle jakim cudem kupiłas działkę bez drogi dojazdowej?? przecież nikt by na to nie wyraził zgody!!

Taką służebność przejazdu musiałby ustanowić sąd. Właścicieli tej drogi jest 30, więc szybciej będzie, jeśli kupię udział w tej drodze. Działka została zakupiona kilkanaście lat temu i wygląda na to, że notariusz przegapił kwestię udziału w drodze. Sprawa wyszła po otrzymaniu warunków zabudowy.

KrzysieKK
26-04-2007, 11:24
moim zdaniem zdecydowanie prosciej byloby wykupic udzial we wspolnej drodze, a cena bedzie taka jak sie zgodzicie, oczywiscie. W pewnym sensie ten udzial jest "bezcenny" dla Ciebie (bo alternatywa to sadowne lub "polubowne" ustalenie sluzebnosci - i tu i tu klopot, przy takiej ilosci sasiadow), z drugiej strony jesli sasiad jest bardzo zyczliwy, to moze sprzedac i za 100zl...

roszponka
01-06-2007, 11:57
Czy ten sąsiad sprzedając część drogi nie musi mieć zgody innych właścicieli tejże drogi?