PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa na granicy działki



odaro
26-04-2007, 14:45
Na granicy mojej działki stoi budynek gospodarczy sąsiada.
Zamierzam dostawić się do tego budynku, mam już projekt i
zgodę wszystkich sąsiadów z którymi budynek będzie graniczył
.
Dowiedziałem się właśnie, że sąsiad który podpisał mi zgodę na postawienie budynku na granicy, sprzedał swoją działkę.
Czy w takiej sytuacji zgoda tego pierwszego właściciela nadal jest ważna, czy powinienem zwrócić się do obecnego właściciela o ponowną zgodę?

Proszę o pomoc.

Barbossa
26-04-2007, 14:51
tyle czasu ma forum i nic, smotrisz w knigu widzisz figu

robert skitek
26-04-2007, 18:08
zgoda sąsiada wcale nie jest wymagana.
mozesz sie dostawić jedynie w gabarytach istniejacego budynku.

odaro
26-04-2007, 18:49
zgoda sąsiada wcale nie jest wymagana.
mozesz sie dostawić jedynie w gabarytach istniejacego budynku.

Tak ale nie chodzi mi o zgodę właściciela działki na której stoi budynek gospodarczy ale zgodę drugiego sąsiada.

Mój garaż wtedy będzie ścianą szczytową stał na granicy działki

odaro
26-04-2007, 20:41
tyle czasu ma forum i nic, smotrisz w knigu widzisz figu

Barbossa czemu jesteś taki kąśliwy :)

Na forum zarejestrowałem się w 2003 ale forum tak naprawdę zacząłem czytać od początku marca tego roku bo zaczynam budowę. Wszystkiego jeszcze nie przeczytałem :lol:

Lepiej powiedz mi jak to jest z zgodą sąsiada bo cały dzień jestem w panice.

Do dzisiaj miałem zgodę wszystkich 3 sąsiadów. Garaż stoi w rogu działki.

Do garażu sąsiada mogę się bez problemów dostawić. Drugi sąsiad tez nie ma nic przeciwko ale trzeci sąsiad się zmienił. Mój garaż będzie stał ścianą szczytową do jego działki i tutaj powstaje problem.

Barbossa
26-04-2007, 22:46
widzisz, gdybyś był kobietą to bym kąsał inaczej, a tak to ....

olej zgody sąsiadów
stawiaj (na zgłoszenie) swój przytulony do istniejącego budynku, chyba że ten był postawiony bezprawnie

odaro
26-04-2007, 23:10
widzisz, gdybyś był kobietą to bym kąsał inaczej, a tak to ....

olej zgody sąsiadów
stawiaj (na zgłoszenie) swój przytulony do istniejącego budynku, chyba że ten był postawiony bezprawnie


Czyli jak ten pierwszy budynek był postawiony bezprawnie to może ktoś zakwestionować ten pierwszy a przez to i mój jako ten dostawiony.

A kiedy może być postawiony bezprawnie?

Co znaczy stawiaj na zgłoszenie?

Barbossa
27-04-2007, 08:42
to oznacza - zgłoś i tyle (robiąc szkic do zgłoszenia jak wygląda sytuacja)
urząd sam zdecyduje

sSiwy12
27-04-2007, 09:15
Nie ma "instytucji" zgody sasiada. Budynek - nawet gospodarczy musi byc postawiony zgodnie z przepisami, w tym także tymi 'o granicach". Prawo dopuszcza możliwość postawienia (dostawienia) budunku w granicach działki na okreslonych zasadach :
6. Budynek może być usytuowany ścianą zewnętrzną bez otworów bezpośrednio przy granicy działki budowlanej, z zastrzeżeniem ust. 10 oraz § 271 ust. 12 pkt 1, jeżeli:
1) wynika to z ustaleń decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu bądź
2) na sąsiedniej działce istnieje już budynek ze ścianą usytuowaną bezpośrednio przy tej granicy, a wznoszony budynek będzie:
a) przylegał do istniejącego całą długością swojej ściany,
b) miał w pasie o szerokości 3 m, przyległym do granicy działki, wysokość i wymiar równoległy do tej granicy, nie większe niż w budynku istniejącym na sąsiedniej działce.
10. Budynek inwentarski, a także budynek gospodarczy do przechowywania płodów rolnych, w tym stodoła, nie mogą być sytuowane bezpośrednio przy granicy działki budowlanej jako sąsiadujące z budynkiem mieszkalnym, zamieszkania zbiorowego oraz użyteczności publicznej.
+ spełniaja wymogi p.poz.
Ale o tym, tak jak napisał barbossa decyduje urząd i przepisy, a nie sasiedzi

odaro
27-04-2007, 20:36
barbossa[/b] decyduje urząd i przepisy, a nie sasiedzi


Jaką ustawę tutaj cytujesz :oops: chętnie sobie ją przeczytam


Przeczytałem kolejny raz w/w tekst który rozumiem tak że sąsiad który ma garaż na swojej działce w zasadzie nie może mieć żadnych pretensji ale 2 i 3 sąsiad już tak.
Czy dalej tego nie rozumiem.

Mówię o sytuacji kiedy garaż stoi w miejscu graniczenia 4 działek (w tzw rogu)

odaro
01-05-2007, 11:55
Wczoraj złożyłem komplet dokumentów pozwolenia na budowie i pierwsze pytanie jaki usłyszałem od urzędnika to czy jest pisemna zgoda sąsiadów na usytuowanie garażu na granicy działki.

No to jak to jest z ta zgodą sąsiadów pisaliście że nie jest potrzebna.

Czy ktoś mi to wyjaśni w sposób prosty i zrozumiały jeszcze raz od początku.

ania
01-05-2007, 12:37
smotrisz w knigu widzisz figu

Czy to twój copyright czy zasłyszane?

(Bardzo mi się podoba :lol: )