PDA

Zobacz pełną wersję : Extrabud - dał extrad..y. Czyli o niedziałającej wentylacji.



RobertU
27-04-2007, 22:25
Witam!
W zasadzie firma o której tu piszę została poinformowana, że napiszę prawdę o ich nieludzkich wyczynach.
Wentylację mechaniczną z rekuperatorem chciałem mieć od zawsze, no może przesadzam odkąd zacząłem myśleć o budowaniu domu.
Szukanie i wybór firmy wykonawczej nie było łatwe - bo w okolicy jest ich b. mało. Znalazłem dwie na miejscu i dwie oddalone, które napisały że mogą wykonać instalację. W każdej zrobiłem wywiad cenowy itd. Wybrałem EXTRABUD, nie ze względu na cenę ale głównie dlatego że pokazali mi inną (wtedy niedokończoną) realizację i robili wrażenie firmy dbającej o klienta, a poza tym oferowali wykonanie niemal wszystkich instalacji w domu - dobrze że się nie zgodziłem...
Niestety szybko się okazało, że są strasznie niesłowni, a pozytywne odnoszenie się do klienta mija dzień po podpisaniu umowy na wykonanie prac. Szczególnie jeden z właścicieli p. Krzysztof Sz. jest człowiekiem totalnie nieodpowiedzialnym i nieuczciwym - NIGDY nie dotrzymał danego słowa, szkoda że dowiedziałem się o tym na własnej skórze.
* Umówienie się na rozpoczęcie prac zajęło nam miesiąc, mimo iż zapewniali wejście na budowę tydzień po uprzedzeniu telefonicznym, a datę rozpoczęcia prac znali 9 miesięcy wcześniej (plus/minus 2 tygodnie)
* Po podpisaniu umowy obligującej do rozpoczęcia prac 25.12.2006, rzeczywiście zaczęli coś robić, ale pracę którą jak pan Sz. określił można wykonać w trzy dni rozbili na trzy etapy i trzy tygodnie robiąc przy tym kilka szkód itp. a co gorsza nie zakończyli do dziś!!! Tzn są położone kanały, jest zainstalowany rekuperator, wentylatory i sterownik, ale nie jest uruchomiona i wyregulowana, z kanałów właściwie nic nie leci, wiem bo w napływie emocji zacząłem sam próbować to uruchomić.
Cóż starczy tych żali. Sprawa niebawem trafi do sądu więc ewentualnych zainteresowanych poinformuję o wyniku sprawy, ale przede wszystkim uprzedzam o firmie EXTRABUD z Radomia.
Załamany
RobertU :cry: :evil: :evil:

RobertU
31-05-2007, 15:13
Podciągam bo otrzymane dziś pismo wzywające do zapłaty brakującej kwoty 630 zł, rozbawiło mnie - Opóźnienie jedynie cztery i pół miesiąca i w świetle umowy to ja mam prawo ubiegać się o odsetki za niewielkie opóźnienie w uruchomieniu instalacji. Impertynencja i zuchwalstwo. Zdecydowanie odradzam korzystania z ich usług...

user_00
01-08-2008, 20:43
Jeśli chodzi o Extrabud , który handluje m.in piecami firmy Hef a mieści się przy ulicy Warszawskiej to napisałeś całą prawdę o lekceważeniu klienta i niesłowności, ciągłym odwlekaniu napraw gwarancyjnych itp. Świadczy o tym także ten post http://omijajzdaleka.pl/viewtopic.php?f=46&t=23