PDA

Zobacz pełną wersję : komentarze do dziennika Kaji i Artura



kajetana
26-04-2007, 09:21
wpisujcie proszę swoje uwagi i co tylko będzie pomocne nam i Wam ... :)

Darkness
26-04-2007, 11:29
Pierwsza!!! :D

Zyczę powodzenia w budowie :) Jestem na podpbnym etapie co Ty - na razie papierologia, nannoszenie zmian w projekcie i poszukiwanie wykonawcy. Jednakze nie decydujemy się na developerów... drogo koszmarnie :-? Raczej myślimy o systemie gospodarczym - 1 ekipa do stanu surowego (ewentualnie do dachu wezme górali), druga do wykończeniowki. Takie są plany, a życie i tak pokaze, co z tego wyjdzie. :wink:

iga9
26-04-2007, 11:48
Widze, ze sie udalo podpisy zrobic :wink: Powodzenia :D

kajetana
26-04-2007, 12:07
iga9
a jak założyć folder ze zdjęciami?
bo założyłam na fotosiku swoją stronę, ale dalej znów nie umiem :(

mkkafe
26-04-2007, 12:21
firma Domek z Ostrowa Wlkp???
przerabialam :lol:
jak cos to mozesz pisac na priv

Wciornastek
26-04-2007, 12:50
Kajetono pewnie wszyscy napiszą Tobie że systemem gospodarczym jest taniej. Jest w tym dużo prawdy. Bo zobacz choćby na propozycje jakie dostałaś. Tam gdzie masz stan surowy otwarty (Pod warynkiem że jest z dachem) musisz doliczyć jeszcze ok 10 do 20 tys za okna zależnie od standardu i bajerów, do tego drugie 20 na wszelkie instalacje, i kolejne 20 na tynki i wylweki. Jak podliczysz jesteś prawie o 50 tys do przodu a przy takiej kasie napewno już się wprowadzisz tj. za 400 tys będziesz mieszkać

kajetana
26-04-2007, 13:04
Kajetono pewnie wszyscy napiszą Tobie że systemem gospodarczym jest taniej. Jest w tym dużo prawdy. Bo zobacz choćby na propozycje jakie dostałaś. Tam gdzie masz stan surowy otwarty (Pod warynkiem że jest z dachem) musisz doliczyć jeszcze ok 10 do 20 tys za okna zależnie od standardu i bajerów, do tego drugie 20 na wszelkie instalacje, i kolejne 20 na tynki i wylweki. Jak podliczysz jesteś prawie o 50 tys do przodu a przy takiej kasie napewno już się wprowadzisz tj. za 400 tys będziesz mieszkać

sama nie wiem - kompletnie jestem zielona w temacie budowania domu. Za stan deweloperski chcą ode mnie 450 tyś - pewne materiały z oferty mi się nie podobają. Ale jak mam pomyśleć, że nie mam 5 firm do budowania domu (a to szkieletowy) to nie mam siły od razu.
Skąd pewność że za 400 będę mieszkać? I skąd wziąć wykonawców? ratunku :-? :( :o :cry:

mkkafe
26-04-2007, 13:07
kajetana - ja z nimi walczylam od sierpnia 2006 - do stycznia 2007
W tym czasie cena wzrosla z 220 do 280 tys - maly prosty domek
Szybko wycofywalam wniosek o pozwolenie
Teraz juz robie fundamenty do murowanego

kajetana
26-04-2007, 13:52
kajetana - ja z nimi walczylam od sierpnia 2006 - do stycznia 2007
W tym czasie cena wzrosla z 220 do 280 tys - maly prosty domek
Szybko wycofywalam wniosek o pozwolenie
Teraz juz robie fundamenty do murowanego

POwiedz mi w takim razie czy murowany wyjdzie taniej? Bo że firm wykonawczych jest duuuuużo więcej to wiadomo, my mamy jeszcze możliwość wymiany projektu ze szkieletowego na murowany i nie wiem co robić ... :(

mkkafe
26-04-2007, 14:03
to wszystko zalezy:
jednoznacznie nei potrafie Ci odpowiedziec, poniewaz zmienilismy projekt - z parterowki 116 metrow ktora z legalettem i GWC, bez stropu miala kosztowac 280 tys - na 170 metrow z wysokim poddaszem a wiec i ze stropem... dom wiekszy, z Ytonga....inna konstrukcja


Napisze tak: tamten domek mial powstac w zalozeniu do kwietnia 2007 - mial byc w wiekszosci finansowany ze sprzedazy naszego mieszkania - wiec bardzo mi zalezalo na czasie - ograniczala mnie wiec powierzchnnia - bo od razu musialabym wydac cala kwote

Zdecydowalismy sie jednak murowac - rozkladamy inwestycje w czasie - wiec zdecydowalismy sie na wiekszy dom - bo mamy mozliwosc pozyskania pieniedzy nieco pozniej

Moja mysl na ten temat jest taka: technologia - moze i ok, choc juz nie stawialabym chyba drewnianego. Natomiast nie za te pieniadze. Jesli mialby byc to dom drewaniany-szkieletowy - jego zaleta powinna byc zdecydowanie nizsza cena w stosunku do murowanych ( na szkieletowy trudniej znajdziesz kupca - nawet jesli nie planujesz go sprzedac - nie wiesz co bedzie kiedys) i szybkie postawienie domku. U nas sama adaptacja projektu z owa firma trwala cale trzy miesiace. Reszty nie bede pisala na forum - bo nie chce nikogo zniechecac.
Zaden z dwoch warunkow nie zostal spelniony. I dlatego wspolpraca zostala zerwana

Altariela
26-04-2007, 14:29
Gratuluję podjęcia decyzji o budowie :)

Co do dylematów szkieletowy czy nie: wydaje mi się, że murowany na pewno wyjdzie taniej, chociażby z tego powodu, że zawsze masz możliwość manewru, zmiany jakiegoś materiału na tańszy, jak jedna ekipa Ci zrezygnuje to możesz na to miejsce znaleźć inną. Jak zdecydujesz się na szkielet to albo budujesz z jedną firmą i jesteś zdana na jej łaskę i niełaskę albo klops, bo potem nikt nie poprawi już po nich niczego :(. To znaczy pewnie ktoś poprawi, ale słono za to kasując :roll:
Technologia szkieletowa dopiero raczkuje w Polsce i jednak wciąż wychodzi to stosunkowo drogo i niepewnie. Firm jest mało i narzucają dość wysokie ceny - decydują się na szkielet głównie ludzie, którym zależy na ekspresowej przeprowadzce, natomiast cena nie gra za bardzo roli. Ot, przychodza do firmy, wplacają kasę a potem ciach ciach i po 4 miesiącach są u siebie. Jak masz ograniczony budżet to poważnie rozważ zamianę na wersję murowaną.
Popieram Wciorniastka, mi też się wydaje że przy 140 m2 to za 400 tys. powinnaś zamieszkać, może bez uporządkowanego ogródka i jakichś wodotrysków, ale mieszkać powinnaś.
Pozdrawiam,

kajetana
26-04-2007, 20:03
czyli muszę zrobić to, o czym na razie tylko myślałam czyli posprawdzać firmy budujące tradycyjnie i wyciągnąć od nich oferty na nasz przestronny. Choć nawet nie wiem jaki będzie przybliżony koszt - w końcu materiały tradycyjne koszmarnie poszły w górę :(
Mam na to jekieś 2 tygodnie - dopóki geodeta nie zadzwoni, że mapki są gotowe, bo potem KONIEC ZABAWY - decyzję czas będzie podjąć :roll:
A powiedzcie mi Kochani, ile Was kosztowały/ kosztują domy murowane?
Tak bym chciała już wyjść na własny taras i chociaż w doniczkach kwiatki pogłaskać na dzień dobry...

Altariela
27-04-2007, 07:00
Kajetana, a gdzie masz działkę? Bo jakoś tak znajomo mi ta okolica wygląda, no ale może puste działki z zasuszonymi roślinami po prostu są takie do siebie podobne :D

kajetana
27-04-2007, 07:03
Kajetana, a gdzie masz działkę? Bo jakoś tak znajomo mi ta okolica wygląda, no ale może puste działki z zasuszonymi roślinami po prostu są takie do siebie podobne :D

działka jest w Bolechówku - 15 km od Poznania, kier. na Murowaną Goślinę ...

