PDA

Zobacz pełną wersję : Zapytanie do tych co budowali z keramzytu???



krzysiek309
26-04-2007, 06:08
Mam zapytanie do ludzi, którzy wybudowali i mieszkają już w domach wybudowanych z keramzytu. Mamy zamiar z żoną zainwestować w keramzyt. Na zdjęciu jest widoczny bloczek, na który chcemy się zdecydować.
http://images20.fotosik.pl/269/d4e20257c61f7145.jpg (www.fotosik.pl)
Pytanie moje brzmi --- czy te puste przestrzenie nie będą przeszkadzały później np. przy mocowaniu ciężkich szafek itp. Czy wiercąc większe otwory nie ma problemu z mocowanie kołków itp. Poz tym potrzebował bym jakieś ogólne spostrzeżenia, czy pustaki nie ciągną wody itp. Jednak proszę o porady od tych którzy już MIESZKAJĄ w takich domach.
POZDRAWIAM

M@riusz_Radom
26-04-2007, 07:13
Przy odpowiednio długich kołkach problemu nie ma. Widziałem jak mocowano na keramzycie kaloryfery i do tej pory wiszą ;) a te puste otwory - będziesz miał cieplejsza chałupkę dzięki nim.

krzysiek309
26-04-2007, 10:45
Czy faktycznie tak mało ludzi buduje z keramzytu?

Depi
26-04-2007, 10:55
Podłączam się do tematu - tez pragnę poznać spostrzeżenia użtykowników.

To, że jest mało budujących z tego skutkuje tym, ze obecnie jest to najtańszy materiał na ściany (pewnie nie umknęło Ci to? ;-) )

M@riusz_Radom
26-04-2007, 11:22
Teraz najtańszy - choć i jego cena zaczyna iść w górę. Kiedyś był to materiał "ekskluzywny" ale to było w czasach, kiedy BK kosztował poniżej 4 PLN ;)

krzysiek309
26-04-2007, 11:23
Już kiedyś mieliśmy zamiar budować z keramzytu. Później był gazobeton, jednak patrząc na rynek... Wszyscy budujący wiedzą o co chodzi.

Depi
26-04-2007, 11:38
BK - 12 zł/szt. Keramzyt - poniżej 7 zł/szt

Właściwości podobne.

Ktoś ma jeszcze pytania?

mocca
26-04-2007, 12:35
a czy mozesz mi wskazać gdzie są takie ceny keramzytu? Na takie bloczki zdecydowaliśmy sie juz jakiś czas temu, ale albo nie potrafię szukać albo mam pecha, czamaninek np ma ceny sporo wyższe, w tej chwili terminy sierpniowe... hurtownie raczej tym nie chcą handlować- przynajmniej w mojej okolicy i te ktore obdzwoniłam w promieniu 200 km. Gdzie to kupujecie?
będę wdzięczna za namiary

krzysiek309
26-04-2007, 19:21
Ja jadę jutro złożyć zamówienie na 1200 szt po 8brutto za sztukę. Odbiór w pierwszej połowie czerwca :lol:

dorbie
06-05-2007, 16:12
Zastanawia mnie to dlaczego babka w hurtowni twierdzila ze keramzytobeton jest zimny i nadaje sie na garaz a nie na dom. U nas jest to duza roznica za BK15,20 a keramzytobeton jak pokazujesz na rysunku 9,50 tyle ze tych potrzebuje 1500 a BK 1200

Anoolka
06-05-2007, 18:24
BK - 12 zł/szt. Keramzyt - poniżej 7 zł/szt

Właściwości podobne.


Ja jadę jutro złożyć zamówienie na 1200 szt po 8brutto za sztukę. Odbiór w pierwszej połowie czerwca

Czy możecie mi napisać, gdzie są takie ceny?? Bo u mnie już powyżej 9zł za sztukę.

kajacy
06-05-2007, 21:00
Witam !!!
A może ktoś wie gdzie można kupić kerm. w okolicach Krakowa bo szukałem w kilku hurtowniach i składach ale nie handlują nim albo nawet nie wiedzą o co chodzi. Z góry dzięki !!

