PDA

Zobacz pełną wersję : wylewka na podłogówkę



laparia
29-04-2007, 13:03
Witam

W domku na parterze mam wyrównane keramzytem i zrobioną wylewkę. Na to idzie styropian i podłogówka. Czy ta ostatnia wylewka wymaga siatki lub włókien usztywniających.

pozdrawiam

ave!
29-04-2007, 13:14
[
quote="laparia"]Witam

. Czy ta ostatnia wylewka wymaga siatki lub włókien usztywniających.

zdecydowanie wymaga, oprócz siatki lub włókien przy podłogówce potrzebny jest jeszcze plastyfikator.

laparia
29-04-2007, 15:29
Czyli siatka idzie na rurki od podłogówki i na to wylewka?

pozdrawiam

ave!
29-04-2007, 16:13
[quote="laparia"]Czyli siatka idzie na rurki od podłogówki i na to wylewka?
:o :oops: mam ograniczoną wiedzę w tym zakresie, bo wiem, tyle co jest na bieżąco w moim domu mam w większości podłóg włókna a w garażu i kotłowni siatki.
Janzar! Help :D
opcja "szukaj": http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=45812&highlight=wylewki+warstwy

GL35
29-04-2007, 18:59
Czyli siatka idzie na rurki od podłogówki i na to wylewka?

pozdrawiam

Siatka metalowa, jako zbrojenie przeciwskurczowe idzie w warstwie jastrychu (wylewki) w połowie jej wysokości. Nie może być położona na rurkach ogrzewania podłogowego i zalana betonem. Wykonuje się to tak, że wylewa się połowę grubości jastrychu etapami, kładzie siatkę i dolewa resztę do odpowiedniej grubości. Wszystko na mokro. Siatkę można zastąpić wł. poliprepylonowymi, ale dla świętego spokoju pod okładziny zewnętrze z płytek, kamienia radzę dać to i to.

VIP Jacek
29-04-2007, 20:08
ja u siebie tam, gdzie będzie ogrzewanie podłogowe dodaję włókna polipropylenowe - tylko, a gdzie zwykła wylewka np. na poddaszu nie daję nic.
W garażu dam siatkę.