PDA

Zobacz pełną wersję : projekt APS119 pracownia ARCHI-PROJEKT



Do_rota
30-04-2007, 06:36
SZukam kogoś kto budował lub buduje, APS 119. Pojekt już kupiłam , ale ruszamy z budową dopiero jesienią. Poazdrawiam wszystkich budujących. :D

andrzej74
30-04-2007, 09:20
SZukam kogoś kto budował lub buduje, APS 119. Pojekt już kupiłam , ale ruszamy z budową dopiero jesienią. Poazdrawiam wszystkich budujących. :D

Witaj, już trochę rozmawiano na tym forum o tym projekcie. Postaraj się użyć opcji "szukaj"- wystarczy podanie samej nazwy projektu. Ja buduję APS 136, ale w bliskiej okolicy stoją już dwie 119.

Do_rota
30-04-2007, 15:19
DZiękuję za radę, szukałam, ale niewiele znalazłam. :( ( Może nie umiem jeszcze szukać) Interesują mnie też zdjęcia gotowych domów.
APS 136 też nam się podobał, odstraszło nas tylko usytuowanie kominka i stopnie do salonu. Pozdrawiam.

andrzej74
30-04-2007, 16:59
DZiękuję za radę, szukałam, ale niewiele znalazłam. :( ( Może nie umiem jeszcze szukać) Interesują mnie też zdjęcia gotowych domów.
APS 136 też nam się podobał, odstraszło nas tylko usytuowanie kominka i stopnie do salonu. Pozdrawiam.

Stopnie do salonu zlikwidowane. Kominek można przenieść tak jak w 119 /sam to widziałem/, nam to nie przeszkadza- zrobiliśm kuchnię zamkniętą. Po to się robi adaptację i ewentulane zmiany w projekcie. Archi-projekt jest tu elastyczny. Wszelkie zaś zmiany zrobi wam architekt.

Do_rota
30-04-2007, 17:30
Projekt APS 119 pasuje nam prawie idealnie, na drobne zmiany mamy już pozwolenie od biura projektowego,faktycznie są elastyczni.

andrzej74
30-04-2007, 19:28
Z tego co widziałem w zrealizowanych 119 to poszerzony garaż, tak aby wygospodarować miejsce na pomieszczenie gospodarcze tak jak w 136 i w jednym wypadku zlikwidowanie lukarn w pomieszczeniu nad garażem i wstawienie okien połaciowych. Z tego co pamiętam to na stronie Archi-projektu są zdjęcia zrealizowanych domów, takze możecie zadzwonić do nich i zapytać czy w waszych okolicach sprzedali komuś ten projekt /ja tak znalazłem w pobliżu 136/.

dar.al
03-06-2007, 17:23
Witajcie.
My także przymierzamy sie do APS119.
Te dwie realizacje zamieszczone na stronie Archi-projektu znajdują sie w Świdniku, niedaleka Lublina. Są tam też dwa następne w budowie. Jeden nawet przez chwilę zwiedzałąm. Stan surowy zamknięty, z tynkami, jeszcze bez instalacji (ok. miesiąc temu). Fachowiec od wykończeniówki narzekał na murarzy, że krzywo,że otwory okienne nierówne, płyty gk nie przylegały do siebie (sufit na górze). No ale to sprawa ekipy budowlanej. Mnie dom się podobał - parter dobrze doświetlony, pokoje na górze przestronne i o zbliżonej powierzchni, małe ubytki powierzchni na ciągach komunikacyjnych, a pomiesczenie nad garażem naprawdę wielkie i da się rozmaicie aranżować. Niedługo zamierzam odwiedzić tę budowę znowu. Może uda mi się tez zajrzeć do tego juz wybudowanego, z pojedynczym garażem i oknem połaciowym zamiast lukarny. Aha, wiem, że tam wydłużono gabinet i garaż.
Pozdrawiam budowniczych i tych, którzy zamierzają nimi zostać wkrótce jako i my. :D

Do_rota
04-06-2007, 10:28
Witam dar.al !

Cieszę się że znależliście APS 119. Ja niestety znam Go tylko ze djęć , które udostępnia biuro projektowe. Może macie możliwość cyknąć pare fotek przy następnej wizycie? Bardzo jestem ciekawa jak wygląda bez lukarnów nad garażem. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie ruszamy z budową na początku sierpnia. Pozdrawiam

beaokey
04-06-2007, 13:43
Witam wszystkich fanów APS-a 119 :D
My rozpoczeliśmy budowę tego domku w zeszłym roku na wiosnę (bliskie okolice Warszawy) ,
na chwile obecną mamy stan zamknięty czyli okna,bramy wszelkie instalację,ocieplenie zewnętrzne itp. a zaczynamy wykończeniówkę .
Domek jest naprawdę super.Nam podoba sie tak samo jak "na papierku" :D
Ma kilka wad ,a i owszem np. zbyt nisko obsadzony garaż ,trochę boję się jak to będzie w praktyce :o albo zbyt mała i wąska kotłownia czego nie widac było w projekcie.Teraz jak sie zaczyna stawianie pieców i innych tam tego typu to na moją pralnię którą sobie wymysliłam właśnie tutaj trochę ciasnawo (szkoda mi było łazienki taaaak pieknej i dużej aby ładować tam jakieś pralki i inne sznureczki na majteczki :wink: )
Pozdrawiam wszystkich budujących i życzę powodzenia w wyborze ekip budowlanych bo to 99 % sukcesu :D

Do_rota
04-06-2007, 14:43
Witam ! :D

Cieszę się ogromnie, że odnaleźli sie budujący APS 119. Mam pytanie co do tej łazienki u góry, za nią jest przewidziana pralnia, czy to znaczy że zrezygnowaliście z niej i jest jedno duże pomieszczenie? Co to znaczy że garaż jest zbyt nisko osadzony? Do tej pory myślałam , że nasz projekt nie ma wad, spodobał nam się od razu, choć małe przeróbki były efektem kompromisu między tym co chcę ja i moja druga połowa. Właśnie szukamy wykonawcy mam nadzieje że dobrze trafimy. Pozdrawiam :)

dar.al
07-06-2007, 20:38
Witajcie.
Tydzien był bardzo owocny - zwiedziłam budowę, obejrzałam wybudowany APS119 zpojed. garażem i "namierzyłam" kolejny w budowie, tez w Świdniku. Wygląda, ze mamy tu istne "zagłębie" APS-ów. Może dlatego, że pracownia Archi-projekt niedaleko...
Powiem Wam o zmianach w APS, które wprowadzili inwestorzy:
1.Wiatrołap - przedłuzony do końca ściany budynku, czyli nie ma kotłowni jako oddzielnego pomieszczenia.Powstała w ten sposób spora "szatnia".
2.Łazienka na parterze tym samym powiększona, wybite okienko (b. ważna rzecz!) w ścianie od strony garażu i tam wstawiony piec kondensacyjny dwufunkcyjny de Dietrich(jakoś tak) czyli kotłownia. Wygląda jak lodówka i jest tej wielkości właśnie.
3.Kuchnia zamknięta - jak w projekcie, bez stołu jadalnego i krzeseł - właściciele jadają w jadalni.
4.W salonie zamurowane okno to "za kanapą", za to dodane trzecie skrzydło balkonowe-przez to mozna normalnie oglądać telewizję -nie świeci słonce(!) w ekran, a salon jest widny, bo wyjście na taras jest zachodnie.
5.Pokój gościnny wydłużony,ma powierzchnię 16,9 m kw.
6.Schody wg planu mają zabieg - tu zlikwidowano go, nie ma też ściany do pomieszczenia nad garażem - wchodzi się do fitness-oranżerii.Ponieważ garaż jest pojedynczy - nie ma lukarn tylko duże okna połaciowe.
7.Pokój środkowy na poddaszu też nie ma ściany wejściowej, jest czymś w rodzaju antresoli.
8.W pokoju z łązienką nie ma łazienki tylko duża garderoba.
9.Zlikwidowane okno połaciowe w sypialni obok łazienki i to jedno w łazience nad wanną. W górnejn łazience stoi pralka.
10.I jeszcze coś: piwniczka w przejściu między garażem a schodami - b. fajna rzecz. Inwestorzy nie kazali zasypać dołu po wylaniu fundamentów w tym miejscu i tym samym mają tam spiżarkę-piwnicę. Nie ma za to przejścia z gara zu do domu.
To chyba z grubsza zmiany, które zapamiętałam. Są funkcjonalne, choć może nie wszystkie. Chyba tez coś zapożyczymy.
Reszta w następnym odcinku. POzdrawiam i tez czekam na wieści z budów. i pierwsze zdjęcia! :D

Do_rota
10-06-2007, 22:44
Witam dar.al!

No ja nie miałam takiego szczęścia w ciągu ostatnich kilku dni przejechałam pół Polski i naszego APS-ka nie znalazłam. Zmiany opisane przez ciebie są ciekawa, ale chyba to zależy od potrzeb rodziny. Podoba mi się przejście między garażem a domem, nawet wstawimy z tyłu garażu drzwi ( od ogrodu), tak aby dzieci miały swoje wejście, gdy wracają ubłocone z boiska(mam 2 synów).Liczę że przechwycę większość brudu :P
Nad oknem w salonie też się zastanawiałam, ale obawiałam się, że będzie za ciemno, podoba mi się pomysł z poszerzeniem okien tarasowych.
Jeśli masz jakieś zdjęcia to proszę wklej, ja swoje może zacznę umieszczać jesienią. Chcemy do grudnia postawić stan surowy zamknięty, ale czy się uda...... :wink:
Pozdrawiam gorąco!

dar.al
18-06-2007, 22:29
Ten APS, który opisywałam, ma jeszcze jedną zmianę, dość istotną, i to widać na zdjęciach ze strony Archi-projektu: okna górne nie sa łukowe, tylko prostokątne. Zmienia to nieco wygląd całości, na pewno, ale zmienia też koszty i to znacznie. Poza tym - mozna wtedy zamontować rolety antywłamaniowe na górze, co przy oknach łukowych jest prawie niemożliwe - po prostu nie ma wykonawcy, który by się tego podjął. :-? W każdym razie - na naszym terenie nie ma.
Co do zdjęć - są dwa problemy: po pierwsze - dopiero co stałam się szczęśliwą posiadaczką cyfrówki i jeszcze nie rozgryzłam, jak przesyła się zdjęcia z aparatu na kompa, nie mówiąc o wklejaniu ich tutaj, a po drugie - hmmm, nie sa to moje budowy, więc nie wiem, czy mogłabym umieszczać ich zdjęcia bez wiedzy i zgody inwestorów... :roll: Coś wymyślę...
Pozdrawiam,Aldona.