Altariela
27-04-2007, 09:38
Aaaaa, to jednak nie moje okolice :)

mkkafe
27-04-2007, 12:04
czyli muszę zrobić to, o czym na razie tylko myślałam czyli posprawdzać firmy budujące tradycyjnie i wyciągnąć od nich oferty na nasz przestronny. Choć nawet nie wiem jaki będzie przybliżony koszt - w końcu materiały tradycyjne koszmarnie poszły w górę :(
...

nie nie - wszystkie materialy poszly w gore: beton do fundamentow, drewno na wiezbe, okna, styropian... W drewnianym domu tez musisz miec tynki, dach (dachowka, gont, blacha...) okna..

iga9
27-04-2007, 13:48
Prawda wszystkie materialy drozeja caly czas. Systemem gospodarczym budowac jest duzo taniej- ale zajmuje to caly walony czas jaki sie posiada :wink: Wiem, co mowie :wink: Jak sie tak budujesz z 1,5 roku zaczynasz wariowac i amrzyc o urlopie gdzies daleko od budowy. Chociaz wszyscy mowia, ze jak sie czlowiek wprowadzi wszystkie negatywne emocje odchodza w dal :lol:
kazdym razie jakbym miala kase budowalabym pod klucz- ale tez codziennie jezdzilabym na budowe i patrzyla na rece. Jak zostawisz samopas bedziesz pozniej plakac. Co do szkieletu sie nie wypowiem- nie znam sie na tej technologii. Z pth jestem zadowolona, ale jakby byla dostepnosc pewnie wybralabym silke.

Co do zdjec- ostatnio zakladalam tesciowej album na fotosiku. Ja wejdziesz w Moj album (czy jakos tak) po lewej masz opce Zaladuj zdjecia, Moje albumy. Najpier w Moj album zakladasz sobie Nowy album. Pojzniej ladujesz zdjecia i mozesz tam zaznaczyc, do jakiego albumu chcesz je wstawic. Tzreba poczytac- polkikac a znajdziesz. Pod kazym zdjeciem masz adres zdjecia, ktory wstaawiasz w srodek
adres zdjecia wtedy masz link
adres zdjecia wtedy masz obrazek

Ale zdjecia widze w albumie, wiec chyba sobie juz poradzilas :wink:

kajetana
27-04-2007, 15:06
na dziś uważam, że jak szkielet to z firmą, ale tylko do surowego zamkniętego, a potem system gospodarczy... lub przynajmniej bardziej oszczędnościowy ...
decydować będziemy się na coś po 12 maja...
a na wsi wolnej od miasta przeglądać będę net w poszukiwaniu wszelkich info o budowaniu ... - już mi się nie chce :(

andzik.78
08-05-2007, 17:58
Witam ,ja mam pytanie z innej beczki jak udalo Ci się oddzielić komentarze od dziennika?? ja niestety nie potrafię :( .

kajetana
09-05-2007, 08:59
nie za bardzo łapię - co tzn. oddzielić?

Wciornastek
10-05-2007, 07:51
Kajetano trochę o cenach. Mój dom to projekt indywidualny. Ale jako wzór min. braliśmy Twój projekt. W rezultacie mamy parterówkę o powierzchni 130 m urzytkowej + garaż w bryle i taras, częściowo podpiwniczony ściany jednowarstwowe, z 2 spadowym dachem (koszty mniejsze niż koperta). W zeszłym roku zakończyliśmy stan surowy otwarty i koszt to rzeczywiście ok 200tys ale w to jeszcze wchodziły przyłącza, projekty i inne rzeczy które trzeba mieć przed wbiciem łopaty. A budiowaliśmy z keramzytu w systemie jednowarstwowym, piwnica ma 40 m kw, a dach pokryty jest ceramiką. Generalnie rzeba liczyć tak: +/_ 30-40 tys fundamenty z ewentualną piwnicą jej ociepleniem drenażami etc. Sciany partery + starop + ścainaka Kolankowa - ewentualnie szczyty to ok 60. Dach 60 -80 tys. Papierologia i przyłącza od 10 do 20 tys.
Możesz mieć niższe koszty wybydowania ścian jeśli postrawisz na ocieplenie styropianem (tj w 2 warstwach) ale przy obecnej galopadzie cen może być różnie.
[/list]

kajetana
11-05-2007, 09:07
Kajetano trochę o cenach. Mój dom to projekt indywidualny. Ale jako wzór min. braliśmy Twój projekt. W rezultacie mamy parterówkę o powierzchni 130 m urzytkowej + garaż w bryle i taras, częściowo podpiwniczony ściany jednowarstwowe, z 2 spadowym dachem (koszty mniejsze niż koperta). W zeszłym roku zakończyliśmy stan surowy otwarty i koszt to rzeczywiście ok 200tys ale w to jeszcze wchodziły przyłącza, projekty i inne rzeczy które trzeba mieć przed wbiciem łopaty. A budiowaliśmy z keramzytu w systemie jednowarstwowym, piwnica ma 40 m kw, a dach pokryty jest ceramiką. Generalnie rzeba liczyć tak: +/_ 30-40 tys fundamenty z ewentualną piwnicą jej ociepleniem drenażami etc. Sciany partery + starop + ścainaka Kolankowa - ewentualnie szczyty to ok 60. Dach 60 -80 tys. Papierologia i przyłącza od 10 do 20 tys.
Możesz mieć niższe koszty wybydowania ścian jeśli postrawisz na ocieplenie styropianem (tj w 2 warstwach) ale przy obecnej galopadzie cen może być różnie.
[/list]

ja wciąż się trzymam domu drewnianego - wciąż szukam ofert, wykonawców, rozmawiam z ludźmi. Myślę, że w ciągu następnych 10 dni coś postanowimy. Tak czy inaczej, wiem, że do stanu surowego zamkniętego koszt będzie z fundamentem około 250 tyś. I tu nic się nie da zrobić, aby ten koszt zmniejszyć - a sama budować nie potrafię ...

kajetana
12-05-2007, 12:09
poczytajcie sobie w moim dzienniku o wycenach domów drewnianych, napiszę więcej potem... :)

magdziak19
14-05-2007, 06:00
mam pytanko:jakie zmiany będziecie wprowadzać, i czy beda to zmiany "drastyczne" zatwierdzone przez architekta czy "drobne" za pozwoleniem kierownika budowy?jestem ciekawa ile można zmienic w projekcie na "własna rekę".pozdrawiam z podkarpacia!

kajetana
14-05-2007, 08:19
mam pytanko:jakie zmiany będziecie wprowadzać, i czy beda to zmiany "drastyczne" zatwierdzone przez architekta czy "drobne" za pozwoleniem kierownika budowy?jestem ciekawa ile można zmienic w projekcie na "własna rekę".pozdrawiam z podkarpacia!

generalnie zasada jest taka, że np. dom możesz powiększyć bez zgody architekta głównego o 5% (my poszerzamy garaż i wydłużamy dom z jednej strony), dodajemy okno w salonie i zmieniamy ścianki wewnętrzne. Mój inspektor powiedział, że lepiej wysłać pismo do muratora o zgodę na zmiany - prawie zawsze się zgadzają. A zmiany nanosić będzie na projekt nasz lokalny architekt - tak samo wpisywać media w projekt. Jeśli masz już projekt to na początku jest napisane jakie zmiany są dopuszczalne bez zgody gł. architekta. Możesz też napisać @ z zapytaniem co trzeba zrobić do architekta/ Muratora (tam skąd masz projekt). Mam nadzieję, że pomogłam

Altariela
15-05-2007, 13:30
kajetana, a co obejmuje ta cena "pod klucz"? Obejmuje panele, płytki i biały montaż w łazienkach, malowanie ścian na kolor itp.? To jest takie prawdziwe "pod klucz", czy jakieś "szkieletowe pod klucz"? Sama widzisz, ze rozbieżności w cenach są spore, być może wynika to z faktu, iż różne firmy różnie interpretują poszczególne "stany" domu.
I jakich instalacji nie obejmuje?
Bo nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z kosztów: fundamenty to co najmniej 30 tys. zł, instalacja C.O. + wod-kan + gaz kolejne minimum 30 tys. zł, instalacja elektryczna ok. 10 tys. zł., alarmowa pewnie z 4 tys. zł. Więc o ile to co napisałam wyżej jest objęte ceną, to "pod klucz" będzie cię kosztowało co najmniej 425 tys. zł. No i jeszcze czy te 350 to netto czy brutto ;-)
Policz sobie wszystko dobrze zanim podejmiesz decyzję.
Pozdrawiam

kajetana
16-05-2007, 12:48
:-? poczytajcie kochani w dzienniku krótki opis firmy Wako i zakres prac pod klucz.. doradźcie mi co robić? przypominam chcą 350 tyś za pod klucz :-? :-?

kajetana
16-05-2007, 12:51
:-? poczytajcie kochani w dzienniku krótki opis firmy Wako i zakres prac pod klucz.. doradźcie mi co robić? przypominam chcą 350 tyś za pod klucz :-? :-?

