PDA

Zobacz pełną wersję : Cegła ze Słowacji



flacky
25-04-2007, 22:31
Obserwując z niepokojem ceny na składach budowlanych,kompletuję ostatnie decyzje i pozwolenia. Niedawno czytałem,że opłacalny staje się transport materiałów np. ze Słowacji. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś zechciał podzielić się swoim doświadczeniem w tym temacie. Jestem mieszkańcem Polski południowej,być może taki wariant byłby godny uwagi....

waltz
26-04-2007, 10:48
Z tego co wiem, to na Słowacji też powoli zaczyna być problem z dostępnością ceramiki na ściany.

Ja jak kupowałem 2 tygodnie temu, to hurtownie zaczynały intensywnie sprowadzać już materiały z Węgier (ja kupiłem węgierski Thermopor)

Rufio_r
26-04-2007, 11:09
Ostatnio czytałem krótką wzmiankę na ten temat na którymś z portali. Napisano tam, że owszem można podjąć takie wyzwanie, ale trzeba się liczyć z tym, że pierwszeństwo w dostawie mają "tubylcy" (czyli Słowacy) więc termin ew dostawy wcale może nie być taki satysfakcjonujący dla inwestora...
No i oczywiście pytanie dot. cen - czy faktycznie się opłaca tam kupować i transportować to do Polski (pomijam oczywiście tych, którzy mieszkają przy granicy).