PDA

Zobacz pełną wersję : Cena MAXa-psychologiczna granica rozsądku została przełamana



kamionkal
30-04-2007, 11:09
Chyba został przekroczony pułap cenowy, jaki zdesperowani ludzie gotowi byli zapłacić, żeby zapewnić sobie materiał na ściany.

Kupowałem jakieś duperele w pobliskim składzie i zauważyłem, że na placu jest całkiem pokaźna ilośc palet z plecewickim MAX-em. Z ciekawości spytałem po ile to sprzedali i jak dawno temu. Okazało się, że nie ma nabywcy i towar można wziąć od ręki.

Tyle, że... po 11,50 brutto/szt. W tej sytuacji nie dziwię się, że tłumy nie kłębią się przed kasą.

Marek Sza.
30-04-2007, 11:11
Może żartowali - cena jest nierealna.

A może ktoś wie po ile jest cement aktualnie bo muszę niestety kupić paletę.

carringtontomas
30-04-2007, 11:59
Może żartowali - cena jest nierealna.

A może ktoś wie po ile jest cement aktualnie bo muszę niestety kupić paletę.

U mnie cement ok 11 brutto za worek - w zeszłym tygodniu kupowałem za 9,60 a pod koniec marca po 8,30 :-]

stiff
30-04-2007, 18:25
Może żartowali - cena jest nierealna.

A może ktoś wie po ile jest cement aktualnie bo muszę niestety kupić paletę.

U mnie cement ok 11 brutto za worek - w zeszłym tygodniu kupowałem za 9,60 a pod koniec marca po 8,30 :-]

U mnie też.

hala_k
30-04-2007, 19:30
Widzieliśmy w Castoramie taki pustak chyba z zagranicy po 11.50 zł/szt. Wymiarowo jak POROTON, który jeszcze w czerwcu ubiegłego roku kosztował 3,60 zł/szt. HORROR!!!

katarek
30-04-2007, 19:51
A mnie dzisiaj przywieźli MAX'a Kozłowice (a więc z górnej półki ;) ) po 3,60 - zamawiany 1,5 miesiąca temu! Więc chyba sami przesadzacie z tymi cenami! Jakbym miał zapłacić 11PLN to chyba bym sam wypalał!!! :D

odaro
30-04-2007, 20:01
Chyba został przekroczony pułap cenowy, jaki zdesperowani ludzie gotowi byli zapłacić, żeby zapewnić sobie materiał na ściany.

Kupowałem jakieś duperele w pobliskim składzie i zauważyłem, że na placu jest całkiem pokaźna ilośc palet z plecewickim MAX-em. Z ciekawości spytałem po ile to sprzedali i jak dawno temu. Okazało się, że nie ma nabywcy i towar można wziąć od ręki.

Tyle, że... po 11,50 brutto/szt. W tej sytuacji nie dziwię się, że tłumy nie kłębią się przed kasą.-


Tak się zastanawiam co z tym zyskują hurtownicy że windują takie ceny a później nikt nie kupuje. O co w tym wszystkim chodzi?

Czekają na jakiegoś jelenia czy co....ale kto zapłaci 218zł za metr ściany z Maxa???????

Mam nadziej że wszzyscy Ci spekulanci będą jeszcze tego żałować.

Obserwuje zachowania dwóch hurtowni jedna sprzedaje Poro 25 po cenach katalogowych, druga po 11.50 ale towar stoi na placu do kupienia od zaraz.
Ciekawy jestem która hurtownia więcej na tym zarobiła.

Arek-L
30-04-2007, 21:23
W połowie lutego kupiłem MAX'a po ..... 2,9 pln brutto, z przechowaniem do czerwca. 3 tyg. temu kupowałem K-3 na działówkę po..... 3,8 pln, a MAX był po 7,5 pln :evil: No i oczywiście go nie było.

_Beti_
01-05-2007, 09:40
U nas maks po 8zł :evil: a jeszcze 1,5 roku temu kupowałam w promocji za 1,53

odaro
01-05-2007, 10:25
U nas maks po 8zł :evil: a jeszcze 1,5 roku temu kupowałam w promocji za 1,53


No jak myślisz ile osób zrezygnowało z budowy wg mnie dużo a pozostali co zaczynali myśleć o budowie będą czekać kolejne 2-3 lata.

Arek-L
01-05-2007, 11:03
problem mają ci, którzy mają umówione ekipy na jesień, część materiału - czyli tacy jak ja :lol:
Ci co jeszcze nie zaczęli - mogą poczekać (jeśli mogą faktycznie).

barozi
01-05-2007, 11:04
Ja cement kupowałem ostatnio po 10zł za worek a tydzień później po 11 zł.

Max'a z Plecewic kupowałem na początku marca po 5,30 za sztukę. Nie wiem po ile jest teraz, ale na pewno powyżej 8 zł/szt.

_Beti_
01-05-2007, 11:36
mnie na 100% nie było bystać teraz na budowe :(
więc dziekuje Bogu, ze posłuchałam teścia :) i zaczełam budowe z mężem w wrześniu2005r

zender
01-05-2007, 12:23
mnie na 100% nie było bystać teraz na budowe :(
więc dziekuje Bogu, ze posłuchałam teścia :) i zaczełam budowe z mężem w wrześniu2005r

Ja zato kupilem potoherm i dachowke oraz caly beton na budowe w grudniu. Wiem jedno jak bym to robil na bierzaco (czyli dzis) to nawet szpadel by nie zostal wbity w ziemie. Mozna powiedziec ze przy moich mozliwosciach finansowych zalapalem sie na ostatnie miejsce siedzce w tym samolocie! DOSLOWNIE :/

barozi
01-05-2007, 13:46
Zender,

Wiesz gdyby większość z nas teraz budujących miała kasę w zeszłym roku, też byśmy pewnie wtedy zaczęli. A tak nie pozostaje nam nic innego jak zacisnąć zęby .

