PDA

Zobacz pełną wersję : Wyrownanie poziomow podlogi



misz_masz
29-04-2007, 22:18
Na części domu mam nierówne stropy i różnice dochodzące nawet do 10cm.
1, Zastanawiam sie czy czymś wczesniej wyrównać i położyć styropian. Jeżeli tak, to czym wyrównać (szlichta samopoziomująca, piasek)
2. Wysypać keramzyt i zrobić wylewkę.
Może znacie jakiś inny sposób rozwiązania tego problemu. Proszę o poradę

kaczorek.
30-04-2007, 09:31
założenie - grubości wylewki np 3-5 cm a pozostałosc rownac rozna gr. styropianu

PrzemoBDG
30-04-2007, 09:35
Na części domu mam nierówne stropy i różnice dochodzące nawet do 10cm.
1, Zastanawiam sie czy czymś wczesniej wyrównać i położyć styropian. Jeżeli tak, to czym wyrównać (szlichta samopoziomująca, piasek)
2. Wysypać keramzyt i zrobić wylewkę.
Może znacie jakiś inny sposób rozwiązania tego problemu. Proszę o poradę

10 cm to spora różnica i wariant drugi raczej by nie wchodził w grę jeżeli nadal (po takim wyrównaniu) planujesz położenie styropianu i kolejną wylewkę. Takie postępowanie by dość mocno zwiększyło obciążenie stropu co może nie być wskazane - wszystko zależy od konstrukcji.
Lepiej w niektórych miejscach dać trochę grupiej styropianu - celem niwelacji różnic - i zazbroić wylewkę.

misz_masz
30-04-2007, 09:53
W trakcie nieobecnosci meza odpisuje.
Zdecydowalismy sie na zrobienie wylewki celem wyrownania tych nierownosci, nastepnie na polozenie styropianu i na to ostateczna wylewka.
Czy tak bedzie dobrze?

Nie wiemy czy jak polozymy styropian na te nierwonosci, ktore nie sa identyczne we wszystkich miejscach to czy czasem nie dojdzie do sytuacji, ze gdzies pod styropianem zostana puste przestrzenie...

kaczorek.
30-04-2007, 10:24
jezeli chodzi o wyrownianie poziomu to jasne ze bedzie dobrze - TYLKO JAKI TO BEDZIE MIAŁO WPŁYW NA STROP ILE TON WIĘCEJ ???? TU TRZEBA SZUKAC PROBLEMU !

kagan_sk
30-04-2007, 14:01
witam,


ja mam tez niestety kilka poziomow w domu (pozostałości z przebudowy)

tam gdzie beda kafelki wszystko równane jest za pomocą styropianu i wylewki;natomiast tam gdzie bede mial podloge z drewna-panele dajemy legary a pomiedzy nie wełne lub styropian.

Tak jak wspomnieli juz wczesniej bardzo ważne jest obciążenie stropu dlatego nie można przesadzać z wylewką.
pozdr