PDA

Zobacz pełną wersję : Huraaa!!!



ostry
24-06-2003, 09:27
Nie wiedzialem w ktorym dziale sie pochwalic ale psycholog wydawal mi sie najodpowiedniejszy :lol: Dnia 17.06.2003 kupilismu dzialke budowlana!!! Cale 838m2!!! Prawie poltora roku szukania i w koncu jest. Budowac nie bedziemy sie za szybko (trzeba dzialke splacic) ale formalnosci zaczynam zalatwiac od dziasiaj. No i oczywiscie nauka sztuki budowlanej... :D :D :D Szkoda ze brakuje mi czasu w pracy zeby siedziec na forum muratora - ale jeszcze cos wymysle...[/quote]

myrmota
24-06-2003, 09:32
Gratulacje :lol: :lol:
A swoją drogą psycholog to chyba najodpowiedniejszy dział bo widać u ciebie typowe objawy uzależnieniaod budowę domu :D :D

Jagna
24-06-2003, 12:58
Ostry, a gdzie ta działka?

AgnesK
24-06-2003, 21:38
Gratulacje!!! :D Wiem co czujesz, sama przechodziłam to 3 mies. temu i też przychodziłam do psychologa - raz w strachu a potem w euforii.
Zaczęliśmy walkę z machiną biurokracji i jakoś to się toczy. Aby do przodu. :D

ostry
26-06-2003, 12:08
Jagna,
Dzialeczka jest w okolicach Komorowa (k.Pruszkowa).

Wczoraj kupilem 6 katalogow z projektami domow - bedzie okolo 1000 - weekend z glowy, a mialem pisac prace magisterska 8)
Ale nerwy juz sie zaczynaja. Ktos wyrwal palik wyznaczajacy jeden rog dzialki - co to komu przeszkadzalo... Niby nic takiego ale irytuje. Powoli zaczynam zalatwiac formalnosci - tzn decyzje o warunkach zabudowy itp. Jak Wy to robicie?! Wszystkie urzedy sa czynne max do 16 a ja pracuje do 17. Jeszcze nie mam pomyslu jak ta przeszkode ominac. Wczoraj zona urwala sie z pracy zeby odebrac mapki z urzedu miasta. Pani zrobila 2 xera walnela 2 pieczatki i skasowala 7 dych. Chyba musze zaczac szukac drugiej pracy ( moze stroz nocny - bede sobie mogl spokojnie katalogi z projektami przegladac... :o )
Ale nadal jestem bardzo entuzjastycznie nastawiony - ciekawe kiedy mi przejdzie...

myrmota
26-06-2003, 12:18
To mniej więcej 50 km odemnie
Skoro szykujesz się do wystapienie o pozwolenie budowlane (jak rozumiem) to chyba jednak budowa ruszy najpózniej za dwa lata
A jeśli chodzi o nastrój to pwenie jeszcze długo cie bedzie trzymać :lol: :lol:

magmi
26-06-2003, 12:22
Urywanie się z pracy w celu wizyty w urzędzie wpisz sobie na stałe do kalendarza zajęć :roll: i módl się o wyrozumiałego szefa :lol: .
A jakie wytyczne macie odnośnie projektu? Parterowy, piętrowy? Jaka powierzchnia? Dla ilu osób?
Powodzenia :)

ostry
26-06-2003, 13:44
Na razie jest nas dwoje ,ale trzeba bedzie to kiedys zmienic :lol: .
Planujemy domek parterowy z uzytkowym poddaszem. Akcaja 2, Wierzba 2 nam sie podobaja z zewn ale we wnetrzu zawsze jest cos nie tak. Bo tak sobie wymarzylismy zeby miec na gorze 3 sypialnie, a na dole duzy salon i jeden maly pokoik. No i zeby bylo gdzie saune wcisnac, i garderobe i zeby miec pomieszczenie gosp. z dostepem od zewn. Bedziemy szukac. Jak nie znajdziemy odpowiadajacego nam projektu w 100% to moze pojdziemy na male ustepstwa. Fajnie by tez bylo miec stol bilardowy. Tylko skad na to wszystko kase wziac :(

izat
24-09-2003, 22:06
Nie wiedzialem w ktorym dziale sie pochwalic ale psycholog wydawal mi sie najodpowiedniejszy :lol: Dnia 17.06.2003 kupilismu dzialke budowlana!!! Cale 838m2!!! Prawie poltora roku szukania i w koncu jest. Budowac nie bedziemy sie za szybko (trzeba dzialke splacic) ale formalnosci zaczynam zalatwiac od dziasiaj. No i oczywiscie nauka sztuki budowlanej... :D :D :D Szkoda ze brakuje mi czasu w pracy zeby siedziec na forum muratora - ale jeszcze cos wymysle...[/quote]