Aktualna sytuacja na rynku budowlanym jest chora i to każdy widzi. Nawet bez codziennych informacji UOKiK o wszczęciu jakiegoś śledztwa przeciwko zmowie cenowej np. cementowni czy cegielni, każdy z nas podejrzewa że taka zmowa cenowa jest. Nie mamy tylko na to dowodów. Jedynym rozwiązaniem byłoby odpowiedzenie inną zmową. Zmową konsumentów.
To jest jednak niemożliwe do wykonania, bo zawsze znajdą się deweloperzy, którzy wykupią miesięczną produkcję cegły, albo przyjedzie jakiś gość z Ukrainy z walizką gotówki i wykupi cały skład z cementu lub innego materiału.

My maluczcy jesteśmy na straconej pozycji. Nic na to nie poradzimy.

A może ktoś ma inne rady???

cebermen
02-05-2007, 09:48
Szał cen w Polsce dochodzi do absurdu. Na szczęście mieszkam przy samej granicy z Niemcami (60km) i tam pustak Wieneberger kosztuje około 1,5 Euro. Na allegro ogłaszaja się Polacy, którzy przywoża pustaki z Niemiec z fakturą i Vatem 1 szt.- 7,85zł. Czuje ze nie będzie wyjscia i samemu trzeba będzie jechać do niemiec. Nawet z transportem wyjdzie dużo taniej. Nie dajmy się zwariować cwaniakom którzy wyciągają nasze pieniądze bo poczuli ze jest dobra koninktura.

kaczorek.
02-05-2007, 12:07
hmm no ceny poszły w wgorę ale da się maxy kupić między 5,30 - 6 pln (biegonice) a te maxy po 11 to narazie między bajki mozna wsadzić albo sprzedającemu w 4 litery

eisenberger
02-05-2007, 18:07
Ja też wskoczyłem na ostatni wagonik ...... :lol: zacząłem 10-go listopada 2006 i za białego pustaka płaciłem po 6,50 a za dachówkę EURONIT 22 za m2 teraz to wszystko DUŻO droższe !!!!! cieszę się że zacząłem w zimie choć nie brakowało ludzi którzy pukali mi do głowy że w zimie się nie buduje a w styczniu i lutym będą materiały dużo tańsze ...... kiedyś tak było ale ze względu na łagodną zimę budownictwo nie miało przerwy , i mamy taką koniunkturę jak mamy a że fabryki nie porobiły zapasów to windują ceny! Myślę że nie ma co liczyć na jakieś drastyczne obniżki podstawowych materiałów budowlanych bo teraz doszło na szczęście i nieszczęście EURO 2012
Na szczęście jednak mamy bardzo mądrych polityków może Andrzej albo Romek coś wymyślą ....... :wink:

ruskowa
02-05-2007, 18:36
Byłam dzisiaj w hurtowni i gazobeton- 17zł na zapisy na WRZESIEŃ!!!!!!! (to dobrze, że w 2007r. ) w sierpniu był po 6,30 i BYŁ!!!!!!!

eisenberger
02-05-2007, 19:02
17zł :o ??????????? :evil: :x powyżej pisałem że jest taka „koniunktura” lecz zmieniłem zdanie to już nie koniunktura to rozbój w biały dzień żeby nie powiedzieć że złodziejstwo !!!!!!!!

vanderbobo
02-05-2007, 19:06
18zł w toruniu !!!

levior
02-05-2007, 19:17
z calym szacunkiem do Was wszystkich ale wiekszosc tych postow wsadzam do szuflady razem z bajkami syna :)

gazobeton w wawie dostepny od reki za 9,5 zl brutto (590x240) tzw. falbetowski bialy

no chyba ze ktos jedzie na bartycka tudiez kupuje/bierze ekipy z tych polecanych na forum co rowna sie owszem dobrej ekipie, ale kur..sko juz drogiej i rozpuszczonej

z drugiej strony jak ktos kupuje za 18 zl w co wierzyc mi sie nie chce (mowilem, ze darze Was szacunkiem) to nie ma sie co dziwic ze ceny takie fonkcjonuja

sami sie chyba nakrecacie dla zabawy
w dalszych dyskusjach nie uczestnicze:) swoje zdanie wyrazilem:)

pozdr
p

gorgonit
02-05-2007, 21:11
W Krakowie i okolicy porotherm 25 mozna kupić po 9,6 zł praktycznie od ręki - na m2 wchodzi 11 sztuk . maxa proponowali mi od reki po 6,5 zł .Myslę ze ktos przesadza z tymi cenami .

edde
02-05-2007, 21:54
gazobeton w wawie dostepny od reki za 9,5 zl brutto (590x240) tzw. falbetowski bialy


kurka, a czy namiary na ten gazobetno możesz mi zapodać na priva?

levior
03-05-2007, 07:39
gazobeton w wawie dostepny od reki za 9,5 zl brutto (590x240) tzw. falbetowski bialy


kurka, a czy namiary na ten gazobetno możesz mi zapodać na priva?

hej,
rzecz cala polega na tym ze ja ani nie dzwonie ani nie odwiedzam stron www ani nie pytam na forum - po prostu wsiadam w samochod i jezdze po najwiekszych wypizdowach.
nie znajdziesz nic taniego tam gdzie szukaja wszyscy.
telefonow tam nie mam - rozmowy face2face nic nie zastapi.

sklady sa w poblizu plochocinskiej, rowniez w pomiechowkum nowym dworze.

szukanie tak daleko od miejsca zamieszkania, jak w Twoim przyoadku, nie ma moim zdaniem sensu.

p.s. moge miec nad Wami jedna przewage ... nie musze pracowac codzinnie po 8 godzin wiec mam czas pojezdzic

pozdr
p

rafałek
03-05-2007, 09:07
A pamietacie te czasy jak wchodził VAT 22% i wszyscy mówili, ze budownictwo się załamie... My na szczęście tran surowy osiagneliśmy w 2004 roku, wprowadziliśmy się w 2005, tarez "tylko" kończymy poddasze. Czuję, że płot od frontu wykonany zostanie w .... blizej nieokreślonym terminie.