Depi
07-05-2007, 14:12
"Takie"ceny są np. tu:

http://www.icmarket.pl/product_info.php?manufacturers_id=86&products_id=12018

U producenta (nie pamiętam już którego) widziałęm cenę 7,50.

Nie wiem, jak z keramzytem, ale BK dają z dostawa w sierpniu.

boruta1
08-05-2007, 20:04
Tez jestem zainteresowany keramzytem, ze względu na cenę no i parametry.

Oto strona tego producenta.

http://www.keramzyt.pl/


Nie znam się za bardzo a jestem ciekawy jaka jest ich jakość w porównaniu do technologii Optiroc?

Może ktoś wie cos na ten temat?

bendzamin
08-05-2007, 20:25
postawiłem sciany z keramzytu system optiroc 24, bardzo dobry materiał według mnie nie ma wad jest moze troszke kruchy ale nie tak jak inne materiały. Jesłi chodzi o wode to chłonie ja szybko jak równiez szybko oddaje nawet bardzo szybko dzisiaj miałem tego przykład po ulewie która przeszła bloczki zmokły jakby je kto do wody rzucił za chwile wyszło słonce dosłownie w oczach ten materiał wysycha, bloczki sie nagrzewają trzymaja długo ciepło. Na początku miałem wachania co do materiału myslałem nad silką potem ceramika ale cena mnie przestraszyła jak równiec niedostępność ich a keramzyt w ciagu kilku dni miałem na budowie, wiem ze popyt rosnie na ten materiał i co chwila sa jego podwyżki ( innych mat. również) ale naprawde jesli ktos sie zastanawia nad materiałem polecam go z calą pewnością. :wink:

bendzamin
08-05-2007, 20:30
postawiłem sciany z keramzytu system optiroc 24, bardzo dobry materiał według mnie nie ma wad jest moze troszke kruchy ale nie tak jak inne materiały. Jesłi chodzi o wode to chłonie ja szybko jak równiez szybko oddaje nawet bardzo szybko dzisiaj miałem tego przykład po ulewie która przeszła bloczki zmokły jakby je kto do wody rzucił za chwile wyszło słonce dosłownie w oczach ten materiał wysycha, bloczki sie nagrzewają trzymaja długo ciepło. Na początku miałem wachania co do materiału myslałem nad silką potem ceramika ale cena mnie przestraszyła jak równiec niedostępność ich a keramzyt w ciagu kilku dni miałem na budowie, wiem ze popyt rosnie na ten materiał i co chwila sa jego podwyżki ( innych mat. również) ale naprawde jesli ktos sie zastanawia nad materiałem polecam go z calą pewnością. :wink:

aresior
08-05-2007, 20:40
cześć,
dziwne te wasze pytania. keamzytobeton (dalej KB) to materiał jak każdy inny. mozę z wyjątkiem parametrów, które ma lepsze niż większość innych materiałów. zależy co chcecie wieszac na tych ścianach. skoro na kartongipsach można wieszać przy umiejetnym montażu połki z książkami to skąd wątpliwości co do wytrzymałości KB???
jak ktoś chce "solidną" ściankę to tylko betonik i betonowanie całych ścian. bunkierek. bardzo praktyczne. tylko co z parametrami takiej ściany... :D :D :D sory za sarkazm ale pytanie dziwne. większe wątpliwości powinna zatem budzić ceramika poryzowana. same dziurki. a czy ktoś marudzi.
co to znaczy "czy pustaki nie ciągną wody?". pewnie że ciągną i co z tego. woda przecieka przez niego jak przez sitko i za chwilę jest suchy. co do betonu komórkowego to wiem, że takie ściany trzeba od razu ocieplac i tynkowac przed zimą. tyle było artykułów w prasie a ludzie dalej pytają o to samo. jedynym problemmem z KB jest to że jest mało dobrych producentów.
my nie patrzyliśmy na cenę tylko na parametry materiału. suma sumarum cena ścian to pkuś przy całości i większości przypadków cenowo wychodzi to podobnie z czegokolwiek byście budowali. bo czy różnica 1000-2000 PLN to duża różnica przy całej inwestycji? wydaje się właściwsze dobieranie materiału do projektu. im bardziej wymyślne kształty tym lepiej budować z bet. kom. bo łatwo go ciąć.
poza tym ta cena 7 PLN za szt. jak i cała oferta to trochę dziwne. z tego co wiem to bloczek alfa 1/1 kosztuje teraz około 9,5 PLN. a czemu dziwne? bo zważcie na tą wagę bloczków od 24 do 30 kg. makabra. betonowy bloczek waży 27 a keramzytobetonowy zawsze jest lżejszy. średnio alfa 1/1 ważył u mnie 15 kg.
poza tym cena to nie wszystko. polecam sprawdzić czy bloczki są równe (dotyczy wysokości). jeśli parę bloczków trafi się wyższych to liczcie się z pewnymi problemami. dlatego sugeruję kupowanie bloczków dobrych jakościowo.
KB jest ok. polecam. z góry uprzedzam pytania. można robic bruzdy pod kable i wiercić dziury. ściany stoją i nie pękaja jak na razie a co za 150 lat to nie wiem.

