PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłącze gazowe



Denikson
26-04-2007, 10:57
Witam wszystkich.
Mam pytanie. Chciałbym do mojego domku zainstalować ogrzewanie gazowe (butla) - wiem że za parę lat będzie robiona gazyfikacja działek za 5-6 lat. Czy można zrobić taką instalację gazową aby później łatwo można było się woiąć do sieci gazowej

ardziu
26-04-2007, 11:56
Witam wszystkich.
Mam pytanie. Chciałbym do mojego domku zainstalować ogrzewanie gazowe (butla) - wiem że za parę lat będzie robiona gazyfikacja działek za 5-6 lat. Czy można zrobić taką instalację gazową aby później łatwo można było się woiąć do sieci gazowej

Zastanawia mnie dlaczego ludzie tak się upierają przy gazie z butli, nie dość że jest to chyba najdroższa energia, to jeszcze ta wielka butla w ogrodzie lub rozrycie kawałka ogrodu w celu zakopania tejże.

A odpowiadając na pytanie - można - po podłączeniu gazu ziemnego należy dostosować jedynie kocioł do tego gazu.

wbrat
26-04-2007, 12:08
Zastanawia mnie dlaczego ludzie tak się upierają przy gazie z butli

sam sobie odpowiedziałeś:


po podłączeniu gazu ziemnego należy dostosować jedynie kocioł do tego gazu.

ardziu
26-04-2007, 12:22
Niby tak - ale w tych pięciu czy sześciu latach to na ten gaz z butelki sie wyda tyle że można by drugą kotłownię postawić. W międzyczasie można zamiast kotła dać jakiś spory akumulator ciepła i grzać prądem w drugiej taryfie. tyle że ludzie się chyba boją czegoś co nie jest reklamowane w każdej gazecie na stronach z twardego papieru.