Do_rota
19-06-2007, 06:36
Witaj! :D
Miło, że odpisałaś, faktycznie nie pomyślałam z tymi zdjęciami, :oops: . Też bym nie chciała by bez mojej zgody ktoś "szastał moim domem" .
Co do okien, również robimy proste, ach te koszty!! Ostatnie podwyżki nas przerażają, to znaczy mnie, mąż spokojnie twierdzi że za miesiąc dwa zacznie tanieć ,podobno ze względu na dużą ilość materiałów sprowadzonych z Niemiec.
Pozdrawiam serdecznie.

dar.al
19-06-2007, 22:37
Witajcie.
Kilka dni temu rozmawiałam ze znajomym, który na budowie się zna osobiście (jest jednym z dyrektorów regionalnych Kreisela, od dociepleń 8) ), w dodatku rozpoczyna budowę juz trzeciego domu dla siebie. I ten znajomy twierdzi, że "najlepsza jest ściana dwuwarstwowa: ceramika plus tynk"!Żadnych ocieplin! Przeżyłam lekki szok. Pustak ma być najlepiej 44cm. i tyle. :o I co wy na to? On swojego domu nie docieplał. A jeśli juz ktoś bardzo upiera się przy dociepleniu, to przy ceramice styropian - never!!!, tylko wełna mineralna. I pamiętać, że straty ciepła są głównie przez okna, drzwi i przede wszystkim - dach, więc radzi go ocieplać wełną podwójnej grubości. Takie to wieści zebrałąm.
A z czego Wy budujecie wasze APS-y? Ytong, jak w projekcie? Czy planujecie podnieść ścianę kolankową? Chyba warto. Aha, trzeba bardzo pilnować wysokości pomieszczeń na górze - właścicielka APS-a, którego zwiedzaliśmy mówiła, że o mały włos nie zostałaby z wysokością 2,48m i to po podniesieniu ścian o wysokość wieńca. Teraz ma ...2,52m. :-?
I jeszcze coś mi się przypomniało- duży strych, powiększony do połowy szerokości garażu. Może być przydatny. Walizki, bombki, itp... :wink:
POzdrawiam budowniczych! Aldona.

dar.al
19-06-2007, 22:40
Ten sam znajomy też twierdzi, ze ceny materiałow juz stanęły. Idzie import z Niemiec. Ale najlepiej kupować zimą.
Jeszcze raz pozdrawiam.A.

Do_rota
20-06-2007, 09:52
No właśnie najtaniej kupić zimą ale, w zimie to mój dom ma już stać bo do czerwca mam się wyprowadzić z naszego obecnego domu. Więc troszke przepłacimy. A co do ocieplenia to budować będziemy z tradycyjnym ociepleniem(styropianem). Mam kilku znajomych, którzy się niedawno wybudowali, dwóch poszło metodą bez ocieplenia z w/w materiałów i mam porównanie. Jeden ociepla w tym roku ( przyznał sie, że nie wyrabia z ogrzewaniem). A dugi robi dobrą minę .... i płaci duże rachunki. My w zeszłym roku ociepliliśmy nasz domek ( z lat 80). Był ocieplony 5-ą styropianem, dołożyliśmy jeszcze 6-ę, i temperatura skoczyła w sezonie grzewczym o 4 stopnie. No a co do stryszku nad garażem to czy mogłabym uściślić o co chodzi z tym powiększeniem, my mamy garaż podwójny, więc wydaje mi sie że strych będzie spory.

Pozdrowienia dla wszystkich budujących! :D

dar.al
20-06-2007, 21:20
U tych ludzi garaż jest pojedynczy, więc nie bardzo umiem powiedzieć, na czym to powiększenie strychu polega. Ja zrozumiałam, że od ściany szczytowej, tej "południowej"(oczywiście zależy, gdzie ma się wjazd na posesję), a przedłużony za połowę szerokości garażu. Mówiąc "strych" mam na myśli nie wspaniałe poddasze użytkowe, tylko to, co między nim, a dachem, a wchodzi się tam przez takie "ściągane"schodki-drabinkę i ma wysokość ok. 1,7m.
Zrobiłam dziś zdjęcie APS-ka "w budowie", z samochodu. Jeszcze trochę i wkleję zdjęcie, może trochę i z wnętrz. Ucze się obsługi programu, nie śmiejcie się.
Z czego będą/są Wasze domy?
Pozdrawiam budowniczych
:P .[/img]

Do_rota
21-06-2007, 19:23
Podpytałam męża :wink: (jest budowlańcem) i już wiem, nasz domek będzie z porothermu, ocieplony styropianem(wełna jest dużo droższa). Byłam w zimie w nowych domkach stawianych w ten sposób, jest ciepło, a rachunki ich nie zżerają. Z tym strychem to ja kompletnie źle zrozumiałam, myślałam że mówisz o pomieszczeniu nad garażem. My planujemy zrobić w nim pokuj rekreacyjny. No a stryszek faktycznie jest niezbędny!!! Nie myślałam że u góry (pod dachem) pozostanie tak dużo miejsca.
No a co do nauki, to na nią nigdy nie za późno, ja dopiero odkrywam możliwości komputera i Internetu :oops:

dar.al
26-06-2007, 21:15
No i czy ktoś wie, jak wkleja się zdjęcia?
Gdzie na forum mogę znaleźć instrukcję? Wiem, że gdzieś jest, bo czytałam ją na początku mojej "kariery" forumowej :-? , a teraz nie mogę tego odszukać :evil: :oops: :cry:
Pozdrawiam budowniczych.

andrzej74
27-06-2007, 14:14
Mówisz i masz:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63615

Do_rota
29-06-2007, 10:11
Cześć!
Odnalazłam "Dziennik mieszczanki" budującej APS 119. Pięknie zaczęty ale co dalej????????????? :( Jeśli beaokey zajżysz do nas i to przeczytasz to wielka prośba :oops: Proszę o dalszy ciąg. :D

dar.al
01-07-2007, 23:02
Witajcie.
Dzięki za link do instrukcji o wklejaniu zdjęć. Wkrótce zabiorę się za zakładanie albumu.
Ja także czytałam "dziennik mieszczanki" i z wielkim zaciekawieniem czekam na dalszy ciąg. Może jakiś przestój w budowie, albo wręcz przeciwnie - taki natłok akcji, że nie ma czasu na pisanie. Podobno tak bywa... :o
A my w ostatnia sobotę wybraliśmy się na nasze "rancho" aby powalczyć z ostami, które chcą zagłuszyć pieknie posianą trawkę. Osty wyrosły tak dorodne, ze trudno uwierzyć. Popryskaliśmy. Deszcz nie padał przez następne24 godziny, więc za dwa dni sprawdzę efekt.

CZy braliście pod uwagę budowę studni przy domu? Jakie to mogą być koszty?

Pozdrawiam!
:P

Do_rota
02-07-2007, 19:40
Witam! :)
Odnośnie studni to jest niezbędna, jeżeli chcemy podlewać trawę z czystym sumienie. My podłączymy ja też do domu, aby mieć awaryjnie, gdyby zabrakło wody. U nas ( Dolny Śląsk) można zrobić za 4000 tysiące. To cena z hydroforem.
No, ale na razie czekamy na pozwolenie na budowę , ekipa zamówiona na początek sierpnia, ale jak to bywa w życiu moze byc różnie :-? Też spacerujemy po działce i mierzymy gdzie co będzie stało, nie mogę się doczekać gdy zobaczę dziurę w ziemi :D :D :D
Serdecznie pozdrawiam

dar.al
03-07-2007, 17:41
Chcielibyśmy miec studnię. Tylko wtedy trzeba policzyć zużycie prądu przez pompę no i może się okazać, że to kosztuje więcej niż woda z wodociągu.

dar.al
03-07-2007, 17:43
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0a8626533d0b0e05.html

Do_rota
03-07-2007, 21:11
Domeczek śliczny, żeby nasze były już w takim stanie :wink:

Do_rota
03-07-2007, 21:21
Nie myślimy o studni jako głównym źródle wody, to ma być na potrzeby ogrodu i awaryjnie. Podlewanie dużego ogrodu wodą z wodociągu jest kosztowne. Mamy też problemy ze spadkami ciśnienia latem, gdy wszyscy podlewają trawkę. No i jakiś basen dla dzieci . Wszystko u nas przemawia za studnią.

dar.al
04-07-2007, 16:45
kolejna próba wklejenia obrazków:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e88ada470a9ddecc.html
Nie umiem zrobić tak. żeby wyświetlały sie tutaj.
Będę próbować. :-? [/url]

dar.al
04-07-2007, 21:47
http://images30.fotosik.pl/15/0a8626533d0b0e05med.jpg[/img]

dar.al
04-07-2007, 21:52
http://images23.fotosik.pl/15/e88ada470a9ddeccmed.jpg

dar.al
04-07-2007, 22:01
Po prostu zobaczcie tu: http://dar-al.fotosik.pl/albumy/222190.html
CZy planujecie odkurzacz centralny?
Pozdrawiam! :)

Do_rota
05-07-2007, 08:47
Odkurzacz wole tradycyjny (z dodatkowym zabezpieczeniem na roztocza). No i dodatkowe koszta, przy montażu centralnego odkurzacza :( .
Zrezygnowaliśmy z dwu kolumn przy wejściu (pozostały dwie) i 4 na tarasie z tyłu. Te z tyłu zmniejszają stanowczo wielkość tarasu. Gnębi mnie cały czas myśl o pralni. W projekcie jest za łazienką u góry, ale nie mogę sobie za bardzo wyobrazić jej wielkości przy tych skosach. Myślałam o nie zamkniętym pomieszczeniu ze ścianami z kolorowych luksferów, tak aby ukryć pralkę i suszarkę, a jednocześnie stworzyć wrażenie przestrzeni. Nie wiem czy to dobry pomysł. A może lepiej mieć większą łazienkę, a pralnię zrobić w pomieszczeniu gospodarczym? Dodam , że planujemy w kotłowni wstawić tylko piec gazowy. Może widzieliście te rozwiązania w innych APS-ach. Proszę o sugestie i serdecznie pozdrawiam. :)

andrzej74
05-07-2007, 09:55
Odkurzacz wole tradycyjny (z dodatkowym zabezpieczeniem na roztocza). No i dodatkowe koszta, przy montażu centralnego odkurzacza :( .
Zrezygnowaliśmy z dwu kolumn przy wejściu (pozostały dwie) i 4 na tarasie z tyłu. Te z tyłu zmniejszają stanowczo wielkość tarasu. Gnębi mnie cały czas myśl o pralni. W projekcie jest za łazienką u góry, ale nie mogę sobie za bardzo wyobrazić jej wielkości przy tych skosach. Myślałam o nie zamkniętym pomieszczeniu ze ścianami z kolorowych luksferów, tak aby ukryć pralkę i suszarkę, a jednocześnie stworzyć wrażenie przestrzeni. Nie wiem czy to dobry pomysł. A może lepiej mieć większą łazienkę, a pralnię zrobić w pomieszczeniu gospodarczym? Dodam , że planujemy w kotłowni wstawić tylko piec gazowy. Może widzieliście te rozwiązania w innych APS-ach. Proszę o sugestie i serdecznie pozdrawiam. :)

Witaj, co prawda buduję aps 136 dwustanowiswkowy garaż/, ale są to podobne projekty. Uwierz na słowo, ale pomieszczenia na górze są duże. Nie wiem jak oni w Lublinie je mierzyli, ale de facto wyszły wieksze niż zakładaliśmy - może dla porównania zerknij proszę na rzuty aps 136 na stronie biura. Znam aps 119, oglądałem co najmniej dwa na żywo. Jedna z osób powiększyła garaż do takich rozmiarów jak w 136. O ile pamiętam pomieszczenie kotłowni jest takie samo w 119 i 136 i my mamy zamiar umieścic tam pralkę /już zresztą jest wszystko przygotowane/. Piec mamy viessmanna kondensat plus zasobnik, wszystko mieści się, zostaje jeszce przestrzeni tym bardziej, ze to pomieszcenie jest b. wysokie- wszak jest obniżone o 45 cm względem pomieszeń w obrysie części mieszkalnej.

