PDA

Zobacz pełną wersję : zabezpieczenie okien (tynkowanie)



11małgosia
29-04-2007, 21:11
Przed nami tynkowanie... Podpowiedzcie czym ( i czy w ogóle) zabezpieczyć okna PCV aby ich potem nie czyścić tygodniami. Naczytałam się że taśma, którą okleja się okna, "wżera" się w ramy i ciężko ją usunąć... :roll: :D

arkadiusz
29-04-2007, 21:38
Rowniez jestesm zainteresowany zabezpieczeniem okien z tym ze drewnianych.

Tomek23
29-04-2007, 21:48
Przed nami tynkowanie... Podpowiedzcie czym ( i czy w ogóle) zabezpieczyć okna PCV aby ich potem nie czyścić tygodniami. Naczytałam się że taśma, którą okleja się okna, "wżera" się w ramy i ciężko ją usunąć... :roll: :D

Zastosować listwy okienne. Tynk nie będzie pękał oraz nie będzie problemu z oklejeniem okien (nie będzie taśmy na oknach). Jeśli nie wiesz o czym mówię to zerknij np. tu: http://www.talo.pl/produkty.php?id=2.2.a

arkadiusz
29-04-2007, 21:53
Ja niebardzo rozumiem. Czy tę listwę po tynkowaniu odrywa się czy zostawia?

Tomek23
29-04-2007, 22:02
Ja niebardzo rozumiem. Czy tę listwę po tynkowaniu odrywa się czy zostawia?


Odrywa się tylko element, do którego przykleja się zabezpieczenie okna. Reszta zostaje i stanowi dylatacje pomiędzy tynkiem a ościeżnicą co gwarantuje brak pęknięć i uszkodzeń na styku okna z tynkiem. Specjaliści na forum polecają.

Sp5es
30-04-2007, 07:25
Tak , też polecam. Firma APU to bardzo dobre produkty.
Mają mnóstwo typów, w zależności od grubości i rodzaju tynku.
Mają stronę www - firma szwajcarska.

Dodatkowa zaleta - nie rozszczelniają się połczenia tynku i ramy.
Jak zwykle...trochę kosztuje.

Tomek23
30-04-2007, 08:00
Tak , też polecam. Firma APU to bardzo dobre produkty.
Mają mnóstwo typów, w zależności od grubości i rodzaju tynku.
Mają stronę www - firma szwajcarska.

Dodatkowa zaleta - nie rozszczelniają się połczenia tynku i ramy.
Jak zwykle...trochę kosztuje.

U mnie 200 zl na cały dom.

Heath
30-04-2007, 08:26
Naczytałam się że taśma, którą okleja się okna, "wżera" się w ramy i ciężko ją usunąć... :roll: :D

Bez przesady. trzeba tylko zdjąć taśmę od razu po tynkowaniu

kaczorek.
30-04-2007, 09:23
jako że właśnie panowie tynkuja moj domek podzielę się uwagami ...

nalezy zabezpieczyć wszystko nie tylko okna ale puszki itp.
dodatkowo polecam zrobienie dokumentacji okablowania budynku

do zabezpieczenia okien uzywałem zwykłej folii i taśmy papierowej samoprzylepnej - jednak z adnotacja na opakowaniu ze nie pozostawia śladów.

podczas tynkowania w pomieszczeniu jest sporo wilgici taśma tą wilgoć "pije"
i jezeli usuniesz ja bezpośrednio po otynkowaniu danego pomieszczenia nie pozostawi zadnych sladów

Tomek23
30-04-2007, 11:10
jako że właśnie panowie tynkuja moj domek podzielę się uwagami ...

nalezy zabezpieczyć wszystko nie tylko okna ale puszki itp.
dodatkowo polecam zrobienie dokumentacji okablowania budynku

do zabezpieczenia okien uzywałem zwykłej folii i taśmy papierowej samoprzylepnej - jednak z adnotacja na opakowaniu ze nie pozostawia śladów.

podczas tynkowania w pomieszczeniu jest sporo wilgici taśma tą wilgoć "pije"
i jezeli usuniesz ja bezpośrednio po otynkowaniu danego pomieszczenia nie pozostawi zadnych sladów

U mnie ekipa zabezpieczała wszystko sama. Okna, puszki itd.

11małgosia
01-05-2007, 20:56
Dziękuję wam wszystkim :D :D :D . Bierzemy się do roboty.
Jeśli jesteście tacy mili podpowiedzcie jeszcze jakie kątowniki, albo inne akcesoria warto zastosować przy tynkowaniu okien.

Do tomek23
Czy ta polecana przez ciebie listwa pcv zostaje na stałe (o ile zrozumiałam rysunek - tynk wchodzi w część listwy). :D

Pozdrowienia Małgosia

Tomek23
01-05-2007, 23:10
Dziękuję wam wszystkim :D :D :D . Bierzemy się do roboty.
Jeśli jesteście tacy mili podpowiedzcie jeszcze jakie kątowniki, albo inne akcesoria warto zastosować przy tynkowaniu okien.

Do tomek23
Czy ta polecana przez ciebie listwa pcv zostaje na stałe (o ile zrozumiałam rysunek - tynk wchodzi w część listwy). :D

Pozdrowienia Małgosia


Dokładnie tak. Powstaje bardzo ładnie, równiutkie wykończenie przy oknie.

koks
01-05-2007, 23:16
u nas ekipa zabezpiecza okna od środka folią (tzw. stretch; owijają każde skrzydło z osobna) na czas tynkowania
dodatkowo sami okleiliśmy wszystkie zawiasy okienne taśmą papierową (tak nam doradzili monterzy okien :oops:)
za tydzień będziemy wiedzieli, czy to "zadziałało" :wink:

bigmario4
02-05-2007, 05:20
Umówiłem cene z materiałem.
Ekipa sama zabezpieczyła okna i reszte,nie"zgubili" mi żadnej puszki,okna czyściutkie.

sylvo
02-05-2007, 09:02
Na czas tynkowania zdjąłem wszystkie okna, futryny okleiłem taśmą i folią (50 cm pasy) wywinąwszy ją na zewnątrz. Po skończonym tynkowaniu nic nie przywarło a taśma była zwykła szara opakowaniowa. Na oknach wczesniej zostawiłem taśmę po montarzu okien, ją równiez po tynkowaniu usunąłem.