Pozdrawiam serdecznie.

woland1980
03-05-2007, 09:28
@levior 100% racjii!!!!

Dokładnie tak samo zrobiłem i ja - do cegielni, na kozią wólkę, do znajomego, znajomego itp... Skutek?

PH44 za Duuuuużo mniej niż 15zł:-)

Na samych 2 dniach poszukiwań , zaoszczędziłem 18tys. na materiale w stosunku do cen ze składów.....

rufio
03-05-2007, 10:07
A pamietacie te czasy jak wchodził VAT 22% i wszyscy mówili, ze budownictwo się załamie... My na szczęście tran surowy osiagneliśmy w 2004 roku, wprowadziliśmy się w 2005, tarez "tylko" kończymy poddasze. Czuję, że płot od frontu wykonany zostanie w .... blizej nieokreślonym terminie.

Pozdrawiam serdecznie.

Ja to pamietam zaczynalem jesienia 2004. ile bylo obaw o ten vat. A okazalo sie ze bez problemow skarbowka zwraca roznice :).
Ale obawy o vat to pikus z tym co sie dzieje z materialami teraz Tosz to szok.

odaro
03-05-2007, 11:09
gazobeton w wawie dostepny od reki za 9,5 zl brutto (590x240) tzw. falbetowski bialy


kurka, a czy namiary na ten gazobetno możesz mi zapodać na priva?

hej,
rzecz cala polega na tym ze ja ani nie dzwonie ani nie odwiedzam stron www ani nie pytam na forum - po prostu wsiadam w samochod i jezdze po najwiekszych wypizdowach.
nie znajdziesz nic taniego tam gdzie szukaja wszyscy.
telefonow tam nie mam - rozmowy face2face nic nie zastapi.

sklady sa w poblizu plochocinskiej, rowniez w pomiechowkum nowym dworze.

szukanie tak daleko od miejsca zamieszkania, jak w Twoim przyoadku, nie ma moim zdaniem sensu.

p.s. moge miec nad Wami jedna przewage ... nie musze pracowac codzinnie po 8 godzin wiec mam czas pojezdzic

pozdr
p

Też przyjąłem taką taktykę i szukałem w rożnych pipidówkach nawet w odległości 70km od Warszawy ale dupa z tego wyszła tam też mieli suprex pod 11-13zł
Ostatecznie z suporexu całkowicie zrezygnowałem.

Także jestem trochę zdziwony że Tobie się udało kupic po 9.50zł..
Kiedy kupowałeś jak na początki marca to jestem w stanie w to uwierzyć później wszcyscy sprzedawcy się kapnęli i szybko podnieśli ceny.

ruskowa
03-05-2007, 18:22
Bajki, to mogę opowiadać mojemu dziecku na dobranoc, a forum nie jest do tego celu. Jeśli piszę, że we Włocławku 17 zł, a ktoś inny odpowiada że w Toruniu 18zł, to ceny nie wzięłam z księżyca, tylko informacji udzielił mi sprzedawca. Wcale nie pisałam, że jest to najniższa cena w moim regionie, po prostu byłam w przypadkowej hurtowni i przy okazji zapytałam o suporex.

gorgonit
03-05-2007, 21:25
tylko po co podawać ceny które są tak mocno zawyżone , przeciez i tak nikt nie kupuje maxa po 12 zł .
Jesli juz to podajmy realne ceny za jakie sie faktycznie kupuje .
Ja np. jeszcze specjalnie nie szukałem materiału akurat jechałem na działke po drodze mam skład budowlany zapchany materiałem na full .
max po 6,5 zł .

slawek_wlkp
03-05-2007, 21:41
Znalazłem takie oto ogłoszenie:

http://cegla.polskirynek.pl/budowlany/oferta/9134

Ciekaw jestem ile kosztuje transport ?
Ale i tak wyjdzie sporo taniej niż MAX ,

Zużycie tej po 1,5 EUR to chyba 11 szt/m2.
Ciekaw jestem kiedy polscy producenci i hurtownicy opamiętaja sie ?????

Pozdrawiam

BEST_ia
04-05-2007, 08:44
Witam
Obserwuję ceny cegły od początku roku i uważam że w tym momencie jak ktoś potrzebuje kupić cegłę to nie w Polsce !!!!
Sama właśnie kupuję sprowadzaną z Węgier 5,5 netto, już przywieziona ...
Więc bez paniki - założę sie że do jesieni ceny spadną 8)

BEST_ia
04-05-2007, 09:19
Znalazłem takie oto ogłoszenie:

http://cegla.polskirynek.pl/budowlany/oferta/9134

Ciekaw jestem ile kosztuje transport ?
Ale i tak wyjdzie sporo taniej niż MAX ,

Zużycie tej po 1,5 EUR to chyba 11 szt/m2.
Ciekaw jestem kiedy polscy producenci i hurtownicy opamiętaja sie ?????

Pozdrawiam

Ta oferta lepsza ;)
http://www.kupsprzedaj.pl/budownictwo/materialy_budowlane/cegly_kostki_brukowe/showAdvert552729.html

Marek30022
04-05-2007, 09:31
Tak z ciekawości sprawdziłem ile płaciłem za dobrego gatunkowo MAXA w połowie 2004r. -było to 2.80 brutto.

nieosiagalny
04-05-2007, 12:26
Tak z ciekawości sprawdziłem ile płaciłem za dobrego gatunkowo MAXA w połowie 2004r. -było to 2.80 brutto.

Wybacz za pytanie, ale skąd wiesz, że ten Twój MAX był dobry gatunkowo?

Żeby nie było że wyrażam złośliwość, tylko chcę wiedzieć jak to się sprawdza.

pozdrawiam.

Marek30022
04-05-2007, 12:58
Tak z ciekawości sprawdziłem ile płaciłem za dobrego gatunkowo MAXA w połowie 2004r. -było to 2.80 brutto.