Do_rota
05-07-2007, 13:22
Dziękuję za odpowiedź, o ile się nie mylę oglądałam Twój dom w galerii zdjęć. APS136-2g był tym który, nam się najpierw spodobał. Projekty są bardzo podobny. Inaczej Mamy rozplanowaną górę ze względu na zmianę usytuowania kominka. Z tego względu łazienka u góry jest w inny miejscu. Czy w domach, które widziałeś była za łazienką pralnia?
Pozdrawiam.

andrzej74
06-07-2007, 07:13
Dziękuję za odpowiedź, o ile się nie mylę oglądałam Twój dom w galerii zdjęć. APS136-2g był tym który, nam się najpierw spodobał. Projekty są bardzo podobny. Inaczej Mamy rozplanowaną górę ze względu na zmianę usytuowania kominka. Z tego względu łazienka u góry jest w inny miejscu. Czy w domach, które widziałeś była za łazienką pralnia?
Pozdrawiam.

Aż w takie szczegóły nie wchodziłem, ale powtarzam na partrerze w kotłowni jest wystarczająca ilość miejsca i na kotłownie i na wstawienie pralki /zresztą i w projekcie 119 w kotłowni zaznaczone jest miejsce na pralkę/.Wolałbym więc na górze zrobić większą łazienkę, niż wstawiać tam pralkę, tym bardziej, że są tam już skosy oraz że łazienka przy sypialni również ma skosy. No i argument praktyczny- lepiej jest chyba wynieść pranie na zewnątrz z pomieszczenia kotłowni niż schodzić z nim z góry, chyba, że rozwiesicie pranie na balkonie 8). Zastanówcie się też nad drzwiami z garażu na tył budynku, ja tak zrobiłem i bardzo to ułatwia komunikację. No i dodsatkowo jak już piałem wcześniej, wejście do kotłowni mam z garażu, nie wchodzę tam "pod schodami"- drzwi te zlikwidowałem i powstało miejsce na całkiem sporą spiżarkę, zamykana jest drzwiami łamanymi - nadproże wykonałem zaraz po prawej stronie końca schodków prowadzących z parteru do drzwi do garażu /mam nadzieję że jakos to wytłumaczyłem/.

Do_rota
06-07-2007, 07:48
Dziękuję bardzo! Wytłumaczyłeś wspaniale. też robimy wejście do garażu od strony ogrodu, ale pozostaniemy przy oryginalnym projekcie wyjścia do kotłowni od domu. Z tym noszeniem prania to całkowita racaja.
Pozdrawiam!

andrzej74
06-07-2007, 08:10
Dziękuję bardzo! Wytłumaczyłeś wspaniale. też robimy wejście do garażu od strony ogrodu, ale pozostaniemy przy oryginalnym projekcie wyjścia do kotłowni od domu. Z tym noszeniem prania to całkowita racaja.
Pozdrawiam!

Jeszcze przypominała mi się jedna rzecz z oglądania jednego z aps 119. Z tego co pamiętam właściciel tego budynku kominek i przewód kominowy do kominka zrobił tak jak w 136, stąd też miał dwa kominy jak w 136 a nie trzy jak w 119, ale nia pamiętam jak rozwiazał kwestię wentylacji górnej łazienki /być może ma rekuperację/. U nas zrobiliśmy kuchnie zamkniętą tak jak w 119, przwód kominowy do kominka powiękrzyliśmy do 200 mm sednicy w projekcie było 150 a to trochę mało.

Do_rota
06-07-2007, 17:37
Informacje o kominie przekażę mężowi. :) A co do kominka to w zasadzie jak ktoś ma APS 119 i przeniósł kominek jak w 136 to mógł od razu budować 136, bo tylko to je we wnątrz różni. Dokładnie analizowałam oba projekty w rzutach, małe zmiany w kosmetyce elewacji (dodanie kolumn, cofnięcie garaż i ściany gabinetu), przeniesienie komina i projektant z APS136-2g otrzymał 119.My wybraliśmy 119 właśnie przez układ salonu, ale to zależy od potrzeb rodziny, ja chciałam mieć większe jadalnię. Uważam oba projekty za bardzo udane i dlatego nie wiem czemu nie mogę ich znaleźć na DOLNYM Śląsku :wink: :(
Pozdrawiam serdecznie.

andrzej74
07-07-2007, 12:27
Informacje o kominie przekażę mężowi. :) A co do kominka to w zasadzie jak ktoś ma APS 119 i przeniósł kominek jak w 136 to mógł od razu budować 136, bo tylko to je we wnątrz różni. Dokładnie analizowałam oba projekty w rzutach, małe zmiany w kosmetyce elewacji (dodanie kolumn, cofnięcie garaż i ściany gabinetu), przeniesienie komina i projektant z APS136-2g otrzymał 119.My wybraliśmy 119 właśnie przez układ salonu, ale to zależy od potrzeb rodziny, ja chciałam mieć większe jadalnię. Uważam oba projekty za bardzo udane i dlatego nie wiem czemu nie mogę ich znaleźć na DOLNYM Śląsku :wink: :(
Pozdrawiam serdecznie.

Witam. Oj chyba różnice są troszkę większe np. balkony nie są w jednej lini. Większa jadalnia- my to rozwiązaliśmy w ten sposób, że pokój obok salonu połączyliśmy z salonem, wykonaliśmy podciąg, tak że ze ściany pomiędzy salonem a pokojem zostały fagmenty po około 1 m. no i ten podciąg pod sufitem. Wyszła całkiem fajna jadalnia. Jedna uwaga im mniej wykuszy, załamań w bryle domu to mniejsze koszty przy wyk. prac murarskich i elewacji zewnętrznej, tym bardziej iż dach i tak jest cholernie drogi. Mój znajomy wpadł jeszcze na jeden pomysł i z pokoju nad garażem zrobił dla swoich dzieci dwa pokoje- każde z nich chciało mieć tam swój pokój i tak je pogodził. Generalnie oba projekty tj. 136 i 119 bardzo nam się podobały /pewne rzeczy ze 119 przenieślśmy do 136/, ale teraz nie wiem czy nie wziąłbym czegoś prostrzego np. Cyprysa z biura Horyzont.

Do_rota
07-07-2007, 18:59
Przyznaje są różnice :oops: A oba projekty są dość kosztowne, ale gdy buduje się dom marzeń.....
A co do CYPRYSA to patrzyliśmy na niego, jak i na kilka innych, z tego biura. Są ciekawe i ładne, ale nam koniecznie zależało na gabinecie na parterze i na pokoju nad garażem(chcę wyrzucić telewizor z salonu i wstawić stół do bilarda lub coś w tym stylu dla dzieci) tak więc tylko te projekty spełniały moje oczekiwania. No i jeszcze jedno , gdy kupiliśmy projekt przestałam patrzeć na inne projekty, zazwyczaj w tedy coś innego wpada w oko.
Jeszcze raz pozdrawiam, życzę szybkiego wprowadzenia się do nowego domy. :)

dar.al
13-07-2007, 22:34
Witajcie.
Zgadzam się z przedmówcą, że lepiej wynieść pranie z kotłowni na dwór niż z góry. Wieszanie go na balkonie zdarza mi się teraz - mieszkam w bloku, ale nie cierpię tego. W aps-ie ,który widziałam -tym w budowie- pralnia została urądzona w [pomieszczeniu nad garażem - przez oddzielenie ścianką. Wydało mi się to barbarzyństwem, choć muszę przyznać, że jest co dzielić... :wink:
Drzwi do garażu powinny być od strony ogrodu - nie wyobrażam sobie wyciągania kosiarki czy rowerów obok samochodów, lub konieczności wyprowadzania samochodu z garażu przy takiej czynności. Mozna stracić zapał do koszenia trawnika. :wink:
Piwniczka vel spiżarka w miejscu, o którym pisze andrzej74 jest w innym aps-ie - tym z galerii archi-projektu i o tym pisałam wcześniej. To super rozwiązanie. o miejscu na kominek nie myślałam wcześniej - dzięki za podpowiedź , pewnie, ze lepiej mieć dwa kominy niz trzy...
My zastanawiamy się, czy nie dałoby się "wyrównać" salonu z jadalnią - tzn. powiększyć szerokość salonu do obrysu jadalni. Co o tym myślicie?
To kiedy pierwsze "sztychy" łopatą ?
Pozdrawiamy cieplutko w te zmine wakacje. :P

Do_rota
14-07-2007, 16:12
Witam dor.al
Pralnia chyba przesądzona w pomieszczeni gospodarczym według rad Andrzej74, chociaż mąż twierdzi że będę mogła zmienić zdanie gdy staną mury, a to mam nadzieje będzie niedługo, gdy wbijemy łopatę planuję założenie dziennika(już nauczyłam się wgrywać zdjęcia :P ) Czas nas goni bo za rok muszę się wyprowadzić z domu który już prawie sprzedaliśmy, tak więc budowa będzie ekspresowa. Firmy na stan surowy i dach już umówione. Mąż zawodowo zajmuje się budowanie więc myślę że dopnie swego i za rok zamieszkamy w nowy domu.
Pozdrawiam serdeczni, u nas świeci piękne słoneczko. Mania

andrzej74
14-07-2007, 16:16
My zastanawiamy się, czy nie dałoby się "wyrównać" salonu z jadalnią - tzn. powiększyć szerokość salonu do obrysu jadalni. Co o tym myślicie?
To kiedy pierwsze "sztychy" łopatą ?
Pozdrawiamy cieplutko w te zmine wakacje. :P[/quote]

Można to zrobić, tylko musicie o tym pamiętać przy adaptacji projketu przez architekta. Pamiętać wtedy nalży o dachu, trzeba sprawdzić czy nie trzeba go trochę przeprojektować, poszerzenie może też wpłynąć na bryłę budynku- zmniejszy się kąt nachylenia dachu. Wszystko to musi przez Was zostać przemyślane.

andrzej74
14-07-2007, 16:20
Witam dor.al
Pralnia chyba przesądzona w pomieszczeni gospodarczym według rad Andrzej74, chociaż mąż twierdzi że będę mogła zmienić zdanie gdy staną mury, a to mam nadzieje będzie niedługo, gdy wbijemy łopatę planuję założenie dziennika(już nauczyłam się wgrywać zdjęcia :P ) Czas nas goni bo za rok muszę się wyprowadzić z domu który już prawie sprzedaliśmy, tak więc budowa będzie ekspresowa. Firmy na stan surowy i dach już umówione. Mąż zawodowo zajmuje się budowanie więc myślę że dopnie swego i za rok zamieszkamy w nowy domu.
Pozdrawiam serdeczni, u nas świeci piękne słoneczko. Mania