pozdrawiam

aresior

aresior
08-05-2007, 20:40
cześć,
dziwne te wasze pytania. keamzytobeton (dalej KB) to materiał jak każdy inny. mozę z wyjątkiem parametrów, które ma lepsze niż większość innych materiałów. zależy co chcecie wieszac na tych ścianach. skoro na kartongipsach można wieszać przy umiejetnym montażu połki z książkami to skąd wątpliwości co do wytrzymałości KB???
jak ktoś chce "solidną" ściankę to tylko betonik i betonowanie całych ścian. bunkierek. bardzo praktyczne. tylko co z parametrami takiej ściany... :D :D :D sory za sarkazm ale pytanie dziwne. większe wątpliwości powinna zatem budzić ceramika poryzowana. same dziurki. a czy ktoś marudzi.
co to znaczy "czy pustaki nie ciągną wody?". pewnie że ciągną i co z tego. woda przecieka przez niego jak przez sitko i za chwilę jest suchy. co do betonu komórkowego to wiem, że takie ściany trzeba od razu ocieplac i tynkowac przed zimą. tyle było artykułów w prasie a ludzie dalej pytają o to samo. jedynym problemmem z KB jest to że jest mało dobrych producentów.
my nie patrzyliśmy na cenę tylko na parametry materiału. suma sumarum cena ścian to pkuś przy całości i większości przypadków cenowo wychodzi to podobnie z czegokolwiek byście budowali. bo czy różnica 1000-2000 PLN to duża różnica przy całej inwestycji? wydaje się właściwsze dobieranie materiału do projektu. im bardziej wymyślne kształty tym lepiej budować z bet. kom. bo łatwo go ciąć.
poza tym ta cena 7 PLN za szt. jak i cała oferta to trochę dziwne. z tego co wiem to bloczek alfa 1/1 kosztuje teraz około 9,5 PLN. a czemu dziwne? bo zważcie na tą wagę bloczków od 24 do 30 kg. makabra. betonowy bloczek waży 27 a keramzytobetonowy zawsze jest lżejszy. średnio alfa 1/1 ważył u mnie 15 kg.
poza tym cena to nie wszystko. polecam sprawdzić czy bloczki są równe (dotyczy wysokości). jeśli parę bloczków trafi się wyższych to liczcie się z pewnymi problemami. dlatego sugeruję kupowanie bloczków dobrych jakościowo.
KB jest ok. polecam. z góry uprzedzam pytania. można robic bruzdy pod kable i wiercić dziury. ściany stoją i nie pękaja jak na razie a co za 150 lat to nie wiem.

pozdrawiam

aresior

olowek
07-09-2007, 10:19
Witam wszystkich. BENDZAMIN z nieba mi spadasz. Planuje zakup OPTIROCA 24cm .
Z jakiej firmy brales pustaki? Mam oferty z Betardu i z Termatu. Termat jest tanszy, milszy itd ale nie mam o nich zadnych opini. Czy tego Optiroca miales w kolorze szarym? Termat tak robi i twierdzi ze Betard dodaje do swoich pustakow barwniki i dlatego sa 'bordo'. Ale mam metlik z tymi pustakami!