PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to dobra cena? - murarze



mAgnes
24-06-2003, 09:00
Murarz wycenil mi robocizne na 16 000:
- fundamenty
- sciany parteru
- sciany poddasza
- scianki dzialowe
- kominy
- strop
- schody
- taras
Dom parterowy z uzytkowym poddaszem, powierzchnia uzytkowa 124 m2, mur trzywarstwowy. Miejsce budowy - Wielkopolska, okolice Gniezna.
Czy to dobra cena? Prosze o opinie.

agaton
24-06-2003, 11:18
Bardzo dobra, nie zastanawiaj się.

Wowka
24-06-2003, 11:30
Zapłaciłem (2001r.) 10 000 zł za całość od ław do wieńca pod więżbę za dom 280m2 parter bez podpiwniczenia z poddaszem użytkowym. Max ściana (wówczas) jednowarstwowa. Ponadto byli na moim wikcie przez czas pracy - nie pili)
Niestety, ekipy już nie moge polecić, rozjechali się po zagranicznych (Włoskich) saksach

pyrka
27-06-2003, 19:37
Nie jest to wysoka cena, ale można taniej.

Grzegorz63
27-06-2003, 23:04
No nie, taniej chyba już nie można... :o

kret
28-06-2003, 11:38
Drogo.

Właśnie zacząłem budowę i majster wycenił mi robociznę (on sam + 2 jego pomocników) - 5000zł:

ławy
ściany fundamentowe
ściany parteru
ścianki działowe parteru
komin
schody
taras
strop nad parterem

KrzysiekSw
08-07-2003, 07:28
Do Kret!
Gdzie można znaleźć takich tanich majstrów?
Idziesz na żywioł, czy są sprawdzeni? Jeśli sprawdzeni to chętnie wezmę namiary.

Pozdrawiam

P.S. Z moich doświadczeń (okolice Warszawy) - cena 16 tys. z ławami fundamentowymi to bardzo niska cena.

kret
08-07-2003, 08:38
Do KrzyśkaSW -

wcale nie są aż tacy tani - inny chcieli podobnie - ok 1000 zł drożej;
zaznaczam że cena dotyczy robocizny tych elementów które wymieniłem - czyli od początku do stropu nad parterem (wykop zrobiłem sam (350zł), geodeta też mój koszt (250zł) ),
ściana na razie jednowarstwowa do późniejszego ocieplenia z ceramiki, bez tynków; dom ok 14m x 11m z 16 narożnikami (gdyby był to kwadrat lub coś podobnego to zgodzili by się na 4000 zł, ale tak to nie :cry: )
co do fachowości to rozmawiałem z poprzednimi klientami i byli zadowoleni :lol:
ja na razie nie zapeszając też jestem - w czwartek kończą ściany fundamentowe i bardzo żwawo im robota idzie - od 6.30 do 19.30 codziennie :lol: ; mierzą dokładnie - zresztą codziennie sam sprawdzam jak dowożę im materiał;
jak bym miał zapłacić 16 tys to pogonił bym z siekierką po sąsiednich działkach na otrzeźwienie umysłu :lol: :lol: :lol: !

Slawek :)
08-07-2003, 12:22
Hey Kret,
a to ganianie z siekierką po sąsiednich działkach to sprawdzony sposób? :lol:
Bo jeśli tak, to skorzystam z patentu, na progu przywitam kominiarza z jakimś okrwawionym tomahawkiem - może mniej zaśpiewa.
:wink:

kret
08-07-2003, 15:13
Siekierki używam tylko wtedy jak ktś liczy sobie za robotę duuużo za dużo :lol: - dla mnie to oznacza że mogę zapłacić za robociznę max. 25-30 % ceny zużytych materiałów;
jakbym miał zapłacić te 16tys za tą robotę (około 50 dni pracy 3 ludzi nie licząc przerw - to ponad 100 zł za dzień !!!) to musiałbym użyć kilku siekierek i wziąć do pomocy resztę rodziny do ganiania ekipy :lol: :lol: :lol: ,

KrzysiekSw
09-07-2003, 05:50
Cześć Kret!
Trochę przegalopowałem - nie zauważyłem, że w cenie nie ma dachu, mimo wszystko te 5 tys........
W zeszłym roku moja siostra szukała (naprawde szukała) majstrów, to najtaniej za domek 135m2 użytkowej z więźbą dachową krzyknął jej Ukrainiec -10tys. - wzięła Polaków za 17tys. ale zrobili jej schody, kominy, położyli blachę.
Może przez ten rok zmieniły się trochę realia.Napisz na forum, albo przyślij mi na e-maila namiary na siebie to pogadamy, bo ja nie lubię przepłacać :wink:

Pozdrowionka

P.S. Ale żeby od razu z siekierką? :lol:

KrzysiekSw
09-07-2003, 05:54
Aha, mój e-mail: [email protected]

KrzysiekSw
11-07-2003, 08:33
Kret, żyjesz?

krzyss
13-07-2003, 16:04
Kret, ożyj. :D Bo ja też chciałbym kontakt z tą ekipą. A jak nie żyjesz, to podaj chociaż adres e-mail :lol:

KrzysiekSw
28-07-2003, 05:43
Murarze z okolic Lubartowa, budowa pod Warszawą. Domek 135 m2 - z poddaszem użytkowym, od fundamentów po dach (odeskowanie)- całość prac, ściana trójwarstwowa (BK + styrop. + BK) za 12 tys. PLN + obiady. Nie obchodzą mnie narzędzia, rusztowania itd. (wiele osób o tym zapomina)
Ekipa sprawdzona.
Uważam że tanio.
Jeżeli ktoś może polecić taniej i solidnie, to czekam.
Kret - co z tą supertanią ekipą? czyżby to była jakaś lipa?

Pozdrawiam

kret
28-07-2003, 07:54
Ekipa żyje :lol: ja też :lol: ; za 3 dni zaczynają stawić ściany (skończyli podlewanie, izolacje, ocieplanie fundamentów, obsypywanie piachem itp. )

KrzysiekSw
28-07-2003, 08:07
To prześlij mi na priva ich namiary, chyba że budujesz jeszcze kilka domów :P i chcesz ich mieć tylko dla siebie :wink:
Tak poważnie, jeśli są w porządku, to możesz dać ich namiary

Pozdrawiam

krzyss
28-07-2003, 08:32
Kret, no to jeżeli jednak zyjesz :lol: to i ja poproszę.

kret
28-07-2003, 08:53
Skoro ekipa cieszy się zainteresowaniem :lol: to dzisiaj po pracy zapytam majstra czy można udostępnić publicznie ich namiary czy nie mają później roboty itd. i jutro odpiszę;

krzyss
28-07-2003, 09:39
Dzięki

kret
29-07-2003, 09:07
Rozmawiałem z ekipą i odpowiedź była dość zaskakująca :roll: (przynajmniej dla mnie) :
za TE pieniądze robią TYLKO w Białej Podlaskiej i TYLKO "okresowo" jak chcą złapać klienta w przerwach pomiędzy wyjazdami do Niemiec - co jest ich głównym i najważniejszym źródłem dochodu, więc jak mi tłumaczył majster po powrocie do Polski w połowie czerwca następny wyjazd mieli około 8 września i żeby zarobić "coś w przerwie" ogłosili się z baaardzo dobrą ceną (i ja skorzystałem widocznie ) - zgodzili się na ten etap prac z terminem do końca sierpnia;
jednak co by tu nie mówić robią dobrze i solidnie - jestem zadowolony i postaram się "trafić" w "ich przerwę" w przyszłym roku żeby zrobili mi poddasze :D ;
w związku z tym nie zostałem upoważniony do podania publicznie danych :(

Jayer
29-07-2003, 09:16
Moja ekipa, wziela ode mnie:
- za lawy
- sciany fund.
- mniejsze fundamenty pod scianki dzialowe.
- stopy pod kominy
4300 PLN (bez rachunku)

- za mury od chudziaka po wieniec
- kominy
wezma 7500 PLN (brutto na f-re)

za pozostale prace:
- hydraulika,
- chudziak i podklad pod nim,
kosztowac ma mnie 5000 pln.

Czyli razem za murarke i hydryaulike wyjdzie 16.800 pln.
Dom D24, 180 m2 netto parter bez stropow.

krzyss
29-07-2003, 16:57
Jayer, to podaj namiar i powiedz, czy jestes zadowolony, czy cos Ci się w ich pracach nie podobało

krzyss
29-07-2003, 16:58
Kret: to nie podawaj publicznie, tylko poślij mi na e-mail :D

Wojtek33
29-07-2003, 17:55
witajcie

A wiecie ile mi zaśpiewała ekipa za dom parterowy z poddaszem uzytkowym pow. uzytkowa, 175mkw, a calkowita 205 , od fundamentó po dach ( czy stansurowy otwarty) 35000 zł. narzedzi i urzadzenia sa ekipy budowlanej

KrzysiekSw
30-07-2003, 05:39
Jayer!
Bez urazy, murarze robili hydraulikę? :o
Mam nadzieję, że mieli w ekipie kogoś, kto dysponuje odpowiednim sprzętem, czy poprostu rury plastikowe klejone?
Ty zresztą widziałeś jak robią i rozumiem, że jesteś zadowolony, jak możesz to podaj ich namiary (może być na priva) - pogadałbym z nimi ale o samej murarce.