Witaj. Zdążycie, my zaczęliśmy 10 lipca 2006 roku, a i tak robiliśmy dwu-trzy-tygodniowe przerwy. Gdybyśmy mieli "ciśnienie" to już dzisiaj moglibyśmy mieszkać. Co do pomieszcenia kotłowni, uwierz zdania nie zmienisz, ale poczekaj do zalania stropów, pomieszcenie jest duże i baaardzo wysokie.

domdyb
17-07-2007, 13:29
Andrzej 74 a masz jakies najnowsze fotki ze swojego domku? Jak pisałam już w wątku o APS 136 też go zamierzamy zbudować, dopiero dotarłam do tego wątku bo byłam ciekawa jak bardzo oba domki są do siebie podobne i faktycznie-BARDZO :D zastanawiam się nad funkcjonalnością kominka w 136 w stosunku do jadaln (bardzo mi się podobają kominki stanowiące coś ala ścianka działowa przeszklone z trzech stron tylko pytanie jak jadać blisko takiego kominka?... dopiero jesteśmy na etapie paierków, adaptację będziemy mieli pod koniec sierpnia :-? także do wbicia łopaty jeszcze bardzo daleko. Również chciałabym zobaczyć na żywo podobny domek ale nie mam pojęcia czy w mojej okolicy lub w okolicach Warszawy ktoś go buduje( 119 lub 136)
To nasz pierwszy dom, całe życie mieszkaliśmy w blokach i zamarzyły nam się śniadanka na tarasie hihi.

andrzej74
17-07-2007, 14:20
Domdyb- popatrzcie tutaj
http://www.budujemydom.pl/forum/index.php?showtopic=1884.

Zdjęcia ostsatnio jakiś czas temu uzupełniałem, podawałem wcześniej adres strony. Nowych nie robiłem, brak czasu.

dar.al
17-07-2007, 21:31
Andrzej 74: Rozwazaliśmy z mężem aps136, ale pokoje na górze (te bliźniacze, o,przepraszam!) wydały nam się małe (11m kw.). Myślałam o powiększeniu ich kosztem korytarza- na rzutach wydaje się to do zrobienia. Czy rozważaliście taką mozliwość?

W aps-sie 119 "w budowie", który mijam codziennie jadąc do i z pracy - nic się nie dzieje, chyba zakończyli kolejny etap prac. Szkoda, bo chciałam zobaczyć, jak teraz wyglądają pomieszczenia, jaką mają wysokość. Może jeszcze będzie okazja.

Ile trwa załatwianie formalności papierowych w waszych "gminach"?
Pozdrawiamy! U nas dziś też upał (43 st. pokazywał termometr samochodowy, a na termometrze zaokiennym skończyła się skala na 50 st. w słońcu ofkors). :wink:

andrzej74
18-07-2007, 10:07
Andrzej 74: Rozwazaliśmy z mężem aps136, ale pokoje na górze (te bliźniacze, o,przepraszam!) wydały nam się małe (11m kw.). Myślałam o powiększeniu ich kosztem korytarza- na rzutach wydaje się to do zrobienia. Czy rozważaliście taką mozliwość?

W aps-sie 119 "w budowie", który mijam codziennie jadąc do i z pracy - nic się nie dzieje, chyba zakończyli kolejny etap prac. Szkoda, bo chciałam zobaczyć, jak teraz wyglądają pomieszczenia, jaką mają wysokość. Może jeszcze będzie okazja.

Ile trwa załatwianie formalności papierowych w waszych "gminach"?
Pozdrawiamy! U nas dziś też upał (43 st. pokazywał termometr samochodowy, a na termometrze zaokiennym skończyła się skala na 50 st. w słońcu ofkors). :wink:

Witajcie. Oj kilka lat mieszkałem w Lublinie...mi.n. skończyłem II LO i UMCS /no ale dość sentymentów/ Pokoje wbrew pozorom nie są małe, nie wiem jak biuro liczy powierzchnię, ale po podłodze są większe ok. 16 m2. Rzuty projektu też nie oddają wielkości, a mogą nawet wprowadzić w błąd /nie ma tam żadnej ścianki przed ścianą kolankową/. Skończyli mi kłaść karton-gisp, widać więc rzeczywistą wielkość. Postaram się zrobić parę zdjęć i mogę przesłać Wam je mailem /podajcie tylko proszę namiar na priv/.

http://www.archi-projekt.com.pl/dat/rz_poddasze/133_b.jpg
Co do zmniejszenia korytarza- zastanawialiśmy się nad tym, ale architekt nam to odradził, lepiej nie robić z nego klitki i problem z rozsądnym rozmieszczeniem drzwi.

Do_rota
18-07-2007, 15:03
Witam!
Wymiar pokoi na górze podany jest przez Architekta prawidłowo (mąż tłumaczył mi że podaje się tylko taką powierzchnię która ma przepisową wysokość). No a co do wielkości pokoi to w APS 119 mam 15,5 i 14,3. To był też punkt, który przemówił na jego korzyść.
U mas super się ochłodziło po małym deszczyku :wink:
Jak dobrze pójdzie to za tydzień będziemy mieć pozwolenie na budowę( to zbyt piękne by było prawdziwe). Taki papierek może sprawić tyle radości. :D Załatwiamy to od kwietnia, więc z tego co wiem to niedługo . Znajomi załatwiali nawet do 9-miesięcy.
Pozdrawiam.

andrzej74
18-07-2007, 19:58
Witam!
Wymiar pokoi na górze podany jest przez Architekta prawidłowo (mąż tłumaczył mi że podaje się tylko taką powierzchnię która ma przepisową wysokość). No a co do wielkości pokoi to w APS 119 mam 15,5 i 14,3. To był też punkt, który przemówił na jego korzyść.
U mas super się ochłodziło po małym deszczyku :wink:
Jak dobrze pójdzie to za tydzień będziemy mieć pozwolenie na budowę( to zbyt piękne by było prawdziwe). Taki papierek może sprawić tyle radości. :D Załatwiamy to od kwietnia, więc z tego co wiem to niedługo . Znajomi załatwiali nawet do 9-miesięcy.
Pozdrawiam.

O rany, przecież mój dom stoi i wiem co mówię. Zresztą nie tyko ja ale i mój wykonawca jak i znajomi oglądający dom mówią że pokoje są w rzeczywistości większe niż wynika to z opisu projktu /wcześniej oglądali jedynie plany domu/. Nie twierdzę, że Archi-Projekt żle podaje wymiary /no ale mam tu pewne zastrzeżenia, ale jeśli Wy to wiecie lepiej to o.k., zresztą oni nie są nieomylni i jest w projekcie kilka błędów czy nieścisłości- to jest tylko projekt domu gotowego a nie robionego na indywidualne zamówienie /, ale ważne jest jak oni liczą te powierzchnie tj. od jakich wysokości. W obecnym mieszkaniu mam pokój o powierzchni 12 m2 i mam więc jakieś porównanie, mimo skosów pokoje w APS są zdecydowanie większe, zresztą po podłodze mają ponad 16 m2 a ścianka kolankowa jest stosunkowo wysoka. Dla porównania, po wykonaniu posadzek panowie wyliczyli /a wierzcie mi że to sprawdzałem/, że te pokoje mają ponad 17,5m2 po podłodze a nie 16. Z oknami połaciowymi nie ma problemu, wstawiłem okna Fakro pre-select obrotowo-uchylne, ale i tak dziś twierdzę, że wystarczą też same obrotowe, a mam ponad 180 cm. wzrostu. Piszę jak we wcześniejszym poście bo sam nie wiedziałem jak to wszystko wyjdzie w realu, ale teraz wszystko to już widzę, wynik zaskoczył mnie pozytywnie. Nie staram sie też nikogo przekonać do APS 136 w miejsce 119, nie mam żadnego w tym interesu, generalnie mało obchodzi mnie kto jaki dom buduje. Nie wykazuję wyższości jednego projektu nad drugim. Oba uważam że są o.k. Staram sie jedynie dzielić swoimi uwagami i spostrzeżeniami, bo sądze, że wiem co myśli ktoś kto dopiero decyduje się na wybór konkretnego projektu, przed jakimi dylematami stoi. Przed wyborem projektu obejrzeliśmy na żywo wiele domów które były w naszym zainteresowaniu. Wiele zupełnie obcych osób wpuszczało nas do ich środka, doradzało. dzieliło się uwagami, mówiąc nawet co by teraz zmienili, albo jak by to teraz zrobili. To nie jest kupno bułek w sklepie, decyzja musi być przemyślana bo rodzi konsekwencje na wiele lat /no chyba że ktoś szybko sprzeda/.

domdyb
18-07-2007, 21:04
Andrzej74 czy ja moge poprosić zdjątka na maila, twoje rady są dla mnie ogromnie cenne z uwagi na to że będę budować taki sam domek jak Ty.
Wyślę maila na priv jesli można.

Do_rota
18-07-2007, 21:57
Witam Andrzej74 ! :)
No to się bardzo ciesze że jesteś mile zaskoczony wielkością pokoi, może i u nas tak będzie .
Serdecznie pozdrawiam.

andrzej74
19-07-2007, 07:11
Witam Andrzej74 ! :)
No to się bardzo ciesze że jesteś mile zaskoczony wielkością pokoi, może i u nas tak będzie .
Serdecznie pozdrawiam.

Na pewno, tym bardziej, że w Waszym APS 119 rozkład góry jest inny, pokoje generalnie maja mniej skosów. Jeśli właściciele stojącego w pobliżu mojego domu aps 119 pozwlą mi to niego wejść, postaram się zrobić zdjęcia i pokazać Wam jak łatwo spie... konstrukcję dachu. Jak pierwszy raz z żoną to zobaczyliśmy to trochę nas to załamało, ale mój wykonawca wszystko mi szybko wytłumaczył, że po prostu ekipa budująca tą 119 chyba nie była do końca kompetentna. Nawet trudno mi teraz wytłumaczyć i opisać co zrobili, ale wyglądało to nieciekawie, coś jakby pod płatwią lub murłatą /uff do dziś mam problemy z tymi nazwami/ wymurowali ścianki w głąb pokoju, twierdząc, że inaczej się nie da. Na szczęśćie okazało sie również że niedaleko nas stoi druga 119, jak również znależliśmy w pobliżu rodzinę która właśnie kończyła 136. Po obejrzeniu domów uspokoiliśmy się.

Do_rota
19-07-2007, 08:54
Witam!
Z góry dziękuję za fotki, przeraża mnie myśl o takich "fachowcach" na moim dachu.
Pozdrawiam.