Ostry, czyżbyś był szczęśliwym posiadaczem działki u zbiegu ulic z Nowej Wsi i prowadzącej do Komorowa?
My kupiliśmy w Strzeniówce, także całkiem niedaleko.
Pozdrawiam.

ostry
25-09-2003, 08:33
Izat, wlasnie w tamtej okolicy - ul.Podlesna. A wy gdzie dokladnie kupiliscie?

Bordoś
25-09-2003, 08:49
Witam witam sasiadów Nowoiejsko-Komorowsko-Strzeniówkowych :D - mieszkamy tu już 10 lat i uważam, że okolica cudowna i ludzie życzliwi - jak jeździcie po okoklicy to na Polnej w Nowej Wsi pewnie widzieliście dom w domu - to My :wink:
Pozdrawiam i zapraszam.
Agata

izat
25-09-2003, 11:07
Strzeniówka przy Magnolii. Okolica rzeczywiście super, vis a vi lasek sosnowy.
Pozdrawiam.

izat
25-09-2003, 11:08
Bordoś,
co masz na myśli pisząc dom w domu? Chyba nie za bardzo kumam.

Bordoś
25-09-2003, 11:30
Dom w domu (dosłownie) jeszcze przez parę dni :roll: gdyż w przyszłym tygodniu rozbieramy ten stary ze środka w którym zresztą jeszcze mieszkamy :lol: . Jesteśmy na etapie przeprowadzki, krycia dachu dachówką wykańczania najpierw garażu a wszysto to możesz zobaczyć - zapraszam to niedaleko od Strzeniówki. Teraz w środku stoi zielony drewniany domek a na zewnątrz biały z suporexu :wink: .Myślę, że to dobre miejsce na ten opis :wink:

izat
25-09-2003, 12:04
Czy to jakieś wymogi prawne zmusiły Cię do takiego budowania???

Bordoś
25-09-2003, 13:58
Prawne? Nie. Lokalowe - tak i pragnienie wymarzonego domu.

S.P.
25-09-2003, 14:22
Ostry, praca magisterska nie zając i się napisze a przeglądanie projektów to jest dopiero rozkosz na weekend. Powodzenia.

ostry
26-09-2003, 09:10
Przez to ogladanie projektow to w tym tygodniu musze zaplacic 1200pln kary za przedluzenie terminu skladania pracy magisterskiej - nie wyrobilem sie :) . No ale coz trzeba miec jakies priorytety nie?

Bordos, jutro sie przejade i poszukam twojego "cudu" budowlanego. Dom w domu to sie rzadko widuje... wiec trzeba zobaczyc zanim rozbierzesz...

ostry
30-09-2003, 11:31
Bordos,
Widzialem twoje domki - fajny widok! Szkoda ze aparatu nie mialem :) ...

Teska
05-10-2003, 12:25
gratulacje szybko spłacaj i jeszcze szybciej zacznij sie budować...

Wakmen
06-11-2003, 07:19
... Skoro szykujesz się do wystapienie o pozwolenie budowlane (jak rozumiem) to chyba jednak budowa ruszy najpózniej za dwa lata

Dlaczego tak sądzisz? Ja zacząłem od kupna projektu przez internet (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=17074&highlight=kupuj%EA+projekt+domu+przez+internet)kil kanaście dni temu a dzisiaj mam już prawie mapę do celów projektowych gotową. Gdyby nie ZE od którego od 1,5 miesiąca nie mogę doprosić się decyzji w piątek byłaby już gotowa. Pozwolenie na budowę chciałbym otrzymać pod koniec tego miesiąca lub najpóźniej w grudniu ale napewno w tym roku. Chcę zdążyć wszystko pozałatwiać w Gminie a nie w Starostwie. A roboty budowlane chciałbym i chyba tak będzie, chciałbym zacząć w przyszłym roku.

bilbo
06-11-2003, 18:44
Gratuluję! My także zakupiliśmy działeczkę w tym roku i również musimy ją spłacić! Postanowiliśmy jednak iść na całego i cieszyć się wszystkim póki jesteśmy "piękni i młodzi :lol: " postaramy się w styczniu o jeszcze jeden kredyt i jak wszystko pójdzie po naszej mysli, to następną gwiazdkę spędzimy w naszym domku.