Altariela
16-05-2007, 14:18
No czyli to "pod klucz" jest trochę powiedziane na wyrost. Do tych kosztów które podałam wyżej jeszcze sobie musisz doliczyć kilka tys. na farby i kilka tys. na płytki do łazienek, kuchni itp.
Nie wiem co doradzić :-?
Logika wskazuje że 430-440 tys. zł to trochę dużo za taki domek (koniecznie spytaj czy te 350 to netto czy brutto, bo jak netto to jeszcze musisz doliczyć jakieś 25 tys. VATu!!!), no ale z drugiej strony jeśli to najlepsza oferta to pozostaje brać...
Przygotuj się tylko jeszcze na dodatkowe wydatki, które będziesz musiała ponieść, gdyby przyszła Ci ochota na zmiany w stosunku do tego co firma proponuje w standardzie (np. jeśli będziesz chciała ładne, przeszklone drzwi wewnętrzne a Wako wstawia standardowo proste, tanie drzwi w kolorze, który zupełnie Ci nie odpowiada itp...).
No i koniecznie przed podpisaniem umowy niech Ci przedstawią szczegółowy zakres wykonywanych prac, użytych materiałów, elementów wchodzących w skład ceny.
Może dla tych pozostałych ofert rozpisz sobie co obejmują ceny i postaraj się doprowadzić te oferty do porównywalności...

mkkafe
16-05-2007, 21:55
kurcze... chyba znalazłam firmę :)
WAKO - DOMY - chcą 350tyś pod klucz bez fundamentów i instalacji w domu. Czyli wychodzi ok. 2100/m. W necie widać, że firma porządna, opinie ma dobre. Biura handlowe rozsiane po świecie...

pod klucz?? bez instalacji?? Jak to rozumiesz??? To stan surowy zamkniety..\

tego typu firmy oferuja zazwyczaj stan developerski: instalacje sa - lecz bez osprzetu: bez gniazdek, grzejnikow itp - ale cala instalacja jest juz ulozona pod tynkiem/plyta gipsowa
w domu szkieletowym instalacje zazwyczaj mieszcza sie pomiedzy sciankami - wiec jak zamierzacie je tam umiescic w stanie pod klucz??

Pod klucz - to stan prawie do wprowadzenia sie :wink: Tak jak ktos tutaj pisal - instalacje to ok 30-40 tysiecy dodatkowo :roll:

kajetana
17-05-2007, 14:09
no dobra.. myślenie mi się włączyło :lol: , co powiecie na Firmę drewbud - oferta:

-konstrukcja budynku 50 lat
-stolarka okienna i drzwiowa 3 lata
-pokrycie dachu 30 lat
-powłoki malarskie 3-6 lat
w zależności od użytych materiałów

>> my wykonyjemy domy mieszkalne o konstrukcji szkieletowej,ale nie w
>> całych elementach.
>> Nasz dom posiada szkielet(jest on w elementach ) potem jest ocieplenie
>> ,obicie elewacji deską gr 2 cm,lub atrapą półbala,tynkiem akrylowym (
>> na styropianie 5 cm )
>> Jeśli będzie Pani zaintersowana takim typem domu -nasza cena na rok
>> 2007 to 2600 zł brutto za m2 powierzchni użytkowej
>> -jest to cena "pod klucz"
>> -z fundamentem
>> -kryciem dachu gontem bitumicznym
>> -za dopłatą można sobie wybrać inne pokrycie dachu
>> -z poddaszem użytkowym ( ze ścianą kolankową ) h=0,80
>> -elewacja deska 2 cm
>> -lub tynk akrylowy ( na styropianie 5 cm )
>> -bez malowania
>> -instalacja wod-kan
>> -instalacja elektr.
>> -centralne ogrzewanie
>> -biały montaż
>> -wykończenia

Pani przez telefon powiedziała, że w tej cenie są wszystkie potrzebne materiały do stanu pod klucz w średniej klasie (okna, drzwi, kafelki, kibelki, umywalki). Wstępnie za dom 180 m.kw wychodzi ok. 470 tyś - i biorąc pod uwagę wyceny jest to cena bardzo dobra. Należy tylko od razu zmienić pokrycie dachu.
Czekam na komentarze i złote myśli :)

witkowskib
24-05-2007, 22:41
Witam ! Z tego co się orientuję to jeszcze Jesteśnie na etapie wyboru wykonawcy. Czy słyszeliście o firmie Stolhaus z Zielonej Góry. Strona do nich: http://www.stolhaus.pl/
Firma ta budowała nasz dom w zeszłym roku wpadli na działkę wykonać fundamenty pod koniec czerwca a pod koniec października już mieszkaliśmy. Generalnie wykonali wszystko pod klucz. Nocowali głównie w przyczepie campingowej - więc odległość nie ma znaczenia. Mają duże doświadczanie ale na rynkach zachodnich głównie Niemcy, którzy zawsze wymagali solidnej roboty. Zaletą jest również to, że proponują swoją stolarkę zewnętrzną i wewnętrzną bo mają również własne dwie fabryki przy granicy więc cała stolarka jest drewniana - poza tym oni się "kochają" w drewnie .... no i dziękuj stosowaniu swoich rozwiązań są konkurencyjni.
Piszę bo po 0,5 roku mieszkania udało nam się już przyjrzeć wszystkim szczegółom domu i w ogólnej ocenie uważamy że są godni uwagi. W podpisie jest link do kilku zdjęć z ich prac nad naszym domkiem. Jeśli będziecie chcieli jeszcze o coś wypytać to piszcie postaram się odpowiedzieć – a poza tym polecam kontakt z firmą i rozmowy z nimi osobiście bo kazdy dom jest inny i inne oczekiwania mogą mieć inwestorzy :)
pozdrawiam
Bartek

mobutu
24-05-2007, 23:13
czytając Twoje posty z kwotami trochę się dziwię że nie rozważysz jednak technologi tradycyjnej - bazując na własnym doświadczeniu (krótkim ale jednak)
mimo dość wysokich cen na np: cegłę wydaje się że i tak powinno wyjść taniej

wydaje się prawdziwa teza że tradycja jest tańsza, jesli do tego dodamy krótką historię domów szkeletowych w Polsce (jaką masz gwarancję że firma X przetrwa 30 lat na rynku ? - taka długa gwarancja, kto w Polsce wie na 100% ile taki dom przetrwa)

byliśmy z Mary w kilku takich domach i możemy stwierdzić że akustyka pozostawia wiele do życzenia (oczywiście za dopłatą można dodatkowo zaizolować)

oczywiście są też zalety "drewiaków" : super parametry cieplne i szybka, czysta budowa

M![/url]

kajetana
25-05-2007, 10:04
Witam ! Z tego co się orientuję to jeszcze Jesteśnie na etapie wyboru wykonawcy. Czy słyszeliście o firmie Stolhaus z Zielonej Góry. Strona do nich: http://www.stolhaus.pl/
Firma ta budowała nasz dom w zeszłym roku wpadli na działkę wykonać fundamenty pod koniec czerwca a pod koniec października już mieszkaliśmy. Generalnie wykonali wszystko pod klucz. Nocowali głównie w przyczepie campingowej - więc odległość nie ma znaczenia. Mają duże doświadczanie ale na rynkach zachodnich głównie Niemcy, którzy zawsze wymagali solidnej roboty. Zaletą jest również to, że proponują swoją stolarkę zewnętrzną i wewnętrzną bo mają również własne dwie fabryki przy granicy więc cała stolarka jest drewniana - poza tym oni się "kochają" w drewnie .... no i dziękuj stosowaniu swoich rozwiązań są konkurencyjni.
Piszę bo po 0,5 roku mieszkania udało nam się już przyjrzeć wszystkim szczegółom domu i w ogólnej ocenie uważamy że są godni uwagi. W podpisie jest link do kilku zdjęć z ich prac nad naszym domkiem. Jeśli będziecie chcieli jeszcze o coś wypytać to piszcie postaram się odpowiedzieć – a poza tym polecam kontakt z firmą i rozmowy z nimi osobiście bo kazdy dom jest inny i inne oczekiwania mogą mieć inwestorzy :)
pozdrawiam
Bartek

dostałam od nich wycenę - są średnio drodzy. Firma Mefra jest blisko od Poznania, co jest plusem. Przede wszystkim jednak mają naprawdę rozsądne ceny - za stan więcej niż deweloperski wychodzi 1800/m.kw.
Zobaczymy co będzie po wizycie w ich fabryce... :)

kajetana
25-05-2007, 10:09
czytając Twoje posty z kwotami trochę się dziwię że nie rozważysz jednak technologi tradycyjnej - bazując na własnym doświadczeniu (krótkim ale jednak)
mimo dość wysokich cen na np: cegłę wydaje się że i tak powinno wyjść taniej

wydaje się prawdziwa teza że tradycja jest tańsza, jesli do tego dodamy krótką historię domów szkeletowych w Polsce (jaką masz gwarancję że firma X przetrwa 30 lat na rynku ? - taka długa gwarancja, kto w Polsce wie na 100% ile taki dom przetrwa)

byliśmy z Mary w kilku takich domach i możemy stwierdzić że akustyka pozostawia wiele do życzenia (oczywiście za dopłatą można dodatkowo zaizolować)

oczywiście są też zalety "drewiaków" : super parametry cieplne i szybka, czysta budowa

M![/url]

sprawdziliśmy ceny murowanych w kilku firmach - są mniej więcej jak za szkielety, więc nie ma co myśleć. A o zaletach budowania szkieletów nie ma co mówić - najważniejsze, że w max. 4 m-ce stoi dom. A izolacyjność, akustyczność przy obecnych materiałach budowlanych nie są problemem. Co do wytrzymałości szkieletów - połowa Norwegii jest zabudowana domami drewnianymi, Kanada też... - a tam klimat ostrzejszy niż u nas.