McCauley
23-07-2007, 10:38
Witam !
Znalazlem to forum i tez buduje 119. Niedlugo moze jakies zdjecia. Mam pytanie - czy pdnosicie scianke kolankowa ? Ja mam zamiar o 1 pustak. Dajcie znac czy warto i czy wy rowniez to robiliscie. Pozdrawiam serdecznie wszystkich APEESIAKOW :)
McCauley

J556
26-07-2007, 21:17
Witam
Czy ktoś może mi pomóc. W jakiej kasie szacuje się obecnie stan surowy w 119 albo 136+3G z góry dzękuję

Do_rota
03-08-2007, 21:12
Witam !
Znalazlem to forum i tez buduje 119. Niedlugo moze jakies zdjecia. Mam pytanie - czy pdnosicie scianke kolankowa ? Ja mam zamiar o 1 pustak. Dajcie znac czy warto i czy wy rowniez to robiliscie. Pozdrawiam serdecznie wszystkich APEESIAKOW
McCauley

Witam serdecznie!
My nie planujemy podnoszenia ściany kolankowej, ale pamiętam że czytałam o takim zabiegu przy jakimś APS 136. Na pewno zwiększy to powierzchnię użytkową poddasza.
Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie.
[/quote]

Do_rota
03-08-2007, 21:20
Witam
Czy ktoś może mi pomóc. W jakiej kasie szacuje się obecnie stan surowy w 119 albo 136+3G z góry dzękuję

Witam!
Też jestem ciekawa obecnych realnych kosztów budowy APS119.
My zaczynamy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu i chcielibyśmy zamknąć stan surowy zamknięty w 200 000. Ale czy to realne?! Może odezwie się ktoś kto właśnie kończy?
Serdecznie pozdrawiam

janusz 119
07-08-2007, 11:50
Witam.

Za miesiąc rozpoczynam budowę APS 119. Obecnie w projekcie powiększyłem gabinet oraz garaż likwidując podcienia. Zastanawiam się nad podniesieniem ścianki kolankowej, a także nad przeniesieniem kuchni w miejsce gabinetu (żona chce mieć wyjście z kuchni na taras). Szukam miejsca na spiżarnię. Chciałbym zobaczyć 119 (lub APS 136) jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Mój adres: [email protected]
Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam,
Janusz

andrzej74
09-08-2007, 22:19
Witam
Czy ktoś może mi pomóc. W jakiej kasie szacuje się obecnie stan surowy w 119 albo 136+3G z góry dzękuję

Witam!
Też jestem ciekawa obecnych realnych kosztów budowy APS119.
My zaczynamy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu i chcielibyśmy zamknąć stan surowy zamknięty w 200 000. Ale czy to realne?! Może odezwie się ktoś kto właśnie kończy?
Serdecznie pozdrawiam

Witaj, podaj mi swoją definicję stanu surowego zamkniętego /różnie różni definiują/ to podyskutujemy czy 200 tys. to realne.

Do_rota
10-08-2007, 06:34
Witam!!
Miałam na myśli mury z dachem może na okna i drzwi będzie trzeba trochę dołożyć. Czyżbym była za dużą optymistką? :wink:
Mam również pytanie .Nie bardzo umiem sobie przestrzennie wyobrazić klatkę schodową( chodzi mi o szerokość) na Twoich zdjęciach wydała mi się wąska. Czy po zainstalowaniu barierek nie będzie problemu z wniesieniem większych meble? Jak zamierzacie wykończyć schody?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

andrzej74
20-08-2007, 07:36
Witam!!
Miałam na myśli mury z dachem może na okna i drzwi będzie trzeba trochę dołożyć. Czyżbym była za dużą optymistką? :wink:
Mam również pytanie .Nie bardzo umiem sobie przestrzennie wyobrazić klatkę schodową( chodzi mi o szerokość) na Twoich zdjęciach wydała mi się wąska. Czy po zainstalowaniu barierek nie będzie problemu z wniesieniem większych meble? Jak zamierzacie wykończyć schody?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Czy klatka jest za wąska, nie wie, ale nie wydaje mi się taka. Z meblami sobie pewnie jakoś poradzimy. Znajomy, który rok temu się wprowadzał nic mi nie mówił o problemach przy wnoszeniu mebli.
200 tys. na mury z dachem powinno wystarczyć, ale bez dachówki. Nie wiem co macie zamiar kłaść, ale ja za dachówkę, obróbki blacharskie, okna połaciowe i orynnowanie, robociznę zapłaciłem w marcu br. dobre 60 tys. Okna /zwykłe nie połaciowe/ kosztowały nas około 15 tys. złotych, drzwi zewnętrzne /2 pary: gerda od ogrodu plus główne wejściowe wykonane przez stolarza/ to około 7 tys. złotych. Schody chcemy wykończyć bukiem.

Do_rota
20-08-2007, 11:52
Witam!
Wszystko zdrożało, więc koszty idą ciągle do góry.:(
W sobotę geodeta wytyczył już dom więc ruszamy z budową .:D
Serdecznie pozdrawiam.

magdab7
22-08-2007, 10:03
[quote="andrzej74 Nie wiem co macie zamiar kłaść, ale ja za dachówkę, obróbki blacharskie, okna połaciowe i orynnowanie, robociznę zapłaciłem w marcu br. dobre 60 tys. Okna /zwykłe nie połaciowe/ kosztowały nas około 15 tys. złotych, drzwi zewnętrzne /2 pary: gerda od ogrodu plus główne wejściowe wykonane przez stolarza/ to około 7 tys. złotych. Schody chcemy wykończyć bukiem.[/quote]

Ja obecnie za dachówkę, roboty, rynny i okna połaciowe zapłaciłam 63 tys. zł. Okien zwykłych jeszcze nie kupowałam. Dopiero robię dach.

dar.al
22-08-2007, 21:12
Witajcie.
Wracam na forum po dłuuugim urlopie i pogoni za słońcem nad polskim morzem. W końcu dogonilismy je. Polecam na przyszłość Ustkę.
Cieszę się, że są nowi aps-owicze. Na pewno będą nowe rady, opinie, informacje. Czy ja także będe mogła otrzymać zdjęcia domu od Andrzeja74? I tu mam pytanie - co to znaczy "kontakt na priva"? :oops:
Podczas wakacyjnego przemierzania Polski widziałam składy budowlane wypełnione paletami z materiałami, głównie porothermem. Czyli kryzys materiałowy jakby zażegnany... :)
Stan surowy otwarty - słyszałam określenie : mury plus dach; stan surowy zamknięty - j.w. plus stolarka okienna i drzwiowa.
Archi-projekt liczy powierzchnię użytkową od wys. 1,90m, ale rzeczywiście pokoje wychodzą większe niż na rzutach (i dobrze) - to mówiła znajoma z wzorcowego APS119.
Pozdrawiam budowniczych. Aldona.

Do_rota
22-08-2007, 21:40
Witamy po urlopie!!!!! :D
Widzę ,że wszystkie posty przeczytałaś i pełna nowych sił weźmiesz się za budowę.
Ja dopiero dzisiaj odkryłam, że źle wysyłałam na priwa i prawdopodobnie nie dochodziło.
Jeśli źle piszę to niech mnie ktoś poprawi ale z wysyłaniem to chyba jest tak:
Pod linkiem masz dwa żółte okienka profil i P.W. Kliknij na P.W.
No i można tam pisać ,tylko nie zapomnij wpisać tematu.
Potem kliknij wyślij.
Adresat dostanie na skrzynkę informacje o wiadomości.
Chyba troszkę namieszałam .Może ktoś to jaśnie opisze.
Serdecznie pozdrawia.

andy_n
29-08-2007, 08:47
Zamierzam budować APS 136.
Teraz jestem na etapie wyboru wykonawcy.
Jak pokazywałem im projekt, to wypłynął pewien problem. KONSTRUKCJA STALOWA.
Takie coś jest przewidziane jako element konstrukcji dachu.

Według moich rozmówców jest to niepotrzebne komplikowanie więźby dachowej.
Podobno można to zastąpić konstrukcją drewnianą.
Poza tym ten dwuteownik będzie stanowić mostek termiczny, przez który będzie uciekało ciepło. W miejscach przebiegu konstrukcji na suficie z czasem mogą tworzyć się odbarwienia.

Generalnie wszyscy dotychczasowi kandydaci na majstrów kategorycznie odradzali budowanie tej konstrukcji.

Co Wy na to?
Czy można ufać ich doświadczeniu?
Co na to powie kierownik budowy?

andrzej74
29-08-2007, 08:57
Witaj, sądzę, że jeżeli chcesz zrezygnować z konstrukcji stalowej to musisz uzsykać zgodę Archi-Projketu. Jeżeli zastąpisz ją drewnem to w pokojach możesz mieć słupki tak jak to jest w pokoju nad garażem. Co do mostków termicznych- sufit i tak robisz z karton-gipsu i jest on pod dwuetownikiem. Ja mam sufit poddasza ocieplony 25 cm wełny. Mój wykonawca nic mi nie mówił o ewentulanych kłopatach z konstrukcją stalową dachu, a jest to dobry fachowiec, sorry mówł, że jest z tym trochę zabawy i może z tego wynikają uwagi fachowców z którymi rozmawiałeś. Może też zadzoń do Archi-Projektu i zapytaj u żródła.

magdab7
29-08-2007, 09:14
Cześć,

ja jestem obecnie na etapie kładzenia więźby dachowej do aps 119, ale dwuteownik u mnie będzie.

Fachowcy mi nie marudzili tylko uwzględnili przy wycenie robocizny dachu.

Jak dzwoniłam do Archiprojektu powiedzieli mi, ze dach był liczony na karpiówkę (max obciązenie 60 kg/m2) stąd koniecznośc dwuteownika. Przy niższych obciążeniach trzeba przeliczac.

PO krótkiej analizie uznalam jednak ze u mnie bedzie bez zmian. Tak na wszelki wypadek.

Pozdrawiam,

magdab7
29-08-2007, 09:21
Zapomniałam dopisać, że w trakcie rozmów z mieszkańcami róznych apsów 119 tu na Lubelszczyznie słyszałam o różnych rozwiązaniach problemu dwuteownika. Tak jak pisze andrzej 74 jest możliwość wykonania dodatkowych słupków w pokojach (ale wierzcie mi nie wygląda to fajnie - mnie odstarszyło) oraz użycia zamiast dwuteownika belki żelbetowej zbrojonej. Nie wiem czy technicznie są to dobre rozwiązania.

Pozdrowionka,

Do_rota
30-08-2007, 08:10
Witam!
My również będziemy mieć dwuteownik. Firma, która wyceniała dach , nie miała żadnych wątpliwości. Tak więc to chyba chodzi o brak chęci niektórych firm, a nie o realny problem.
Serdecznie pozdrawiam

dar.al
02-09-2007, 15:16
Witajcie.
Co to jest ten dwuteownik? Jakas stalowa belka w kształcie litery T? I w którym miejscu?
Czy ktoś wie, jaka powinna byc odległość studni od domu? Kiedy należy ja kopać - razem z budowa domu, czy po? Czy powinno być odrębne pozwolenie na budowę studni?
Pozdr, Aldona.

