PDA

Zobacz pełną wersję : Wrocław [wykonawcy] - czy do tego już doszło?



adamrw
03-05-2007, 18:00
Witam,

dostałem wycenę robocizny domu:
http://www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=rzuty&sid=m3f01aa25a9d1a

cytuje:
"cena za robocizne ok 400 złm2 netto stan surowy 1400zł m2 stan deweloperski"

Przy domu ok. 240 m2 oznacza to 336.000 zł netto za SAMĄ ROBOCiZNĘ!?

Ja chyba czegoś nie rozumiem... Zwłaszcza, że kosztorys przy tym budynku robociznę (i to do stanu "pod klucz") na IV kw. 2006 wynosi... 108.000 zł netto.

Czy cena, którą otrzymałem to norma we Wrocławiu i okolicach? Jeśli tak, przekwalifikowuję się od razu...

pozdrawiam
Adam

dabell
03-05-2007, 19:54
Witaj
ja buduję Dom Pod Pistacją - http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m429c3e4e9158f
Na dzień dzisiejszy - stan określany popularnie jako deweloperski :-) - przed główną wykończeniówką (tynki, wylewki, instalacje) - jestem na progu kosztów, który wg Archonu na IV kwartał 2007 miałby być stanem pod klucz :roll: . Co prawda buduję z wysokiej jakości materiałów, ale i tak rozstrzał między kosztorysem a rzeczywistością jest totalny. A w dodatku buduję systemem gospodarczym - ekipy na poszczególne etapy, a nie deweloper.
Mamy pecha we Wrocławiu - podobno u nas i w Warszawie jest najdrożej.

quincy
03-05-2007, 20:14
Myślę że to gruba przesada, powinniście szukać dalej.W którymś z tematów ktoś radzi im dalej od Wrocka tym taniej i ja się z tym zgadzam.NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ!!!!!!!!! Uważam że płacąc tyle za robotę psuje sie rynek.
Zyczę powodzenia w poszukiwaniach. :lol:

dabell
03-05-2007, 20:34
Hm... w moim przypadku zdaję sobie sprawę, że koszt materiałów jest znacząco większy od standardu, chociaż jak się zacznę zastawiać to może i nie tak do końca - np. w lutym kupowałam styropian Platinum+ Termoorganiki za 160zł netto - teraz to dobra cena za m2 zwykłego FS.( Platinum+ teraz ok. 240 netto). Tak z większością materiałów - zaznaczam, że zaczynałam w październiku 2006. Nie tak dawno, a okazuje się, że ceny galopują w zawrotnym tempie.
W dodatku sporą część wykonawców mam spoza Wrocławia :-) - akurat ekipy tynkarzy i wylewki sa z okolic Świdnicy :-), ocieplają i kładą tynk zewnętrzny górale, murarz był solidny i niedrogi, dach - cena robocizny :wink: po znajomości - znajomi będą płacić teraz ok. 70% więcej od nas za podobny dach.
Niestety nie każda ekipa chce przyjechać z daleka - koszty dojazdu są nieopłacalne, a problem z noclegiem często nie do przełknięcia. Więc jesteśmy zdani na tych co zostali - i dyktują ceny.

:-?

ewelina_i_marek
05-05-2007, 07:27
Ceny zabójcze, ale o ile wydaje mi się wykonawca przesadził w jedną stronę, to z całą pewnością pracownia przesadziła z wyceną w drugą stronę. Tak czy siak nie masz wyjścia i musisz szukać innych wykonawców.