witkowskib
28-05-2007, 11:38
dostałam od nich wycenę - są średnio drodzy. Firma Mefra jest blisko od Poznania, co jest plusem. Przede wszystkim jednak mają naprawdę rozsądne ceny - za stan więcej niż deweloperski wychodzi 1800/m.kw.
Zobaczymy co będzie po wizycie w ich fabryce... :)

Zgadzam sie ze nie są najtańsi na rynku ale też chyba nie zawsze warto brać to co najtańsze - dla mnie ważne było to, że praktycznie poprzez całą budowę moim zmartwieniem było dobranie koloru fug do różnych płytek itp... i zupełnie niczym innym nie musiałem się martwić - począwszy do pilnowania budowy po załatwianie ciężkiego sprzętu... no i efekt końcowy też jest dopracowany :) ale faktycznie nie zaprzeczę, że nie da się wyszukać kogoś dobrego i tańszego... trzymamy zatem kciuki za kolejny drewniany szkielet :))

a co do porównania cen i atutów murowanych i szkieletów ... faktycznie nie ma co sie martwić... poza tym są szkielety i szkielety i niestety część złej sławy im przypisywanych wynika z jakiś podrzędnych wykonawców dających cienkie ścianki, tanie drewno i słabą izolacją – aby tylko wyjść troszkę taniej na całości... takie życie – tak więc jeszcze raz trzymamy kciuki i powowdzenia. :)

MagdalenaK
03-07-2007, 13:48
Witam serecznie dawno nie przeglądałam muratora i dziś natknęłam się na Twój dziennik, który w całym budowlanym zamieszaniu idealnie idzwierciedla stan uczuć. Po pierwsze życzę powodzenia i wytrwałości, choć w tym stanie rzeczy jest o to trudno, po drugie przykro mi z powodu śmierci pupila. Też mam psa i nie wyobrażam sobie tego dnia gdy po prostu go zabraknie. Ja jestem na podobnym etapie, załatwiamy pozwolenie na budowę, najważniejsze że mamy projekt i firmę, za stan surowy otwarty, dach wraz z ofoliowaniem , bez fundamentów,bez ścianek działowych wewnątrz, ze schodami, bal ma średnicę 30-36 cm wyjdzie około 150 tyś podaję adres www.kanadyjskiedomy.pl
Pozdrawiam Magda

Altariela
08-07-2007, 11:07
Kajetana trzymaj się...
Mimo wszystko mam nadzieję, że wszystko się Wam uda, budowa ruszy jeszcze w tym roku, a domek sprawi Wam mnóstwo radości, mimo braku tych, z którymi chcieliście zamieszkać.
Pozdrawiam,

magdziak19
25-11-2007, 19:32
hej kajetana!i co? ruszyłaś z budową?jakie wrażenia?ja wylałam fondamenty pod przestronnego-troche drogo wyszło :-? na wiosne ruszamy dalej :P daj znać co u ciebie!pozdrawiam z podkarpacia!

Foczki
11-02-2008, 18:07
Powitał,

obejrzałem sobie teren, widzę że jest lekko w dołku, pewnie dlatego pytasz o ziemię, mam rację?
czy chodzi raczej o piachy?

pozdrawiam, i życzę miłej budowy.

kajetana
12-02-2008, 10:57
różnica między frontem a tyłem jest około 2 metry, a jeszcze jak wykopią dziurę i zrobią fundament będzie więcej ...
sama nie potrafię nawet sobie wyobrazić jak to będzie, gdy wyleją beton pod taras w ogrodzie - ile wyjdzie schodów i takie tam...
wtedy sie okaże, ile potrzebujemy ziemi extra i co w ogóle robić :)
za nami jakieś 300 - 400 metrów są jeziorka połączone ze sobą, więc może z tego tarasu będzie bardzo ładny widok... :lol:
Nie wiem, co zrobić z tą ziemią - mąż na mnie warknął, że sobie problemy robię z tym Twoim humusem. Bo nam spod fundamentu wyjdzie ponad 200 m.kw do wykorzystania też ...
matko... !

Ewa_Radek
13-02-2008, 19:06
Bardzo mi sie podoba pomysł kwietnika w łazience, masz moze zdjęcia łazienki wujka ??

Pozdrawiam
Radek

kajetana
14-02-2008, 08:21
nie mam, ale to pewnie nie będzie problem żeby fotkę zrobić :)

Wciornastek
14-02-2008, 11:23
Kajetano juz niebawem wprowadzamy sie do domku wzorowanym na wybranym przez was projekcie. Tez mielismy problem z zabytkowym kredensem. W końcu problem został rozwiazany w ten sposób że powstała specjalna wnęka miedzy salonem a pomieszczeniem nazywanym przez was gabinetem. Niestety wtedy drzwi do gabinetu musza byc przesunięte.

Co do róznicy poziomów to podobie jak u Ciebie. Taras jest na podwyższeniu. Wokół tarasu zostala usypana skarpa ktora zagospodarowuje w formie czegos na kształt skalniaka.

PS. Mogę przesłać fotki na PW
PS. Możesz także umówic sie na zwiedzanie :wink:

Wciornastek
18-02-2008, 08:18
Kajetano z jakiś powodów nie chce do Ciebie dotrzeć mój mail. Napisze odpowidż na PW

A przeczytałam ze zmagasz zie z piwnicą. U mnie wyszła pod garażem i częścią salonu.

Ewa_Radek
18-02-2008, 20:40
Fajnie. To gdybyś taką fotkę zrobiła, to bardzo prosimy o mailika [email protected]

Oryginalny pomysł.

Pozdrawiamy!!!

kajetana
20-02-2008, 13:32
chyba u wujka będę teraz w wikend ... postaram się strzelić fotki :)

kajetana
04-03-2008, 12:08
.................................................. ................ :-? :-? :-? :roll: :roll: :roll:

Pani Koala
18-03-2008, 13:03
Witaj,

ja w sprawie wyceny do banku. Ja zrobiłam to w ten sposób, że podzieliłam sumę kredytu jaki zamierzałam wziąść na całą budowę. Jak chcesz mogę ci na priva przesłać takie zestawienie kosztów. Było to zrobione wyłącznie na potrzeby banku i nijak się miało do rzeczyweistych kosztów. Przy obecnym szaleństwie drożenia marteriałów budowlanych robienie kosztorysów na całą budowę nie ma sensu. Jak ja budowałam w zeszłym roku, to sam bloczek ytongowski w ciągu kilku miesięcy podrożał 90% :o

Wciornastek
27-03-2008, 10:30
Kaju nareszcze jakies światełko w tunelu. Jestem ciekawa jak Tobie wycienią fundamenty bo jest ich sporo. Wchodzi troszku duzo betonu. Samego betonu 26 kubików. Ale mamy szersze ławy bo nawet są o szer 120 cm ze względu na podoże typu glina w stanie plastycznym.

magdziak19
29-03-2008, 18:32
Fajnie że ruszyłaś z kopyta :D Oby wszystko szło po Waszej mysli, życzę powodzenia! :wink:

Wciornastek, ty też wybudowałaś D08? Jeśli tak, to czy wklejałaś jakieś fotki na forum?? Jestem bardzo ciekawa wygladu Przestronnych :oops:
Pozdrawiam!

magdziak19
30-03-2008, 20:25
Kajetano.Pytałaś co myslę o Twojej wycenie: przyznam szczerze że dla mnie 600 tys. to astronomiczna suma. Ja planuję wydać max. 300 tys., ale nie wiem jakie ceny sa u Was.

Za funadment wyszło nam ok. 40 tys. bo jesteśmy w podobnej sytuacji co Ty, też mamy spory spadek na działce. Planuje stan surowy zamkniety zakończyc na kwocie 130 tys. łącznie z papierami.My budujemy raczej tradycyjnie: betonowy fundament, mury z cegły, betonowy strop, tradycyjna więźba i dachówka ceramiczna.

Niestety plany zawsze weryfikuje rzeczywistość i optymistyczne założenia pozostana tylko marzeniami :)

Pozdrawiam!

Wciornastek
31-03-2008, 07:29
Wciornastek, ty też wybudowałaś D08? Jeśli tak, to czy wklejałaś jakieś fotki na forum?? Jestem bardzo ciekawa wygladu Przestronnych :oops:
Pozdrawiam!

Nie to nie przestronny a wariacja na jego temat - u mnie projekt indywidualny.
A fotek nie zamieszczałam

kajetana
31-03-2008, 07:48
na cenę samego domu już nie mam wpływu - tak nam wycenili i tyle.
Natomiast zamierzam mocno przycinać ceny na wykończeniówce.
Choć nie wiadomo jak wyjdzie. Ogrodzenie bez podmurówki to koszt ok. 10 tyś - w końcu działkę mamy 1800 m.kw.
Zobaczę po tych innych wycenach fundamentu jak będzie ....
(sama uważam, że 70tyś za fundament to koszmar z ulicy lipowej ) :evil:

Wciornastek
31-03-2008, 08:09
(sama uważam, że 70tyś za fundament to koszmar z ulicy lipowej ) :evil:
Oj zebyś sie nie przeliczyła. U nas już trzy lata temu mielismy taki koszt. Fakt ze do fundamentu u nas doszły koszty piwnicy wraz ze stropem. W każdym razie tak podliczyłam - roboty ziemne, kanalizacja (rozprowadzenie), kręcenie zbrojenia, ławy z betonem, ściany fundamentowe, piasek z ubijaniem i podbeton, ocieplenie fundamentu z izolacją, schody do piwnicy (X2), strop piwnicy. Mozna powiedziec stan zero full wypas.

kajetana
31-03-2008, 10:38
no już sama nie wiem...
dzankos też ma przestronnego... i jemu wyszło bez piwnicy około 45tyś...
poczekam na te inne 2 wyceny... zakładam, że różnice będą ....

