PDA

Zobacz pełną wersję : pomocy



nektarynka
28-04-2007, 12:40
W WZ jest taki zapis:

W zakresie zaopatrzenia w ciepło ustala się:
- rozproszony system ogrzewania z zastosowaniem źródeł ciepła zasilanych
ekologicznymi nośnikami energii - paliwa płynne, gaz przewodowy, gaz płynny
propan butan,, energia elektryczna i inne
- zaleca się zastępowanie paliw stałych w istniejących obiektach na paliwa
ekologiczne

a na terenie nie ma pociagniętego gazu (gdzies tam w odległych planach gmina to ma wpisane w realizację), wielkośc działki uniemozliwia postawienie butli, zostaje prą?? ale prąd to za droga inwestycja dla mnie.
Czy taki zapis dyskwalifikuje ogrzewanie na paliwo stałe?
Czy sa jakies odstepstwa typu moge go miec do czasu realizacji
inwestycji budowy gazociagu?? Jak to mozna obejść? Planu na pewno nie zmienią, bo dopiero zatwierdzili.

zarka
28-04-2007, 13:19
Jeżeli jest taki zapis to możesz mieć później trudności z odebraniem domu, a tak w ogóle to mówisz że masz zatwierdzony plan domu a w nim jest przecież napisane jakie ogrzewanie zamierzacie zrobić.

nektarynka
28-04-2007, 13:37
Jeżeli jest taki zapis to możesz mieć później trudności z odebraniem domu, a tak w ogóle to mówisz że masz zatwierdzony plan domu a w nim jest przecież napisane jakie ogrzewanie zamierzacie zrobić.

Zarka, mam projekt gotowy, który wymaga adaptacji (przewidziano w nim ogrzewanie gazowe). Architekt bez problemu dokona zmiany na ogrzewanie na paliwo stałe, ale w tej sytuacji to chyba niemozliwe. Czy jestem skazana na ogrzewanie elektryczne? Czy mogę miec np. eko-groszek?

hes
28-04-2007, 14:12
Paliwa ekologiczne to np. drewno i cała reszta biomasy: wióry, zrębki
trociny, pellety itp. Eko- groszek ? To węgiel, od węgla mamy powoli
odchodzic.

nektarynka
28-04-2007, 14:45
Paliwa ekologiczne to np. drewno i cała reszta biomasy: wióry, zrębki
trociny, pellety itp. Eko- groszek ? To węgiel, od węgla mamy powoli
odchodzic.

Myślałam, że chodzi tu o to, że eko groszek jest ekologiczny.
Nie rozumiem - tu chodzi o rodzaj surowca czy kotła?
Co w takim razie w tym konkretnym przypadku mogę zrobić?
Jakie pozostają mi rozwiązania?

nektarynka
28-04-2007, 14:51
informację, że pellety to tez (jak eko-groszek) ekologiczne paliwo stałe..

Może powinniśmy wyjśc od pojęcia - ekologiczne nośniki energii.. co nimi może obecnie byc poza gazem i prądem?

I.W.
28-04-2007, 16:18
Zainstaluj kocioł na ekogroszek który spala równiez pellety albo coś innego. Do odbioru domu kup tonę pellet malowniczo porozrzucaj po kotłowni a potem pal ekogroszkiem. Dobrze jakby gdzieś w papierach od kotła pisało że jest na pellety (i ekogroszek) a nie odwrotnie :wink:

hes
28-04-2007, 16:23
Zawsze możesz zapytać tych, co Ci tak napisali, obawiam się jednak, że
urzędnicy wiedzą na ten temat niewiele lub niejednoznacznie.
Jak ktoś wpływowy wplynie, to ekogroszek będzie eko- paliwem.
Pozdrawiam.

nektarynka
28-04-2007, 17:02
Czyli nie musze miec gazu ani prądu (w sensie ogrzewania :)) a jedynie architekt zaprojektuje kotłownię przy domu (bo w domu nie mam na nia miejsca) z miejscem na składowanie opału i dostosuje do tego kocioł na pelety czyli tzw. biomasę (drewno, pelet, słomę zboża zrębki itp) tak? To będzie ekologiczny nośnik energii?

bigmario4
28-04-2007, 17:34
[quote="nektarynka"]W WZ jest taki zapis:


- zaleca się zastępowanie paliw stałych w istniejących obiektach na paliwa
ekologiczne

Tylko zaleca sie wg.mnie to nie ma żadnych przeciwskazań do stosowania CO na paliwa stałe