PDA

Zobacz pełną wersję : Co na podloge .Prysznic bez brodzika.



mirbom63
27-04-2007, 16:57
Chce w lazience zrobic prysznic bez kabiny prynicowej.Woda mialaby spadac bezposrednio na podloge.Ale z czego taka podloge zrobic zedy nie przeciekala na parter?Czy zwykla terakota jest wystarczajaca czy tez potrzebna na podloge jeszcze jakas lepsza izolacja??

dominikams
27-04-2007, 17:20
musisz zastosować folię w płynie, razem ze wszystkimi akcesoriami (czyli taśmami i tymi... jak one się nazywają... takie kwadraty z dziurą w środku).

jabko
27-04-2007, 19:48
heh e
Domisia jest właśnie po tym etapie więc wie co pisze.

Generalnie płytki nie puszczają wody, odpowiednia fuga także.
Najwrażliwsze miejsce to szczelina wylewka-syfon kratki.

Ale pomalować wylewki folią nie zaszkodzi.
Są specjalne kratki odpływowe viegi + maty uszczelniające kerdi

maciej747
28-04-2007, 14:44
Chce w lazience zrobic prysznic bez kabiny prynicowej.Woda mialaby spadac bezposrednio na podloge.Ale z czego taka podloge zrobic zedy nie przeciekala na parter?


mirbom63:
Ja mam na podlodze folie w plynie Deiterman, na to plytki. Jest to calkowicie szczelne, prysznicow jest kilka codziennie, juz ladnych kilka lat, i pod spodem sucho. Na scianach sa tylko plytki, bez dodatkowej izolacji.
Powodzenia,
Maciej

jk69
15-06-2007, 14:33
A co w przypadku podłoża drewnianego - mam płytę OSB (drewniany strop). Na to chciałabym dać folię w płynie, a na to terakota. Czy to wystarczy czy na OSB jeszcze jakaś warstwa?

Senser
15-06-2007, 17:36
Przypuszczam, że odpowiednia "folia" powinna styknąć...

zarka
16-06-2007, 19:16
I na koniec jeszcze pomalować fugi specjalnym preparatem uszczelniającym i gotowe :D

Marzin
17-06-2007, 08:15
Chce w lazience zrobic prysznic bez kabiny prynicowej.Woda mialaby spadac bezposrednio na podloge.Ale z czego taka podloge zrobic zedy nie przeciekala na parter?Czy zwykla terakota jest wystarczajaca czy tez potrzebna na podloge jeszcze jakas lepsza izolacja??

Firma TECE ma gotowe rozwiązania. Zobacz na tece.pl

roszponka
18-06-2007, 11:35
A jak zaizolować przy kratce odpływowej, żeby nie przeciekało?
PILNE!

Senser
18-06-2007, 14:12
A jak zaizolować przy kratce odpływowej, żeby nie przeciekało?
PILNE!
Jeśli kupisz Viege to ona specjalny kołnierz...
Po drugie, kołnierz ten smaruje się klejem, a to z kolei jak i całą podłogę przelecieć folią....