Wciornastek
31-03-2008, 10:54
no już sama nie wiem...
dzankos też ma przestronnego... i jemu wyszło bez piwnicy około 45tyś...
poczekam na te inne 2 wyceny... zakładam, że różnice będą ....

Możesz miec nawe 10 tys różnicy w zalezności od końca Polski. Na cene składaja sie szczegóły stopnia wykończenia. Najbardziej bije po kieszeni wysokośc scian fundamentowych i ilość piasku.
Co co ceny 45 tys to w pewnych warunkach jest realna ale..........lepiej brac z dużą górką. Bo możesz wymurowac np scianki fundamentowe kanoldami na sztorc i tez niby ok, a możesz tak jak trzeba brac kanoldy w poprzek i juz masz 2X wiecej. Fakt robisz kanadyjczyka ten jest lżejszy i moze nie trzeba tak solidnych fundamnetów.

magdziak19
31-03-2008, 20:56
Kajetano my tez mamy piwnicę i ogroooomny fundament ale kosztował nas 40 tys, ale podobno Podkarpacie jest tanie.

Wiem, że firmy zdzierają ogromne pieniądze :-? , dlatego życze powodzenia w poszukiwaniach solidnej ekipy.

Wciornastku, dziękuję za zdjęcia :)

kajetana
02-04-2008, 07:22
no - czekam tydzień na kolejną wycenę ...
Pan fundamentalista powiedział, że może zaczynać nawet na koniec kwietnia - a nam bardzo zależy żeby było jak najszybciej ...

Wciornastek
09-04-2008, 11:22
Kaju co z ta wycena fundamentów. Koniecznie wklej co i za ile. Trzeba to obgadać. Zobaczyć o które pozycje walczyc o które to faktyczne taka cena.

mysweetbabys
09-04-2008, 15:02
my na początku tez bylismy za szkieletowym,ale po wycenie firmy ktora za stan surowy 100m zazyczyla sobie 250tys to steriwdzilsimy ze za tyle to wybudujemy w innej technologii,ale bedziemy sledzic wasz dziennik,poowdzenia

kajetana
09-04-2008, 17:31
Kaju co z ta wycena fundamentów. Koniecznie wklej co i za ile. Trzeba to obgadać. Zobaczyć o które pozycje walczyc o które to faktyczne taka cena.

hej... ostateczną wycenę będę mieć w przyszłym tygodniu - po spotkaniu z kier. budowy i fundamentalistą ...

magdziak19
11-04-2008, 17:47
gratuluję kredyciku :D

można wiedzieć w jakim banku ???

Co z Twoją wyceną fundamentów? na jakiej kwocie stanęło??

kajetana
15-04-2008, 07:17
Magdziak19
kredyt w PKO BP lub SA (hihihi) - tam braliśmy, bo moi rodzice mają u nich konto od 35 lat więc dostaliśmy (podobno) ciut lepsze warunki :wink:
Dziś mam spotkanie w spr. ostatecznej wyceny fundamentów - kierownik obciął z podstawowej jakieś 25 tyś...
Zobaczymy co powie na to fundamentowiec i na jakiej kwocie stanie ostatecznie. Cały czas zakładamy koszt około 40-50 tyś
Jak tylko będę miała konkrety - dam znać :lol:
Dodatkowo bym chciała, aby fundamentowcy zrobili mi też ogrodzenie, bo nie mam żadnej ekipy do tego ...

madzialena-lublin
08-05-2008, 21:56
Gratuluję postępów w pracach i trzymam kciuki.
Mam prośbę - czy przy następnej wizycie na "wsi" tej z kamiennym grillem mogłabyś zrobić bliższe ujęcie tamtego ogrodzenia? Bardzo mi się spodobało to połączenie kamiennych słupków z deseczkami i będe wdzięczna za zdjątko.

kajetana
13-05-2008, 07:30
a wczoraj na wsi faceci z enei założyli obręcz na gniazdo dla bocianów :lol:
(niestety nie obok nas, bo słupy za słabe tylko u sąsiada na podwórku)
nie za bardzo będę miała jak na nie codziennie patrzeć, bo sąsiedzi mieszkają za nami....
ale co tam - najważniejsze, że będzie gniazdo :wink:

kajetana
14-05-2008, 09:32
:D

kajetana
14-05-2008, 20:56
zapraszam do dziennika

BetaGreta
30-06-2008, 08:17
Mam nadzieję, że wkleisz dzisiaj zdjęcia :D
Ciekawa jestem bardzo efektów dzisiejszej pracy.

BetaGreta
01-07-2008, 07:14
Świetne to ostatnie zdjęcie z rozpiską.
Można już ustawiać meble :wink:

kajetana
01-07-2008, 08:15
meble to ja już mam wirtualnie poustawiane od roku :)

BetaGreta
03-07-2008, 07:29
Jestem pod wrażeniem.
Wczoraj dałam radę obejrzeć tylko dwa pierwsze rzuty.
Dzisiaj pooglądałam resztę. Wygląda nieźle.
A do jakiego oni Ci robią stanu? Z tego co zauważyłam montowali Ci bez okien.

W ogóle to ranny ptaszek jesteś :)

A możesz mi napisać jak sie wkleja takie małe zdjęcia które można później powiększać. Też mam stronę na fotosiku. Możesz pisać na PW.

Jeszcze raz napiszę że super to wygląda.
Dzisiaj też coś robią?

Pozdrawiam

BetaGreta
03-07-2008, 22:44
Dzięki za wklejenie ciężkiego sprzętu. Robi wrażenie :o
A jaszczurka na tym drugim zdjęciu jak mały krokodyl :)

BetaGreta
07-07-2008, 07:06
Miło patrzeć na postęp prac.
Ja wczoraj z mężem byłam w wiosce budowlanej popatrzeć sobie na różne domki. Był też "Przestronny" ale zamknięty więc tylko obejrzeliśmy z zewnątrz i pozaglądaliśmy przez okna. Duże wrażenie zrobił na nas fiński dom z bali. Z zewnątrz taka zwykła chata ale w środku piękny nowoczesny wystrój. Oczywiście na parterze łazienka z sauną z wyjściem na zadaszony taras, tak żeby można było tam postawić beczkę z wodą w której można by było zanurzyć się po wyjściu z sauny. Wszytko pięknie wykonane. Tylko cen 5000/mkw :(
Byliśmy też na budowie firmy Wolf. Nawet, nawet. Pan pojechał z nami na naszą działkę i ma jeszcze potwierdzić czy wjedzie do nas ciężki sprzęt. Ceny takie raczej standardowe. Do negocjacji oczywiście.
Zbieram oferty tak żeby pod koniec roku podpisać umowę.
Czy badałaś bliżej ofertę firmy Wood House? Cenowo nie jest najgorzej tylko nie wiem jak z wykonaniem i opiniami klientów.

Pozdrawiam,

kajetana
07-07-2008, 10:03
szczerze - to nie pamiętam. w zeszłym roku wysyłałam tyle zapytań, że ojej. może w moim dzienniku (2007 rok, około maja) będą dokładne wpisy - wiem, że dzieliłam się informacjami o firmach i cenach - musiałabyś poczytać. coś może być też w komentarzach...
napisz proszę, co to znaczy aktualnie cena standardowa :wink:

BetaGreta
07-07-2008, 14:07
Taki stan developerski średnio 2500 zł teraz wychodzi.

kajetana
07-07-2008, 18:56
czyli cały dom z instalacjami bez tzw białego montażu?
(a podłogi, ściany?)

BetaGreta
08-07-2008, 09:17
Z podłogami i ścianami to już różnie.
Przeważnie wylewka na podłogach. Tynki z zewnątrz a w środku do malowania.

kajetana
08-07-2008, 11:36
ciekawe ile nam wyjdzie za m2 po wszystkim :roll: :o :o :o :o

BetaGreta
16-07-2008, 08:00
Już miałam dzisiaj pisać co tak cicho u Ciebie.
Jednak widzę że praca wre.

Pozdrawiam,
BetaGreta

kajetana
19-07-2008, 18:09
no tak...
teraz ekipa ma urlop - szkoda, ale trudno :(
staramy się o ogrodzenie działki ........
:roll:

BetaGreta
25-07-2008, 13:11
nie mogę znaleźć fachowców ...
to zbawienie, że postawiliśmy na jedną firmę od domu
dlatego mój mąż tak chciał budować "pod klucz" ale wyceny są dość powalające więc pewnie skończy się na stanie developerskim.