Wybacz za pytanie, ale skąd wiesz, że ten Twój MAX był dobry gatunkowo?

Żeby nie było że wyrażam złośliwość, tylko chcę wiedzieć jak to się sprawdza.

pozdrawiam.

To była ocena mojego wykonawcy (kierownika budowy) i tak jak Ty, tak ja jemu zadałem pytanie dlaczego taka jest jego ocena (ja na pustakch się nie znałem). Odpowiedź - wytrzymały na kruszenie, dokładnie wykonany. Pustaki pochodziły z cegielni olsztyńskich.

seblo
04-05-2007, 17:31
Podziele się tylko opinią ludzi z branży budowlanej (bardziej zorientowanych niż my), którzy sami mieli zamiar właśnie się budować - większość z nich odpuszcza i postanawia poczekać do jesieni i zimy.

Opłacane pismaki nakręciły ceny, a my takim panikowaniem troche jeszcze dolewamy oliwy do ognia. Przyjdzie śnieżna zima to ci - przede wszystkim - regionalni, zachłanni, producenci (tacy jak Markowicze, czy Harasiuki) spuszczą z tonu. Bardzo się ciesze, że pojawiają się na składach budowlanych materiały ze Słowacji, Czech i Niemiec. Powoli w ludziach pęka stereotyp budowania z tego, co w regionie popularne (u mnie właśnie Max'y) i wypinają się na tych złodzieji, bezkarnie żerujących na popycie.
To ja tyle. Ci co mogą niech odczekają. Zobaczycie, te chore ceny nie utrzymają się.

Stelka
04-05-2007, 20:17
My płacilismy w lutym za pustaki Thermopor 25P+W 4.65,brakło nam 4 palety i te same pustaki musieliśmy dokupić tydzień temu po 9.65. :evil: Chory kraj,to mogło się zdarzyć chyba tylko w Polsce :cry:

DorisN
05-05-2007, 07:36
Byłam wczoraj w firmie sprzedające materiały budowane m.in. PSB i cegła max leży sobie i kwiczy na placu po 10 zł za szt. :evil:
Ja to się chyba w tym roku nie wybuduję :(

wiolasz
05-05-2007, 07:40
Podziele się tylko opinią ludzi z branży budowlanej (bardziej zorientowanych niż my), którzy sami mieli zamiar właśnie się budować - większość z nich odpuszcza i postanawia poczekać do jesieni i zimy.

Opłacane pismaki nakręciły ceny, a my takim panikowaniem troche jeszcze dolewamy oliwy do ognia. Przyjdzie śnieżna zima to ci - przede wszystkim - regionalni, zachłanni, producenci (tacy jak Markowicze, czy Harasiuki) spuszczą z tonu. Bardzo się ciesze, że pojawiają się na składach budowlanych materiały ze Słowacji, Czech i Niemiec. Powoli w ludziach pęka stereotyp budowania z tego, co w regionie popularne (u mnie właśnie Max'y) i wypinają się na tych złodzieji, bezkarnie żerujących na popycie.
To ja tyle. Ci co mogą niech odczekają. Zobaczycie, te chore ceny nie utrzymają się.

kiedy w lutym tego roku chciałam kupować maxa, mój kier.bud mówił, że marzec kwiecień cena stanie i nie będzie rosnąć bo tak mówią na składach, w hurtowniach i w cegielniach (właśnie Harasiuki, Markowicze). Uparłam się kupić, kier. bud. załatwił nam dobry kontakt i załapałam się za 3,05. Teraz cena mówi sama za siebie...

magdaCIESZYN
06-05-2007, 10:05
ja porotherma 36 P+w zapłaciłam 8 brutto, troche pożniej kupiłam porotherma 8 na ścianki za 6 bruttu, czy to dobra cena?

piotrulex
06-05-2007, 10:34
No jak myślisz ile osób zrezygnowało z budowy wg mnie dużo a pozostali co zaczynali myśleć o budowie będą czekać kolejne 2-3 lata.

nie ma co czekac bo jesli chodzi o ceny i budowlanke to LEPSZE JUTRO BYŁO WCZORAJ :evil:

przez euro 2012 to tylko moze byc drozej i mniej na placach

mateo
07-05-2007, 13:38
Myślę, że sztucznie nadmuchane ceny w końcu opadną. Dzisiejsze wizyty po składach budowlanych
1. Leier U 220 - 7 zł - materiał dostępny od ręki
2. Pustak rumuński większy o 2 cm od maxa - 7 zł - od ręki
3. Cekła pełna kominowa - 0,75 zł bezpośrednio u producenta, chociaż na składach budowlanych proponowali po 1,6.

Mam nadzieje że w końcu całe to zamieszanie z materiałami budowalnymi się skończy.

M@riusz_Radom
07-05-2007, 14:12
rzecz cala polega na tym ze ja ani nie dzwonie ani nie odwiedzam stron www ani nie pytam na forum - po prostu wsiadam w samochod i jezdze po najwiekszych wypizdowach.

Otóż to. Pustak keramzytobetonowy 24x24x50 - 5 PLN netto, pustak keramzytobetonowy stropowy - 3 PLN netto, 1mb belki stropowej - 14 PLN netto...

Takie ceny są na tzw wygwizdowach.

Wsiąść i objeździć okoliczne wioski a nie czekać na gotowe ;)

M@riusz_Radom
08-05-2007, 11:51
No i dziś zadatkowałem po w/w cenach ;)

matam
08-05-2007, 11:55
No i dziś zadatkowałem po w/w cenach ;)
Kto prdukuje te pustaki ??

piotr.o
08-05-2007, 21:34
Wrzucę swoje 3 grosze.

