PDA

Zobacz pełną wersję : odbiór domu a odległość do granicy



_Beti_
03-05-2007, 19:53
słuchajcie mam pytańko
Mam kupiony styropian na ocieplenie 12cm pasowałoby ocieplić ten nasz dom na wakacjach ( mąż będzie miał przerwę wakacyjną ) ale nie wiem jak będzie później z odbiorem bo przecież z jednaj strony do granicy mam dokładnie 4m więc jak dołożę 12 cm styropianu to już nie będzie odpowiedniej odległości
chyba że odległość między się od okna
a czy oni przy odbiorze wogóle chodzą z metrem i mierzą te odległości???
Poza tym szerokość i długość domu będzie tez inna niż w projekcie o te 12 cm

Nie wiem jak oni podchodzą do tego przy tym odbiorze

37°C
03-05-2007, 20:31
Niedawno widziałem nowy dom, który stoi z naruszeniem WSZYSTKICH warunków wynikających z prawa budowlanego, a dotyczących odległości od granic. I nie ma jeszcze ocieplenia.

.

piotrul
04-05-2007, 07:31
Nie wiem jak oni podchodzą do tego przy tym odbiorze
"Oni" wierzą w słowo pisane, chyba, że przyjadą na kontrolę. Ale masz 99,99% szans, że nie przyjadą.

Duży Boban
04-05-2007, 08:06
Dom powinien być wytyczony z uwzględnieniem warstwy ocieplenia czyli cofnięty o te 12cm (licząc z klejem nawet więcej)

qwert
04-05-2007, 08:13
różnie to buwa z odiorem, znajomy od 2 lat nie może go otrzymać, bo komin przestawił o pół metra a to wg nowych przepisów jest zmiana istotna. kosztowało go to masę kasy i ma nadzieję,że się w koncu uda.

12 cm różnicy moze być sporym problemem. może lepiej otynkować tę ścianę, odebrać a potemocieplić?

PRO
04-05-2007, 10:04
kiedys miałem podobny problem ale jeden z konstruktorów powiedział mi że odległości liczy się od sciany konstrukcyjnej budynku, a styropian do niej nie należy, tak więc spoko chyba.

qwert
04-05-2007, 10:15
a mój odsunął dom 4,5m aby nie było dyskusji w sprawie tych wszystkich styropianów i błędów geodetów.

sSiwy12
04-05-2007, 10:23
kiedys miałem podobny problem ale jeden z konstruktorów powiedział mi że odległości liczy się od sciany konstrukcyjnej budynku, a styropian do niej nie należy, tak więc spoko chyba.
Po noweli liczy sie tak:
2. Odległość od granicy, o której mowa w ust. 1 pkt 1, mierzy się w poziomie od najbliższej krawędzi zewnętrznej otworu drzwiowego lub okiennego ściany lub w połaci dachowej budynku zwróconej w stronę tej granicy lub od najbliższej krawędzi otworu okiennego umieszczonego w dachu.

Pozdrawiam.

_Beti_
04-05-2007, 10:55
czyli zgodnie z tym przepisem styropian sie liczy i będzie brakować mi te 12cm :-?
ale jeśli oni nie "robią" kontroli przychodząc do mnie na działkę i mierząc wszystkiego to powinno być wszystko ok
z okapem mam podobnie ma wysunięty 1m ( zgodnie z projektem ) a powinien być 80cm aby do granicy było ok, więc tu zawalił mój projektant źle utytułował dom na mapce :-?

http://www.tonaberykuli.emil.tnp.pl/budowa/100_0338.JPG
problem jest z tą stroną co jest potrójne okno balkonowe

kze
04-05-2007, 11:00
To zamierzasz mieć taras w miejscu gdzie masz 3 metry od płotu??? :o

_Beti_
04-05-2007, 11:06
nie taras będzie z drugiej strony
a w przyszłości mamy zamiar dokupić 5 m od sąsiada ( pole orne :wink: )
doradźcie jeszcze cosik :roll:

PRO
04-05-2007, 11:19
tak na przyszłość dla wszystkich sprawdzajcie geodetów bo mój to zawalil cąlośc i sąsiad musiał ode mnie działke odkupić 73m w kształcie trójkąta bo jego dom stał o 2 m za blisko b :( o granica była żle wytyczona i robilismy nową granice aby jego dom stał o 4 m od granicy , a te 12 cm jak sie ktos uprze to jest problem ale jak nie to spoko tylko jest mała wątpliowość co zrobi geodeta przy wykonywaniu dokumentacji inwentaryzacyjnej przy odbiorze budynku.

ZbysioR
04-05-2007, 11:29
Beti - jeżeli masz spoko sąsiada, to na czas takiej potencjalnej kontroli razem z nim przekopcie słupek graniczny o te 12 cm i niech sobie mierzą ile chcą.

A jak stoi płot, to przeciez nie musiał być stawiany w granicy, więc sposób nadal działa.

_Beti_
04-05-2007, 11:30
a tego geodete samemu można wybrać ???
bo jak tak
to nie ma problemu wezme tego co tyczył
i podpisze wszystko 8)

PRO
04-05-2007, 11:33
Można wybrać samemu ja tak zrobiłem, wziołem tego samego i sam wdepnął w gówno bo za darmo póxniej wszystko prostował :D :D :D
Jak jest dupa to niech naprawia.

kze
04-05-2007, 11:34
Do ewidencji powykonawczej sam wybierasz sobie geodete..