I tak już macie dużo.

iwett27
30-07-2008, 16:04
Kaju jaki piekny dom juz masz!!!!!!!!!:)

okyas
03-10-2008, 09:47
Cześć,
pozwoliłam sobie przeczytać Twój dziennik. Jest świetny!!! Teraz już na pewno muszę do Was przyjechać, bo z opisów ywnika, że jest tam cudownie. Zresztą Puszcza Zielonka jest przepiękna.
SErdecznie pozdrawiam
Magda Kałmuczak

P.S. Jak byś chicała poprzeglądać jakieś magazyny wnętrzarskie (skoro jesteś na etapie kupowanie kalfi itd) lub chciałabyś jakieś namiary na dechy podogowe itd to służę pomocą.
Pozdrów Rodziców

ponury63
03-10-2008, 13:33
[wpis przeniesiony z "dziennika"]


Witam,

Ponieważ też mieszkam w Poznaniu i planuję budowę domu w technologii szkileletowej, przeglądam oferty różnych firm budujących domy i w związku z tym mam pytanie: czy jesteś zadowolona z firmy, która buduje Tobie dom? Odpowiedź poproszę na priva.
Trzymam kciuki, żeby dalsze etapy budowy przebiegały beż żadnych komplikacji.
Pozdrawiam serdecznie
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik76795.htm

BetaGreta
06-10-2008, 12:32
Hmm, nie wiem co napisać :roll:
Wyobrażam sobie jaka jesteś wkurzona.
Może wklej jakieś nowe zdjęcia :) albo pokaż jak planujesz urządzić łazienkę czy pokaż co posadzisz w ogrodzie.
A jeśli masz dość tematów budowlanych to może jakieś wakacyjne plany albo pewnie te bliższe świąteczne.

Pozdrawiam,
BetaGreta

kajetana
06-10-2008, 13:36
a proszę bardzo .... za 30 minut plany łazienek ze zdjęciami co i jak - zapraszam...

BetaGreta
06-10-2008, 15:00
No widzisz od razu lepiej :D
Ja z mężem przez weekend siedziałam nad naszym projektem i usiłowaliśmy rozmieścić w nim potrzebne sprzęty i meble. Najszybciej poszła nam kuchnia a najdłużej siedzieliśmy nad dużą łazienką.
A inspiracji szukałam tutaj:
http://www.dobrzemieszkaj.pl/search.php

BetaGreta
07-10-2008, 14:02
Stronę na pewno przejrzę. Dzisiaj nie dałam rady.

Super, że udało się znaleźć ekipę.

iwett27
10-10-2008, 20:50
Hej! Kaja kto Wam robił wizualizacje ogrodu i całego otoczenia???? Dasz namiary?:) U nas instalacja wod-kan co i podłogówka materiał + robocizna cos miedzy 35 a 45 tysiaków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kajetana
10-10-2008, 22:18
Iwonka - odradzam tego chłopaka... jeszcze z nim nie skończyliśmy. Cała opowieść - powiedzmy wiosną przy piwie u nas :)

kajetana
13-10-2008, 21:22
w moim dzienniku umieściłam ogłoszenie o poszukiwaniu przeze mnie pracy - tym bardziej zapraszam do czytania... :)

magdziak19
22-10-2008, 18:09
witaj.jak rozmieściłaś gniazda od odkurzacza c. i gdzie dałaś szufelkę????zadecydowałam sie własciwie niedawno na OC i nie mam pojecia jak to rozmieścić, aby było poręcznie.

Jestem również ciekawa jak przemyslałaś rozstawianie mebli i agd w kuchni.może zrobiłas jakis projekcik?ja zrobiłam amatorszczyznę w programie ikeii, mam 2 warianty.jesli cię interesuja, daj znać i adres mailowy to Ci prześlę.

co do łazienki to ja mam całkowicie inna wizję, wiec nie potrafie Ci pomóc.

pozdrawiam!

kajetana
27-10-2008, 11:30
już wklejam do siebie plan z "odkurzaczem"

BetaGreta
28-10-2008, 12:11
Plan z odkurzaczem robiłaś sama?
My też planujemy odkurzacz centralny, tzn. pewnie najpierw zrobimy dziury a później będziemy montować. Ja myślałam o szufelkach w kuchni i w wiatrołapie.

magdziak19
28-10-2008, 13:45
dzięki za plan odkurzacza.myslisz że trzy gniazda wystarczą?

co planujesz zrobić w kuchni?chodzi mi o meble, stolik lub barek itp.?

kajetana
03-11-2008, 22:37
trzy gniazda proponowały firmy, które robiły wycenę na podstawie planu domu - więc są trzy :) zaraz sprawdzę czy mam plan kuchni - jak nie to narysuję i włączę w dziennik :)

magdziak19
11-11-2008, 13:59
Dzięki za plan zabudowy kuchni.
Mam pytanko: z jakiej firmy macie bramę garażową i jaki koszt z montażem. Z tego co zdołałam zobaczyć na zdjęciach to automatycznie podnoszona brama segmentowa w kolorze orzech?
Nam taką wycenili na 5400zł : brama z Krispola, napęd Nice. Czy to dobra cena??

Pozdrawiam!

iwett27
12-11-2008, 10:01
Kaja dziękuje za namiary na Janusza-instalatora:) Zadzwoniłam, umówiłam sie (byla propozycja kawy ale wybrałam robote- oj ja głupia nie przemyslałam:):):) Mam narazie jedna wycene ale licze na to ze znajde tansza bo inaczej organy pójda w ruch:):) Kaju gdzie bedziesz zamawiac kuchnie????

kajetana
14-11-2008, 08:35
Iwett :)
jakie kuchnie? - kasa się skończy za 3 miesiące, więc będziemy obiady gotować na wolnym ogniu w ogrodzie :roll: :roll:
a tak na powaga, to temat kuchni będzie ruszony pewnie w styczniu/ lutym. Teraz posadzka na tapecie :wink:
A Janusz jest bardzo fajny :) tylko nie ma konta w banku więc trzeba latać z gotówką ....
Projektanta Ci nie dam - źle nam doradził (a raczej nie odradził), projekt narysował piękny -to fakt, tylko co z tego, jak robimy wjazd na posesję w innym miejscu.A szmal skasował :((

Damon
14-11-2008, 12:37
Ach jak zazdroszczę, ze już jesteście tak blisko końca, wyrównana ziemia eeech, cudnie.

Czy odkurzacz centralny układa Ci instalator czy firma od odkurzaczy? Wyliczyli mi 6 gniazd + dwie szufeli i cena mnie nieco rozbroiła. Zaniepokoili mnie tylko informacją że żeby była szufelka w wiatrołapie musi byś stała zabudowa (albo coś) zeby ukryć. Musze spytać naszego instalatora czy robi też takie rzeczy.

ponury63
15-11-2008, 01:02
[wpis przeniesiony z "dziennika"]


Kaja my tez juz na oparach kasowych jedziemy....a jeszcze instalacji nie ma i hydrauliki:(( eh...ale o butelce procentów i płycie bede pamietac:)
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik65174.htm

Agnieszka_n
15-11-2008, 16:48
Miło popatrzec, jak zmienia się Twój domek - ja mam to wszystko jeszcze przed sobą.
Czy wymyśliliście, jak będzie ostatecznie wyglądała łazienka? Mam też pytanko o podłogówkę - ile Cię będzie to kosztowało?

kajetana
17-11-2008, 09:38
duża łazienka na 100% wiadomo.... mam problem z meblami do małej - matka mówi, że jasne meble nie będą pasowały skoro to łazienka trochę gościnna a meble w salonie będą stare i ciemne .... SAMA NIE WIEM ??

kajetana
19-11-2008, 13:13
piszę do wszystkich znajomych:
firma TGS:
http://tgs.com.pl (na www.ceneo.pl)
sprzedaje kotły c.o, zasobniki na wodę i inne rzeczy sporo taniej niż zwykłe sklepy.
Przykład: na piecu c.o. Vaillanta z zasobnikiem + grzejniki Purmo zaoszczędzimy kupując u nich ponad 2 tyś. PLN
Jutro wysyłam do nich zamówienie. Do Poznania dostarczają gratis - odbiór własny z hurtowni.

iwett27
19-11-2008, 13:14
Kaju ja mam pytanie co do wkłądu kominkowego...dlaczego ten akurat? My najprawdopodobniej tez wybierzemy kominek z płaszczem bo strasza nas olbrzymimi rachunkami za prad wiec wyjscia nie ma chociaz przeraza mnie mysl o ciagłym ładowaniu do tego kominka:( Jeszcze sie nie rozglądałam za wkładami wiec poki co pytam Ciebie bos Ty lepiej rozeznana:)

iwett27
19-11-2008, 13:41
Jeszcze jedno pytanie:) Kto był u Was pierwszy: hydraulik czy elektryk?