Do_rota
03-09-2007, 15:23
Witam!
Poszukałam w internecie i znalazłam to:

Odległość studni dostarczającej wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi, niewymagającej, zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony ujęć i źródeł wodnych, ustanowienia strefy ochronnej, powinna wynosić - licząc od osi studni - co najmniej:
do granicy działki - 5 m
do osi rowu przydrożnego - 7,5 m
do budynków inwentarskich i związanych z nimi szczelnych silosów, zbiorników do gromadzenia nieczystości, kompostu oraz podobnych szczelnych urządzeń - 15 m
do najbliższego przewodu rozsączającego kanalizacji indywidualnej, jeżeli odprowadzane są do
niej ścieki oczyszczone biologicznie - 30 m


Jest tam wiele informacji dotyczących przypisów budowlanych więc przesyłam adres strony.
http://www.budostrada.pl/artykuly_str.php?kat_gl=1&id=55

Dorota

dar.al
06-09-2007, 21:00
Dzięki Dorotko za informacje, mój komputer zanotował.

Zasatnawiam się nad mozliwym obniżeniem kosztów budowy - czy ktoś z Was rozważał zastosowanie stropu drewnianego? A pokrycie dachu - nie dachówka ceramiczna, nie blacha, a gont bitumiczny? - tak się chyba nazywa rodzaj grubej papy dachowej, która moze mieć różne kolory i kształt frezowania. Cos takiego mają moi znajomi na domu w Nadarzynie. Maja tez drewniany strop i drewnianie ściany na poddaszu. I wcale nie jest głośno, choć dzieciaków czwórka i w wieku b. ruchliwym.
Czekam na orientacyjną cenę robocizny za mury, bez dachu. :-? :-? :-?
Pozdrawiam forumowiczów, Aldona.

Do_rota
07-09-2007, 08:32
Witaj!
Teraz gdziekolwiek jadąc przyglądam się wszystkim domom. Patrzę na kolory dachy płoty itp. Niedawno widzałam dom z gontami w Gógowie. Wypatrzyłam go bo to fajnie wyglądało i tak nieoklepanie. Do tego była dobrana ciekawie kolorystyka, więc wygadał lepiej od tych z "wypasioną" dachówką .
Z tego co podpytałam męża to z przeprojektowaniem stropu na drewniany nie powinno być problemu. U nas nie braliśmy tego pod uwagę ze względów
"akustycznych" :wink: moje dwie pociech lubią poszaleć :wink:
I ze względu na wstrząsy. Po pewnym czasze na suficie wykończonym regipsami pojawią się rysy w miejscu połączeń płyt. Ale u was to z pewnością nie stanowi problem.
Szukaj więc dalej oszczędności. Ponoć schody drewniane są tańsze od wylewanych - warto się zastanowić.
Pozdrawiam Dorota

andrzej74
07-09-2007, 09:21
Kilka rad dla szukających oszczędności na podstawie moich oosbistych doświadczeń. Pamiętajcie, że za każdą zmianę, małą przeróbkę fachowcy będą wołali kasę. Zanim zaczniecie jakiś etap prac czy to murarskich czy też związanych z instalacjami wszystko dokładnie 3 razy przemyślcie i dokładnie przekażcie fachowcom, patrzcie też w przyszłość czy to co teraz robicie nie będzie kolidowało z tym co chcecie zrobić tam póżnirej. Kilka przykładów z mojego budowania. Z elektrykiem ustalaliśmy punkty, co gdzie i ile ma być. Pózniej okazało sie, że w dwóch miejscach gdzie miał być punkt musi być jednak grzejnik /pod oknem dachowym/ no i konieczność przeniesienia punktów co kosztowało 200 zł. Mieliśmy jakiś tam zarys kuchni, ale po wykonaniu szczegółowego projektu okazało sie, że i w kuchni trzeba kilka punktów przesunąć, przenieść czy też dodać- kolejna wizyta elektryka i 300 zł. Teraz czeka nas montaż oświetlenia punktowego w łazienkach i odbiór przez elektryka instalacji- kolejna kasa. Co do hydrauliki - to samo, wykonując instalację warto już wiedzieć co chcecie kupić np. czy w kabinie będzie zwykły prysznic czy panel, jeśli panel to jaki /rózne wymiary podejścia/, jaki brodzik, jaka głębokość, gdzie będzie odpływ itp. Tu udało mi się uniknąc przeróbek /oprócz przeróbki pod panel prysznicowy/. Po prostu z internetu wydrukowałem schematy i wymiary tego co chcemy zamontować i fachowcy przygotowali wszystko tak, że armatura i ceramika pasuje jak elementy w puzlach. Pamiętajcie też o zawieraniu pisemnych umów z wykonawcami, dążcie do tego aby w umowire czy też zalączniku do niej było wszystko dokładnie opisane co wykonawca ma zrobić i z czego. Unikniecie wtedy tekstów w stylu "tego nie było w umowie, to dodatkowy koszt/praca". Np jak robicie dach to w umowie niech będzie wpisane z czego, jaka dachówka, jakie okna dachowe, obróbki blacharskie, jakie rynny, akcesoria dachowe w stylu stopnie i ławy kominiarskie, płotki przeciwśniegowe, dachówki wentylacyjne itp. Uwierzcie, że zaoszczędzicie wtedu trochę kasy i nerwów.

magdab7
07-09-2007, 11:11
Czekam na orientacyjną cenę robocizny za mury, bez dachu.

Cześć, ja mam zapłacić za komplet - od wykopu fundamentów, do postawenia kominów 33.000 zł (kominy dokończą dopiero po dachu). Nie wiem czy to dużo czy mało.

Ekipę miałam super, nic mnie nie obchodziło, w 1,5 miesiąca mi wszystko postawili. Znajomy inspektor nadzoru, któego zatrudniam powiedział, że ok.Teraz jak skończą z dachem mają wrócić i dorobić jakieś "szczyciki" i kominy. Oczywiście nie obyło się bez drobnych wpadek - najpierw nie zauwazyli, że poziom za schodami jest obniżony i wejscie do kotłowni i garazu zrobili na 1,7 m, a potem przy podnoszeniu ścian kolankowych podnieśli tylko dom, a rurę kanalizacyjną zamiast w toalecie zrobili w kotłowni (gdize u mnie jest spiżarka - więc nie ma konieczności robienia odpływu).

Ale takie wpadki szybko poprawili.

Proszę dajcie mi znać jeżeli znacząco przepłaciłam. Chciałam ich wziąść jeszcze do kolejnych robót.

Pozdrawiam

andrzej74
07-09-2007, 12:07
Cena jak na realia Trójmiasta wręcz powalająca :D tj. niska. Co do błędów to jak mówi nasz wielki bramkarz Jan Tomaszewski to był "wielbłąd a nie błąd". Jeżeli jednak jesteście z ekipy zadowoleni to śmiało można ich brać, byle tylko już nie roblili takich błędów, bo teraz to już może być probelm z ich odkręceniem.

magdab7
07-09-2007, 14:54
Witaj andrzej74

co do mojej ekipy to mam zamiar wziąść ich jeszcze do elewacji (negocjacje co do ceny zaczęły się od 35 zł mam nadzieje że stanie na 32 zł/m2).

Instalacje i wykończenie wnętrz będzie robiła już inna ekipa.

Na ale na razie czekam na dachowców. Spóźniają się już 3 tygodnie, a powiedzieli że najwcześniej będą za 2. Nieco się zirytowałam, bo wszystkie kolejne etapy mam już poukładane - okna, drzwi, rolety.

Mam pytanie, czy robiłeś już ogrzewanie u siebie. Ponieważ wprowadziłam zmianę co do wielkości salonu (połaczyłam go z pokojem gościnnym) - w salonie mam obecnie 3 okna balkonowe.

Stąd brak miejsca na kaloryfery. Zastanawiam się więc nad ogrzewaniem podłogowym, albo nad grzejnikami kanałowymi przy oknach.

Za każdą sugestię będę wdzięczna.


Pozdrowienia,

andrzej74
08-09-2007, 09:14
Witaj Magdab7. Pozdrawiam Lublin, głównie Czechów, mojego starego Zamoya i UMCS. Ale do rzeczy. Ja buduję APS 136 i jak Ty połaczyłem salon z pokojem, ale w 136 w pokoju nie ma drwi balkonowyxch jak w 119 tylko okno. Tak więc nie miałem problemu z grzejnikem. Co mogę doradzić, jeżeli jeszcze możesz to zamiast drzwi balkonowych zrób w tym pokoju okno /no chba że już masz zamówionąstolarkę okienną/. Co do grzejników kanałowych to się nie wypowiem, nic na ten temat nie wiem, czytałem coś kiedyś w Ładnym domu jak i tu na Forum. Podłogówę na parterze mam w holu /od drzwi wejścowych do drzwi odgradzających pomieszczenia mieszkalne ze schodkami do garażu/. W pokjach robię pariket.

dar.al
08-09-2007, 21:54
No a parkiet chyba nie bardzo nadaje się nad ogrzewanie podłogowe, choć czytałam gdzieś, że są jakieś specjalne do tego podłogi drewniane. Moze nawet w Muratorze.
Andrzej74 chyba dobrze radzi, zeby zamurować jedno balkonowe okno, zrobić z niego zwyczajne, np. w pokoju gościnnym. Takie rozwiązanie widziałam w dwóch odwiedzanych APS-kach w Świdniku.
Może okno - jeśli juz zamówione - da się odmienić?
Magdo, czy mogłabyś zdradzić, w którym miejscu w Lublinie budujecie? My mieszkamy w Świdniku i nasz dom będzie tu bodajże piąty... :roll:
Pozdrawiam forumowiczów.
Aldona.

magdab7
09-09-2007, 06:50
Witajcie,

serdecznie dziękuję za sugestie. Ponieważ dopiero kładę dach, więc oczywiście istnieje możliwość częściowego zamurowania jednego okna balkonowego. problem w tym, że ja nie chcę. Wymarzyłam sobie duże okna i taras po dwóch stronach domu, no to teraz muszę rozwiązywać problemy z ogrzewaniem, o których wcześniej nie pomyślałam.

Oczywiście w projekcie jest to jakoś rozwiązane, ale moim zdaniem niewystarczająco.

Tak jak Andrzej74 też chcę mieć parkiet w salonie, więc ostatecznie chyba stanie na 3 kanałowych grzejnikach, choć są ponad 2 krotnie droższe od zwykłych.

dar.al - nasza budowa jest w Marysinie - przedłużenie ulicy Zbożowej. Jak pisałam jesteśmy na etapie kładzenia dachu, ale jeżeli chcesz podjechać i zobaczyć to serdecznie zapraszam. Ja też z chęcią obejrzałabym, oczywiście o ile wyrazisz zgodę, Twój domek, zwłaszcza jeżeli już masz połozony dach.

