PDA

Zobacz pełną wersję : Koszty robocizny stan surowy zamknięty za 50.000 zł



Piter88-88
29-04-2007, 20:16
Proszę o opinię i rady.

Buduje prosty dom z poddaszem - 157 m2 powierzchni użytkowej, 680 m3 kubatury, niepodpiwniczony, z Ytonga, dach dwuspadowy, stropy terriva, schody samonośne.

Szukam wykonawcy całościowych prac do stanu surowego zamkniętego, dostawa materiałów po mojej stronie, po spronie wykonawcy robocizna.

Dostałem wycenę 50.000 zł za robociznę: roboty ziemne, fundamenty, izolacja, kanalizacja, drenaż, ściany, kominy, stropy i podłogi, ścianki działowe, dach kontrukcja i pokrycie, kierownik budowy.

Co o tym sądzicie?
Na co uważać przy takim rozwiązaniu?

Bardzo proszę o konkretne, konstruktywne rady.

Lookita
29-04-2007, 22:05
ja dostalem wycenke za podobnej wielkosci dom i tez z Ytonga 40 cm...na 35 000,cena troszke pewnie pojdzie,umowy nie podpisalem ale mam umowiona ekipe z certy ytonga od 3 miesiecy.Za te cene mam od fundamentow po wiezbe,bez schodow ,obudowy komina i tarasu budowe scian dzialwoych i nosnych....nie wiem jak to sie w por z moim ksztaltuje,za instalacje wsz co-wod-kan-kominek z pw i podlogowka dostalem za wszysko-mat + robocizna 50 kilka tysiecy....okna i dach ktos inny,ale juz wsz mam zaplacone.....

Piter88-88
29-04-2007, 22:24
Dzięki za info -
Skąd jesteś? Gdzie budujesz?
Co to znaczy ekipa z ytonga ?
Piotr

Lookita
30-04-2007, 06:43
mazowieckie
ekipa ze strony certyfikowanych wykonawcow na stronie www.ytong.pl
maja certyfikat budowy z Y.....wiec sa sprawdzeni i po egzaminie...

mikopiko
30-04-2007, 06:59
a co to znaczy pokrycie dachu?
więźba ich, deskowanie? papowanie? czy folia?
no to nieźle poszło w górę my za dom z podd użytkowymok , 160m pow użytkowej ,strop lany!!!,kominy, ściałki działowe, taras, dach kopertowy,więźba (towar nasz), deskowanie, papowanie - umowa podpisana w tamtym roku w sierpniu - 32tyś :roll:

Piter88-88
30-04-2007, 21:32
Dzieki Lookita, znalazłem też coś dla siebie na tej stronie.

Piter88-88
30-04-2007, 21:36
Wszystkie materiały moje - wieżba, dachówka, folia. Ich tylko robocizna.
W zeszłym roku w czerwcu, ten sam gość wyceniał tę samą robotę na 33K zł, ale teraz 50 i nie chce negocjować. Tak sie zmieniły czasy?

marcin252
30-04-2007, 22:18
wydaje mi się że jeżeli masz troszkę czasu to możesz te koszty zredukowac do 30000 zł ja w kujawsko pomorskim uzgodniłem cenę na 15 tys za dom w prostokącie 143m2 kubatura 793 m3, za więźbę 200 m2 dachu z pokryciem blachą 7 tys, drenaż robię sam, wylewki sam, okna drzwi też sam, niestety po 2 dniach ich pracy wygnałem wszystkich i od ław jadę sam czytając muratora. Naprawdę postawienie ścian nie jest trudne, problemy zaczynają się dopiero przy nadprożach i kominach, na strop biorę majstra na 3 dni zapłacę mu 300 zł dniówki i też będzie dobrze, myślę że jak by ktoś powiedział mi że za robociznę weźmie chocby 30000 zł z kredytu który dostanę 150000 zł to przeczytałbym całe to forum ale nie dałbym nigdy tyle, narazie to co zrobiłem sam przy pomocy forum i książek lepiej wygląda niż to co robili murarze na innych budowach obserwując je z daleka, ale podkreślam trzeba miec czas i jakiegoś szwagra któremu kiedyś pomożesz w jakiś tam sposób. jestem teraz na etapie szalowania stropu i jak dotąd wydałem 1100 zł dopiero na robociznę, kanaliza przez majstra spieprzona musiałem poprawia, murarz który mi wyprowadzał rogi odjechał 5 cm od pionu, gdzie przy tym powiedział że co to jest 5 cm,m śmieszne, powodzenia w budowaniu.

asz
30-04-2007, 22:27
Proszę o opinię i rady.
...
Dostałem wycenę 50.000 zł za robociznę: roboty ziemne, fundamenty, izolacja, kanalizacja, drenaż, ściany, kominy, stropy i podłogi, ścianki działowe, dach kontrukcja i pokrycie, kierownik budowy.

Co o tym sądzicie?
Na co uważać przy takim rozwiązaniu?

Bardzo proszę o konkretne, konstruktywne rady.

Jeśli juz się na nich zdecydujesz, na pewno nie zgadzaj się na kierownika związanego z ekipą

mario1976
30-04-2007, 22:31
Jeśli juz się na nich zdecydujesz, na pewno nie zgadzaj się na kierownika związanego z ekipą

Miałem to właśnie napisać :wink: Poczytaj wątek o braku wieńca. Tam też razem z ekipą był kierownik w promocji. Notabene był niezależny inspektor nadzorujący i wyszła kicha.

Moim wykonawcy też polecali mi dobrego kierownika...powiedziałem, że dziękuję ale poszukam sobie sam.

Lookita
01-05-2007, 06:36
ja mam ekipe od stawiania-budowy domu,innego od kierowania,innego od dachu-total robota z wyjatkiem wiezby,innego od okien,ale ekipy sprawdzone i z polecenia....mam ich efekty pracy w zasiegu dojazdu.....ale...nie biore jednego od wszystkiego.....kazdy zna sie na czyms dobrze,ale nie na wszystkim....moj stan surowy zamkniety....szacuje na 200 000 plnz robocizna -Ytong 40 cm,Braas,Urzedowski okna i drzwi zew,brama Normstahl,rynny Plannja,veluxy, a robocizna za to wsz...50 000

daggulka
01-05-2007, 06:53
dom prosty , dach dwuspadowy 130m użytkowej + garaż 30m użytkowej ....stan zamknięty zadaszony 32000zł

lee28
01-05-2007, 09:04
Proszę o opinię i rady.

Dostałem wycenę 50.000 zł za robociznę: roboty ziemne, fundamenty, izolacja, kanalizacja, drenaż, ściany, kominy, stropy i podłogi, ścianki działowe, dach kontrukcja i pokrycie, kierownik budowy.



U mnie robocizna przy domu 140m2 (parter+pietro), do tego jakieś 60m2 piwnica wyniesie 22 tyś : roboty ziemne, fundamenty, izolacja, drenaż, ściany, kominy, stropy (dwa żelbetowe z pełnym zbrojeniem), ścianki działowe, dach kontrukcja i pokrycie, kierownik budowy.
Aktualnie jestem na etapie wznoszenia ścian piętra, za miesiąc będzie robiony dach.