PDA

Zobacz pełną wersję : izolacja



MaciejT
24-06-2003, 14:49
Kupiłem stary dom do remontu, częściowo podpiwniczony.
W piwnicy jest dosyć duża wilgoć, nieprzyjemny zapach oraz wykwity pleśni.
Na parterze w dwóch pomieszczeniach (nie podpiwniczonych) wyczuwalna wilgoć - nieprzyjemny zapach.
Jak pozbyć się wilgoci z piwnicy? Myśłałem o preparacie ISOLIT.
Czy ktoś go stosował. Może mógłby podzielić się spostrzeżeniami. Może ktoś miał doświadczenia z innymi środkami.
Czy w pomieszczeniach na parterze wystarczy zastosować również ISOLIT może coś innego?
Dodatkowo chciałem postawić ścianę z izolacją powietrzą. Czy ktoś stosował takie rozwiązanie. Czy jest to prawidłowe.
Dom jest ocieplony.
Bardzo proszę o wszelkie informacje

tom soyer
24-06-2003, 16:06
to raczej problem izolacji fundamentow a nie samego ocieplenia.
izolacja przeciwilgociowa zapobiegnie zamakaniu fundamentow i podsiakaniu pod sciany budynku a sprawna wentylacja piwnicy pomoze w szybkim jej osuszeniu. jesli uda co sie to zrobic latem skutek bedzie jeszcze lepszy.

Bezdomny
24-06-2003, 17:53
A ja zastanawiam się jak zaizolować element betonowy przed kapilarnym podciąganiem wody, nie jestem w stanie zaizolować go od spodu, gdzieś słyszałem o metodzie iniekcji, ale nie wiem jak to się robi - problem mam ze słupem podtrzymującym podcień (nad podcieniem są pomieszczenia poddasza), zastanawiam się jak to zaizolować, wszędzie dbałem o izolacje w czasie wykonywania fundamentów, ale słup lali chłopcy jak robili strop i wtedy interesowało mnie zbrojenie, w sumie schody też nie są zaizolowane (te wewnętrzne), ale mój majster powiedział, że jak żyje to jeszcze nie widział izolowania schodów, a ja jakoś zawsze mam dziwne wrażenie, ze można więcej :-?

Aleksandryta
24-06-2003, 18:01
Dobrze, gdybys poczytal o izolowaniu fundamentow w Muratorze artykulach o remontowaniu kostki z lat 60-tych z Anina. Bardzo dobrze ten problem rozwiazali i opisali. Remont domu w Aninie przez Muratora trwal rok wiec nie pamietam w ktorych to bylo numerach. O ile wiem te artykuly i opis remontu domu jest na stronie glownej Muratora.

Bezdomny
24-06-2003, 18:21
Tak właśnie czułem, że gdzieś mi mignęło o tych izolacjach w remoncie kostek, to zaczęli chyba we wrześniu zeszłego roku, więc nie będę długo kartkował, trochę ganiamy się po tematach :P

Aleksandryta
24-06-2003, 18:41
Wbrew pozorom remont, czyli w sumie izolacja fundamentow to b. powazna sprawa. Ja bym zaprosila czlowieka - rzeczoznawce, ktory by mi doradzil jak wybrnac z wilgoci na dole i na parterze. A na remoncie fundamentow trzeba zatrudnic fachowa firme.

pchlistosc
24-06-2003, 19:38
Wlasnie dzisiaj zakonczylem izolacje fundamentow.
podobnie jak ty mam stary dom tyle ze niepodpiwniczony.
Proponuje nastepujacy sposob nalezy obkopac fundament pamietaj ze jednorazowo wolno odslonic tylko1/2 sciany.
Nastepnie oczyscic dobrze szczotka druciana (mechanicznie) potem kladziemy tynk, na to abizol oraz folie zabezpieczajaca.
Tak po krotce
zdrowka zycze

tom soyer
25-06-2003, 07:44
Wbrew pozorom remont, czyli w sumie izolacja fundamentow to b. powazna sprawa. Ja bym zaprosila czlowieka - rzeczoznawce, ktory by mi doradzil jak wybrnac z wilgoci na dole i na parterze. A na remoncie fundamentow trzeba zatrudnic fachowa firme.
przesadzasz
ja to zrobilem sam (bez rzeczoznawcy) a poza tym po to jestesmy my aby jak najwiecej zaoszczedzic na rzeczoznawcach i kiepskich wykonawcach :)
pzdr

tom soyer
25-06-2003, 07:49
Wlasnie dzisiaj zakonczylem izolacje fundamentow.
podobnie jak ty mam stary dom tyle ze niepodpiwniczony.
Proponuje nastepujacy sposob nalezy obkopac fundament pamietaj ze jednorazowo wolno odslonic tylko1/2 sciany.
Nastepnie oczyscic dobrze szczotka druciana (mechanicznie) potem kladziemy tynk, na to abizol oraz folie zabezpieczajaca.
Tak po krotce
zdrowka zycze
a ja troche inaczej (piwnica pod calym domem):
odkopywalem po calej scianie. oczyszczalem szczotka ryzowa po kilku godzinach od odkopania. wtedy piasek na scianach fundamentu juz troszke przesechl. smarowalem dwa razy dysperbitem, na to styro 10 z frezem, dysperbit i dosc gruba folia ogrodowa, ktora zostala zalozona pod ocieplenie scian. folia jest wywinieta na okolo 0,5m od budynku i siega do law fundamentowych.