A co do mojego domku, to nieco on się różni od standardowych aps 119.
Wprowadziłam kilka zmian, a mianowicie
1. w związku z faktem, że mam wjazd na działkę od wschodu, część tarasową zrobiłam na elewacji bocznej, więc teraz mam tu 2 okna balkonowe i balkon na górze.
2. 3 okno balkonowe w salonie zostało, usunęłam tylko balkon z tyłu. Taras jak wspomniałam jest więc z 2 stron budynku. Okno balkonowe w gabinecie zamieniłam na zwykłe okno.
3. Połączyłam gabinet z salonem - gabinet powiększyłam o tarasik, który był w oryginale.
4. Garaż powiększyłam z przodu - likwidując kolumny (uznałam, że zmniejszam ryzyko uszkodzenia samochodu) oraz z tyłu. Obecnie kończy się tam, gdzie pierwotnie kończył się gabinet. Na dodatkowej przestrzeni w garażu zrobiłam kotłownię i pomieszczenie gospodarcze na narzędzia ogrodwe. Zrobiłam wyjście z garażu na ogrod.
5. Otworzyłam kuchnię na salon likwidując 1 komin.
6. Powiększyłam garderobę przy wejściu i mam teraz niezłe pomieszczenie na ubrania wierzchnie.
7. Z pozostałej częsci kotłowni zrobilam spiżarkę.

Poza tym podnisłam ściankę kolankową o 1 pustak.

To chyba tyle zmian.

Pozdrawiam,

dar.al
09-09-2007, 15:50
Magdab7 - ja bardzo chciałąbym kłaść dach, albo cokolwiek. Nasz aps-ek jest póki co czysto wirtualny, ew. na papierze. :( Czekamy do wiosny i zbieramy doświadczenie od innych budowniczych. Obejrzeliśmy w okolicy te domy i utwierdziliśmy się w przekonaniu, że to projekt dla nas. Kibicujemy więc z całych sił Tobie i Do-rotce. Gotowe APS119-ki wyglądają naprawdę świetnie i sa funkcjonalne.
Bardzo cieszę się, ze pozwolisz nam zobaczyc Twój dom . Ciekawi mnie ten garaż i umiejscowienie w nim kotłowni. Gabinet tez chcemy wydłużyć, ale myslałam tez o poszerzeniu klatki schodowej, nie wiem tylko, czy to nie nazbyt skomplikowane...
Czy będziecie na budowie w tym tygodniu?
Piszesz, że powiększałas garaż, ale zrozumiałam, że wydłużyłaś go do przodu i tyłu. A co z szerokością? Nie jest za wąsko? W innych APS-ach widziałam szerokość 6.75m, w "naszym" jest 6... :-?
Serdecznie pozdrawiam!
Aldona.

magdab7
10-09-2007, 08:19
Cześć Aldona,

Wydsje mi się, że 6 m szerokość garażu jest wystarczająca. Nie chciałam juz go poszerzać bo musiałabym przeprojektować konstrukcję dachu. A tego nie chciałam robić, głównie ze względu na koszty.

I tak udało mi się wydłużyć garaż bez zasadniczej zmiany konstrukcji dachowej.

Klatki schodowej też nie radziłabym poszerzać. Oczywiście jest to decyzja indywidualna, ale tak jak powiedziałam jeżeli zrobicie to kosztem gabinetu to może być (ale wtedy nie wiem czy jest sens bo ściana od gabinetu jest ścianą nośna i przy jej przesunięciu chyba trzeba by bylo i tak pozostawiać podciąg - nie jestem fachowcem więc mogę się mylić). A jeżeli chcecie poszerzać budynek to znowu wchodzi w grę zmiana konstrukcji dachu.

Zapraszam więc do mnie to możecie zobaczyć i pomierzyć jak wygląda klataka schodowa. Co prawda stoją wszędzie stemple, ale zobaczyć można.

Co do wizyty na budowie to odpowiada mi każdy dzień po południu (z wyłaczeniem wtorku) lub sobota. Proponuję podjechać pod koniec tygodnia może troche przeschnie, bo obecnie po wyjeździe z działki samochód wygląda jak po Camel Trophy.

Proszę napiszcie na priva kiedy odpowiada Wam spotkanie i jakoś się umówimy.

Pozdrawiam,

dar.al
11-09-2007, 20:21
Magda - dzięki, wysłałam wiadomość na priva. :)
Pozdrawiam wszystkich.
Aldona.

McCauley
15-09-2007, 19:32
KOCHANI !
buduje 119 w okolicy w ktorej nie ma gazu. Jakie ogrzewanie zastosowac ? Mysle nad kotlem na eko groszek, ale problem polega na zbyt malej moim zdaniem kotlowni aby wstawic taki typ pieca. Czy ktos z Was ma podobny problem ? Jaki piec zastosowaliscie ?
POMOCY KOCHANE APEESIAKI !!!

andrzej74
16-09-2007, 10:42
KOCHANI !
buduje 119 w okolicy w ktorej nie ma gazu. Jakie ogrzewanie zastosowac ? Mysle nad kotlem na eko groszek, ale problem polega na zbyt malej moim zdaniem kotlowni aby wstawic taki typ pieca. Czy ktos z Was ma podobny problem ? Jaki piec zastosowaliscie ?
POMOCY KOCHANE APEESIAKI !!!

Może kotłownia będzie w sam raz na taki piec gdy zamurujesz drzwi prowadzące do niej pod schodami i wejście zrobisz z garażu.

McCauley
16-09-2007, 12:58
Wszytko byłoby ok, gdyby nie probem polegający na tym ze sciany sa juz gotowe :( I nie za bardzo mam ochote wykuwac nowy otwor w scianie do garazu. W ostatecznosci ten warint tez zakładam, ale wolałbym tego nie robic. Czy ktos z budujacych aps 119 ma moze piec na pellety lub eko groszek ? czy mozecie mi polecic jakis typ ktory bedzie rowniez odpowiadac gabarytami ?Pozdrawiam
Mccauley

dar.al
16-09-2007, 19:41
McCauley - jest na forum taki wątek "Sowie gniazdo", nie o APSie co prawda, a o Faworycie (długo tez "naszym"), wątek bogato ziliustrowany. no i jest tam zdjęcie pieca na eko-groszek, jego charakterystyka, parametry, panel sterujący. Monika, która ten dom zbudowała, zawsze słuzy radą i informacją. Myslę, że poda wymiary tego pieca.
Pozdrawiam, Aldona.
Magdab7 - jeszcze raz dziękujemy za oprowadzenie po budowie i wszelkie podpowiedzi. Trzymamy kciuki za pogode dla wszystkich. :D

Do_rota
16-09-2007, 20:11
KOCHANI !
buduje 119 w okolicy w ktorej nie ma gazu. Jakie ogrzewanie zastosowac ? Mysle nad kotlem na eko groszek, ale problem polega na zbyt malej moim zdaniem kotlowni aby wstawic taki typ pieca. Czy ktos z Was ma podobny problem ? Jaki piec zastosowaliscie ?
POMOCY KOCHANE APEESIAKI !!!

Witam!
Wydaje mi się , że przy zastosowaniu pieca na grosze, przesunięcie
wejścia według sugestii Andrzeja74 będzie konieczne. Pomieszczenie
nie tylko stanie się ustawniejsze, ale należy pomyśleć o transporcie opału.
Łatwiej wnieść go bezpośrednio z garażu. Dokonanie zmian na tym etapie,
jest prostsze, niż męczenie się przez najbliższe par...... lat :)
Nie wiem jak spisuje się gaz w zbiornikach (duże butle koło domu),
ale może warto się zorientować.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia.

McCauley
16-09-2007, 21:28
Dzieki za pomoc, czekam na Wasze dalsze przemyslenia co do ogrzewania. Czy wszyscy macie na działce gaz czy tez korzystacie z innych źródeł ciepła ?

domdyb
19-09-2007, 17:31
U nas na działce również brak gazu, cały czas dumamy nad rozwiązaniem tego problemu : butla, kominek z rozprowadzeniem ciepła, czy solary ...pompa Ciepła to obłędny koszt niestety jak dla nas :( Mąż się upiera przy kominku ale ja jakoś sobie nie wyobrażam codziennego w nim palenia i pilnowania ognia. Te decyzje przyprawiają mnie o kolejne siwe włosy.

McCauley
21-09-2007, 08:01
O pompie ciepla zapomnijmy. Koszty sa nazbyt wysokie. Mam duzą działkę ale nie zdecyduje sie na takie rozwiązane z przyczyn opłacalności takiej inwestycji. To po prostu się nie opłaca. Mój dobry kolega założył to cholerstwo do ogrzewania domu o powierzchni ponad 350 m2 i przeklina dzień w którym to uczynił. Rachunki za prąd skoczyły o 300 %. Pompa przecież ciągnie prąd.

domdyb
04-10-2007, 16:54
Dziś byłam na wycieczce po budowach różnego rodzaju domków w poszukiwaniu inspiracji . Wiem że przy kolejnej okazji wezmę ze sobą miarkę 8)
Niestety APS 136 czy 119 nie widziałam, ale był jeden domek podobny i tu mam dylemat...czy przejście z kuchni obok kominka nie będzie zbyt wąskie jak na w sumie połączone pomieszczenie... czy zmieści się wygodny stół i 6 krzeseł? Teraz mieszkam w bloku i nie chciałabym w moim wymarzonym domku żadnych klitek kiszek czy czegoś w tym stylu a ciężko jest mi wyobrazić sobie właśnie to przejście które z dobudowanym wykuszem ma tworzyć jadalnię oraz przedpokój. Czy mogła bym prosić o zdjęcie z perspektywy kuchni na salon...

dar.al
04-10-2007, 20:56
A oto kolejny aps119 w moim mieściehttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c00af61fb17b7a76.html

dar.al
04-10-2007, 20:57
No i nie wyszło... :evil: :oops: :o

dar.al
07-10-2007, 18:44
to kolejny aps w moim mieście
http://images25.fotosik.pl/95/c00af61fb17b7a76m.jpg
A tu możecie zajrzeć i cos podpatrzeć : http://dar-al.fotosik.pl/albumy/222190.html
choć podpisy w paru miejscach się nie zgadzają z rzeczywistością. :-?
Pozdrawiam budowniczych.

Do_rota
28-10-2007, 09:06
Witam
Dzięki Aldonko za cierpliwe i skuteczne podsyłanie fotek.
Na prawdę nie wiem czemu u Was jest ten projekt taki popularny a u nas na Dolnym Śląsku nie spotkałam ani jednego. Fajnie pooglądać zdjęcia, bo można sobie pewne rzeczy lepiej wyobrazić, i zaplanować.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich budujących a szczególnie tych
od APS 119.

magdab7
16-11-2007, 05:57
Witajcie apsowicze,

Właśnie mam układaną więźbę dachową na moim domku. W trakcie prac dachowcy stwierdzili, że jest możliwość ominięcia 2 słupów, które są w pokoju nad garażem, poprzez dodanie krokwi i płatwi (chyba tak odmienia się płatew).

Mam pytanie czy słyszeliście o takim rozwiązaniu, bądź je widzieliście może u kogoś.

Proszę o pilnę odpowiedzi, bo oczywiście chłopaki ze względu na pogodę chcą szybko lecieć dalej.

Pozdrawionka,

Do_rota
16-11-2007, 06:41
Witaj!
Z tego co słyszałam, jest możliwe takie rozwiązanie, ale istnieje ryzyko, że z czasem, może dach się uginać z powodu źle rozłożonych obciążeń i może dojść do pęknięć. Ale z życia wiem że ilu budowlańców tyle teorii i zdań.
Pozdrawiam

dar.al
16-11-2007, 11:22
Witajcie.
Może dałoby sie to sprawdzić w Archi-projekcie? Tylko czy nie za późno?
Pozdrawiam i życzę dobrgo rozwiązania problemu. Aldona.

magdab7
26-11-2007, 18:37
Dzieki za informacje.