KrzysS!
Widzę, że też szukasz, jeśli coś już znalazłeś (szukasz jeszcze taniej :wink: ), to też chętnie złapię z Tobą kontakt.

Ci za 12 tys. by mi odpowiadali, ale mimo wszystko to jedzenie.........jednak poważna upierdliwość.

Pozdrawiam

krzyss
30-07-2003, 06:28
No, ja siebie w roli kucharza też nie widzę :lol: Chyba, że chleb i słonina im wystarczą (tak jedli ukraińcy u mojego kolegi).

Jayer
03-08-2003, 00:07
KrzysS Jak na razie jestem zadowolony. Fundamenty zrobili szybko i sprawnie. Namiaru na razie nie moge podac, bo uklad jest taki, ze ich 'szef' od dwoch lat nie robi na zamowienia indywidualne. Na tyle byl dobry, ze teraz robia szpitale, szkoly, drogi. Ale bede pamietal i jak bedzie u mnie ekipa (wchodza 1go wrzesnia), spytam majstra, czy sa zainteresowani. Swoja droga sam jestem ciekaw, bo za chlopakow reczylbym osobiscie, a kilku znajomych ma plany inwestycyjne.
KrzysiekSWJak na razie zrobili tylko fundamenty. Kanalizacje bedzie robil (wchodzi za 2 dni) inny fachowiec i ma przykazane, ze ma byc cacy, bo nie zamierzam potem chudziaka zrywac...
Poza tym Ekipe musze zakwaterowac i wyzywic (beda mieszkac u mojej mamy ktora bedzie im robila obiady).

Pozdrawiam
Jay

krzyss
03-08-2003, 13:04
Dzięki, będę czekał.

mva
04-08-2003, 12:55
Ja z moją ekipą uzgodniłem nast. ceny:

Fundamenty (75m) -wykop, zbrojenie, wylanie z betoniarki, wymurowanie z bloczków 0.5 m nad ziemią - 2 000 PLN

Kondygancje

sciany parteru, strop, sciany poddasza, 2 gi strop - 14 000 PLN

Dom o powierzchni 180 m, sciany trówarstwowe

miejsce budowy - mazowieckie okolica Warszawy

witek_dk
06-08-2003, 00:03
Zeszły rok, 50 km od Wrocławia, dom 12 * 14:

wylewka na parter,ciany jednowarstwowe z porotermu, strop + zalanie = 7500zł
podmurowanie do wywiązki + kominy 2 = 1400zł
wywiązka = 4000zł (dach kopertowy)
pokrycie dachówką braas = 5040 zł

to oczywiście ceny samej robocizny

KrzysiekSw
25-08-2003, 06:26
Cześć!
Co do ekipy za 12 tys. PLN, to ją odszczekuję publicznie, bo choć robią faktycznie ładnie, to jak przyszło do konkretów to zażyczyli sobie :evil: :
- zatrudnienia pomocnika na 2 miesiące (pod Warszawą to min. 3 tys.),
- dodatkowego 1 tys. za deskowanie + papa,
- mojej pomocy przy fundamentach i stropie.
Doliczając jeszcze upierdliwość z gotowaniem - niech się bujają.

Zaklepałem ekipę za 19,5 tys. ale teraz nic mnie nie obchodzi oprócz załatwienia betoniarki, bo też mają wszystko. Cena jest za całość (fundamenty, podsypka, ściany 3-warstwowe!!!, strop teriva, poddasze, więźba, dechowanie, 1 raz papa, okna dachowe jeśli zechcę wstawią w cenie, schody wewnętrzne i zewnętrzne, taras).
Szukałem sporo i twierdzę, że jak na okolice Warszawy to nie jest dużo za polską ekipę. Ci z biedniejszych regionów to nie idioci, jak słyszą, że pod Warszawą, to albo od razu albo po drugim telefonie nagle zaczynają robić się drożsi :wink:
Byle dłubków też nie chciałem brać, bo nie stać mnie będzie na remont zaraz po budowie

Pozdrawiam