PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie pokrycie??



@d@m
04-05-2007, 13:16
Pomóżcie, bo już mnie głowa boli.
Nie znam fachowca (będę musiał poszukać), który by mi doradził, policzył, ale do rzeczy...
Będę budował Tymoteusza (Archeton) w odbiciu lustrzanym. Dach 370 m2, kąt nachylenia 38 stopni. Czy ktoś jest w stanie doradzić ile ewentualnie, i czy w ogóle, w jaki sposób, da się oszczędzić na konstrukcji i pokryciu?
- czy słusznym jest twierdzenie (starsi członkowie mojej rodziny), że taniej wyniesie pokrycie blachodachówką?

Już na wstępie mocno przerażony
Adam

Edit:http://www.archeton.net/RESOURCES/RYSUNKI/tymoteusz/tymoteusz.jpg[/url]

Czy można, przy dachówce, rozsunąć nieco rozstaw krokwi?

iwonaszczytno
04-05-2007, 17:30
Taa, zwłaszcza na Twoim dachu blachodachówka będzie tańsza :wink: , a krokwi raczej nie rozszerzaj co Ci to da kilka sztuk zysku ? na twój dach cementówka

Robin2
04-05-2007, 21:27
Pomóżcie, bo już mnie głowa boli.
Nie znam fachowca (będę musiał poszukać), który by mi doradził, policzył

Słusznie, Adam, najpierw poszukaj fachowca. A dokładnie- zajdź do pierwszej z brzegu firmy kryjacej dachy- niech Ci wyliczą ile będzie Cie kosztować wariant z dachówką cementową oraz blachodachówką- sam zobaczysz, że "starsi członkowie rodziny" nie zawsze mają rację.

Iwonaszczytno ma rację- Twój dach pięknie będzie wyglądał z dachówką cementową.

Co do szukania fachowców- zrób rajd po róznych firmach- róznice cen sa zadziwiające.

darek i agatka
05-05-2007, 06:18
Witam,
Mam ten sam dylemat co @d@m ,

czy pod dachówkę cementową nie jest konieczna mocniejsza konstrukcja dachu??? :-? i czy przez ten fakt cena samej konstrukcji dachu nie powali nas na kolana???

iwonaszczytno
05-05-2007, 16:49
Większość konstrukcji dachowych zwłaszcza projektów tzw gotowych jest projektowana pod dachówkę więc problemu nie ma , co do kosztów takiej więżby to napewno nie powala na kolana, no chyba że zamówisz sobie krokwie? 4x16 pytanie tylko czy takie zapałki można nazywać krokwiami ? wtedy taka konstrukcja z pewnością będzie tańsza.Co do kładzenia blachodachówki u założyciela wątku, to 30% blachy pójdzie od razu na złom, chyba że zakupi Plannja Regola to co innego z tym ,że ona kosztuje więcej niż nie jedna dachówka ceramiczna nie mówiąc o cementowej :wink: , poza tym to tylko blaszana imitacja oryginalnej dachówki w większości przypadków na naszym rynku marnej jakości

xlenka
22-07-2009, 10:50
Witam! My nie będziemy adoptować strychu i obniżyliśmy go do 30 st. Pokryty będzie blachodachówką. Teraz są tak ładne dachy z blachy, że nie ma sensu wydawać na ceramikę.

ubek
22-07-2009, 13:24
Witam! My nie będziemy adoptować strychu i obniżyliśmy go do 30 st. Pokryty będzie blachodachówką. Teraz są tak ładne dachy z blachy, że nie ma sensu wydawać na ceramikę.
Tak, tylko ciekawe jak z trwałością.

Egon
22-07-2009, 14:40
Witam! My nie będziemy adoptować strychu i obniżyliśmy go do 30 st. Pokryty będzie blachodachówką. Teraz są tak ładne dachy z blachy, że nie ma sensu wydawać na ceramikę.

Ładne dachy pokryte blachą są tylko na kościołach. Ale tam leży miedziana blacha, w dodatku pokryta szlachetną patyną. Reszta to produkty dachówkopodobne. Rozumiem, że względy finansowe zmuszają do rezygnacji z dachówki ceramicznej na rzecz blachodachówki. Nie oznacza to jednak, że można postawić znak równości pomiędzy tymi pokryciami, bo byłoby to twierdzenie, że Fiat produkuje równie dobre auta co Mercedes.