PDA

Zobacz pełną wersję : projekt FIOŁEK pracownia GMI STUDIO



koba1507
26-04-2007, 18:26
Witam wszystkich forumowiczów! Wraz z mężem podjeliśmy decyzję o budowie wlasnego domu. Czas zacząć realizację marzeń. Jesteśmy o krok od zakupu wymarzonej działki (czekamy aż obecny wlasciciel załatwi pewne papierkowe sprawy :-? ) i o krok od wyboru projektu :) . I tu wielka prośba o rzetelna ocene naszego wyboru. Po przeglądnięciu setek projektów zdecydowaliśmy się na projekt Fiołek z G.M.i Studio Pracownia Projektowa. Jeżeli ktoś buduje lub już wybudował swojego Fiołka to bardzo proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami.

A tu można obejrzeć naszego Fiołka:
http://www.gmistudio.pl/projekt_fiolek_l.html

koba1507
01-05-2007, 11:45
Czemu nikt nic nie pisze co? Oj, bo się zezłoszcze :wink: W takim razie uzasadnie dlaczego wybraliśmy Fiołka. Po pierwsze w opisie projektu napisano że jest tani i prosty w budowie :D Po lekturze dzienników budowy już wiem że taki dom nie istnieje, ale niech im tam będzie że tani! Bardzo podoba nam się wygląd elewacji i rozmieszczenie pomieszczeń. Mój mąż chciał koniecznie mieć nieduży dom z użytkowym poddaszem. Ja miałam nieco większe wymagania. Nie chciałam domu z garażem, bo nie zniosłabym żeby zapach oleju, benzyny, smarów i spalin przenikał mi do domu! Garaż będzie, ale wolnostojący. Nie chcialam też kuchni połączonej z salonem. Wiem że teraz taka moda, ale mnie się to nie podoba. Kuchnia to kuchnia, a salon to salon. Nie chciałabym żeby z kolei kuchenne zapachy roznosiły się po salonie. No i goście zaglądający mi do kuchni? Nie dziękuje! Poza tym na pareterze domu znajdują sie dwa pokoje, jeden przeznaczyliśmy już na naszą sypialnię :oops: a drugi, to pokój gościnny lub gabinecik z biblioteczką i biurkiem pod komputer. Jeszcze nie zdecydowaliśmy. Góra w całości przeznaczona dla dzieciaków, które się pojawią w niedalekiej przyszłości mam nadzieję :D poza tym bardzo podoba mi się ilośc łazienek i ich usytuowanie. W ogóle to wszystko mi się w tym domu podoba tak bardzo, że przy zamawianiu projektu nie zażyczyłam sobie żadnych zmian :D

ave!
01-05-2007, 14:23
W takim razie uzasadnie dlaczego wybraliśmy Fiołka.
:D

Po pierwsze w opisie projektu napisano że jest tani i prosty w budowie :D Po lekturze dzienników budowy już wiem że taki dom nie istnieje, ale niech im tam będzie że tani!
rozsądne podejście

Bardzo podoba nam się wygląd elewacji i rozmieszczenie pomieszczeń.
i o to chodzi :D domek jest uroczy, chociaż nie taki mały :D
przy okazji zwróć uwagę (na przyszłość) pokoje na górze są nierówne i dzieci -przyszłe- jak dobrze zrozumiałam- mogą mieć mniejsze lub większe pretensje 8) :wink:
powodzenia :D

koba1507
01-05-2007, 14:48
Zgadza się, pokoje na górze są nierówne. Ale w opisie projektu napisano: "Konstrukcja domu umożliwia realizację poddasza w późniejszym terminie. Jednocześnie możliwa jest indywidualna adaptacja tej części domu dzięki zastosowaniu lekkich ścianek działowych." W tym większym z pokoi można urządzić całkiem sporą garderobę. :lol:

koba1507
02-05-2007, 15:22
Od architekta, który zaprojektował naszego Fiołka dowiedziałam się, że jestem pierwszą osobą zamawiającą ten projekt :o Będziemy pionierami! Chwila zastanowienia czy to dobrze czy żle? :-? Jak myślicie? Ja uważam, że bądzie dobrze! :D

ave!
02-05-2007, 15:31
[
Będziemy pionierami! Chwila zastanowienia czy to dobrze czy żle? :-? Jak myślicie? Ja uważam, że bądzie dobrze! :D

Będzie dobrze :D
fajnie jest mieć kogoś z kim można skonsultowć pomysły, czy zakupy, porównać ceny (wiem, bo "moich maryśkowiczów" jest dużo), znajdż na forum domek podobny do Twojego

koniecznie załóż dziennik forumowy!
pozdrawiam :D

asiak3
28-06-2007, 01:08
Witam wszystkich!
Znalazłam chyba coś dla mnie!!! Projekt Fiołek z Gmistudio
http://www.gmistudio.pl/projekt_fiolek.html
Ciekawa jestem opinii innych forumowiczów. Co o nim sądzicie? Jakieś wady? Zalety?

experttt
06-07-2007, 10:34
Witaj Asiak. Projekt bardzo fajny. Dodatkowo widzę, że można go realizować na dwa etapy. Najpierw dół potem górę. Co jest dobre dla mnie.

asiak3
31-07-2007, 19:00
Witam! Też zauważyłam tą możliwość! I dlatego m.in. mi odpowiada! Najpierw na dole zamieszkamy razem z maleństwem. A jak się rodzinka powiększy :) to dopiero na poddasze. A poza tym nie trzeba od razu tyle kasy wydawać! cała górę można zrealizować później. Ale czekam na opinie jeszcze innych! Piszcie co sadzicie o tym domku!!

asiak3
31-07-2007, 19:25
Witam!
Ja też zainteresowałam się tym projektem! Podoba nam sie dokładnie to samo! Nawet załozyłam posta z prośba o opinię na jego temat!
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=105647&highlight=gmistudio
Ale narazie niewielki odzew! Po przeczytaniu Waszego posta coraz bardziej skłaniam się ku temu projektowi! Chyba nie będzieci jedynymi Fiołkami :)!
Piszcie jak Wam idzie budowa!

koba1507
28-09-2007, 17:22
Hej ja też wybrałam Fiołka! Prokekt już kupiony (odbicie lustrzane, bez garażu) Uważam że ten domek jest super! Prosty, funkcjonalny, nieskomplikowany a jednocześnie ładniutki :D Ruszamy z budową prawdopodobnie na wiosnę. A jak u was? Pozdrawiam! :D

adamonik
24-09-2010, 15:34
witam,

jestem na etapie szukania projektu i ze względu na wąską działkę (20m) , chęć posiadania garażu w domu i plan zagospodarowania wydaje mi się że zdecyduje się na projekt:

http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/ac_fiolek.htm

czy ktoś może budował coś takiego albo podobny domek i mógł by mi coś doradzić na co zwrócić uwagę i czy brać go w ogóle pod uwagę

foltek
14-12-2011, 22:05
Witam.
Ruszamy z budową "FIOŁKA" na wiosne 2012:)
A jak wasze budowy fiołka ?
Pochwalcie się proszę.
Pozdrawiam
Marcin

foltek
14-12-2011, 22:12
Witam.
My też będziemy budować fiołka z pracowni archipelag- czy to ten sam co wasz?
Szukam osób które budują ten projekt.
Pozdrawiam.
Marcin