PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie podłogowe wodne. proszę o pomoc



iras_orna
30-04-2007, 14:32
witam

Mam zamiar wykonać ogrzewanie podłogowe wodne w al-pex.

Tylko mam problem z wyborem rurki, to znaczy jedni mi polecają francuską comap tylko że kosztuje prawie 4zł mb, a na allegro można kupić rurki al-pex firmy Diamond i AQUALPEX za 1,85 za mb. Oczywiście są to rury z atestami, do 95 C i do 10bar. I mam dylemat czy te z allegro są dobre, w jednym sklepie mi je odradzili. Może ktoś ma już jakiś czas z firmy DIAMOND lub AQUALPEX orzewanie podłogowe ??

Którą mam wybrać albo może wy polecacie mi jakieś inne w rozsądnej cenie

Oczywiście będzie kocioł z podajnikiem na eko-groszek

adam_mk
30-04-2007, 16:45
Witaj
Podręcz szukaczkę.
Temat już był i jest sporo wypowiedzi. Wcale nie musisz czekać na zgłaszane tutaj.
Diamond tak coś Chińszczyzną zalatuje. Podobno działa, ale....
I o tym "ale" bym poczytał.
Trwałość to kwestia technologii wykonania. Jedne się rozwarstwiają przy gięcu a inne nie.
Było.
Pozdrawiam Adam M.[/b]

iras_orna
30-04-2007, 16:53
Witaj
Podręcz szukaczkę.
Temat już był i jest sporo wypowiedzi. Wcale nie musisz czekać na zgłaszane tutaj.
Diamond tak coś Chińszczyzną zalatuje. Podobno działa, ale....
I o tym "ale" bym poczytał.
Trwałość to kwestia technologii wykonania. Jedne się rozwarstwiają przy gięcu a inne nie.
Było.
Pozdrawiam Adam M.[/b]

Niby zalatuje chińszczyzną ale jakwyczytałem to jest polska firma.
ale dzieki za podpowiedź

niezły
30-04-2007, 21:27
Niedawno napisałem że jeśli kociołek ma być na opał stały i bezpośrednio podłączony do instalacji grzewczej wykonanej z rur z tworzywa to naprawdę nie ma znaczenia jakiej firmy

Do kotła na opał stały powinno wykonywać się instalację grzewcza z rur metalowych ale ze względu na cenę kombinuje się z rura wielowarstwową ale to jeszcze nie koniec skoro udało się nam zaoszczędzić przynajmniej dwukrotna wartość rur to zamiast kupować rury po 4-5 zł możemy zaoszczędzić jeszcze więcej kupując rury po 1-2zł Nie wiem czy są jeszcze tańsze rury ale można jeszcze zaoszczędzić i wykonać instalacje centralnego ogrzewania jednorurową

adam_mk
30-04-2007, 21:45
I Ty myślisz, że ktoś tu jeszcze pamięta jak to się robiło? :o
Było takie. Działało. Otarłem się o to.
Ale tu podobno się buduje (usiłuje budować) domy nowoczesne...
Adam M.

http://www.instalsystem.pl/document.php?id=850&pageNo=1

1950
01-05-2007, 09:11
przy jednorurowej co zaoszczędzisz na rurach to stracisz na grzejnikach,