Wakmen
10-11-2003, 08:24
Bilbo - tylko zazdrościć aż tak dużego pośpiechu i przyszłej gwiazdki w nowym domku. Ja to boję się brać jakiekolwiek kredyty. Mogą być samobujstwem ... lub dobrym rozwiązaniem.

Teska
10-11-2003, 16:44
bilbo.....my tez zamierzamy w przyszłym roku tylko na wczesniejsze swieta ( moze kwiecien?) chcemy całkowicie wykonczyc dom...tylko ciuchy przeniesc...zero fachowcow jak zamieszkamy :)

bilbo
11-11-2003, 17:16
Wakmen liczymy na to, że będzie to dobre rozwiązanie! Czasami trzeba zaryzykować...i być optymistą!

Wakmen
13-11-2003, 10:10
Moja Połowica coraz częściej myśli o choćby malutkim kredyciku, ale jeszcze sam nie wiem. Zobaczymy jak to będzie po wejściu do Unii.

ostry
03-12-2003, 10:16
Bilbo,
Rozumiem Cie. Tez czasami mam ochote wziac porzadny kredyt i juz sie budowac. Ale stracha mam... I tak bez kredytu sie nie obejdzie, ale chce zminimalizowac jego kwote. Choc z drugiej strony strasznie wkurza mnie mysl ze jeszcze kilka lat bede musial czekac na rozpoczecie budowy. W przeszlym roku sobie przynajmniej ogrodzenie postawie. To juz cos :).
No i problemem okazuje sie ilosc katalogow z projektami. Juz powoli nie ma ich gdzie trzymac w naszym 2 pokojowym mieszkanku :)
Ze dwa miesiace nie bylem na naszej dzialce i jak tam ostatnio przyjechalem to zobaczylem 4 nowe domy w stanie surowym :o . Kurcze ,ale im zazdroszcze...

maksiu
03-12-2003, 14:36
ostry: nie masz narazie co zazdrosić.. postawić dom w stanie surowym to nic szczególnego... wiem bo sam mam w takim stanie.. dopiero pozniej zaczyna sie zabawa
pozdrawiam

bilbo
03-12-2003, 19:45
Ostry, zobaczymy jeszcze jak to będzie z tym kredytem :roll: Czasem i nas optymistów :lol: nachodzi obawa!
W naszej okolicy też rosną domy jak grzyby po deszczu i na nas działa to bardzo mobilizująco...odczuwamy także presję szybszego działania!

magi
09-01-2004, 10:56
Jest takie powiedzenie "kto nie ryzykuje ten nie ma". Tak trzymać.Ja też jestem z tych co od razu działają. nie straszne mi kredyty ani inne takie :wink:

micmarci
09-01-2004, 12:58
Ostry, praca magisterska nie zając i się napisze a przeglądanie projektów to jest dopiero rozkosz na weekend. Powodzenia.
Oj mi budowa oddaliła obronę, ale już dawno po wszystkim. Wpadłem w Murtory i KAtalogi i jakąś euforię budowlaną. Lepiej ostry pisz z przerwami
na katalogi. NAwet nie wiesz jak termin obrony szybko nadejdzie. Pozdrawiam.