Też obawiam się pęknięć i dlatego po namysle pozostawiliśmy układ dachu bez zmian. Czyli słupki zostają, niestety, bo bez nich pokój wygląda super.

Pozdrawiam,

Do_rota
26-11-2007, 18:51
Też bym wolała bez słupków, ale się nie da. Będzie je trzeba jakoś wkomponować w pokój, może być ciekawie. My ten pokój przeznaczamy na telewizyjno - rekreacyjny wiec może nie będą przeszkadzać.

aga_m6
01-12-2007, 18:52
Witam.

Jestem nowym szczęśliwym posiadaczem projektuAPS 136. Na wiosnę planuję ruszyć z budową. Pozostają tylko robotnicy. :( W/g mnie w projekcie nie ma żadnych drastycznych zmian.
Mam pytanie. Czy jest ktoś kto ma już APS136 w stanie surowym.? Interesują mnie koszty postawienia domku w stan surowy. Będę wdzięczna za każde informacje.

Do_rota
02-12-2007, 20:51
Witaj!
O APS 136 jest osobny watek i tam zapewne znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. Ale na zdjęciu pod podpisem to masz raczej APS119 :wink:
My planujemy stan surowy zamknięty zmieścić w 200000 zł. i raczej tak wyjdzie.
Oba projekty są podobne, ale 136 jest chyba odrobinę oszczędniejszy.

jjokf
23-12-2007, 17:37
Witam!
Proszę o kontakt osoby budujące domek APS 119 w okolicach Warszawy.
Chętnie zobaczyłbym ten projekt tego domku "na żywo".
Pozdrawiam wszystkich budujących APS 119 oraz tych, którzy już wybudowali.
J.J. :)

jjokf
12-01-2008, 20:09
Witam

Odezwijcie się Apeesiaczki, co budujecie APS 119- gorąca prośba :)
Dzielcie się swoimi uwagami, spostrzeżeniami dot. projektu oraz dokonanymi zmianami, które już dokonaliście lub będziecie dokonywali .

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)

jjokf

Do_rota
14-01-2008, 15:53
Coś mi się zdaje, że zima nie wpływa zachęcająco na budujących, bo nikt się nie odzywa, i mam wrażenie, że tylko ja zostałam z projektem APS 119 :wink:
No i oczywiście mój Przedmówca :wink: :wink:
Serdecznie pozdrawiam wszystkich :D :D

jjokf
14-01-2008, 19:43
Witaj

Widzimy postępy na budowie i to nas bardzo cieszy :)
Trzymamy kciuki za sprzyjająca pogodę i aby prace budowlane postępowały wg Twojego harmonogramu.
Czekamy na kolejne fotki :)

Pozdrawiamy
Joanna i Janek

magdab7
16-01-2008, 09:08
Czesc,

ja obserwuje forum, ale nie mam czasu na wpisy. Teraz będąc na urlopie martwie się czy moi budowlańcy wszystko zrobią jak trzeba. Elektrykę mam już położoną, hydraulikę (tylko woda i kanalizacja) też. Teraz kładą i ocieplają strop nad poddaszem. Teoretycznie nie ma czego zepsuć, ale i tak sie denerwuję.

Do_rota, u Ciebie pogoda lepsza niż na lubelszczyznie, gdyż widzę, że teraz ocieplasz budynek.

Do_rota
16-01-2008, 11:02
Witam Magda!

U nas faktycznie cieplutko temperatura 6-10 stopni, więc ocieplamy, kończymy dach i wstawiamy okna.
Cieszę się, że u was budowa też idzie szybko do przodu. serdecznie pozdrawiam i życzę udanego urlopu.

MareC
23-01-2008, 20:26
Czy ktoś buduje 119 w okolicach Warszawy lub Torunia? Znalazłem jeden taki w okolicach Włocławka, ale nie mam szczęścia i nie mogę zastać nikowgo na budowie. Kupiłem projekt i chętnie obejrzę domek w stanie surowym.

magdab7
22-04-2008, 09:06
Cześć,

zakładam dziennik budowy dla fanów aps-119, może pomoże Wam w takim samym stopniu jak mi pomaga dziennik Do_rotki.

A co do mojego domku, to różni się od standardowych aps 119.

1. w związku z faktem, że mam wjazd na działkę od wschodu, część tarasową zrobiłam na elewacji bocznej, więc teraz mam na niej 2 okna balkonowe i balkon na górze.

2. Trzecie okno balkonowe w salonie zostało, usunęłam tylko balkon na górze z tyłu. Taras jest więc z 2 stron budynku. Okno balkonowe w gabinecie zamieniłam na zwykłe okno.

3. Połączyłam gabinet z salonem - gabinet powiększyłam o tarasik, który był w oryginale.

4. Garaż powiększyłam z przodu - likwidując kolumny (uznałam, że zmniejszam ryzyko uszkodzenia samochodu) oraz z tyłu. Obecnie kończy się tam, gdzie pierwotnie kończył się gabinet. Na dodatkowej przestrzeni w garażu zrobiłam kotłownię i pomieszczenie gospodarcze na narzędzia ogrodowe. Pierwotnie zrobiłam wyjście z garażu na ogród, ale teraz je zamurowałam.

5. Otworzyłam kuchnię na salon likwidując komin, który był w kuchni. Do okapu zostanie poprowadzony tylko pojedyńczy przewód kominowy zakończony dachówką wentylacyjną.

6. Powiększyłam garderobę przy wejściu i mam teraz niezłe pomieszczenie na ubrania wierzchnie.

7. Z pozostałej częsci kotłowni zrobilam spiżarkę.

8. Parter podnieśliśmy o 1 pustak - bo musiały wejść rolety

9. Poddasze podniosłam o 2 pustaki - co spowodowało, że prawie nie mam skosów w pokojach, a łazienki są dosyć duże i ustawne.

10. Niestety negatywnym efektem podnoszenia budynku jest to iż zewnętrzne proporcje budynku się rozmyły. Teraz wraz z projektantem zastanawiamy się jak to ukryć poprzez zastosowanie różnych rodzajów tynkowania i kolorów elewacji.

Sądzę, że pomogą wam zdjęcia, które zamieszczę poniżej.

magdab7
22-04-2008, 09:30
Poniżej obiecane zdjęcia - część jest robiona komórką więc od razu przepraszam za jakość

Zdjęcia robione na zewnątrz są z grudnia, ale nic się nie zmieniło.

WIDOK OD FRONTU
http://images28.fotosik.pl/200/9821efe8f8d0f931m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9821efe8f8d0f931)

WIDOK NA ELEWACJĘ BOCZNĄ
http://images24.fotosik.pl/200/41c6318018608511m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=41c6318018608511)

ELEWACJA OGRODOWA
http://images32.fotosik.pl/226/10e9eee37027df17m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=10e9eee37027df17)

Zdjęcia wnętrz z wczoraj - komóreczką.

widok z kuchni na salon i pokój zwany kominkowym
http://images26.fotosik.pl/200/d2fc2e302b844dc1.jpg (www.fotosik.pl)

widok z salonu na kuchnię i wejście
http://images34.fotosik.pl/226/e5dbc5a6bd3ba55e.jpg (www.fotosik.pl)

widok z salonu na pokój kominkowy - w oryginale zwany gabinetem
http://images31.fotosik.pl/226/f267cd7d3824e87e.jpg (www.fotosik.pl)

widok z pokoju gościnnego na salon
http://images29.fotosik.pl/200/3ab31fc5f6c21aa7.jpg (www.fotosik.pl)


Pozdrawiam,

rallymaniak74
14-02-2009, 13:27
Witam właścicieli APS'ów, napiszcie proszę jaki rodzaj c.o. zastosowaliscie w swoich domkach. Zwiększaliście przekrój kominów? Wybrałem 136 z podwójnym garażem, bardzo mi się podobał 119 ale 2 moich sąsiadów ma takie domki. Chociaż jak dodam kolumny to z zewnątrz będzie prawie to samo:)

andy_n
15-02-2009, 08:21
Zapraszam do mojego Dziennika APS 136.
Tam dowiesz się wielu szczegółów :D

n.o.v.y.
20-04-2009, 10:57
Dla wszystkich, którzy podobnie jak ja mają problem wyobrażenia sobie na podstawie wizualizacji i rysunków jak wygląda projekt w całej okazałości - dzielę się swoim znaleziskiem :wink: ZDJĘCIA w zimowej szacie APS 119 (http://www.extradom.pl/projekt-domu-APS%20119-ID-2469.html?utm_source=o1&utm_medium=forum)

http://moj.extradom.pl/zdjecia-z-budowy/projekty/projekt-domu-aps-119.aspx?utm_source=o1&utm_medium=forum

nie kopiowałem czyichś zdjęć i nie wstawiałem do swojego fotosika czy innego albumu - odsyłam do źródła autorskiego :) Pozdrowienia.

pablo321
22-04-2009, 14:17
:-))))) pochwalę się, mój APS119 rośnie w oczach, w przyszłym tygodniu powstanie więźba. Zmiany jakie zastosowaliśmy to likwidacja pralni i kotłowni i powiększylismy garderobę i łazienkę. Piec będzie w łazience, obudowany, będzie wyglądał jak szafka :-) Parter podniesiony o 10cm , natomiast góra o jeden pustak, więc pomieszczenia na górze, przy ścianach robią się wyższe. Okno w jadalni powiększone - będzie ładny widok na ogród.

Monika1986
21-07-2009, 08:19
Witam wszystkich!
Bardzo podoba nam się projekt APS 119 firmy Archi-Projekt
http://www.extraprojekt.pl/p.p/aps-119.ead.html

Proszę o pomoc i podzielenie się uwagami.
Może już ktoś go buduje, albo posiada zdjęcia z realizacji.
Może gdzieś w województwie mazowieckim można go obejrzeć.
Będę wdzięczna za każdą uwagę, szczególnie jeśli ktoś widzi minusy

diabell666
16-04-2010, 22:35
witam. wybudowaliśmy APS 119L w Tomaszowie Lubelskim. najważniejsze zmiany w wyglądzie zewn. to likwidacja wszystkich kolumn, odchudzenie balkonów i "wyprostowanie"półokrągłych okien. W środku zrezygnowaliśmy z pralni w górnej , dużej łazience i z garderoby w jednym pokoju. druga łazienka przylegająca do pokoju pełni funkcję garderoby. cały koszt pod klucz (wykończenie bez fajerwerków) zamknęliśmy kwotą ok. 380 tys.(mieliśmy działkę). najbardziej jednak zaskoczył nas koszt ogrzewania (to była nasza pierwsza zima). ogrzewamy dwufunkcyjnym gazowym kotłem kondesacyjnym VAILLANT ecotec plus i kominkiem z nadmuchami na poddasze. okres od 1.10.09 - 31.03.10 zamknęliśmy kwotą (gaz - ciepła woda, gotowanie i c.o. + drewno) 2153PLN.