PDA

Zobacz pełną wersję : STARY SZALUNEK POMOCY



abel44
03-05-2007, 12:00
Witam Serdecznie Wszystkich Forumowiczów

Mam wielki ? problem Bardzo proszę o poradę

Kupiłem dom w budowie. W tamtym roku poprzedni właściciel postawił szalunki pod wylewkę na piętrze lecz nie zalał betonem.
W chwili obecnej deski szalunku się rozeschły i zrobiły sie między nimi szpary max. do 1cm. i mniejsze. Grozi to przeciekaniem betonu przez szalunek.

Proszę o pomoc w kwestii wyłożenia jakiegoś uszczelniacza typu folia, czy coś podobnego. Słyszałem że kładąc na szalunek folię będę miał problem z jej zdarciem i problem z otynkowaniem sufitu.

Bardzo proszę forumowiczów znających się na rzeczy o POMOC

Z góry Serdeczne Podziękowania

Pozdrawiam

Kris2222
03-05-2007, 12:11
polewaj te deski obficie wodą przez parę dni może tydzień , będziesz widział że te szpary znikną .
U siebie szalunek układałem z lekkimi szparami między deskami , zbrojarze zwalili i przyszli tydzień później, pech chciał że parę dni ostro lało na te dechy , po paru dniach miałem powyginane deski jak łódki ,wyciągałem jedną deskę by poluzować
i po paru godzinach szalunek znowu był bez szpar.
Ale jak słonko poświeciło to znowu szpary sie robiły.
Przed betonowaniem zatrudniłem małą siostrę i cały dzień lała wodą po nich , ładnie sie zeszły i pod wieczór beton na nie. Wieczór bo zwykle betonowałem wieczorem ok.21.00-22.00 :lol:

03-05-2007, 14:24
j.w.
polac woda, powtórzyc po kilku dniach i poczekac
małe przeswity nie przeszkadzają

yonagold
03-05-2007, 15:05
i sprawdzić wogóle czy jak tak długo stał to czy jest na tyle stabilny, że wytrzyma opór betonu!!!

abel44
04-05-2007, 13:32
Dziękuję bardzo za odpowiedzi

Jeśli lanie wodą nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, to co wtedy - jakaś folia