Podniecanie sie ceną loko Niemcy mija sięz celem 1440 sztuk na samochodzie + koszt transportu 1 euro od kilometra i mozna policzyć.
Ci co mieszkaja blisko granicy mogą sobie na to pozwolić reszta polski już niekoniecznie.
Mam 30 cm pustak ceramiczny po 7,63 brutto.
Jak doliczę transport przez pół polski np do Wa-wy to dochodzi do tego 1200 netto ( 30 jest 2100 na samochodzie ) i cena od razu rośnie.
Mówicie, że to hurtownicy napedzają ceny a to guzik prawda miałem ponad 20% upustu od producenta BK w tej chwili mój upust jest 0 a cena producenta 10,50 netto loko fabryka. Stąd potem cena 17 czy 18 złotych na składzie. A panika sztuczna mówicie to mam pytanie gdzie jest materiał ????
Ytong kolejny miesiąc nie przyjmuje zamówień Wienerberger wydziela materiał na palety. Miejscowy producent szarego suporeksu przyjmuje zamówienia na grudzień. Wełna mineralna pod wydział, styropian okresoczekiwania 40 dni.
Jeszcze tylko materiały wykończeniowe są w normalnych cenach ale na nie też chyba przyhjdzie pora.

Pozdrawiam budujących i życzę dużego szczęścia w zakupach.
Jedziemy na tym samym wózku.

Pozdrawiam Piotr

WMM
09-05-2007, 10:08
Piotrze sam mam firmę i zasady handlu znam, nie strasz innych i czytaj uważnie co piszą, a wyraźnie jest tam napisane o dużym rabacie na transport. Z takimi cenami "placowego" interesu nie zrobisz i na dodatek wybrałeś złe forum. Przeczytaj uważnie posty ludzi którzy tutaj piszą. Onie nie chcą dorabiać Ciebie tylko wybudować za rozsądne pieniądze dom. Sam jeżdżę po naszym kraju dużo i wiem, że ceny materiałów są bardzo zróżnicowane. Nie szukasz nowych producentów, a starzy ponieśli ceny, z tą swoją ceną stajesz się niekonkurencyjny, zwijasz interes, tak to się odbywa i obym nie był złym prorokiem. Ja wiem to po sobie, że najgorsze jest jak w idotyczny sposób chce się dorobić szybko i jak ciężko potem odbudować wizerunek firmy ale to pozamną naukę wyciągnąłem, szukam aktywnie i w swojej branży jestem bardzo konkurencyjny czego i Tobie życzę, bo masz spore szanse zostać w końcu z materiałem kupionym drogo i składowanym na placu. Pamiętaj przysłowie drogo kupić, tanio sprzedać to potrafi każdy idiota :)

KiZ
09-05-2007, 10:40
Niestety, muszę się nie zgodzić z sympatycznym panem Piotrem O. ;( Kiedy w ubiegłym roku kupowałem leiera, nadproża czy materiał na stropy w jego hurtowni były naprawdę dobre ceny. Leiera kupiłem nawet taniej niż od jakiegoś skumanego z fabryką tarnowskiego handlarza. Niestety, w miarę upływu czasu ceny na inne materiały zaczęły być coraz mniej atrakcyjne, wyjątek stanowiły okna dachowe fakro, ale okupione ciężkimi negocjacjami ;)

W tym roku już niestety niczego tam nie kupiłem bo ceny były znacząco wyższe niż u konkurencji kilkanaście kilometrów od Katowic. Najświeższa sprawa styropianu eps100. Zaproponowana cena 250m3 :o, w innej hurtowni 218m3, ale szokiem było kiedy przypadkiem trafiłem w jednym markecie na identyczny za...194m3 (uprzedzam pytania - dostawa z tego samego dnia):o Zakupiłem towar, ale zastanawiam się w czym rzecz. Fajnie się z Panem robiło interesy, miła obsługa itp. Jednak kasa to kasa. Może WMM ma rację i czas poszukać innych producentów? Czy wszystko można tłumaczyć narzucaniem przez nich (podobno) tak wysokich cen. Chyba, że macie (i inne hurtownie o podobnym profilu cenowym) taką masę dzianych klientów, że nie ma po co bawić się w niskie ceny? Ja jednak nie rozumiem takiej filozofii maxymalizacji zysku w minimalnej jednostce czasu. Przepraszam pana Piotra za przytoczenie tych danych jako case study, ale zacznijmy tu mówić o konkretach, a nie przerzucać się kwotami bez jakiegoś punktu odniesienia.

PS. nie zmienia to faktu, że poproszę pana Piotra o wycenę systemu rynnowego, może te ceny jeszcze nie zwariowały ;)

qwert
09-05-2007, 11:06
Wrzucę swoje 3 grosze.


Jeszcze tylko materiały wykończeniowe są w normalnych cenach ale na nie też chyba przyhjdzie pora.



Pozdrawiam Piotr

nie sądzę. przybywa domów w stanie surowym, bez szans, bo bez kasy na wykonczenie.

większość buduje na kredyt i musi zacząć, co nie oznacza,że musi skonczyć.

krany i wanny nie podrożeją , bo nie będzie komu kupować.

większość budów zatrzyma się na stanie sur. otw.

a wszystko bardziej z powodów psychologicznych, absurdalna spirala się nakręca i co raz więcej przestraszonych odkłada decyzję budowy.

a wielość opinii, że taniej nie będzie, świadczy o tym, że zaraz ceny spadną.

podobnie jest z giedą, zaraz po najwięszym entuzjaźmie ceny zaczynają spadać.

wiolasz
09-05-2007, 11:21
Dziś mój mąż rozmawiał z kierowcą, który przywiózł nam cegły na działkę. Owszem oczy zrobił kiedy dowiedział się ile za nie płaciliśmy w styczniu, bo teraz przy wiekszych zamówieniach sprzedają Maxa za 8 zł/szt. ale przyznał, że zaczyna sie wszystko uspokajać. Z tego co mówił, to wielki boom już minął i chętnych brak... :-?

mario1976
09-05-2007, 11:58
nie sądzę. przybywa domów w stanie surowym, bez szans, bo bez kasy na wykonczenie.

większość buduje na kredyt i musi zacząć, co nie oznacza,że musi skonczyć.

krany i wanny nie podrożeją , bo nie będzie komu kupować.

większość budów zatrzyma się na stanie sur. otw.

a wszystko bardziej z powodów psychologicznych, absurdalna spirala się nakręca i co raz więcej przestraszonych odkłada decyzję budowy.

a wielość opinii, że taniej nie będzie, świadczy o tym, że zaraz ceny spadną.

podobnie jest z giedą, zaraz po najwięszym entuzjaźmie ceny zaczynają spadać.

Ja się nie zgodzę.

Fakt, ludzie sprzedają domy w stanie surowym ale zawsze to robili (chec zarobku, problemy rodzinne itp.) - ale jest i był to jest niewielki odsetek. My budujemy i sprzedajemy mieszkanie. Plan był taki, ze wybudujemy się za mieszkanie, natomiast niewykluczone, że po srzedaży mieszkania trzeba bedzie wziąć jeszcze jakieś 100 tysi kredytu. Co nie zmienia faktu, że i tak się wprowadzimy. Większośc oszczedzi poprostu na wykończeniówce. Panele zamiast drewna, drzwi z dykty zamiast drewna, okna PCV zamiast drewna, blacha na dach zamiast dachówki...ale wykończą i się wprowadzą.

Ceny spadną ? Bardzo bym chiał ale czemu mają spaść ? Słyszałem w styczniu - "2-3 mc i ceny spadną". Był luty i nie spadły. Słyszałem w marcu "2-3 mc i ceny spadną". Mamy maj i co ?

Cement drożeje, materiały ścienne (Maxy, Porothermy itp.) nie drożeją....ale zatrzymały się ale są na jakimś chorym poziomie, styropian drożeje, wełna drożeje, zamawiałem dachówkę miesiąc temu (Euronit) i podobno zaraz ma podrożeć...więc kiedy wg Ciebie te ceny spadną ? Za 2-3 mc ? :wink:

Jak kupowałem MAXa po 5,5 i słuchałbym formumowych doradców aby zaczekać do czerwca bo za chwile stanieje to bym się z reką w nocniku obudził.

Z giełdą masz rację tylko, że fala wzrostów może trwać kilka lat...a jak MAX podrożeje do 10zł, a za 3 lata spadnie do 7 to będzie dla mnie marne pocieszenie.

Ale aby nie było niedomówień, mam wielką nadzieję, że to ja się mylę i ceny spadną :wink: Obawiam sie tylko paniki tych którzy bedą się budowali w 2008 i zaczną wykupywać cegły aby odliczyć 15% vat.

marzycielka74
09-05-2007, 13:49
Zender,

Wiesz gdyby większość z nas teraz budujących miała kasę w zeszłym roku, też byśmy pewnie wtedy zaczęli. A tak nie pozostaje nam nic innego jak zacisnąć zęby .

Aktualna sytuacja na rynku budowlanym jest chora i to każdy widzi. Nawet bez codziennych informacji UOKiK o wszczęciu jakiegoś śledztwa przeciwko zmowie cenowej np. cementowni czy cegielni, każdy z nas podejrzewa że taka zmowa cenowa jest. Nie mamy tylko na to dowodów. Jedynym rozwiązaniem byłoby odpowiedzenie inną zmową. Zmową konsumentów.
To jest jednak niemożliwe do wykonania, bo zawsze znajdą się deweloperzy, którzy wykupią miesięczną produkcję cegły, albo przyjedzie jakiś gość z Ukrainy z walizką gotówki i wykupi cały skład z cementu lub innego materiału.

My maluczcy jesteśmy na straconej pozycji. Nic na to nie poradzimy.

A może ktoś ma inne rady???

Całkowicie się z Tobą zgadzam.
Gdyby była kasa ,mozliwość budowania w zeszłym roku ,to też bym sie cieszyła ,i nie załamywałam teraz :cry: ,a tak to co robić,naprawdę chory ten nasz kraj :x
Taka jedna hurtownia w naszej okolicy,liczy sobie w tej chwili ytonga o 30zł na m2 drożej niż gdzie indziej,to jest poprostu czyste szubrastwo,właściciel hurtowni HADEX zbija kasę ,wykorzystuje to ze towaru brak .
Mało że producent podnosi cene to jeszcze on dolicza sobie tak wysoką marżę.Nadodatek bierze zaliczki 100% ,i może przez 2,3 mieś. obracać sobie Twoją kasą.NIE POLECAM na śląsku tych hurtowni(z tego co wiem mają dwie)

qwert
09-05-2007, 14:03
wg mnie hossa budowlana była krótkotrwała. ciepła zima to główna przyczyna szaleństwa.

co dizało się na forum w sprawie ekip i ich braku 3 mce temu??? amok.

mam zamiar budować się w sierpniu. dostałem namiary na 4 sprawdzone ekipy. wszyskie są skłonne budować, czekam na wycenę.

kolejne dwie do mnie zadzwoniły z propozycją budowania.

zwyżka cen to efekt tego, że wszyscy rzucili się na wiosne do budowania.

stąd te terminy na lipiec z pustakami. dziś widzę, że składy pełne i brać można od reki.

mario1976
09-05-2007, 14:30
no zgadza się, że mozna od reki ale po pierwsze za jakie pieniądze...MAX okolice 8 zł, Porotherm 10....po drugie cały czas są produkty, których od ręki przynajmniej w okolicach wawy nie ma (materiały ociepleniowe).

Normalna sytuacja byłaby taka jak rok, dwa lata temu. Znajomy szedł do składu z projektem, negocjował ceny, przetrzymywali mu materiał....

Max za 8 a Porothern za 10-12 to moim zdaniem nie jest normalne.

WMM
09-05-2007, 14:41
Szanowni Państwo i pan panie Piotrze, ma już Pan przedsmak kłopotów wyłaniających się z postu jednego inwestora, który już nie jest zadowolony z poziomu świadczenia przez Pana usług. Niestety to potem narasta lawinowo, powiedzenie że jeden niezadowolony klient poinformuje 10-ciu następnych, to nie chwyt marketingowy tylko prawda. Teraz ceny materiałow, a rynek. Nie zdajemy sobie sprawy, że odpaliły swoje piece małe cegielnie, które z powdu niskich cen na produkty pracowały tylko sezonowo, one wchodzą na rynek i coraz więcej będzie ich produktów po bardzo konkurencyjnych cenach, zresztą co bystrzejszy obserwatorzy już zauważyli wyraźne zahamowanie a nawet obniżkę cen materiałow. Pozostaje kwestia VAT, teraz nagminnie jest powiedzenie, jak pan płacisz do ręki i bez faktury to cena ..... (nie będę podawał gdzie i jaka cena i na priv również poszukajcie sami), ocieplenie wyjdzie wam gratis. One swoich pieców nie wyłączą dotąd do puki nie zrównoważy się rynek, w końcu cena gliny nie poskoczyła od początku świata, przynajmniej dla tych producentów co mają do niej dostęp. Z zatrudnieniem też już nie mają kłopotu bo płacą ludziom 2x tyle i tak są super konkurencyjni. Pewnie zdaję sobie sprawę, że ceny nie wrócą do poprzedniego poziomu, ale unormują się w rozsądnych granicach zapewniam, a kiedy nie wiem, ja mam czas ja poczekam.

marzycielka74
09-05-2007, 16:15
...no to poczekamy .. :roll:

I.W.
09-05-2007, 17:12
właściciel hurtowni HADEX zbija kasę ,wykorzystuje to ze towaru brak .
Mało że producent podnosi cene to jeszcze on dolicza sobie tak wysoką marżę.Nadodatek bierze zaliczki 100% ,i może przez 2,3 mieś. obracać sobie Twoją kasą.NIE POLECAM na śląsku tych hurtowni(z tego co wiem mają dwie)
W Bieruniu jest i w Katowicach. W Bieruniu takie chamstwo że głowa boli. Próbowali mi sprzedać (i sprzedali) bloczki na zaprawe jako bloczki na klej. Odkryłem to po dostawie. Była awantura i zwrot różnicy na kasie. Ostatnio chciałem kupic klej -był o około 2 złote droższy na workui niż w miejscowości obok. Rożnica procentowo spora na dokładnie ten sam towar. Pytam czemu taki drogi a baba z ryjem na mnie żebym się nie dziwił bo wszystko jest drogie. No i kupiłem gdzie indziej. Też nie polecam.

dawor
15-05-2007, 12:16
tak w gwoli upewnienia sie... Ja w sumie w tym roku nie planowałem jeszcze zakupu materiałów (łudziłem sie że zimą pójdą w dół) więc jeszcze nie orientowałem sie za bardzo... widze jednak (po lekturze ze co transport to towar droższy) ..

A znajomy który dowiedziałm sie ze mam zamiar sie budowac oferuje mi pustak ceramiczny o wymiarach (chyba) 29/18 za 3 zł netto... Wydaje mi się ze to korzystna cena (jak tak czytma) ..ale prosiłbym o wasza opinię popartą doświadczeniem ..

WMM
22-08-2007, 08:36
Ci, którzy kupowali cegły przed wakacjami, mogą sobie dziś pluć w brodę. Ile stracili - "Dziennik Łódzki" pokazuje na przykładzie domu o powierzchni 150 mkw.

Przyjęto, że na jego budowę potrzeba 2300 cegieł typu porotherm o grubości 38 cm (ściany zewnętrzne), 1100 sztuk porotherm 25 cm (ściany wewnętrzne nośne) i 600 sztuk porotherm 11,5 cm (ściany działowe) oraz 4500 cegieł pełnych na kominy i podmurówkę.

Za wszystko trzeba dziś zapłacić ok. 39 tys. zł. Pechowców, którzy te same cegły kupili w maju, kosztowało to aż 50 tys. zł.

I to tyle odnośnie naszej dyskusji. Wygrałem ciasteczko :)[/quote]

civic9
22-08-2007, 08:46
no a tak konkretnie to jakie są te ceny, np. maxa czy pth25?

kachna28
22-08-2007, 09:33
Myśleliśmy o maxie w listopadzie 2006r -znajomi, którzy wybudowali się rok temu rodzili poczekać do marca -"będzie najtaniej". Jednak nadarzyła się okazja kupić w grudniu 2006r od kolegi 1000szt po 1,70zł, no to brakujące 2500szt kupiliśmy w hurtowni w grudniu po 2,30zł. I dziękujemy Bogu za dar intuicji :) W marcu max był już po 6-7zł!!! Więc my daliśmy za materiał 7500zł a w marcu kosztowałby nas juz 24500zł :o za tą różnicę -czyli 17000zł mamy dachówkę braasa na cały dach z oknami fakro, więźbą i rynnami :D

pierwek
22-08-2007, 09:47
mały ten dach...

Magda2005
22-08-2007, 10:46
Ci, którzy kupowali cegły przed wakacjami, mogą sobie dziś pluć w brodę. Ile stracili - "Dziennik Łódzki" pokazuje na przykładzie domu o powierzchni 150 mkw.

Przyjęto, że na jego budowę potrzeba 2300 cegieł typu porotherm o grubości 38 cm (ściany zewnętrzne), 1100 sztuk porotherm 25 cm (ściany wewnętrzne nośne) i 600 sztuk porotherm 11,5 cm (ściany działowe) oraz 4500 cegieł pełnych na kominy i podmurówkę.

Za wszystko trzeba dziś zapłacić ok. 39 tys. zł. Pechowców, którzy te same cegły kupili w maju, kosztowało to aż 50 tys. zł.

I to tyle odnośnie naszej dyskusji. Wygrałem ciasteczko :)[/quote]


Ciekawa jestem jak ten "Dziennik Łódzki" to obliczył :o

Ja kupowałam Porotherm polski w kwietniu i w maju i cały koszt materiałów na dom 180 m2 (tzn. Porotherm 25 + Porotherm 11,5) wyniósł mnie 25 tys. :)
Prawdopodobnie zostaną mi 4 palety Poro 25, które zwrócę do hurtowni.

Koszt całkowity murów wyniesie mnie ok 23 tys. + 3 kominy murowane (cegła pełna 2 tys.)

W przykładzie jest ściana zewn. Poro 38 ale to i tak chyba "lekkie" przeszacowanie.

Wyliczenia dla domu 150 m2 ,a ja podałam dla 180 m2.

pozdrawiam,

kachna28
22-08-2007, 10:56
mały ten dach...

180m.kw. dachówka celtycka Braasa -w lutym była za 20,90zł za metr, do tego rynny, stalowe Galeco, 3szt fakro 66*118 z obróbkami po 1050zł, no i klinkier wienenberger terca na 2 kominy, więźba 4000zł.

KiZ
22-08-2007, 11:54
Te obnizki były pewne. Spekulacja musiała się tak skończyć. Ciesze sie, że wespół z kilkoma forumowiczami mielsimy racje. Budujcie się ludzie z rozwagą :wink:

mala_lenka
22-08-2007, 13:28
Właśnie zaczynam budowę.Dziś dostałam ofertę na Porotherm 25 za 7,59 z Vatem i transportem.
W końcu ceny wracają do normy...uffffff...dobrze, że poczekałam z zakupem.
Chociaż presja, że materiałów nie będzie, a jak będą to pójdą na budowę stadionów :lol: o mało nie doprowadziły to tego, że kupilabym wszystko w tych chorych cenach,ale przeczekałam. Tym razem ryzyko się opłaciło 8)

Marek30022
22-08-2007, 14:28
Myśleliśmy o maxie w listopadzie 2006r -znajomi, którzy wybudowali się rok temu rodzili poczekać do marca -"będzie najtaniej". Jednak nadarzyła się okazja kupić w grudniu 2006r od kolegi 1000szt po 1,70zł, no to brakujące 2500szt kupiliśmy w hurtowni w grudniu po 2,30zł. I dziękujemy Bogu za dar intuicji :) W marcu max był już po 6-7zł!!! Więc my daliśmy za materiał 7500zł a w marcu kosztowałby nas juz 24500zł :o za tą różnicę -czyli 17000zł mamy dachówkę braasa na cały dach z oknami fakro, więźbą i rynnami :D

Pytam tylko z ciekawości. Czy był to ten sam MAX - chodzi o klasę i wymiary.

WMM
22-08-2007, 14:47
Luzik ci hurtownicy, którzy pisali o tych stadionach doskonale wiedzieli, że nadwyżka materiału budowlanego już w tym czasie jest na rynku, ale starali się was naciągnąć a nuż ktoś kupi i moja argumentacja, że stadiony z gliny buduje tylko idiota nic nie dała zostałem wówczas zakrzyczany. Niestety prawda jest taka, że wśród ogromnej rzeszy forumowiczów, którzy chcą się budować tanio i oszczędnie krążą hurtownicy spekulanci swoimi alarmistycznymi postami wywołując panikę dokładnie tak jak z GPW. Niestety polacy budują na kredyt i muszą kupować materiały nie wtedy kiedy to się opłaca tylko wtedy kiedy chce bank i to również nakręcało spiralę, a trzeci czynnik to bezinteresowna zawiść pt. "Jak ja musiałam drogo kupić to pokrzyczę trochę na forum inny niech też tyle zapłaci, dlaczego tylko ja mam być stratna". (przepraszam damy ale te posty pisały kobiety mozna zerknąć 2 hurtowników i panie robiły za dobrze poinformowane).
ach zapomniałem cena max Białystok 2,90 z pocalowaniem w rękę ale targuj się targuj wytargujesz więcej, cegła 95 gr pełna ;)

mobutu
22-08-2007, 14:48
Ci, którzy kupowali cegły przed wakacjami, mogą sobie dziś pluć w brodę. Ile stracili - "Dziennik Łódzki" pokazuje na przykładzie domu o powierzchni 150 mkw.

Przyjęto, że na jego budowę potrzeba 2300 cegieł typu porotherm o grubości 38 cm (ściany zewnętrzne), 1100 sztuk porotherm 25 cm (ściany wewnętrzne nośne) i 600 sztuk porotherm 11,5 cm (ściany działowe) oraz 4500 cegieł pełnych na kominy i podmurówkę.

Za wszystko trzeba dziś zapłacić ok. 39 tys. zł. Pechowców, którzy te same cegły kupili w maju, kosztowało to aż 50 tys. zł.

I to tyle odnośnie naszej dyskusji. Wygrałem ciasteczko :)


Ciekawa jestem jak ten "Dziennik Łódzki" to obliczył :o

Ja kupowałam Porotherm polski w kwietniu i w maju i cały koszt materiałów na dom 180 m2 (tzn. Porotherm 25 + Porotherm 11,5) wyniósł mnie 25 tys. :)
Prawdopodobnie zostaną mi 4 palety Poro 25, które zwrócę do hurtowni.

Koszt całkowity murów wyniesie mnie ok 23 tys. + 3 kominy murowane (cegła pełna 2 tys.)

W przykładzie jest ściana zewn. Poro 38 ale to i tak chyba "lekkie" przeszacowanie.

Wyliczenia dla domu 150 m2 ,a ja podałam dla 180 m2.

pozdrawiam,[/quote]

bazując na swoim doświadczeniu (musieliśmy dokupić trochę cegły w maju) oraz znajomych którzy wystartowali stosunkowo niedawno

w pełni się zgdadzam z Magdą

WMM
22-08-2007, 14:52
mobutu masz rację cena już jest przeszacowana o kilka tysięcy w świetle cen obecnych.