PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa ciepła powietrze-powietrze



Szaruś
24-06-2003, 11:12
Gdzieś mi się obiło o uszy, że takową można kupić już za około 3000 PLN. Czy ktoś ma jakieś namiary na taką pompę? I czy może ktoś ma zainstalowaną pompę ciepła powietrze-powietrze u siebie i mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami?

Marek K
24-06-2003, 14:11
Po co Ci taka pompa?, będziesz nią suszył siano, zborze?. Bo do ogrzewania- to ona za bardzo się nie nadaje!!!.
Marek.

Szaruś
24-06-2003, 14:48
Sorry, "przejęzyczyłem" się. Chodzi mi o pompę powietrze-woda.

JerzyB
24-06-2003, 15:02
Słyszałem o takowej za 4000PLN, bez zbiornika.
Oczywiście rzecz w GWC i najlepiej do współpracy z baterią słoneczną.
Dla "klasycznych" instalacji ogrzewania domu dość trudno na dziś udowodnić korzyści ekonomiczne takiego rozwiązania.
Ja konstruuję właśnie ogrzewanie ( i oczywiście wentylację ) powietrzne - i w moim przypadku takie rozwiązanie jest nie tyle sensowne co jedyne.

Żaden z dostawców sprzętu nie weźmie na siebie odpowiedzialności za końcowy efekt instalacji, i w związku z tym oferuje się kompakty (pompa, automatyka i zbiornik + ew. solar), ale na prawdę nie za 3000PLN.

Szaruś
24-06-2003, 15:59
Właśnie też się przymierzam do ogrzewania powietrznego, więc chciałbym takiej pompie się przyjrzeć. Czy masz jakieś namiary na producenta/dystrybutora?

A kompakty to wiem, że są cholernie drogie. Dlatego chciałem się przyjrzeć poszczególnym elementom.

25-06-2003, 20:54
ja o takiej pompie słyszałem w firmie od rekupeeratorów WWW.agagt.pl ale nie pamiętam firmy jak znajde ten folder to wam podam
Bogdan

Szaruś
26-06-2003, 07:42
Byłbym bardzo wdzięczny.