kajetana
19-11-2008, 13:49
Iwona!!!!!
włącz telefon :) :)

kajetana
20-11-2008, 11:39
Ile można dostać za używaną skrzynkę elektryczną budowlaną??
Płaciłam za nową aż 350 zł ....

kajetana
27-11-2008, 10:22
Wchodzę w etap: szukanie mebli
gdzie można kupić tanie jednoosobowe łóżka (typ tani pensjonat, rama sosnowa) - cena od 100 do 300 zł za sztukę??

kajetana
08-12-2008, 15:58
mam duży problem z posadzką - kto się zna porządnie na temacie??
proszę o kontakt na priva

Damon
11-12-2008, 11:09
Hej, boskie te lodówki o których pisałaś na forum, mi najbardziej sie podoba czerwona gorenje, ale to zależy od kuchni jaką wybierzesz.
Jedno co pamiętam na temat sprzętów ardo, to to żeby ich nie kupować bo są kiepskie po paru latach (pękają wewnatrz i puszczają uszczelki) i zakodowałam sobie ze nie bo nie, więcej powodów nie potrafię podać :).
pozdr

kajetana
12-12-2008, 13:03
o wielkie dzięki za poradę ...
fakt jest faktem, że ardo ma badziej odjechane kolory ....- fajne takie

kajetana
15-12-2008, 09:07
oglądałam w Media Markecie lodówki :)
Bordowa gorenje jest rewelacja :lol:
3.399 zł i jest nasza :wink:
(po tym jak sprzedam lewą nerkę) :roll:

BetaGreta
21-12-2008, 22:41
http://images39.fotosik.pl/42/04fe606b60ff8d49.jpg (www.fotosik.pl)

iwett27
25-12-2008, 20:19
Czesc sasiadko! Wesołych Swiat!!!!!!! Powiedz mi kochana jak tam kominek? Jak obsługa? trudna czy bułka z masłem? Czytałam w dzienniku i przeraziłam sie ze temp po tylu godzinach skoczyła o niecałe 10 stopni! Troche mało nie?? U nas ciagle dylemat jesli chodzi o kominek i ogrzewanie:( Daj znac jak sprawi sie ekipa od posadzek bo szukam pilnie!:) buzka i do zobaczenia 31 stycznia:):)

kajetana
30-12-2008, 09:19
http://images32.fotosik.pl/426/55f12a4de825d448m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=55f12a4de825d448)

magpie101
04-01-2009, 00:01
Trzymam mocno kciuki za Malinke!!!

iwett27
04-01-2009, 09:16
Biedna Malinka:( Trzymam kciuki zeby było dobrze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kajetana
12-01-2009, 10:10
MALINKA ZMARłA 4.01 OKOłO 22.OO

iwett27
12-01-2009, 10:15
ojej:((( Przytulam Cie mocno!!!!!!!!!

magpie101
12-01-2009, 10:27
Bardzo mi przykro :cry: .

lump praski
12-01-2009, 14:05
Bardzo mi przykro - teraz podwojnie - bo z tego wszystkiego wpisalam sie w Twoim dzienniku, za co bardzo przepraszam !

Duzo pracuje a na dodatek pomyslalam o swoim Kocie - i ze zdenerwowania popelnilam ten wpis :evil: Przepraszam jeszcze raz.

Ale corka opowiedziala mi historie kotka , ktory sam przyszedl na Paluch - schronisko w Warszawie - byl tak glodny i wynedznialy, ze przyszedl do schroniska zeby cos zjesc i sie ogrzac choc troche.

Damon
13-01-2009, 10:22
Bardzo mi przykro z powodu Malinki. Byłoby dobrze jakby wszystkie zwierzaki miały tak dobrze jak ona.

Agnieszka_n
13-01-2009, 21:34
Kaju! Tak strasznie mi przykro z powodu Malinki! Trzymaj się!

BetaGreta
14-01-2009, 20:29
Bardzo smutna wiadomość
:cry:
Współczuję.

kajetana
19-01-2009, 08:05
PO KOLEJNEJ JUż śMIERCI (4 w ciągu 2 lat i 3 miesięcy) ZADZIWIA MNIE JAKą CZłOWIEK MUSI MIEć SIłę, ABY PO JAKIMś CZASIE WSTAć Z KOLAN, ZNALEźć JAKąKOLWIEK NADZIEJę NA PRZYSZłOść I Iść DALEJ.

lump praski
20-01-2009, 22:48
Bo nie jest wazne ile razy upadniesz - wazne jest ile razy dzwigniesz sie z kolan.

Wazne nie tylko dla ciebie ale dla tych ktorzy sa wokol ciebie i tym, ktorym

znow podasz pomocna dlon .

Amtla
22-01-2009, 11:41
Kajetano,

ślicznie ten Wasz domek wygląda, aż napatrzeć się nie mogę....

Gdyby mi pozwolili, to też bym taki wybudowała :roll:

Pozdr

greg29
22-01-2009, 17:02
Jak rozumiem, firma wybudowala calosc? Czy do Was nalezy teraz ocieplenie welna scian zewnetrznych dachu, oblozenie folia paroziloacyjna?
Hmm?
Ja w trakcie wykonywania prac we wentrzu jestem, robimy sami, poniewaz ceny "fachowcow" zwalaja z nog, rowniez nie nastraja zaufaniem samo wykonanie i profesjonalizm co poniektorych.
Tna na materiale i kaza sobie placic wielkie pieniadze.
Zenada w tym naszym Kraju.
My teraz na etapie plyt GK, kafelkowania lazienki, waitrolapu, kuchni, oblozenia folia paroizolacyjna polaci dachowej, scianek kolankowych itp, itd.
Planujemy wejsc na swoje w marcu....bo wynajecie mieszkania niestety powoduje potezna dziure w budzecie domowym.

Bold
22-01-2009, 17:32
Witaj
Dlaczego ja Twojego dziennika nie widziałem wcześniej? :roll:
no ale teraz mam zapisany i będę śledził.
Pozdrawiam

kajetana
23-01-2009, 05:30
bardzo mnie raduje, że aż 2 osoby dołączyły do komentujących nasze postępy budowlane :) :)
oczywiście tym, którzy już budują nie pomogę z wyborem firmy stawiającej dom - ale jeśli ktoś jest dopiero na starcie i chce szkieletowca polecam "Mefra" Szamotuły - szczegóły w dzienniku :wink:

kajetana
23-01-2009, 06:15
Jak rozumiem, firma wybudowala calosc? Czy do Was nalezy teraz ocieplenie welna scian zewnetrznych dachu, oblozenie folia paroziloacyjna?
Hmm?
Ja w trakcie wykonywania prac we wentrzu jestem, robimy sami, poniewaz ceny "fachowcow" zwalaja z nog, rowniez nie nastraja zaufaniem samo wykonanie i profesjonalizm co poniektorych.
Tna na materiale i kaza sobie placic wielkie pieniadze.
Zenada w tym naszym Kraju.
My teraz na etapie plyt GK, kafelkowania lazienki, waitrolapu, kuchni, oblozenia folia paroizolacyjna polaci dachowej, scianek kolankowych itp, itd.
Planujemy wejsc na swoje w marcu....bo wynajecie mieszkania niestety powoduje potezna dziure w budzecie domowym.

Luknęłam na Twoje zdjęcia.
System ustawiania domu prawie identyczny. Tylko dlaczego masz puste ściany??
Nasze już miały "w sobie" wszystko co trzeba + okna :)

http://images24.fotosik.pl/241/dd6d572a9b2a2b61m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dd6d572a9b2a2b61)

Popatrz na moje fotki - jak skończyli prace związane ze stawianiem domu - dom był w tzw. stanie surowym zamkniętym. Choć ta nazwa odnosi się do domów murowanych, a one nie są ocieplone, otynkowane. A NASZ BYŁ :)
Nie musiałam niczego ocieplać, nic nie robiłam z dachem.
W zasadzie to, jak wygląda z zewnątrz nasz dom to stan z lipca 2008 roku.
Dlatego polecam budowanie szkieleta naszym sposobem - od ostatecznych decyzji związanych z pokojami, ścianami, oknami.... 2 miesiące miała firma, aby postawić nasze cudo
I tyle.............. :lol:

kajetana
23-01-2009, 12:48
a Agnieszka.... zdecydowała się na szkieletowca. Kierują się w stronę Mefry.
Miło, że mogę czasem coś poradzić, pomóc

greg29
27-01-2009, 17:00
Dlatego polecam budowanie szkieleta naszym sposobem - od ostatecznych decyzji związanych z pokojami, ścianami, oknami.... 2 miesiące miała firma, aby postawić nasze cudo I tyle.............. :lol:
Zycze Tobie aby ten dom byl rzetelnie wykonany....
Ja na kazdym etapie byle obecny wiec...postawienie szkieletu bylem, oceiplenie scian bylem, otynkowanie bylem....dach bylem, dachowka - bylem, wylewka i styropan na wylewke-bylem i sam latalem jeszcze po styropian. Przez moja obecnosc doskonale widzialem co i kto robi a najwazniejsze czy zgodnie z projektem.
Sam zrobilem sobie ocieplenie we wnetrzu scian zewnetrznych i dzxialowych oraz poddasza....wiem co, ile oraz czego mialem wlozone i jakiej grubosci.
Nie zycze teraz abyscie mieli jakies niespodzianki, ktore wyjda - znajac nasze realia tuz po uplynieciu gwarancji.....
Nie chce krakac ale pisze jak bywa.... :)

