PDA

Zobacz pełną wersję : Sprawa zjazdu z działki a pozwolenie na budowę



piotrm74
27-04-2007, 11:29
Dowiedziałem się iż do pozwolenia na budowę muszę uzyskać pozwolenie na budowę zjazdu z mojej działki na drogę (nie ważne czy droga prywatna czy gminna.)
Czy macie (mieliście) może ten sam problemik.??
Piotr M.
Warszawa-Białołęka

[email protected]

anat
27-04-2007, 12:14
iwtam, tak, umnie było to samo, ale w sumie żaden problem, idziesz do gminy wydział dróg wypełniasz formularz, składasz i za tydzień masz papier w ręce, ale musisz jeszcze złożyć podanie/ pismo/prośbę o pozwolenie na umiejscowienie w drodze mediów (kanalizacja, prąd, gaz, itp), przynajmniej u mnie tak to wyglądało, życzę cierpliwości i dystansu do urzędników :evil: :o :roll: :x bo nieraz będziesz miał taką minkę, pozdrawiam

niktspecjalny
27-04-2007, 21:21
Dowiedziałem się iż do pozwolenia na budowę muszę uzyskać pozwolenie na budowę zjazdu z mojej działki na drogę (nie ważne czy droga prywatna czy gminna.)
Czy macie (mieliście) może ten sam problemik.??
Piotr M.
Warszawa-Białołęka

[email protected]

Wydaje mi sie ,że do pozwolenia na budowe potrzebny jest projekt zjazdu z np drogi powiatowej(tak jak to miało miejsce u mnie) złożony razem z innymi dokumentami potrzebnymi do otrzymania w/w pozwolenia.

panda
29-04-2007, 22:31
Dowiedziałem się iż do pozwolenia na budowę muszę uzyskać pozwolenie na budowę zjazdu z mojej działki na drogę (nie ważne czy droga prywatna czy gminna.)
Czy macie (mieliście) może ten sam problemik.??
Piotr M.
Warszawa-Białołęka

[email protected]

Wydaje mi sie ,że do pozwolenia na budowe potrzebny jest projekt zjazdu z np drogi powiatowej(tak jak to miało miejsce u mnie) złożony razem z innymi dokumentami potrzebnymi do otrzymania w/w pozwolenia.

A potem w zależności co masz wpisane w WZ/PZ czeka Cię budowa tego zjazdu, bo inaczej nie dostaniesz odbioru budynku. Mam to już za sobą - projekt, pozwolenie na budowę (zjazdu), dziennik budowy (zjazdu), kierownik budowy (też zjazdu). Obłęd - wymogi takie jak do budowy domu. Do tego 2 kontrole z Zarządu Dróg (jedna po "uprzejmie acz ze wstrętem inforrmuję...").

ego
30-04-2007, 19:39
W kazdym razie proponuje zbierac Faktury z inwestycji polegającej na wykonaniu zjazdu z drogi do Pana działki, ponieważ jak przyjdzie co do czego, np późniejszy podział Tana działki, wytyczenie dodatkowej drogi, czy wykorzystanie tego zjazdu przez innych użytkowaników - będzie Pan mógł partycypować z nimi w kosztach.
Dla pocieszanie dodać mogę tylko tyle że na Śląsku przewie wszystkie urzędy wymagają projektu zjazdu - włączenia do drogi

Pozdrawiam
Marek

ola&tomek
04-06-2007, 18:32
W kazdym razie proponuje zbierac Faktury z inwestycji polegającej na wykonaniu zjazdu z drogi do Pana działki, ponieważ jak przyjdzie co do czego, np późniejszy podział Tana działki, wytyczenie dodatkowej drogi, czy wykorzystanie tego zjazdu przez innych użytkowaników - będzie Pan mógł partycypować z nimi w kosztach.
Dla pocieszanie dodać mogę tylko tyle że na Śląsku przewie wszystkie urzędy wymagają projektu zjazdu - włączenia do drogi

Pozdrawiam
Marek

No właśnie, a jak to wygląda z tym projektem?Tzn. czy do pozwolenia na budowę wystarczy tylko ten projekt zjazdu czy z tym projektem trzeba jeszcze coś dodatkowo załatwiać?
Mam już uzgodnienie i teraz jestem w trakcie robienia projektu.

ego
04-06-2007, 18:48
Generalnie to Inwestor zleca wykonanie projektu, a projektant go wykonuje.
Wszystkie uzgodnienia projektu, zgodnie z Prawem Budowlanym, leżą po stronie Projektanta.

"No właśnie, a jak to wygląda z tym projektem?...............
I wszystko chyba jasne.
jest projekt, jest decyzja o pozwoleniu na budowe wjazdu, wykonuje się zjazd :):)

Pozdrawiam

Lili Lili
11-06-2007, 09:29
Ja mam zjazd na działkę z drogi powiatowej. Potrzebowałam z Wydziału Komunikacji zgodę na zaproponowaną przeze mnie lokalizację wjazdu (wyrysowana ręcznie na mapce geodezyjnej), potem warunki z Powiatowego Zarządu Dróg. Dopiero na podstawie tych warunków projektant robi projekt. Warunki określają z jakiego materiału należy wykonać zjazd (u mnie szara kostka betonowa) jaka ma być grubość kolejnych warstw, jaka średnica rury/przepływu (tej od rowu), jaka maksymalna szerokość wjazdu, pod jakim kątem ma być wjazd itp. Jako ciekawostka zobowiązano mnie do odtworzenia rowu wzdłuż całej działki (65 metrów) nie martwiąc się co dalej. Fajnie,prawda?

ego
13-06-2007, 07:40
NORMALKA
Projekt to projekt a nie jakiś tam malunek. Przecież projektant odpowiada; osiadanie, odprowadzenie wody, spadki, kąt nachylenia podłużnego i porzecznego, oświetlenie, zabezpieczenie przez "zarastaniem" TO WSZYSTKO TRZEBA PRZEMYSLEC.
Przeraża mnie jak jak w niektórych małych Gminach urzędy wymagają własnie jakiego małego malunku bez promieni, bez kraweznikow a potem....
WSZYSCY MAJą PRETENSJE DO KIEROWCOW, DO DROGOWCOW i każdy tylko narzeka, bo wjazdy z powiatówki na działki są np. co 10m., albo pod takim kątem że wyjeżdzających z wjazdu aut nie widać.
LUDZIE !!!

niktspecjalny
13-06-2007, 21:37
No i o co chodzi? :wink: