PDA

Zobacz pełną wersję : Co na nawierzchnię tymczasową przed domem, finalnie kostka?



root
30-04-2007, 11:50
Witam.

Chcialbym wyrównać teren pod domem i wysypać coś co na dzień dzisiejszy mogłoby być nawierzchnią przez powiedzmy rok... a jak już zbiorę kasę na kostkę stanowiłoby podbudowę pod nią.
Z tego co szukałem to żwir, grys, kliniec, szlaka... :-?
Nie znam sie i nie wiem co z tego będzie najlepsze.
Nie chciałbym żeby przez ten rok nawierzchnia była bardzo luźna i kamyczki wszędzie się rozsypywały...a jednocześnie nie chcę aby po deszczu było zaraz wielkie błoto i bagno... :wink:
W związku z tym pytanie, co będzie najlepsze na taką tymczasową nawierzchnię ? i z jakimi kosztami za tonę trzeba się liczyć ??
Będę wdzięczny za pomoc...

carringtontomas
30-04-2007, 12:01
Witam.

Chcialbym wyrównać teren pod domem i wysypać coś co na dzień dzisiejszy mogłoby być nawierzchnią przez powiedzmy rok... a jak już zbiorę kasę na kostkę stanowiłoby podbudowę pod nią.
Z tego co szukałem to żwir, grys, kliniec, szlaka... :-?
Nie znam sie i nie wiem co z tego będzie najlepsze.
Nie chciałbym żeby przez ten rok nawierzchnia była bardzo luźna i kamyczki wszędzie się rozsypywały...a jednocześnie nie chcę aby po deszczu było zaraz wielkie błoto i bagno... :wink:
W związku z tym pytanie, co będzie najlepsze na taką tymczasową nawierzchnię ? i z jakimi kosztami za tonę trzeba się liczyć ??
Będę wdzięczny za pomoc...

Witaj, przy obecnej cenei cementu oraz prognozami dalszych podwyżek zastanowiłbym się czy nie lepiej (czyt. taniej) byłoby wziąć małą pożyczkę i od razu kupić kostkę - za rok zapłacisz podwójną stawkę bieżącej kwoty.

wiorek
30-04-2007, 21:29
Jeśli nie możesz od razu, to się przemęcz bez żadnych "wysypek". Do układania kostki i tak zbierają kilkadziesiąt cm gruntu i przygotowują go po swojemu - u mnie zebrali 40 cm, na dno tłuczeń, potem piach, piach z betonem i na to kostka. Więc chyba szkoda wyrzucać kasy

fotograf
30-04-2007, 21:57
Witam.

Chcialbym wyrównać teren pod domem i wysypać coś co na dzień dzisiejszy mogłoby być nawierzchnią przez powiedzmy rok... a jak już zbiorę kasę na kostkę stanowiłoby podbudowę pod nią.
Z tego co szukałem to żwir, grys, kliniec, szlaka... :-?
Nie znam sie i nie wiem co z tego będzie najlepsze.
Nie chciałbym żeby przez ten rok nawierzchnia była bardzo luźna i kamyczki wszędzie się rozsypywały...a jednocześnie nie chcę aby po deszczu było zaraz wielkie błoto i bagno... :wink:
W związku z tym pytanie, co będzie najlepsze na taką tymczasową nawierzchnię ? i z jakimi kosztami za tonę trzeba się liczyć ??
Będę wdzięczny za pomoc...

Witaj, przy obecnej cenei cementu oraz prognozami dalszych podwyżek zastanowiłbym się czy nie lepiej (czyt. taniej) byłoby wziąć małą pożyczkę i od razu kupić kostkę - za rok zapłacisz podwójną stawkę bieżącej kwoty.

już sie okazało, że ceny cementu są zawyżone i raczej już nie wzrosną