ostry
09-01-2004, 17:08
No i sie obronilem :D Wczoraj. Teraz bede mogl spokojnie i z czystym sumieniem projekciki przegladac i Muratorka czytac hehehe :lol:
Ostatnio nawet mam jednego faworyta - AMBER. Tylko kosztorys przyslany przez biuro projektowe troche mnie schlodzil - 360k bez instalacji :o
Moze troszke zawyzyli ta wycene. OBY... Bo projekt mi sie naprawde podoba.
Tak czy inaczej o jednego magistra ekonomii wiecej na Forum :D

peterka
09-01-2004, 22:06
Ktoś pisał o urywaniu się z pracy. Jak jechałem pierwszy raz do Urzędu z pracy pod Wawę ale z drugiej strony. Zapłaciłem 500zł i dostałem 10punktów. Niezły początek! Ale teraz fundamenty stoją :P Teraz jżdzimy tam z rodzinką i oglądamy. Jutro pewnie też będę i jest -10.
Budowanie domu to hobby trochę drogie ale cieszy :P

EDZIA
09-01-2004, 22:11
No i sie obronilem :D Wczoraj. Teraz bede mogl spokojnie i z czystym sumieniem projekciki przegladac i Muratorka czytac hehehe :lol:
Ostatnio nawet mam jednego faworyta - AMBER. Tylko kosztorys przyslany przez biuro projektowe troche mnie schlodzil - 360k bez instalacji :o
Moze troszke zawyzyli ta wycene. OBY... Bo projekt mi sie naprawde podoba.
Tak czy inaczej o jednego magistra ekonomii wiecej na Forum :D

No to moje gratulacje Ostry :P na tego magistra ekonomii
pozdrawiam Ewa

Ewunia
09-01-2004, 23:37
No i sie obronilemhttp://emots.gpbb.net/Brawo.gif
Gratulacje http://emots.gpbb.net/Daje_kwiatka.gif
Za magistra ostrego http://emots.gpbb.net/Drinkuje.gif

tomek1950
10-01-2004, 09:44
Gratulacje Ostry

andrzejj_
13-01-2004, 07:59
Ktoś pisał o urywaniu się z pracy. Jak jechałem pierwszy raz do Urzędu z pracy pod Wawę ale z drugiej strony. Zapłaciłem 500zł i dostałem 10punktów. Niezły początek! Ale teraz fundamenty stoją :P Teraz jżdzimy tam z rodzinką i oglądamy. Jutro pewnie też będę i jest -10.
Budowanie domu to hobby trochę drogie ale cieszy :P
peterka spox..i tak bilans wyjdzie na Twoja korzysc <mandat-budowa>

ostry
13-01-2004, 16:00
Dzieki, dzieki... Opowiem wam kawal: Facet byl bardzo bogaty - wygral kiedys w totka, ale stwierdzil ze chce pracowac. Postanowil jednak ze bedzie to praca za mozliwie najmniejsza pensje. Poszedl do posredniaka. Posredniak zaoferowal mu posade pomocnika murarza za 1500 miesiecznie. Facet mowi: NIE , za duzo. To mu zaoferowal posade sprzatacza za 1000pln. Facet mu odmowil , mowiac zo to nadal za duzo. Posredniak mocno poirytowany stwierdzil, za zeby zarabiac 500pln miesiecznie to musialby najpierw studia skonczyc :lol: Mam nadzieje ze moj prezes nie zna tej historyjki :lol:

minuszka
13-01-2004, 16:55
ostry, może to nie ładnie robić konkurencje muratorowi, ale proponuje wejdz na te stronke www.studioarcis.pl ja mam projekt nr 25 wlasnie z salonem na dole i pokojem. Projekt jest b.rozkladowy. Każde pomieszczenie ma swoje miejsce w domu i jest wykorzystane.
Pozdrawiam i życzę duuuuuużo cierpliwości przy załatwianiu formalności z urzędem. Zdaje się, ze twój jest w Pruszkowie :)

31-03-2004, 12:00
Minuszka,
Fajny prjekcik, ale moja zona uparla sie na dach kopertowy...

Widze, ze urzad w Pruszkowie ma baaardza zla reputacje na Forum. W zeszlym roku prawie kupilem dzialke pod Grodziskiem Maz. i odwiedzilem kilka razy lokalny Urzad Gminy - myslalem ze pozabijam te baby - one tam siedza jak za kare! Dzieki Bogu ze tam dzialki nie kupilem bo bym w kryminale skonczyl... Mam nadzieje ze w Pruszkowie bedzie troche lepiej. No i mam tam troche znajmosci :)

ostry
31-03-2004, 12:04
to bylem ja - OSTRY