PDA

Zobacz pełną wersję : Strop prefabrykowany czy sufit podwieszany



mirbom63
26-04-2007, 16:49
Mam dylemat.Bede budowal dom parterowy bez uzytkowego poddasza o pow.okolo 70m2..No i jaki zrobic strop?Chodzi mi o ti,zeby bylo w miare tanio no i stosunkowo szybko zrobione.
Planowalem strop prefabrykowany.Nie jest drogi i do tego montaz to zaledwie kilka godzin.
Ale ktos mi podpowiedzial ,ze rownie tanio (moze nawet taniej)mozna zrobic sufit podwieszany tzn.plyty g-k + 20cm welny + plyta osb.
Jak dlugi jest montaz takiego sufitu i ile kosztowalby m2 z robocizna.Czy to wyjdzie taniej niz strop prefabrykowany?
Jakie jest Wasze zdanie?

xwing
26-04-2007, 17:52
Mi jakis czas temu oferowano strop prefabrykowany, jak liczyłem to koszt samego stropu (bez dźwigu i innych dodatków) wychodził na poziomie 92 do 96 pln/m2 (brutto 22%). Według mnie to dosyć tanio ale, ja porównywałem to ze stropem monolitycznym. Mimo ceny zdecydowałem się na monolityczny bo przy prefabrykowanym prawie wszyscy mówią że, płyty i tak będą pracowały na ścianach, a więć pęknięć się chyba nie uniknie.

to tyle :wink:

Dennert
12-07-2010, 08:31
Polecam stropy naszej firmy. Chodzi o strop żelbetowy prefabrykowany, który przywozimy i montujemy w kilka godzin. Od razu można go obciążać i murować dalej. Bez szalowania, zbrojenia i betonowania. Dzięki zamkom łączeniowym nie ma mowy o klawiszowaniu. Stropy te produkujemy i montujemy od 30 lat! W ofercie mamy też strop grzewczy/chłodzący, za który odznaczeni zostaliśmy w Niemczech jako TOP INNOWATOR. Zajrzyjcie na www.dennert.pl i piszcie na [email protected]

Piotr G
12-07-2010, 09:02
strop i tak musisz wykończyć - tynk gładż ocieplenie

sufit GK będzie chyba tańszym rozwiązaniem.

ale ja jestem tylko instalatorem

Piotr