TomeQK
13-02-2009, 09:17
Niedawno "wpadłem" na Twój dziennik i bardzo mi się spodobał. Spojrzenie kobiety na budowę domu jest zupełnie inne od technicznych wywodów nas facetów. Ja ciągle się waham co do tego jak budować czy w szkielecie czy tradycyjnie. Jadę we wtorek do Szamotuł. Byłem przedtem w firmie JARPOL i facet zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie, ale cena trochę nie na mój poziom (a jest on niewielki). :D Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych dobrych dni.

rubinowa
17-02-2009, 07:18
skąd ja to znam, my kupiliśmy po kartonie tych płytek (różne odcienie), w końcu wybraliśmy uniwersalne quercia ochra: są ciepłe (kolor), pasują do właściwie wszystkiego, odwiedzający (wszyscy jak jeden mąż) mylą się i dopiero gdy dotkną - wierzą, że to kaflle, a nie parkiet. Oczywiście są ułożone w jodełkę.

iwett27
17-02-2009, 08:21
kaja stoje przed tym samym dylematem:( Kafle do salonu to jakas masakra! Te co mi w oko wpadną nie schodzą poniżej 300zl za m2! Pojecia nie mam kto takie kafle kupuje:) Wpadnij do nas na budowe zobaczysz autostrade w salonie i piekne gipsówki na scianach:):):)

Agnieszka_n
23-02-2009, 12:31
kaju,
domek coraz ładniejszy, mimo problemów z "fachowcami". Dobrze, że macie gaz i kanalizę, bo na tej mojej wsi :D to odległa przyszłość.
Pozdrawiam
Aga

rubinowa
27-02-2009, 10:22
dzień dobry, ja też, ale już mam ułożone 90 mKw jodełki (poza łazienkami, kuchnią, spiżarnią, wiatrołapem i garażem. Fachowcy stwierdzili (my też), że są bardzo wydajne - wcale nie było dużo odpadów.

aga1401
27-02-2009, 11:56
fajny domek:)

kajetana
27-02-2009, 13:16
dzień dobry, ja też, ale już mam ułożone 90 mKw jodełki (poza łazienkami, kuchnią, spiżarnią, wiatrołapem i garażem. Fachowcy stwierdzili (my też), że są bardzo wydajne - wcale nie było dużo odpadów.
nasi też tak mówią, że jodełka która "idzie" od najdalszego kąta salonu da największe wykorzystanie płytek, bo przy ścianach wyjdzie równolegle...

iwett27
03-03-2009, 20:40
Kaja kto Ci kłądzie płytki i za ile???? Super są chociaz do naszego wnetrza by nie pasowaly.

BetaGreta
31-03-2009, 20:50
Witam,
dawno mnie tu nie było a tu takie niespodzianki :D :o


no i jesteśmy w ciąży :lol:
a do końca bydowy tyle jeszcze załatwiania :roll:

GRATULACJE!

magdziak19
01-04-2009, 20:08
Gratuluję Fasolki! :D
Wygląda na to że będziemy miały pociechy z tego samego roku :lol:

Powodzenia!

Wciornastek
17-04-2009, 08:23
Gratulacje Kaju!!!!!!
Co do nudności no cóż wiem cos na ten temat. Toż to koszmar wszystko śmierdzi a mysl o niektórych produktach juz powoduje wedrówke w wiadomym kierunku. Ale koło 4 miesiąca będzie lepiej. Koniecznie folguj sobie zachcianką. U mojej mamy zdecydowanie przy pierwszej ciąży pomogły parówki, przy drugiej piwo :o . Z kolei ,mnie ratowało zimne mleko z lodówki. U nas nudności i torsje niejako rodzinnie. :lol: :lol:

ponury63
05-05-2009, 09:37
[wpis przeniesiony z dziennika budowy]


Kaja podłoga super. Zainspirowałaś mnie. Jaką fugę dałaś / jaśniejszą czy ciemniejsza od płytek/? A ogrodzenie jakie? :roll: :roll: :roll:
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik64141.htm

Damon
06-06-2009, 18:21
Gratulacje dla przyszłych rodziców.
Moze jednak sie skusisz i uzupełnisz zdjęcia, wszystko starsze też widać jako niedostępne? :lol:
(znam ból wyboru kolorów, chodzę z wzornikami i próbkami od tygodnia, a wszyscy robiący wyceny mają czas)
pozdr
Monika

iwett27
05-07-2009, 21:51
Sąsiadka łazinka bardzo ładna:) Ale zmieniłas koncepcje z kaflami bo zdfaje sie mialy byc te z kwiatem wiśni, nie??:) Fajny pomysl na drzwi łamane...gdzie kupiłas???:)

iwett27
06-07-2009, 21:20
Ciotka ty sie z tym brzuchem tak ni forsuj! Chłopa zagon do sprzątania!:)

rubinowa
09-07-2009, 09:02
witam, moi "fachowcy" tak jak obiecali tak wzięli kasę również za sprzątanie po sobie - ale nie zrobili tego; też miałam ten problem, użyłam odkurzacza przemysłowego, który wyssał wszystkie drobiny kurzu i potem dopiero na mokro, a trzeba wiedzieć, że kurz będzie osiadał jeszcze przynajmniej przez pół roku od gipsowania ścian i tym podobnych zabiegów, tak więc należy uzbroić się w cierpliwość, pozdrawiam

ava80
15-07-2009, 14:39
niestety wszyscy powyżej maja rację - wściekła byłam jak osa ale pył był wszędzie przez prawie kwartał :evil: dopiero dzis trafilam na Twój dziennik - nie wiem gdzie sie budujesz - niedaleko od Poznania? ;)
powodzenia ze sprzątaniem - jeśli uda ci się mieć tyle sił i chęci na to będąc w ciaży to zostajesz dla mnie HERO nr 1. :)

anetka82
04-08-2009, 21:58
powiedzialabym robic dr sama mam ten problem bo z jednej strony mnie kusi z drugiej juz mi sie nie chce.. tyle ze mi rzuszek jeszcze nie rosnie..wykonczeniowka wykancza pod kazdym wzgledem..

rubinowa
10-08-2009, 09:52
witam,
czy mogę prosić o zdjątka podjazdu; też będzie u nas taki spadek (od garażu) i nie wiemy jak ten problem rozwiązać, pozdrawiam

BetaGreta
03-09-2009, 08:31
Gratulacje z okazji przeprowadzki!

Damon
06-09-2009, 19:22
Kaju, dostałaś wyceny szkła do kuchni? Zaczynam sie tez rozgladać.

aga1401
16-10-2009, 09:45
gratuluje przeprowadzki.prosimy o fotki :)

Saskja
13-12-2009, 10:13
Gratulacje z powodu narodzin synka! Oby wszystko było dobrze i abyście szybciutko znaleźli się w domu!
Nie martw się, że początkowo nie wiesz, w co ręce wlożyć - dasz radę! Wszystkie mamy przez to przeszły i też dały radę :-)

Mój najmłodszy ma 7 1/2 m-ca i trzy zęby. Taki dorosły już! :-)))

W razie jakichś problemów czy wątpliwości - pytaj, doradzimy :-)

Pozdrawiam i zyczę zdrówka!

BetaGreta
14-12-2009, 20:57
Dnia 7 grudnia 2009, o godzinie 18.47 - po wielu godzinach "ciężkiej pracy" urodziłam KUBUSIA
Niestety do najbliższej środy jesteśmy w szpitalu - synek chory. Oby nam powiedziano w środę, że możemy iść do domu...

Gratulacje!
Trzymam kciuki za szybki powrót do domku.
Niech synuś szybciutko zdrowieje :D

Saskja
18-12-2009, 13:05
kajetana, masz PW, czytałaś? :-)

BetaGreta
21-12-2009, 15:58
Co do pokarmu. To musisz dużo pić i często przystawiać synka do piersi.
Ja piłam też Karmi.
Tylko uważaj bo przeważnie po kilku słabych dniach z pokarmem może przyjść ten z nawałem.

A przede wszystkim chciałam zostawić życzenia:
http://gfx.dlastudenta.pl/photos/warto_przeczytac/kartka.jpg

kajetana
12-02-2010, 09:47
hej mamuśki-budowniczki :)
poszukuję nosidełka dla 3 miesięcznego bobasa - nie wiem, które będzie OK na jego kręgosłup. A mały coraz bardziej się wkurza, jak jeździ po domu w wózku - nie mam siły go nosić, stara jestem już :wink:
Czekam na dobre rady ...

Saskja
17-02-2010, 11:09
Kajetana, wejdź na chusta.pl i zainwestuj :-) Nosidła są niedobre dla kręgosłupka, chusty - dobre :-)

I jak z karmieniem, udało się?