PDA

Zobacz pełną wersję : Malujący farbą Tikkurila wystąp :)



adamekxyz
27-04-2007, 07:20
Witajcie,
po przeczytaniu Waszych doświadczeń i sprawdzeniu cen zdecydowalem sie na malowanie farbami Tikkurila,

Proszę o informację który rodzaj Tikkurily polecacie i czym tak naprawdę one się różnią:

Optiva 5 - Akrylowa farba lateksowa do wnętrz (mat)

Optiva Satin - Akrylowa farba lateksowa do wnętrz (satyna)

Optiva 20 - Akrylowa farba lateksowa do wnętrz (półmat)

poniewaz kupuję farbę juz dzisiaj po poludniu proszę o informację :)
dzieki
Jacek

PS dodam że na podobają mi sie farby blyszczące jednak pojawilo sie wiele uwag krytycznych dot tych farb. Podobno uwydatniają wszystkie niedoskonalosci sciany. Mam polozoną gładz, jednak zawsze sie jakies rysy znajdą.

Wojtek R
27-04-2007, 12:32
Witajcie,
po przeczytaniu Waszych doświadczeń i sprawdzeniu cen zdecydowalem sie na malowanie farbami Tikkurila,

Proszę o informację który rodzaj Tikkurily polecacie i czym tak naprawdę one się różnią:

Optiva 5 - Akrylowa farba lateksowa do wnętrz (mat)

Optiva Satin - Akrylowa farba lateksowa do wnętrz (satyna)

Optiva 20 - Akrylowa farba lateksowa do wnętrz (półmat)

poniewaz kupuję farbę juz dzisiaj po poludniu proszę o informację :)
dzieki
Jacek

PS dodam że na podobają mi sie farby blyszczące jednak pojawilo sie wiele uwag krytycznych dot tych farb. Podobno uwydatniają wszystkie niedoskonalosci sciany. Mam polozoną gładz, jednak zawsze sie jakies rysy znajdą.

ja prawie uległem opinią i namową majacego malować inna sprawa , że tymi farbami szybciej się maluje i łatwiej niż np. duluxem więc spędziłem parę godzin nad wzornikami wybrałem kolor i ..... chyba ktoś czuwał zamówiłem mała puszkę na próbę miał być pastelowy kolor .... po pomalowaniu wyszły wściekłe różowe gacie

i w ten sposób zapomniałem o farbach z mieszalnika i wszystkim to polecam !

zabraknie kupujesz puszkę i masz kolor ten sam !

Pomalowałem dom gotową paletą farb i każdemu się podoba

Rezi
27-04-2007, 16:19
pomalowane ponad 1500 m2 ścian
sufity w pokojach - optiwa super mat
ściany optiva 5 matt - w rzeczywistości wychodzi delikatna satyna

przy 2 dzieci juz było ścieranie z ścian : kredka świecowa, pisak wodny, ketchap z jasnej farby, ślady butów - bez uszczerbku na ścianie

kilka miejsc domalowanych po montazu kuchni - bez śladu połaczeń z wcześniejszym malowaniem

łazienki pomalowane SIGMĄ lateksową - bez różnicy a z tego co paomiętaj dużó taniej

Bigbeat
27-04-2007, 18:35
U mnie w starym mieszkaniu Tikurilla półmat całkowicie się niesprawdziła w łazience. Ściany zachowywały się, jakby były wymalowane olejną - wilgoć wykraplała się jak na lustrze, miejscami tworzył się pod spodem grzyb, nad którym robił się bąbel który potem pękał.
Co prawda nie pamiętam już, jaki to był konkretnie rodziaj Tikurilli - to było 6...7 lat temu. Być może teraz te farby są inne, ale wtedy - porażka.

askala
29-04-2007, 19:17
ja jeszcze nie malowalem ale juz sie zdecydowalem na te farby, tylko sciany na dole, góra moze pozniej.

powiedzcie jak zagruntowac sciany pod ta farbe, tynk cementowo wapienny

Heath
30-04-2007, 08:31
U mnie w starym mieszkaniu Tikurilla półmat całkowicie się niesprawdziła w łazience. Ściany zachowywały się, jakby były wymalowane olejną - wilgoć wykraplała się jak na lustrze, miejscami tworzył się pod spodem grzyb, nad którym robił się bąbel który potem pękał.
Co prawda nie pamiętam już, jaki to był konkretnie rodziaj Tikurilli - to było 6...7 lat temu. Być może teraz te farby są inne, ale wtedy - porażka.

Hmm, to chyba wina wentylacji anie farby... :roll:

Bigbeat
30-04-2007, 09:45
Generalnie racja - ale przy poprzedniej farbie (nie wiem, jakiej - miała ze 20 lat) takiego problemu nie było.

Makary
30-04-2007, 10:27
bedziemy malowac tikkurila caly dom - dzis jedziemy po farby :) gruntowalismy rowniez gruntem tikkurili.
siostra i rodzice maja te farby w mieszkaniu - w kuchni ilazience rowniez. wszystko jest idealne, nic sie zlego nie dzieje, sciany sa myte, wycierane (psy), brak odbarwien.