PDA

Zobacz pełną wersję : jak się ustawia szalunek kartonowy?



I.W.
26-04-2007, 15:22
Jak się ustawia rurę szalunkową do wylewania kolumn? Wystarczy tylko postawić czy trzeba jakoś unieruchomić deskami odciągami itp żeby się nie przekrzywiło. Chcę wylać kolumny wysokie na 3m fi 30 z pompy. Wiecie jak to uryźć ?

Barbossa
26-04-2007, 15:29
to bardzo proste
przy betonowaniu musisz przyjąć pozycję podobną do tej jaką przyjnują strażacy zjeżdżając po rurze na akcję
a że 3m to może jeszcze druga osoba by się przydała, tylko po której stronie?

jaro'71
26-04-2007, 16:01
to bardzo proste
przy betonowaniu musisz przyjąć pozycję podobną do tej jaką przyjnują strażacy zjeżdżając po rurze na akcję
a że 3m to może jeszcze druga osoba by się przydała, tylko po której stronie?

A później w opcji "szukaj" gdy chcemy coś na ten temat znaleźć wpadamy na taki misz-masz i zero porady. Sorry Barbossa, szkoda zachodu na takie odpowiedzi

Barbossa
26-04-2007, 16:07
za to Twoja to kwintesencja rzeczowości, budowlane "Pachnidło"

Barbossa
26-04-2007, 16:17
przestraszyłem się Ciebie kolego więc może uda mi się coś wypocić:

wytyczyć miejsce
4 dechy lub lepiej kantówki zakotwoine w podłożu tak aby ściśle obstawiły szalunek
tuba musi być min wyparta w połowie wysokości, najlepiej w trzech kierunkach
do mocowania wypór do tuby można użyć takich obejm napinających do bagaży samochodowych lub plandek

no i betonować bez pośpiechu, szczególnie na początku pilnując, żeby szalunku nie podniosło (można złapać tubę gwoździami do dech/kantówek)
jeżeli kilka tub to na zmianę po trochu do każdej

a najlepiej, żeby górę tuby też "złapać" do czegoś

jaro'71
26-04-2007, 16:23
za to Twoja to kwintesencja rzeczowości, budowlane "Pachnidło"
Może dlatego że to Ty jesteś tzw elitą forum a ja się mam od Ciebie uczyć. Zadowolony?
ps. Też się zastanawiałem jak taki szalunek się mocuje dlatego odwiedziłem wątek

JoShi
26-04-2007, 16:42
a najlepiej, żeby górę tuby też "złapać" do czegoś
U mnie betonowali filary razem z kawałkiem stropu co się na nich opierał, więc od góry tuba była unieruchomiona przez szalunek tego stropu. Poza tym stosowaliśmy tzw bazy, czyli gotowe betonowe zakończenia kolumn zarówno na dole jak i na górze. Są one tak zrobione, że pasuja do typowych rozmiarów kartonowych szalunków. Dolna baza była posadowiona na fundamencie, na to wstawiona tuba i na górę tuby nałożone górne zakończenie. Zbrojenie wstawione w całość. Dalej tak jak napisałam na początku, góra zaszalowana i wylane razem ze stropem.


efekt do obejrzenia w dzienniku.

Barbossa
26-04-2007, 22:33
Może dlatego że to Ty jesteś tzw elitą forum a ja się mam od Ciebie uczyć. Zadowolony?
ps. Też się zastanawiałem jak taki szalunek się mocuje dlatego odwiedziłem wątek
i znowu trzeba zmian... a tak fajnie było

jaro'71
27-04-2007, 14:58
Może dlatego że to Ty jesteś tzw elitą forum a ja się mam od Ciebie uczyć. Zadowolony?
ps. Też się zastanawiałem jak taki szalunek się mocuje dlatego odwiedziłem wątek
i znowu trzeba zmian... a tak fajnie było
A to stąd się wzięło te 1400 wpisów :wink:
Mój w tym wątku na pewno ostatni. Więcej ani tu, ani gdzie indziej na forum, śmiecił nie będę, czego Tobie również życzę